Річний            звіт 

Звіт

директора

закладу дошкільної освіти №2

Куликівської Людмили Миколаївни перед колективом та громадськістю за підсумками

 2022-2023 навчального року

 

   Даний звіт підготовлено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. №55 та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю». З метою забезпечення прозорості, відкритості і демократичності управління закладом дошкільної освіти.

   Заклад дошкільної освіти №2 Козятинської міської ради знаходиться за адресою вул. Князя Святослава 14

   Працює з 1962 року. Проєктна потужність закладу: 190 місць, розрахований на 9 груп.  В даний час  ЗДО № 2 відвідує 220 дітей:

 дві - I молодші групи «Капітошка» та «Курчатко» , - 43 дітей;

 три - II молодші групи «Соняшник», « Перлинка», «Пролісок» - 84 дитина;

 дві - середні групи  «Метелик», «Волошка» - 39дітей;

 дві - старші групи  «Калинонька», «Дзвіночок» - 54 дитини.

 Середня наповнюваність ясельних груп – 22 д., садкових – 25 д. Групи комплектуються за віковим принципом.  В ЗДО функціонує 3 групи для дітей з особливими освітніми потребами.

Набір дітей до закладу здійснюється відповідно до черги електронної реєстрації з врахуванням пільгових категорій дітей. Сьогодні заклад забезпечує дошкільним вихованням 100% дітей мікрорайону.

   В ЗДО працює 43 особа  а саме: 1 директор, 1 вихователь-методист,  2 керівники музичних, 1  сестра медична старша, 13 вихователів,3 асистента вихователя 22 осіб технічного персоналу, 4  педагогічні ставки вакантні (працівники знаходяться в декретній відпустці)

На початок навчального року наказом по ЗДО за всіма віковими групами було закріплено педагогічні кадри.  Досвідчених педагогів закріплено за молодими спеціалістами, які вчасно надавали кваліфіковану допомогу молоді.

Якісна характеристика педагогічного колективу за 2022-2023 н. р.:

до 3-ох років        2 педагогів 

від 4 до 10 років  5 педагогів 

від 11 до 20 років 3 педагогів

від 21 до 30 років 5 педагоги 

від 31 року і більше  2 педагоги 

Кваліфікаційна категорія       Кількість        

Звання «вихователь-методист»     2 педагоги          

Вища категорія                        2 педагоги          

І категорія                                3 педагоги          

ІІ категорія                              5 педагогів         

Спеціаліст                                3 педагогів       

Тарифний розряд                            6 педагоги  

          

Вік                                      Кількість               

до 25 років                             1педагогів            

26-40 років                       8 педагогів            

41-55 років                           10 педагогів          

55 і більше                        2 педагоги   

   Підвищення кваліфікації працівників відбувається через чергову та позачергову атестацію, самоосвіту, проходження курсів підвищення кваліфікації при ВАБО. У 2023 р. курси пройшли:

-         Марчук Ірина Людвигівна;

-         Бадрак Інна Миколаївна;

-         Кваша Вікторія Вікторівна;

-         Лєбєдєва Олена Григорівна;

-         Помпа Олена Анатоліївна

 Атестація педагогічних працівників у ЗДО проводилась відповідно до Закону України «Про освіту» (ст.54) та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом № 805 від 09.09.2022 р.
 Атестація підпорядковувалась перспективному плануванню на 5 років, проводилась згідно положення в зазначені терміни. У наявності є всі необхідні документи, методичні рекомендації щодо організації і проведення атестації: плани, протоколи, матеріали з вивчення професійного рівня педагогів, що атестуються (анкетування, результати спостережень за педагогічною діяльністю, узагальнення досвіду, творчі звіти педагогів).

  Під час засідання атестаційної комісії було заслухано звіти педагогічних працівників, що атестуються, розглянуто і дано оцінку їх роботи в міжатестаційний період. Педагоги, які атестувалися, поділилися досвідом використання освітніх технологій   на майстер класах. Кожен із них продемонстрував свою методичну та фахову майстерність, вміння володіти аудиторією, вільно висловлюватися. Слід відзначити високий рівень оформлення матеріалів, які накопичені за атестаційний період педагогами у своїх портфоліо.

Провідною формою вдосконалення професійної компетентності є самоосвіта педагога, що полягає в засвоєнні, оновленні, поширенні й поглибленні знань, узагальненні досвіду шляхом цілеспрямованої, системної самостійної роботи, спрямованої на саморозвиток та самовдосконалення особистості, задоволення власних інтересів і об’єктивних потреб освітнього закладу.

 В 2022-2023 навчальному році атестувалися  6 педагогів:

-         Бадрак Інна Миколаївна, вихователь, відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

-         Утченко Наталія Анатоліївна,  вихователь, відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

-         Марчук Ірина Людвигівна, вихователь, відповідає займаній посаді,   присвоєно кваліфікаційну категорії «спеціаліст першої категорії»;

-         Коломієць Наталія Василівна, вихователь, відповідає займаній посаді,   присвоєно кваліфікаційну категорії «спеціаліст першої категорії»;

-         Котлярська Любов Францівна вихователь, відповідає займаній посаді,   присвоєно кваліфікаційну категорії «спеціаліст першої категорії»,

-         Саврей Ірина Вікторівна, вихователь, відповідає займаній посаді, відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

В 2022-2023 н. р. пріоритетним напрямами діяльності закладу були:

1.Формування соціально – громадянської компетентності дошкільників.

        2.Продовжували  роботу з використання інтерактивних форм та методів        навчання в організації освітнього процесу.

3.Удосконалювали роботу з ігрової діяльності дошкільників для подолання кризових ситуацій.

    Основними документами, які визначають критерії якості дошкільної освіти, є Базовий компонент дошкільної освіти, Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина», що розкриває зміст його реалізації в кожному віковому періоді розвитку дошкільника, парціальна програма: «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» та  авторської  програми «Розвиток творчих здібностей у дітей» Л.Шульга для реалізації змісту варіативної складової Базового компонента та забезпечення досягнення необхідних компетентностей.

   Планування роботи ЗДО №2 на 2022-2023 навчальний рік здійснювалось згідно схваленого педагогічною радою від 06.10.2022 р. плану роботи. Окрім цього, директор, вихователь-методист, сестра медична старша, керівники музичні,  та педагоги кожної вікової групи здійснювали перспективне та календарне планування освітньої роботи. Контроль за виконанням плану здійснювався щотижнево та обговорювався на оперативних нарадах, методичних годинах, педагогічних радах.

 Методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів.

 

Методичний супровід у закладі забезпечувала вихователь-методист Людмила Миколаївна ЯРОМЕНКО. Осередком здійснення освітньої діяльності та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному закладі є методичний кабінет.

