6 клас основи здоров'я (1 семестр)

21.12.2020 Тема:Правда про алкоголь і наркотики

Мета:сформувати у дітей поняття про "алкоголь","тютюн".Дати уявлення про згубний вплив вживання психотропних речовин на здоров'я підлітків необхідність відмови від пропозицій вживання тютюну...

опрацювати параграф 16, переглянути відео,законспектувати параграф

домашнє завдання: конспект сфотографувати і переслати на вайбер а також намалювати рекламу про

негативний вплив алкоголю та наркотиків на організм

людини


30.12.20 ТЕМА: Як протидіяти тиску однолітків.

Мета:: Навчити підлітків протидіяти негативному впливу з боку однолітків, планувати своє дозвілля без тютюну та алкоголю, розпізнавати маніпуляції та протидіяти ним.






По черзі опишіть випадок зі свого життя, коли ви під впливом друзів зробили щось таке, про що потім шкодували:

  • Що сталося?

  • Які це мало наслідки?

  • Що ти відчував у зв’язку з цим?


На наші рішення і поведінку суттєво впливають люди, яким ми довіряємо. У вашому віці це насамперед батьки і вчителі. Але у всьому, що стосується техніки, музики, моди і розваг, ви більше покладаєтесь на думку друзів.

опрацювати параграф17, в зошити виписати підсумки.скласти пам"ятку до теми і дайте відповіді на три запитання що стоять вище.Виконати до слідуючого уроку

11.01.21 Тема:Як зробити внесок у боротьбу з ВІЛ / CНІДом

Мета: сформувати в учнів початкове поняття про ВІЛ та СНІД, пояснити вплив ВІЛ на організм людини. Розвивати вміння правильно розпізнавати та оцінювати ситуації, безпечні щодо ризику ВІЛ-інфікування, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я та толерантність до ВІЛ – інфікованих людей. Мотивувати учнів поширювати цю інформацію у своєму середовищі.





ВІЛ-інфекція – проблема не менш соціальна, ніж медична, ВІЛ-інфіковані особи та хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, шанобливого ставлення до людської гідності, гуманного відношення з боку суспільства. Вони мають право на професійну діяльність за обраним фахом, за винятком роботи за спеціальностями та на посадах, встановлених спеціальним переліком; на безкоштовне забезпечення ліками; безкоштовний проїзд до місця лікування й назад за рахунок лікувальної установи, яка видала направлення; на користування ізольованою житловою кімнатою. Особам, зараження яких сталося внаслідок медичних маніпуляцій, встановлюється пенсійне забезпечення та право на першочергове одержання житла.

Гуманне суспільство повинне проявляти максимум співчуття і милосердя до людей хворих на СНІД. Людство вже пройшло шлях від страху і бажання ізолювати хворих та інфікованих ВІЛ до розуміння, що ці люди потребують допомоги і підтримки самого суспільства. То ж будьмо доброзичливими до тих, хто зазнав удару смертельного вірусу.

У Законі України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення» викладено умови та порядок медичного огляду з метою виявлення зараження ВІЛ. Обстежуваним гарантується безпека медичного огляду, його добровільність, анонімність та конфіденційність інформації про результати огляду на виявлення зараження ВІЛ. Обов’язковому медичному огляду підлягають особи, які займаються проституцією, наркомани, які вводять наркотичні речовини шляхом ін’єкцій. Відомості про зараження тієї чи іншої особи ВІЛ або захворювання її на СНІД становлять таємницю.

В обласному та районних центрах створено служби профілактики ВІЛ-інфекції. Якщо вас хвилюють проблеми СНІДу, за консультацією Ви можете звернутися в поліклініку за місцем проживання. Анонімність гарантується законом.

Сьогодні в Україні вже стала доступною антиретровірусна терапія (АРВ-терапія), яка хоч і не виліковує від ВІЛ-інфекції, але значно покращує стан життя ВІЛ-інфікованих на стадії СНІДу.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Пам’ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ви самі!


Підсумки

Вживання алкоголю і наркотиків збільшує ризики інфікування ВІЛ.

Тютюнопаління підлітків є першим кроком на шляху до інших шкідливих звичок, які збільшують ризик ВІЛ-інфікування.

Вживання ін’єкційних наркотиків особливо небезпечне, адже ВІЛ це інфекція, що передається через кров.

Ти можеш зробити свій внесок у боротьбу з ВІЛ/СНІДом, поширюючи у колі друзів і знайомих достовірну інформацію і підтримуючи людей, які живуть з ВІЛ.

Домашнє завдання до наступного уроку

  1. Опрацювати § 18

  2. Розроби соціальну рекламу: «Убережи себе від ВІЛ!» (флаєр, постер чи інформаційне повідомлення).


18.01.21 Тема: Спілкування і здоров"я

Мета: ознайомити учнів про спілкування, яке сприяє здоров'ю, про пряме і непряме спілкування. Навчити спілкуватися невербально. Розвивати вміння додержуватись ввічливого спілкування. Виховувати любов до рідної мови.





опрацювати параграф 19,переглянути відео.,виписати в зошит вербальні і невербальні ознаки.

виконати до наступного уроку