МЕТОДИЧНА
СТОРІНКА 

29 березня 2023 року в ЗДО №2 відбулось засідання Атестаційної комісії «Про підсумки атестації вихователів».

Атестація проводилась відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. На засіданні атестаційної комісії вихователі представили матеріали з досвіду роботи. Атестація у 2022- 2023  н.р. дала змогу визначити рівень знань, умінь, творчості педагогів, об’єктивно оцінити їх діяльність. Матеріали за підсумками атестації оформлені згідно вимог.


15 лютого в ЗДО №2 пройшло свято Зустрічі Зими з Весною.
Яскраве, сонячне свято супроводжувалось веселими піснями, танцями, хороводами, іграми-змаганнями з Сніговиком, Сорокою та Весною. Вітаємо всіх зі святом, бажаємо квітучої та переможної весни.


«В День Соборності та Злуки, з заходу на схід, всі візьмемося за руки, бо один ми рід»

До Дня Соборності, яке відзначають в Україні 22 січня в ЗДО №2 проведено ряд заходів.  З метою поглиблення знань дітей про історичну спадщину України, її символіку та виховання патріотичних почуттів.

Все буде Україна !!!


Я -  веселий Сніговик!

Наш календар багатий на різноманітні незвичайні свята. І одне з них, яке відзначається 18  січня – Всесвітній день Сніговика.

В ЗДО №2 в  молодшій групі «Соняшник» вихователь

Саврей І. В.,

керівник музичний Помпа О. А.,

підготували та провели  фізкультурно-музичну розвагу до дня Сніговичка. Малята зустрілись із Сніговиком – чарівником, грались в ігри, змагання, водили хороводи.

За легендою Сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба.

Нехай у нашому житті буде більше свят, які нестимуть лише позитивні та яскраві емоції.


В ЗДО №2, за період з 05 по 14 грудня 2022 року, була проведена новорічна виставка творчих робіт вихованців у співпраці з батьками.

Середня група №1 вихователі: Коломієць Н.В. Остапюк М.Л.

Старша група №1 вихователі: Котлярська Л.Ф.  Бадрак І.М.


За традицією 19 грудня в ЗДО №2 була проведена святкова розвага до Дня Святого Миколая.

З хвилюванням очікували малята цікаві зустрічі…

Розвага подарувала радість, безліч позитивних емоцій і звичайно подарунків.

Вітаємо усіх зі святом!  Нехай Святий Миколай принесе Мир, Здоров’я, рясних Благословінь Вам і вашим родинам


святий миколай.mp4

7 грудня 2022 року в бібліотеці КЦПРПП відбулось засідання вітальні педагогічної майстерності вихователів закладів ЗДО. Вихователь ЗДО  №2 Любов Котлярська поділилась досвідом роботи «Праця розвиває  всебічно» Організувала виставку -поробок, які виготовляла з дошкільнятами. Провела майстер – клас «Зайчик на гойдалці», «Веселий сніговичок», «Новорічний дзвіночок». Вихователі закладів отримали досвід практичних знань, умінь, навичок. Вихователі закладів отримали досвід практичних знань, умінь, навичок.


7 грудня в усьому світі відзначають день української хустки.Здавна хустка була українською народною прикрасою, яка зберігала в собі традиції.

Цього дня з нагоди свята уся країна бере участь у флешмобі ,,Зроби фото з хусткою,,

ЗДО ,,Журавонька" та наші вихованці приєдналися до  участі у флешмобі..

#хустка #садочок #здо2 #флешмоб #перемога


6 ГРУДНЯ.mp4

І знову в нашому закладі #2«ЖУРАВОНЬКА» панує гомін, дитячий сміх, та щирі посмішки. Сьогодні до нас завітала у гості Осінь – чарівниця і під її чаклунством природа перетворилась на золоту казку: «Як чарівниця Осінь – фарби шукала»

Тематичне свято пройшло фейєрично, сповнене яскравих барв і дивовижних персонажів. У дітей залишилось море вражень, необмеженого щастя радості. Всім бажаємо миру, добра, а нашим малятам- щасливого дитинства.



Заклад дошкільної освіти №2 «Журавонька».