Методична робота в закладі здійснюється у відповідності до:

 • державних директивних документів про освіту, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньої роботи з дітьми

З педагогічними кадрами методична робота будується на принципах доступності, індивідуалізації,  безперервності та спрямована на:

·        надання  методичної допомоги;

·        реалізацію завдань закладу на 2022-2023 н. р.;

·        надання методичної та практичної допомоги;

·        удосконалення професійної майстерності;

·         систематичне вивчення стану освітнього процесу.

Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані та розташовані для зручного використання, що відображено у каталозі методичного кабінету.

Педагогічні працівники проінформовані про сучасні форми та методи професійного самовдосконалення та використовують онлайн-платформи «Prometheus»,  «НаУрок», «Всеосвіта» для професійного росту.

Корисними для підвищення майстерності педагогів були відкриті перегляди, взаємовідвідування занять, під час яких спостерігалися професійність, індивідуальність, інноваційність використаних методик, методів та прийомів.

Кожне переглянуте заняття свідчило про велику попередню роботу. У кожного вихователя спостерігався свій особистий стиль підготовки та проведення освітньої роботи з малятами; у кожного педагога – були власні творчі родзинки, які варто запозичити іншим та впровадити у свою практику роботи.

Ефективними у налагодженні контакту з батьками є організація різноманітних проєктів, участь у волонтерській діяльності. В рамках співпраці з  волонтерськими організаціями  педагогами спільно з родинами неодноразово нашим захисникам зібрано домашні заготовки, смаколики, предмети гігієни, дитячі малюнки та багато інших необхідних речей. Спільно з батьками прмймали активну участь у акціях на придбання тепловізорів для ТРО. Було зібрано та передано понад 10000 гр.

Важливим аспектом є впровадження дистанційних форм спілкування з батьками на онлайн-платформах ZOOM, через сайт ЗДО, використання  мобільних додатків Viber.

Відповідно до плану роботи ЗДО на 2022-2023 н. р., внутрішньої системи забезпечення якості освіти, адміністрацією закладу здійснювався контроль за станом освітнього процесу.

 Планування контролю було системним, відповідало річним завданням закладу  та  спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

Вивчення стану освітньої діяльності, результативності роботи педагогічного колективу здійснювалась за допомогою різних форм контролю, а саме:

•   спостереження за діяльністю педагогів;

•   анкетування педагогів та батьків;

•   аналізу колективних переглядів;

•   моніторингу освітнього процесу;

•   аналізу стану здоров'я дітей.

Упродовж 2022-2023 н. р. здійснювався контроль за освітньо-виховним процесом шляхом безпосереднього спостереження і аналізу роботи вихователів.

У  закладі було проведено:

·        оперативний контроль:

-         доцільність зонування  предметно- ігрового середовища;

-         ведення ділової документації педагогами;

-         наповнення групових осередків;

-         дотримання правил безпеки життєдіяльності;

-         виконання рішень педагогічних рад;

-         проведення режимних моментів;

-         готовність педагогів до робочого дня;

-         організація освітнього процесу;

-         робота молодих спеціалістів.

·        тематичний контроль:

-         «Впровадження інтерактивних форм та методів під час національно – патріотичного виховання», «Створення розвивального – ігрового середовища».

.

·        комплексне вивчення:

             «Стан освітньої  роботи »

 

Охорона життя та зміцнення здоров’я дітей

Пріоритетним завданням системи дошкільної освіти є охорона життя, збереження та зміцнення здоров’я дошкільників - вберегти дитину від негараздів – це значить закласти фундамент для її здорового розвитку, допомогти жити повноцінно і щасливо.

Заклад дошкільної освіти має медичний кабінет. Його обладнання відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечувала  сестра медична старша ЛУЩЕНКО Яна Іванівна

 Протягом навчального року всі працівники закладу суворо та постійно дотримувались всіх карантинних вимог відповідно до діючих державних нормативних документів  в умовах адаптивного карантину та військової агресії російської федерації затвердженого наказом ЗДО. Та попри все, колектив  закладу приділяв велику увагу формуванню здоров’язбережувальної компетентності дітей. Виїхованців оточують кваліфіковані педагоги,  сестра медична, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів,  підтримують інтерес дитини до власного здоров’я

З метою зниження захворюваності дітей велике значення приділялось загартуванню дітей в умовах ЗДО та сім’ї. Проводились оздоровчі заходи: загартування повітрям і водою, вживання часнику, цибулі, лимонів.

   Проводився повсякденний контроль за чітким виконанням режиму дня, тривалістю прогулянок, санітарним станом приміщень, одягом дітей відповідно температурному режиму, що забезпечує тепловий комфорт дитини.

В закладі створена система оздоровчих та фізкультурних заходів.

У кожній віковій групі здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи та заповнювався листок здоров’я вихованців  за результатами обстеження дітей  та антропометричними вимірюваннями.

     Протягом навчального року сестрою медичною старшою та вихователем -методистом на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливалася у межах норми від 67% до 81%.

   Заклад дошкільної освіти має найпростіше укриття розташоване на території закладу. Приміщення забезпечене всім необхідним згідно РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей закладів освіти.

 

 

  Відповідно до пункту 3.4 Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів  в ЗДО впроваджено систему НАССР. Згідно наказу по ЗДО «Про впровадження системи аналізу небезпечних чинників та критичних точок контролю (НАССР). Організовано щомісячний моніторинг виявлення невідповідностей на харчоблоці та впровадження коригувальних дій членами групи НАССР.  

Харчування дітей протягом навчального року  завжди відповідало встановленим грошовим нормам.

Вартість харчування коливалася у межах 45.00 гривень на одну дитину для дітей раннього віку та 63.00 гривні на одну дитину для дітей дошкільного віку. Харчування дітей пільгового контингенту здійснювалось за рахунок міської ради  ( діти учасників бойових дій та АТО – 20 дітей, діти з сімей загиблих ветеранів війни – 2 . ВПО – 9 дітей, діти під опікою – 2,  малозабезпечені – 7 дітей,  діти з особливими освітніми потребами – 3, багатодітні 50% - 12 дітей).

На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щомісячно проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування.

   Харчування у порівнянні з минулими роками по окремих продуктах    має  покращення. Виконані норми по харчуванню- м'ясо, риба, олія, яйце, злакові, хліб, сметана, чай, какао

    Питання захворюваності, відвідування, харчування та безпеки життєдіяльності дітей систематично розглядалися на виробничих нарадах, зборах трудового колективу, нарадах при директорі; аналізувалися показники, розроблялися заходи щодо їх покращення.  

Робота з батьками та соціальний захист

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю.

Протягом року проводилася робота з соціально незахищеними сім’ями: щомісяця уточнювалися списки сімей пільгових категорій, проводилося обстеження сімей, надавалися пільги в ЗДО щодо безкоштовного харчування  або часткової оплати за харчування в закладі. Створено банк даних дітей пільгових категорій. За  потреби поновлювався соціальний паспорт.

   Протягом року планомірно проводилася робота з членами родин вихованців закладу. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, дитячого садка. Особливу увагу приділяли індивідуальним формам роботи з батьками.

Соціально-економічний розвиток ЗДО

       Сьогодні варто пригадати найбільш об’ємні роботи і капіталовкладення, що мали місце впродовж 2022-2023 н. р.

Кошти з місцевого бюджету міста :

ü медикаменти та перевязочні матеріали на суму - 6 200, 00 грн;

ü продукти харчування – 246 тис 181 , грн 98 коп.;

ü оплата праці – 4 млн 161 тис 059 грн 02 коп.;

ü нарахування на заробітну плату -  988 тис 695 грн 74коп ;

ü оплата водопостачання та водовідведення – 28591грн94 коп;

ü оплата електроенергії – 165138 грн 57 коп;

ü оплата послуг (крім комунальних) –  122327 грн 32 коп;

ü  модульна котельня – 1600000гр.

ü генератор 85000 гр

ü дрова  -241800гр

ü Чистка димоходу – 17 400 гнр;

ü вапно – 490, 50 грн;

ü проведення інтернету  – 5500 грн;

ü буржуйка – 17 726, 10 грн; благодійна допомога

ü фарба – 4500 грн;

ü підписка журналів- 7200 грн;

ü  миючі засоби (мило рідке, серветки, паперові рушники, порошок, мило господарське, миюче для посуду, туалетний папір, сипуче для посуду, гель для туалету, для миття вікон) – 5100 грн;

ü Поточний ремонт відмостки та укладання доріжок – 121155гр90к

 

 

В подальших наших планах продовжити роботу зі зміцнення і осучаснення матеріально-технічної бази закладу, а саме:

Впродовж року всі звернення батьків і працівників закладу не залишались без уваги, вирішувались оперативно і комплексно з урахуванням інтересів обох сторін.

   Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку. Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити. Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати особливо педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців, за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей, та щоб і на далі ми були єдиною командою, яка має спільну мету: виховання дітей, підтримка й розвиток нашого закладу, зростання іміджу садка в мікрорайоні та місті, створення справжнього осередку культури, освіти, краси і безтурботного дитинства дітей мікрорайону.

Звіт завідуючої дошкільного  навчального закладу № 2

Куликівської Людмили Миколаївни

перед колективом та громадськістю за 2021-2022 навчальний рік

26 липень 2022 року 

Звіт завідуючої дошкільного  навчального закладу № 2

Куликівської Людмили Миколаївни

перед колективом та громадськістю за 2021-2022 навчальний рік

Завершився ще один навчальний рік – ще один рік нашого життя. Для всіх нас він був вдалим і плідним і важким одночасно. Тому що проходив в складних умовах карантину та військової агресії рф.

Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах і організаціях. Органом громадського самоврядування в закладі є загальні збори  колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють.

Згідно рішення Козятинської міської ради № 872-V111 від 08.06.2022 «Про перейменування дошкільних навчальних закладів й затвердження нової редакції Статутів» заклад перейменовано  на комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №2 Козятинської міської ради Вінницької області»

Заклад дошкыльноъ освыти № 2 «Журавонька» розташований за адресою: м. Козятин, вул. Підгорбунського,18.

ЗДО  підпорядкований Управлінню освіти та спорту Козятинської міської ради.

Працює з 10,5 годинним режимом, який відповідає запитам батьків, індивідуальним потребам дитини відповідно до Статуту, з урахуванням особливостей мікрорайону:  з 7-30 – 18-00 – з п’ятиденним робочим днем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

Загальна кількість дітей на кінець  навчального року становила – 175 дітей. Всі групи укомплектовані згідно програмових вимог та вимог Санітарного регламенту.

Навчальний рік у ЗДО починається з 1 вересня по 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня у ЗДО – оздоровчий період.

Склад педагогічного колективу укомплектований згідно штатного розпису. В ЗДО  працює 22 педагогічних працівники.

ЗДО у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про дошкільну освіту» (зі змінами), Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Статутом, Колективним договором, та іншими нормативно – правовими актами.

.

Організація освітньо-виховного процесу в ЗДО здійснюється відповідно

до закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань ДНЗ.

Зміст освітньо-виховного процесу в ДНЗ визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Для забезпечення повноцінного психофізичного та особистісного розвитку дитини робота педагогічного колективу була спрямована:

 

·        Використання інтерактивних форм та методів навчання в організації освітнього процесу в ДНЗ;

·        Творча гра засіб інтеграції різних пізнавальних тем та видів діяльності;

·        Опанування дошкільиками трудових завдань та практичних умінь

 

 Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством та державою за:

·        реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» (зі змінами), Державною національною програмою «Освіта. Україна ХХІ століття»;

·         забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;

·         дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально – технічної бази.

 

Фінансування дошкільного закладу на заробітну плату, оплату енергоносіїв, придбання господарських товарів, оплата послуг ( крім комунальних), медикаментів   та продуктів харчування ( 50%)  здійснюється за рахунок місцевого бюджету.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

   ЗДО №2 знаходиться за адресою: м.Козятин, вул. Підгорбунського 18. Дошкільний заклад розпочав своє функціонування у 1962 році.

    Групові приміщення  забезпечені меблями та ігровим обладнанням, які постійно оновлюються з врахуванням сучасних вимог.  Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Педагоги закладу  створюють  розвивальний простір, у якому дитина активно діє, спілкується, отримує знання, розвиває свої уміння і навички.

    Для всебічного розвитку дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музична зала;

- ресурсна кімната;

- методичний кабінет;

- медичний кабінет;

- прогулянкові майданчики.

         За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 170 місць для дітей віком від 2-х до 6-ти (7-ми) років. Групи комплектуються з 01 вересня згідно черги та за направленнями управління освіти  та спорту Козятинської міської ради.

У 2020-2021 навчальному році укомплектовано 9 вікових груп:

а) для дітей 3-го року життя – 2 групи;

б) для дітей 4-го року життя – 2 групи;

в) для дітей 5-го року життя – 2 групи;

г) для дітей 6-го року життя – 3 групи;

д) для дітей з  особливими освітніми потребами – 4 групи.

  Усі приміщення дошкільного закладу використовуються за безпосереднім призначенням.

   Контингент батьків є соціально благополучний.