Дякує начальнику караула 11 ДПРЧ         
м. Козятин,  старшому лейтенанту служби цивільного захисту Олександру  Пилявцю  за проведену 14.11.2022 цікаву, актуальну,  пізнавальну бесіду з дошкільниками,  перегляд серії мультиплікаційних фільмів щодо правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.



ТНМК & Світлана Ройз - Крокуй до укриття.mp4

Наша віра єднає серця, Україна навіки жива...

Створення безпечних і комфортних умов перебування працівників та здобувачів освіти в ЗДО є ключовим завданням роботи нашого колективу. Заклад дошкільної освіти забезпечений необхідним устаткуванням для безпечного перебування в укритті. Різні форми освітнього процесу з дошкільниками спрямовані на збереження та відновлення фізичного, психічного та духовного здоров*я дітей. На жаль, наше покоління  зростає під звуки сирен і  головне  завдання - врятувати та зберегти їх дитинство. 



312473670_5961664903852483_2095816700150164387_n.mp4
312473670_5961664903852483_2095816700150164387_n.mp4
312488268_4007492442708240_6104040831197135717_n (1).mp4
312368645_8203770943027529_7277214745431112292_n.mp4

Список педагогічних працівників на курси підвищення кваліфікації у 2022 - 2023 н.р.


12 СІЧНЯ 2022 року в ДНЗ №2 

Відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, запрошені фахівці ІРЦ, батьки.
Фахівець ІРЦ (практичний психолог) Козуб О.С.
Фахівець ІРЦ (практичний психолог) Сорока Ю.І.
Фахівець ІРЦ (вчитель логопед) Левчук В.С.

Питання які виносились на розгляд 

1.     Про аналіз досягнень розвитку дітей, визначення на скільки ефективною є ІПР, внесення              корективів та доповнень ІПР.

2.     Про визначення рівнів підтримки    та встановлення кількості корекційно – розвиткових      

        послуг відповідно до складності порушень дітей з ООП.
В доброзичливій, спокійні атмосфері були прийняті відповідні рішення. 




Щоквартально в ДНЗ №2 «Журавонька», проводяться колективні перегляди занять. Для впровадження інноваційних технологій, поширення передового педагогічного досвіду, для професійного зростання досвідчених педагогів.

За допомогою колективних переглядів одні педагоги – навчаються, а інші – діляться досвідом, демонструють власну  майстерність.

Заняття в старшій групі "Перлинка", "Ланцюжок сніжинок" (у світі граматики, вихователь І.Крайнова 

Заняття "В країні логіки" старша група "Соняшник" вихователь І.Саврей 

Заняття з фізичного розвитку за Авторською програмою М.Єфименко, середня група "Дзвіночок" вихователь Л.Котлярська 


Про забезпечення наступності та перспективності освітнього процесу в дошкільних та початкових  ланках освіти в світлі вимог Державного стандарту загальної освіти та базового компоненту

Початкова школа, спираючись на набуття дошкільного дитинства має забезпечити подальше становлення особистості дитини.

Навчати дітей писемному мовленню -  читанню, письму – відповідно до положень Державного стандарту початкової освіти є завданням початкової школи.

Дошкільний навчальний заклад №2 у 2021-2022 н.р. планував роботу з підготовки до навчання в школі, та щодо вдосконалення змісту, форм і методів роботи з дітьми 6-го року життя за освітньою програмою від 2 до 7 років «Дитина», Базового компоненту дошкільної освіти.  Для обміну досвідом вихователі використовують такі форми роботи: відвідування вихователями і вчителями занять, уроків, проведення анкетування, запрошення вчителів на семінари-практикуми, засідання творчих груп.   З метою мотиваційної готовності до навчання в школі організували пішохідний перехід до школи, читання творів про школу, тематичні заняття : «День української мови та писемності», бесіди з дошкільниками. Ознайомлення з правилами поведінки учнів, спільне проведення виставок робіт дитячої творчості, малюнків, поробок з природних матеріалів до свята Осені, розігрування сюжетів під час театралізованої діяльності, творчих ігор.

Впровадження інноваційних та новітніх технологій на заняттях, на уроках Авторської програми М. Єфименко на занятті з фізичного розвитку, проведення медико-педагогічного контролю за динамікою розвитку дошкільників в ДНЗ та з учнями початкових класів, проведення Тижнів безпеки.