 

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

   Педагогічний процес  у ДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідуюча, вихователь-методист, 2-  музичних керівника, 4 асистенти вихователя,  15 вихователів.

70 % вихователів мають вищу освіту;

30% бакалаврат та середньоспеціальну освіту

 

Аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників

станом на 01.06.2022 року

 

 

     Слід зазначити, що адміністрація дошкільного закладу створює оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів. У 2021-2022 н. р. було проатестовано: 5 ( п’ять )  педагогів (24% від загальної кількості педагогічних працівників),. Всі педагогічні працівники упродовж року підвищували свій професійний рівень, приймаючи участь у  вебінарах, шляхом проходження курсової перепідготовки на базі ВАБО. 

       Адміністрація закладу створює працівникам усі  можливі умови для плідної праці. В цілому робота колективу ДНЗ характеризується  стабільністю та позитивною результативністю. Безперебійну роботу колективу навчального закладу було забезпечено завдяки оптимальній розстановці та використанню педагогічних кадрів.

 

Аналіз охоплення дітей дошкільною освітою

Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес

Упродовж навчального року методична робота в закладі здійснювалася у відповідності до нормативно-правових та інструктивно-методичних документів. У наявності систематизований  фонд наукової, методичної,  психолого-педагогічної, довідкової, енциклопедичної, дитячої  художньої  літератури  періодичних   педагогічних видань, відеоматеріалів, друкованих засобів навчання, предметної наочності, а також зразків моделей планування, організації, проведення освітнього процесу та інших матеріалів з досвіду роботи педагогів.

Методична робота велася  в напрямі оптимального виконання  завдань річного плану на підвищення теоретичного рівня й фахової майстерності педагогів для вирішення конкретних педагогічних проблем щодо створення умов для підвищення результативності освітнього процесу, сприяння росту професійної майстерності педагогів під час реалізації Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку. Педагоги закладу постійно брали участь в роботі методичних заходів різного рівня, завдяки яким  підвищувався рівень їх професійних знань, а відповідно, й рівень освітнього процесу в закладі.

 Слід зазначити, що дітям з ООП приділяється особлива увага.

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів міста, інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації. Згідно плану роботи на 2021-2022 навчальний рік проведено семінари-практикуми для педагогів ДНЗ на тему: «Самостійна діяльність дітей- спосіб організації життєдіяльності дошкільників»; Педагоги дошкільного закладу впроваджують  в практику роботи сучасні інноваційні технології. Проведено заплановані консультації, ділові ігри, конкурс куточків дитячої книги.

В закладі застосовується диференційований підхід до організації методичної роботи з різними категоріями педагогічних працівників. Консультування проводилося фронтально, групами та індивідуально.

За допомогою анкетування були виявлені потреби та можливості педпрацівників щодо впровадження інновацій. Відстеження результатів використання інноваційної діяльності педагогічними працівниками  відбувалося під час моніторингових зрізів рівня розвитку дітей відповідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти. Підсумки та подальші перспективи щодо інноваційної діяльності обговорювалися на засіданнях, нарадах тощо.

 

Організація різних форм освітньої роботи.

Освітній процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно  до програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина» та Базового компонента дошкільної освіти.  Учасниками освітнього  процесу ДНЗ є: діти, педагогічні працівники, технічні працівники та допоміжний персонал, батьки ( особи, які їх заміняють), представники підприємств, установ та інші особи, які беруть участь у освітній  роботі. Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому дошкільному закладі залишаються заняття з різних видів діяльності.

У дошкільному закладі вихователі проводять заняття індивідуальної та групової  форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові. Тривалість занять для дітей раннього віку – 10- 15 хвилин;  молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин; старшого віку – 25 – 30 хвилин.  Запрошені вчитель-логопед, вчитель – дефектолог. психолог проводять індивідуальну роботу  дітьми з ООП.

        Організація життєдіяльності дітей включала в себе трудову діяльність, самостійну художню діяльність, індивідуальну роботу з дітьми, роботу з безпеки життєдіяльності.  Проводились Дні здоров’я, свята, музично – спортивні розваги, організовувалися конкурси, вікторини та виставки дитячих малюнків та поробок, спільних робіт з батьками та вихователями.

Заходи щодо зміцнення та  модернізації

матеріально-технічної бази навчального закладу

В дошкільному навчальному закладі створені необхідні умови для здійснення освітнього  процесу. Матеріальна база  дошкільного навчального закладу достатня.

Кожна вікова група відповідає санітарно-гігієнічним нормам, має естетичний вигляд. Меблі підібрано відповідно до зросту дітей. Кожна дитина має свою шафу,  стілець, ліжко. В усіх групах створені куточки, які відповідають вимогам дошкільної дидактики  та направлені на розвиток всебічно розвиненої особистості.

На території дошкільного навчального закладу розташовано 6 ігрових майданчиків. Стан обладнання на належному рівні. Територія дошкільного навчального закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена. Все обладнання на майданчиках пофарбовано в яскраві кольори. Суворо в дошкільному закладі дотримуються температурного, повітряного, світлового режимів, санітарно-гігієнічних правил в приміщеннях та на майданчиках. Фінансово-матеріальне забезпечення відбувалось за допомогою бюджетних коштів. Колектив та батьки  дошкільного закладу доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей в дошкільному навчальному закладі.

За бюджетні кошти в дошкільному закладі було придбано:

Господарчі товари, миючі засоби,дезінфікуючі засоби ( антисептики, біохлор),засоби гігієни( паперові рушники, вологі серветки),

Будівельні матеріали для поточного ремонту каридору(гіпсокартон, клей для кахлю, кахлі, натяжна стеля, лампи, двері міжкімнатні) .

Медичні товари ( рукавиці, маски) та медикаменти: 4416 грн.;

Придбані іграшки та розвивальні дидактичні ігри в ресурсну кімнату на суму 21.000 гр та плазмовий телевізор 38000гр килим -500гр, в групи придбані  чайники, каструлі, чашки,  тарілки для перших страв, лотки  для зберігання продуктів.

За 2021р. витрачено на придбання 64856 гр.

Послуги:

·          технічне обслуговування та перезарядка вогнегасників:1200 грн.;

Дошкільний навчальний заклад забезпечений в повній мірі дезінфікуючими, антисептичним та засобами індивідуального захисту з метою попередження та профілактики захворювань на COVID.

Під час місячника по благоустрою території закладу висаджено  квіти, кущі. Оновлені клумби кожної групи.

Була проведена підписка періодичних видань, закуплена методична література.

Сьогодення кидає нам нові виклики, тому розпочато ремонтні роботи у найпростішому укритті та його облаштування для прийняття дітей під час тривоги

На облаштування найпростішого укриття придбані: цемент, пісок, цегла, вентилятори, ізогіпс, вапно,  крейда, клей ПВА, синька, кабель електричний, розетки, вимикач, світильники, фарба водоемульсійна

 

На даний час є труднощі, які потрібно вирішувати:це:

-  заміна   частини  пошкодженої дерев’яної огорожі  на металеву;

-  виготовлення  павільйонів.

- ремонт відмостки

Технічний стан будівлі задовільний. Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена.

Обладнання майданчиків підтримується у налагодженому стані, безпечне у використанні, про що свідчать акти обстеження, що підписуються на початку навчального року та один раз на квартал встановленою комісією. Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. За потребою здійснюється косіння трави, обрізка кущів, сушнику.

         Протягом року своєчасно надавались до централізованої бухгалтерії управління освіти необхідний перелік документів щодо складання бюджетних запитів, , кількісний склад дітей по групах та списку дітей пільгового контингенту тощо.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ   У ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Вся медична робота дошкільного закладу була спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей.Медичний кабінет оснащено відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу» затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 та нормативних вимог. За 2021/2022 навчальний рік кабінет поповнено медикаментами для першої невідкладної допомоги. У дошкільному закладі проводилися усі необхідні профілактичні заходи:

·         контролювалося виконання санітарно-гігієнічних норм та дотримання карантинних заходів  працівниками закладу на всіх ділянках;

·         здійснювався щоденний огляд та термометрія  дітей при прийомі у заклад;

·         проводилася інформаційна робота для батьків у вайбер-групах, через інформаційні куточки та індивідуальні бесіди з батьками;

·         проводилася інформаційна робота для батьків про необхідність дотримання карантинних заходів, профілактичних щеплень;

·         розроблена тематика для медико-педагогічних нарад.

Сестра медична старша постійно слідкувала за виконанням календаря  профілактичних щеплень.

Протягом року вихователями дошкільного навчального закладу проводилась робота щодо формування здоров’язберігаючої компетентності через створення фізичного, психологічного комфорту. У дошкільному закладі впроваджувалось загартування повітрям (усі вікові групи). 

Протягом року впроваджувались оздоровчі заходи:

·         ходіння по доріжці здоров’я ( килимки з різними наповнювачами, масажні килимки, ребриста дошка)  з метою профілактики плоскостопості (всі групи).

Щомісячнй аналіз захворюваності, який проводить сестра медична старша, свідчить про низький рівень захворюваності серед дітей.  Акцентуючи увагу на здійснення оздоровчо - загартовуючих процедур, повноцінне проведення прогулянок на свіжому повітрі,  дотримання режиму дня та рухового режиму колектив педагогів зміг досягти поставленої мети щодо зменшення захворюваності.

Однак спостерігається, що  40% дітей,  які не постійно відвідують дошкільний заклад, проводять вдома:

·         за сімейними обставинами;

·         невідвідуванням у зв’язку з карантином на COVID;

·         відстороненням дітей від відвідування груп на період карантинів за поданням.

При проведенні моніторингових досліджень щодо стану здоров’я дошкільників у 2021/2022 році було проведено аналіз таких параметрів:

·         визначено коефіцієнт захворюваності дошкільників;

·         визначено відсоток захворюваності у різних вікових групах;

·         визначено групи з високим та низьким відсотком захворюваності.

Сестра медична старша Ільчук Є.Ю.  регулярно проводила спостереження за організацією оптимальних санітарно-гігієнічних умов: забезпеченням вологого щоденного прибирання групових кімнат, дотриманням карантинних заходів та повітряно-теплового режиму, фізичного навантаження на фізкультурних заняттях. Всі зауваження, які виникали протягом року були виправлені під контролем старшої медичної сестри. З метою профілактики захворюваності  постійно проводилось кварцування груп, прогулянки на свіжому повітрі, контроль за ранковим прийомом дітей д (вимірювання температури безконтактними термометрами). Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят завжди розглядалися  на нараді при завідувачеві. З дітьми і батьками проводились цілеспрямовані бесіди про здоров’я і фізичний розвиток, спорт і гігієну, раціональну рухову активність протягом всього дня. Вихователі щодня проводили ранкову гімнастику, пальчикову гімнастику, гігієнічну  гімнастику після сну, фізкультхвилинки на заняттях, з метою попередження перевтоми.  Працівники дитячого саду ведуть велику профілактичну роботу, спрямовану на підвищення захисних сил дитячого організму. 

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 Організація харчування дітей  у 2021/2022 навчальному році здійснювалась  відповідно до законодавства та нормативно-правових актів.

Харчоблок дошкільного закладу укомплектований кваліфікованими кадрами. Працівники харчоблоку ознайомлені з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, мають необхідні медичні висновки, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (накази, медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями). З метою підвищення культури приготування їжі, дотримання санітарно-гігієнічного режиму у закладі на харчоблоці оформлено відповідно до сучасних вимог куточок кухарів. На харчоблоці є в наявності інструкції щодо правил миття кухонного посуду; інвентарю та обладнання; графік генерального прибирання харчоблоку.  Всі кухарі мають спеціальну освіту. Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку задовільний. Система водопостачання та необхідне технологічне обладнання знаходились у робочому стані. У дошкільному закладі проводились комплексні заходи щодо  придбання нового та ремонту діючого обладнання, закупівлі посуду, миючих засобів тощо. Маркування посуду відповідало санітарно-гігієнічним нормам.

    Харчоблок забезпечений достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю,  все промарковане, використовується за призначенням . Згідно норм на харчоблоці знаходяться всі необхідні миючі, дезінфікуючі засоби та методичні рекомендації по їх застосуванню.

  

Режим харчування у дошкільному навчальному закладі відповідає режиму роботи закладу та вікових груп і затверджений завідуючою. Графік видачі їжі затверджується завідуючою закладу та сестрою медичною старшою.

   Продукти харчування у дошкільному закладі зберігаються  у коморі, яка малє достатню вентиляцію, суха та з штучним освітленням відповідно до умов їх  зберігання  при відповідній температурі з урахуванням товарного сусідства. Терміни реалізації продуктів виконувались чітко. Продукти, що швидко псуються, використовувались тільки у терміни, зазначені у накладній відомості. Щоденно відбиралися добові проби страв, які зберігались у спеціальній тарі в холодильнику.

В закладі велась систематична і планомірна робота, зокрема: організовано безпечне і якісне харчування дітей ( замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку); харчування здійснювалось згідно з чотирьохтижневим меню по сезонах, яке узгоджено з Держпродспоживслужбою ; щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного чотирехтижневого меню, картотеки страв складалось меню – розкладка окремо для двох вікових груп – дітей віком до 4 років та дітей віком від 4 до 6 років відповідно до затверджених норм харчування; кожного дня за 30 хвилин до роздачі їжі медичний працівник оцінював якість її приготування, в його присутності кухар відбирає добові норми. 