Використання елементів програми «Дошкільнята» - освіта для сталого розвитку», виготовлення  вітальних листівок «Чарівні долоньки з привітаннями» «Квітка  вітальних слів».

Ознайомлення вчителів з проведенням моніторингових досліджень дошкільників із різних розділів освітньої програми від 2 до 7 років «Дитина».

Спрямовуєм інформаційно-просвітницький аспект взаємодії ДНЗ та початкової освіти у співпраці з батьками: анкетування, зустрічі батьків дошкільників з майбутніми вчителями, консультації з батьками майбутніх першокласників в системі онлайн ресурсів щодо обладнання «Куточка першокласника».

Єдність у принципах, підходах, формах організації дошкільників та початкової освіти забезпечують подальший розвиток особистості дитини.


ДНЗ №2 «Журавонька»

Осінь – пора року, що славиться чарівністю фарб.

Вихователь старшої групи «Пролісок»  Бадрак І.М. організувала та провела виставку робіт з природнього матеріалу «Дарунки осені», спільно  з батьками та вихованцями.

Підключивши фантазію, творчість неповторність та вміння, батьки створили гарні роботи. Адже це - чудовий спосіб передати красу рідного краю у власноруч створених шедеврах.

Виставка вийшла різнобарвною, яскравою, насиченою.

Шановні батьки! Ваші роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання,  своєрідністю і неповторністю. Дякуємо за співпрацю!

#днз2 #виставка #дарункиосені


День Української мови та писемності – свято розвитку державної мови, яке щороку  відзначається в Україні – 9 листопада.

На честь свята у нашому садочку  вихователі з  дошкільниками  провели тематичне заняття «Наша мова - солов’їна». 

Творчо спланована робота допомагає дітям:

• Пізнати свою рідну мову

• Сприяє появі бажання спілкуватись;

• Збагачує знання вихованців про поетів, письменників;

• Виховує любов до національних традицій, народної мудрості, краси і гармонії рідного слова


В Дошкільному  навчальному закладі №2 «ЖУРАВОНЬКА», в жовтні місяці 2021 року, вихователь-методист Л. Яроменко спільно з сестрою медичною старшою Є. Гудзівською, провели оцінювання занять з фізичного розвитку, визначили загальну та моторну щільність занять.

Уся робота з фізичного розвитку здійснюється з урахуванням стану, здоров’я,  самопочуття, рівня фізичного розвитку та підготовки вихованців.

Медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком дошкільників забезпечує комплексне здобуття відомостей про  стан цієї роботи в дошкільному  навчальному закладі.


З метою попередження надзвичайних ситуацій, формування в дошкільників свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, вироблення у дітей умінь і навичок з  25.10. – 30.10. в ДНЗ  №2 «ЖУРАВОНЬКА» був проведений «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дошкільників»

Під час тематичного тижня було проведено ряд заходів:

Зустріч з інспекторами ДПС (Гордійчук В.П., Гусєва А.П., Мельник Д.Л.)

Розвага «Подорож в країну дорожніх знаків»

Театралізована  вистава «Безпека на дорозі»

Безпечна поведінка з тваринами

Заняття «Обережно вогонь», «Обережно гриби», «Світлофор-моргайко», «Небезпечні предмети в побуті», «Знайомство з пожежним щитом»

Настільний театр за казкою «Червона шапочка»

Ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково пригодяться в майбутньому.


Результати моніторингу якості освіти

Зміст освітньо – виховного процесу в ДНЗ визначається Базовим компонентом Дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитипа» і спрямований на реалізацію основних завдань в ДНЗ. Діти всіх вікових груп протягом 2020 - 2021 року отримали високий та середній рівень знань програмового матеріалу. Систематично проводилась освітньо – виховна робота, враховувались успіхи по розвитку пізнавальних здібностей вихованців через використання творчих та пізнавальних завдань, інтерактивних методів навчання.

Аналіз рівня обізнаності, вмінь та навичок дітей, відповідно до вимог програми «Дитина» показав, що наприкінці навчального року рівень знань дошкільників збільшився.

      Узагальнені результати обстеження освітнього процесу проаналізовано згідно підсумкових занять, умінь та навичок дітей, карток моніторингового вивчення рівня розвитку дошкільників.