Проводився постійний контроль за фактичними відходами продуктів впродовж дня та правилами їх зберігання. Як показали результати контролю, відходи м´яса, риби, пакети від використаного молока, сметани, сиру м′якого, яєць, овочів зберігаються в спеціальній тарі до кінця робочого дня.

    Постійно дотримується  питний режим, діти забезпечені перекип’яченою водою в достатній кількості. В групах зберігається в спеціальному посуді, діти вживають воду за потребою.

            Безпосередній контроль за харчуванням дітей здійснюється  представниками Держпродспоживслужби та адміністрацією дошкільного закладу. В дошкільному навчальному закладі здійснювався постійний контроль за організацією харчування дітей завідуючою та сестрою медичною  старшою. На основі результатів контролю за організацією харчування проводилась індивідуальна робота з певною категорією працівників.

Перевірками Держпродспоживслужбою порушень в організації харчування не виявлено.

            Вихователі та помічники вихователів додержувались принципів наступності при організації харчування, особливу увагу приділяли вихованню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі. Групи забезпечені посудом для отримання їжі з харчоблоку та столовим, який промаркований та використовується за призначенням. Є в наявності миючі засоби, дотримуються умови їх зберігання та використання.

Документація з харчування ведеться згідно з вимогами Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.2006 № 298/227.

Моніторинг виконання норм харчування на основні види продуктів харчування  у 2021р.

З.п

Назва продукту

Денна норма на 1 дитину

Фактично спожите

Відхилення в середньому

Виконання норм харчування

1.

М'ясо. м’ясопродукти

100

89

-11

89

2.

Риба. рибопродукти

45

25

-20

56

3.

Олія соняшникова

9

9

-

100

4.

Масло вепшкове

21

21

-

100

5.

Молоко, кисломолочний продукт

400

331

-69

83

6.

Сир кисломолочний

45

20

-25

45

7.

Сир твердий

5

4

-1

80

8.

Яйце

1/2

0.4

-0.1

80

9.

Цукор

45

43

-2

96

10.

Картопля

190

179

-11

94

11.

Овочі

230

181

-49

78

12.

Фрукти свіжі. цитрусові

100

37

-63

37

13.

Крупи, бобові, макаронні вироби

45

43

-2

96

14.

Хліб

120

115

-5

96

15.

Сметана

10

8

-2

80

 

 

 Питання організації харчування розглядались на нарадах при завідуючій, Завідуючою, сестрою медичною старшою, вихователями груп дошкільного закладу  також проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьків щодо організації харчування дітей вдома. Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в на вхідних дверях  щодня вивішується меню. Також питання харчування дітей постійно висвітлюються на сайті закладу.

 

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Діяльність педагогічного колективу в дошкільному навчальному закладі у 2021/2022 навчальному році здійснювалася відповідно нормативних документів:

* Законів України:

-  «Про освіту»,

- «Про дошкільну освіту»,

*  Базового компонента дошкільної освіти,

* Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641),

* Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021р. № 86),

* Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234),

*Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), інших нормативно-правових актів;

* Інструктивно методичних рекомендацій щодо організації роботи з  музичного виховання дітей у ДНЗ ( від 02.09.2016 р. № 1/9/454)

* Інструктивно методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи  у ДНЗ ( від 02.09.2016 р. № 1/9/456).

 


ПРОТОКОЛ
Звітних зборів директорки   ЗДО №2 «ЖУРАВОНЬКА»

ПРОТОКОЛ №1

                                                    від 26.07.2022  року

присутні : 35 чол.

запрошені : 15 чол.

Порядок денний:

1.     Обговорення щодо роботи лічильної комісії.

2.     Звіт директорки закладу дошкільної освіти Куликівської Л.М. про  роботу в ЗДО протягом минулого навчального року.

3.      Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості.

4.     Оцінювання діяльності директорки ЗДО шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу , батьківського комітету.

І СЛУХАЛИ: голову зборів   Яроменко Л.М., яка запропонувала закріпити регламент в такому порядку:

- виступ директорки - до 30 хвилин;

- для обговорення – до 5 хв.

І ВИРІШИЛИ : Затвердили регламент одноголосно.

СЛУХАЛИ : Яроменко Л.М., яка запропонувала вибрати лічильну комісію для підрахунку кількості голосів.  При голосуванні присутніх про оцінку роботи директорки протягом навчального року з 3-ох чоловік.

ВИРІШИЛИ:

Головою комісії  Яроменко Л.М.;

секретарем Бадрак І.М.;

членом комісії  Помпу О.А.;

ІІ СЛУХАЛИ:

Куликівську Л.М.директорку, про роботу Комунального закладу «Закладу дошкільної освіти» в 2021-2022 н.р., яка довела до відома про:

·         Організацію освітнього процесу в ЗДО.

·         Методичну роботу.

·         Забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами.

·         Рівень навчальних досягнень вихованців у ЗДО.

·         Роботу з обдарованими дітьми.

·         Виховну роботу.

·         Соціальний захист дітей.

·         Охорону праці в ЗДО.

·         Використаня коштів потреби закладу

·         Завдання на 2022-2023 навчальний рік.

/звіт додається/

ІІІ СЛУХАЛИ: Мамчур Т.В. – голову Б\К, старшої групи №1, яка подякувала директорці за гарну матеріальну базу, значне покращання в оформленні груп, за професійний підбір кадрів, облаштування для діток найпростішого укриття, в якому все є за прописними рекомендаціями.

ВИСТУПИЛИ: Марчук К.О.,  мама вихованки молодшої групи  №2, яка запропонувала доповнити найпростіше укриття настільними, будівельними, розвиваючими іграми.

ВИРІШИЛИ:

Заслухавши та обговоривши звіт директорки ЗДО Куликівської Л.М. про роботу за минулий навчальний рік, а також провівши таємне голосування для визначення результативності  роботи.

Збори вирішили: вважати роботу директорки ЗДО №2 Куликівської Л.М. на протязі року, задовільною.


Результати  голосувань :

За- 35 чоловік

Проти – 0 чоловік

 

Голова зборів                                                              Яроменко Л.М.

Секретар                                                                      Бадрак І.М.

 

ПРОТОКОЛ №1

Звітних зборів директорки   ЗДО №2 «ЖУРАВОНЬКА»

                                                    від 26.07.2022  року

присутні : 35 чол.

запрошені : 15 чол.

Порядок денний:

1.     Обговорення щодо роботи лічильної комісії.

2.     Звіт директорки закладу дошкільної освіти Куликівської Л.М. про  роботу в ЗДО протягом минулого навчального року.

3.      Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості.

4.     Оцінювання діяльності директорки ЗДО шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу , батьківського комітету.

І СЛУХАЛИ: голову зборів   Яроменко Л.М., яка запропонувала закріпити регламент в такому порядку:

- виступ директорки - до 30 хвилин;

- для обговорення – до 5 хв.

І ВИРІШИЛИ : Затвердили регламент одноголосно.

СЛУХАЛИ : Яроменко Л.М., яка запропонувала вибрати лічильну комісію для підрахунку кількості голосів.  При голосуванні присутніх про оцінку роботи директорки протягом навчального року з 3-ох чоловік.

ВИРІШИЛИ:

Головою комісії  Яроменко Л.М.;

секретарем Бадрак І.М.;

членом комісії  Помпу О.А.;

ІІ СЛУХАЛИ:

Куликівську Л.М.директорку, про роботу Комунального закладу «Закладу дошкільної освіти» в 2021-2022 н.р., яка довела до відома про:

·         Організацію освітнього процесу в ЗДО.

·         Методичну роботу.

·         Забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами.

·         Рівень навчальних досягнень вихованців у ЗДО.

·         Роботу з обдарованими дітьми.

·         Виховну роботу.

·         Соціальний захист дітей.

·         Охорону праці в ЗДО.

·         Використаня коштів потреби закладу

·         Завдання на 2022-2023 навчальний рік.

/звіт додається/

ІІІ СЛУХАЛИ: Мамчур Т.В. – голову Б\К, старшої групи №1, яка подякувала директорці за гарну матеріальну базу, значне покращання в оформленні груп, за професійний підбір кадрів, облаштування для діток найпростішого укриття, в якому все є за прописними рекомендаціями.

ВИСТУПИЛИ: Марчук К.О.,  мама вихованки молодшої групи  №2, яка запропонувала доповнити найпростіше укриття настільними, будівельними, розвиваючими іграми.

ВИРІШИЛИ:

Заслухавши та обговоривши звіт директорки ЗДО Куликівської Л.М. про роботу за минулий навчальний рік, а також провівши таємне голосування для визначення результативності  роботи.

Збори вирішили: вважати роботу директорки ЗДО №2 Куликівської Л.М. на протязі року, задовільною.


Результати  голосувань :

За- 35 чоловік

Проти – 0 чоловік

 

Голова зборів                                                              Яроменко Л.М.

Секретар                                                                      Бадрак І.М.

 


                                                   


видатки

Освоєння видатків по комунальному  закладі
за 1 квартал 2022 року 

КОШТОРИС НА 2022 РІК 


ПРОТОКОЛ №1

Звітних зборів завідуючої  ДНЗ №2 «ЖУРАВОНЬКА»

                                                    від 18.08.2021 року

присутні : 67 чол.

запрошені : 27 чол.

Порядок денний:

1.Звіт завідуючої дошкільного закладу, Куликівської Л.М. про її роботу в дошкільному закладі на протязі минулого навчального року.

2.Обговорення виступу.

Слухали:

- голову зборів, Яроменко Л.М. яка запропонувала закріпити регламент в такому порядку:

- виступ завідуючої - до 30 хвилин;

- для обговорення – до 3 хв.

Затвердили одноголосно.

Яроменко Л.М. запропонувала вибрати лічильну комісію для підрахунку кількості голосів при голосуванні присутніх про оцінку роботи завідуючої на протязі навчального року з 3 чоловік.

Голова комісії : Яроменко Л.М.

секретар : Бадрак І.М.

член комісії : Помпа О.А.

СЛУХАЛИ:

КУЛИКІВСЬКУ Л.М. – завідуючу, про роботу ДНЗ в 2020-2021 н.р.

/звіт додається/

ІІ ВИСТУПИЛИ:

Горбань В.В. – голову Б\К, старшої групи №3, яка подякувала завідуючій за гарну матеріальну базу – значне покращання в оформленні груп, за професійний підбір кадрів, за допомогу у придбанні дидактичних матеріалів для роботи з дошкільнятами необхідних для виховання та навчання.

 ВИСТУПИЛИ:

Карпусь В.О. – мама вихованця молодшої групи  №2, задоволена вихованням її сина в інклюзивній групі, наголосила взяти участь у доповненні обладнанням ресурсної кімнати.

ВИРІШИЛИ:

Заслухавши та обговоривши звіт завідуючої ДНЗ, Куликівської Л.М. про роботу за минулий навчальний рік, а також провівши таємне голосування для визначення результативності її роботи.

Як керівника, збори вирішили:

- роботу завідуючої дошкільного закладу на протязі року  згідно виступів та результатів голосування вважати задовільною.

За- 67 чоловік

Проти – 0 чоловік

 

Голова зборів                                                              Яроменко Л.М.

Секретар                                                                      Бадрак І.М.

 


Звіт завідуючої

 Дошкільного навчального закладу №2 «Журавонька»

Куликівської Людмили Миколаївни

за 2020 – 2021 навчальний рік

на загальних зборах перед колективом, батьками, громадськістю

18 серпня 2021 року 

 

 

    Головними завданнями мого звіту як засобу інформування громадськості є:

- забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним закладом;

-  стимулювати  вплив громадськості на прийняття та виконання  відповідних рішень у сфері управління закладом;

- забезпечити ресурс «довіри і підтримки» до дошкільного закладу.

 

       Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації  та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

      Дошкільний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

-  реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

-  забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;

-  дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

  Дошкільний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, іншими нормативно - правовими актами, власним Статутом.

Забезпечення дошкільного навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами,  доцільності їх розстановки та створення умов для професійного росту.

 

Дошкільний навчальний заклад № 2 «Журавонька» розташований за адресою: м. Козятин, вул. Підгорбунського,18,тел. 063 14 11 899

ДНЗ підпорядкований Управлінню освіти та спорту Козятинської міської ради.

Працює з 10,5 годинним режимом, який відповідає запитам батьків, індивідуальним потребам дитини відповідно до Статуту, з урахуванням особливостей мікрорайону: 7-30 – 18-00 – з п’ятиденним робочим днем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

У своєму складі має дев’ять вікових груп:

2 групи – 3-го року життя;

2 групи – 4-го року життя;

2 групи – 5-го року життя;

3 групи – 6-го року життя.

 

Загальна кількість дітей на початок навчального року становить – 180 дітей.

Навчальний рік у ДНЗ починається з 1 вересня по 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня у ДНЗ – оздоровчий період.

Склад педагогічного колективу становить – 20 педагогів.