Рівень розвитку компетенцій дітей молодшого віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти молодша 1

 

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

61

65

56

52

75

74

62

69

ІІ півріччя

74

85

71

60

87

84

66

82

 

 

 

 

 

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

62

64

57

53

76

75

61

68

ІІ півріччя

75

88

73

69

81

82

69

80

Рівень розвитку компетенцій дітей молодшого віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти молодша 2


Висновки :

Дошкільники 4-го року життя показали хороші результати та рівні засвоєння програмових знань. В порівнянні з І півріччям рівень знань дітей  значно підвищився.

Рекомендації :

Проводити систематично індивідуальну роботу з дітьми, які мають початковий рівень. Формувати стійкий інтерес до різних видів рухової діяльності з метою досягнення позитивних результатів у здоров’язбереженні дошкільників.

Рівень розвитку компетенцій дітей середнього дошкільного віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти середня 1

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

59

67

70

64

72

71

66

67

ІІ півріччя

72

76

81

72

82

86

80

79

 

Рівень розвитку компетенцій дітей середнього дошкільного віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти середня 2

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

60

66

79

61

71

70

68

69

ІІ півріччя

70

77

80

79

86

81

89

74

 

Рівень розвитку компетенцій дітей середнього дошкільного віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної середня 3

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

67

62

80

64

70

74

63

66

ІІ півріччя

72

76

86

75

89

89

90

75


Висновки :

Аналіз розвитку рівня компетентності дітей  5-го року життя показав такі результати : робота вихователів з усіх сфер життєдіяльності була на достатньому рівні.

Рекомендації :

Необхідно особливу увагу звернути на розвиток мовленнєвої компетентності, розвивати її більш активно під час творчих ігор. Працювати  над формуванням навичок суспільної поведінки, поновлювати предметно-ігрове середовище. Варіативно застосовувати  інноваційні оздоровчі технології.

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

64

68

71

70

76

78

72

76

ІІ півріччя

82

84

89

78

88

88

92

91

Рівень розвитку компетенцій дітей старшого дошкільного віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти (6-й рік життя) старша 1










Рівень розвитку компетенцій дітей старшого дошкільного віку відповідно до освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти (6-й рік життя) старша 2

Освітні лінії

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина у природньому довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Загальний показник

Термін оцінювання









І півріччя

60

61

89

67

70

73

70

72

ІІ півріччя

80

80

82

72

80

80

84

87


Висновки :

Дошкільники 6-го року життя показали хороші результати та рівень засвоєння програмових знань. Простежується позитивна динаміка за всіма лініями розвитку , що свідчить про ефективність освітньо-виховної роботи з дітьми протягом року.

Рекомендації :

Для покращення результативності по всіх показниках, для розвитку творчого потенціалу, духовного, інтелектуального зростання особистості дитини :

Використовувати та впроваджувати інтерактивні форми та методи навчання в організації освітньо-виховного процесу в ДНЗ.


7 фактів про вакцинацію, які можуть врятувати ваше життя

Факт 1: Вакцинація - це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

Вакцинація - єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень.

Докладніше: Від яких хвороб захищає вакцинація

Факт 2: Терміни вакцинації, визначені Календарем, гарантують максимальний захист

Коли і з яким інтервалом вакцинуватись - визначено національним Календарем профілактичних щеплень

Дотримання цих часових проміжків гарантує найкращий захист. Наприклад:

Факт 3: Дорослі теж мають вакцинуватись - кожні 10 років, безоплатно

За національним Календарем профілактичних щеплень усі дорослі повинні вакцинуватись від дифтерії і правця. Вакцини проти цих хвороб формують імунітет на 10 років, тому важливо регулярно (кожні 10 років) робити щеплення.

Якщо в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Наразі зробити щеплення можна у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу (там, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри). З літа зробити щеплення можна буде у вашого лікаря-ФОП чи у приватному медзакладі, в якому ви обрали свого лікаря.

Докладніше про вакцинацію дорослих:

Факт 4: Безоплатно вакцинуватись можна у “державних” медзакладах, з літа 2019 року - також і в приватних

Перші вакцини - від гепатиту В і туберкульозу - дитина отримує в 1 і 3-5 добу від народження. Дуже важливо вчасно отримати ці щеплення, тому їх зазвичай проводять  пологових будинках. Поки - лише в “державних”, але уже з літа цього року їх робитимуть у приватних пологових будинках та неонатологічних цетрах. Це буде абсолютно безоплатно: сюди постачатимуться вакцини, закуплені за державний кошт.

Усі вакцини за Календарем щеплень (ті, що закупила держава і для пацієнтів є безоплатними) - наразі роблять ЛИШЕ у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Їх ще часто називають “державними”. Це ті заклади охорони здоров’я, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. З літа цього року ви зможете вакцинуватись самі або вакцинувати свою дитину у лікаря-ФОП чи приватній клініці - у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписали декларацію.

Якщо ще не обрали свого лікаря - саме час це зробити.

Безоплатно вакцинуватись чи надолужити пропущені щеплення можуть:

Усі інші вакцини, що НЕ входять до Календаря щеплень - рекомендовані. Це, наприклад, вакцини проти грипу чи вірусу папіломи людини. Їх не закуповує держава за кошти Держбюджету. Їх можна купити за власний кошт в аптеці чи приватній клініці і пройти вакцинацію - у свого лікаря безоплатно. Зверніть увагу: найчастіше вакцини потребують особливих умов температурного режиму, тому перед тим, як купувати вакцину, порадьтеся зі своїм лікарем.   

 

Факт 5: Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем

Якщо у вашому медзакладі немає вакцини:

Уряд зобов’язав обласні департаменти охорони здоров’я контролювати наявність ліків і вакцин у кожному медзакладі (Постанова КМУ №298). Тепер аме управління чи департамент охорони здоров’я має моніторити, чи є достатньо вакцин у кожному медзакладі первинної допомоги області і за потреби оперативно перерозподіляти їх між закладами. Тобто якщо у якомусь районі, місті чи медзакладі області закінчується конкретна вакцина, обласний департамент повинен оперативно організувати надходження потрібних вакцин із тих медзакладів області, де є їх надлишок.

3. Якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться на гарячу лінію Уряду з номером телефону 1545.

Вакцинація - це ваше право, гарантоване законодавством України, а також обов’язок, адже це - персональний захист і безпека для оточуючих. Уся країна вважається захищеною від хвороби, коли сформовано так званий колективний імунітет: 95-97% населення країни мають щеплення від конкретної хвороби. Колективний імунітет захищає тих людей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин. Наразі в Україні немає колективного імунітету проти жодного з 10 захворювань, вакцинація проти яких входить до Календаря щеплень.

Факт 6. Вакцини не викликають аутизм і не перевантажують імунітет

Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вони якісні і ефективні, мають гарантію якості (прекваліфікацію) Всесвітньої організації охорони здоров’я і широко використовуються у різних країнах світу.

Водночас тема щеплень активно використовуються російськими тролями і ботами в інформаційній війні проти цілих держав. Але не лише боти розповсюджують інформацію, що підриває національну безпеку: це різного роду “експерти”, “лідери думок”, політики.

Один із найбільш поширених міфів про вакцинацію - те, що вакцини можуть викликати аутизм. Це неправда. Десятки наукових досліджень спростовують такий зв’язок. Нещодавно опублікували чергові дані масштабного дослідження в Данії: вакцинація проти кору, паротиту та краснухи не підвищує ризик аутизму, навпаки - вакциновані КПК діти мали на сім відсотків меншу ймовірність аутизму, ніж невакциновані.

Так само вакцини не перевантажують імунітет. Віруси у вакцинах настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи. А от природне інфікування певними вірусами, яке підтримують антивакцинатори, може ослабити імунну систему. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації.

 

Факт 7: Підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції - нормальні реакції організму на вакцину

Такі реакції організму пов’язані з механізмом дії певних вакцин і здебільшого тривають протягом одного-двох днів https://goo.gl/LebfDv.

Щоби сформувати оптимальну імунну відповідь на введені антигени (компоненти вакцини, до яких, власне, і формується імунітет) до деяких вакцин додають спеціальні речовини-ад’юванти. Вони можуть зробити місцеву реакцію більш вираженою. Наш організм помічає введені антигени, що є у вакцині, і вступає з ними у взаємодію: https://goo.gl/dWi1Cz

В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.

Зверніться до лікаря, якщо:

Такі симптоми зазвичай не пов’язані з вакцинацією, але можуть збігатися з нею у часі, і можуть бути ознаками серйозного захворювання і потребують уваги лікаря.

Що одягнути?!

Правильно одягнути дитину – значить дати їй можливість вільно рухатися; при цьому руки, ноги та ніс повинні бути теплими. У дитячий садок краще відразу приводити дітей одягненими так, щоб вони могли вільно ходити, бігати та виконувати фізичні вправи. Рекомендується при t +22 одягати дитину тільки в труси та майку, а при зниженні температури поступово збільшувати кількість шарів (майка та сорочка, майка + сорочка + светр, майка + сорочка + светр + куртка, майка + сорочка +…+ куртка і т.п.)

Важливо, що навіть при +І5 кількість шарів одягу не повинна перевищувати 4, можна лише змінювати їх якість, тобто сорочка (плаття) може бути фланелевою, колготки – шерстяними і т.п. Щоб одяг не мав негативного впливу на хребет, можна рекомендувати легкі підплічники.

Головне у дитячому одязі – її функціональність: зручність, легкість, відсутність проблем із здійсненням невідкладних фізіологічних потреб. Ні в якому разі не слід зав’язувати ніс або рот дитини шарфиком. Функції зігрівання повітря, яке вдихається, виконують слизові оболонки та придаткові пазухи носа. При наявності шарфика дитина дихає холодним вологим повітрям.



Правильне харчування дітей на здоров’я

 Для дитячого віку характерні збільшення росту і ваги, а також значно змінилося кількість і розподіл жирової тканини. Все це вимагає зміни звичок, пов’язаних з їжею, — організм слід забезпечити енергією і поживними речовинами.

Дефіцит поживних речовин на цьому етапі максимального зростання може мати плачевні наслідки: невисокий зріст, низьку кісткову масу, пізній початок статевого дозрівання.

Головні поживні речовини в дитячому віці — це білки, залізо, кальцій, вітамін С і цинк. За психічним та соціальним причин діти заперечують сімейні традиції та звички, придбані в дитинстві. Вони самі готують собі їжу, частіше харчуються поза домом, нерідко режим їх харчування збивається, і воно стає незбалансованим. Яким повинне бути правильне і збалансоване харчування у дитячому віці, дізнайтеся у статті на тему «Здорове і правильне харчування дітей».

Рекомендації з харчування

Дуже важко дати стандартні рекомендації, які підходять відразу для всіх дітей, оскільки всі вони різні. Нижче пропонуються загальні поради, що сприяють здоровому способу життя.

Секрети правильного харчування для дітей

Продукти, корисні для опорно-рухової системи, багаті білками і утворюють 2 з 7 основних груп продуктів — молоко і молочні продукти, а також м’ясо, риба, яйця. Молоко та молочні продукти: 650-850 мл крім порції сиру (150-200 г) не рідше 1 разу на день. М’ясо або риба: порція вагою 150-200 г 1 раз на день. Яйця: раз на день, 4 рази на тиждень. Якщо яйця замінюють м’ясо або рибу, їх потрібно їсти 2 рази на день. Джерела енергії. До них відносяться злаки, борошно, борошняні вироби — хліб, макарони, випічка, рис, цукор. Всі вони багаті вуглеводами. У цю групу входить багато продуктів, що піддаються інтенсивної обробці (хліб, макарони, випічка тощо), виготовлених з білого борошна, звичайно пшеничного. Цукор і інші підсолоджувачі в цій групі не відносяться до основних і необхідним продуктам: це так звані порожні калорії. Важливо харчуватися не менше 2 разів на день, не переїдати, споживати цукор і вуглеводи (картопля, рис, макарони, хліб тощо), особливо на сніданок. До продуктів, що регулює роботу організму, відносяться джерела вітамінів і мінеральних речовин — в них багато клітковини, а також вода. Дуже важливо їсти фрукти і овочі — як сирі, так і зазнали тепловій обробці. Рекомендується з’їдати 1 порцію салату в день і приблизно 3-4 фрукта. Споживання води повинно бути достатнім, близько 2 л на добу, а споживання солодких напоїв — дуже помірним. Важливо пояснити дитині, наскільки шкідливі його організму спиртні напої.

Добове споживання продуктів різних груп, що рекомендується для дітей