Очолює ДНЗ завідуюча – Л.М. Куликівська, освіта – вища, стаж – 29 років.

Cестра медична cтарша – Є.Ю.Гудзівська, освіта – середня спеціальна, стаж – 5 роки.

Вихователь-методист – Л.М. Яроменко, освіта – вища, категорія – вища, звання «Старший вихователь» стаж – 43 років.

ДНЗ здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік і період оздоровлення.

Організація освітньо-виховного процесу в ДНЗ здійснюється відповідно до закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань ДНЗ.

Зміст освітньо-виховного процесу в ДНЗ визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»

За минулий навчальний рік на курсах при КВНЗ ВАБО підвищували свою фахову майстерність Куликівська Л.М. Яроменко Л.М. Васалатій А.В.

В начальному закладі були створені 4 групи з інклюзивною формою навчання на базі молодшої групи №1: вихователі Котлярська Л.Ф. асистент вихователя – Лєбєдєва О.Г. ; середньої групи №1 вихователь : Саврей І.В., асистент вихователя – Студоляк М.Ю. середньої групи №3 вихователь Бадрак І.М. асистент вихователя - Приступа Н.Г.; Старшої групи №2: вихователь – Остапюк М.Л.., асистет вихователя – Швець Т.Ф..

Для забезпечення повноцінного психофізичного та особистісного розвитку дитини робота педагогічного колективу була спрямована:

- на забезпечення фізичного, духовного і соціального благополуччя дошкільників;

 -формування стійких ігрових інтересів, збагачення ігрового досвіду дітей,;

- опанування вихованцями трудовими знаннями та практичними уміннями.

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи освітньо-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені такі форми методичної роботи:

- найважливішою формою підвищення педагогічної майстерності , креативності педагогів були педагогічні ради, які відзначались актуальністю ,науковістю, та доцільністю тематики. Тематика педагогічних рад відповідала ключовим завданням на наступний рік. В кожній педраді розглядались перше питання на виконання рішень попередньої педради. Цікаво й змістовно були проведені педагогічні ради:

Педагогічна рада №1 «Пріоритетні напрямки роботи ДНЗ на «2020-2021 навчальний рік».

Педагогічна рада №2 « Праця розвиває всебічно».

Педагогічна рада №3 « Сюжетно-рольова гра -спостерігаємо, спрямовуємо, надихаємо».

Педагогічна рада №4 « Аналіз діяльності дошкільного навчального закладу за 2020- 2021 н.р».

Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі, педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи , інформували , аналізували, звітували про власні здобутки.

Для формування професійної якості педагогічних працівників щодо визначення основних принципів створення предметно-ігрового середовища в ДНЗ використання підходів для розвитку. Працював семінар – практикум «Створення предметно-ігрового середовища в ДНЗ».

На допомогу вихователям у формуванні професійної якості щодо визначення напрямків, змісту, форм і методів інклюзивного навчання, була створена творча група з досвідчених педагогів на тему « Інклюзія: реальні кроки в наявних умовах». До складу творчої групи були включені : вихователь-методист Яроменко Л.М. та вихователі: Остапюк М.Л., Бадрак І.М., асистент-вихователя Приступа Н.Г., асистент-вихователя Швець Т.Ф.

Метою творчої групи було: підвищення рівня теоретичної підготовки педагогів щодо питань інклюзивного навчання в умовах сьогодення, активізація творчого потенціалу педагогів з метою вдосконалення і підвищення фахової майстерності, формування толерантного співтовариства дітей , батьків, персоналу.

На засіданнях творчої групи опрацьовувались нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, інформувались питання « що таке інклюзія в сучасному розумінні» , розроблялись навчальні матеріали з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, розроблялись конспекти занять , музичних, фізкультурних, театралізованих вистав, готувались рекомендації батькам щодо інклюзивного навчання. Ці заходи дозволили систематизувати роботу з планування та реалізації завдань з інклюзивної освіти за освітньою програмою від 2 до 7 років « Дитина» та Базового компонента дошкільної освіти.

 

Протягом навчального року адміністрацією ДНЗ для поліпшення освітньої роботи проводився оперативно-наглядовий та попереджувальний контроль. У всіх вікових групах організована навчально-пізнавальна діяльність відповідно до програмових завдань освітньої програми від 2 до 7 років           « Дитина».

Гурткова робота з англійської мови “FunnyEnglish” в середніх групах, вихователь – Ясінська М.О., яка була спрямована навчанню, спілкуванню англійською мовою в межах комунікативного мінімуму, що пов’язаний зі світом дитинства.

Гурткова робота з художньої праці «Пізнайки» в молодшій першій групі №1 «Дзвіночок», вихователь –  Котлярська Л.Ф.

 

З метою контролю за станом освітнього процесу адміністрація дошкільного навчального закладу проводила вивчення роботи вихователів, музичних керівників, систематично відвідувала заняття, режимні моменти, вивчала документацію. Проведені:

- тематичні перевірки з вивчення стану фізичного розвитку та здоров’я  дошкільників дітей п’ятого  року життя – вихователь Бадрак І.М.. – середня група №3

-тематична перевірка в старшій групі №1 організації та керівництво сюжетно-рольовими іграми– вихователь Коломієць Н.В. –- комплексна перевірка в старші групі №2 – вихователь Остапюк М.Л.

Результати даних перевірок були розглянуті на педрадах, педгодинах, на виробничих нарадах та узагальнені відповідними матеріалами.


Педагогічний  колектив ДНЗ №2 працював над пріоритетним завданням : «Сюжетно-рольова гра – особлива форма самостійної діяльності дошкільників.

Опанування дошкільниками трудовими знаннями та практичними уміннями.

Забезпечення здоров’я збережувальної  системи вихованців.

 

Значна увага в ДНЗ приділялась систематичній роботі з родинами вихованців. Батьки залучалися до активної співпраці, участі у освітньо-виховному процесі у онлайн форматі : вайбер, meet,  Zoom, класрум. Педагогічний колектив працював над формуванням у них відчуття приналежності до колективу дошкільного закладу як однодумців і спільників, над підвищенням їхньої психологічної та педагогічної компетенції щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільника.

Колектив дошкільного закладу активно співпрацював з батьківським комітетом. З допомогою батьків покращено матеріальне оснащення педагогічного процесу, спільними зусиллями створювались належні умови для життєдіяльності та розвитку дітей у закладі.

 

 

Соціальний паспорт

дошкільного навчального закладу №2 2019-2021 н. р.

Зміст

Кількість

1.

Кількість дітей у ДНЗ

178

2.

Кількість груп

9

3.

Діти із малозабезпечених сімей

8

4.

Діти із багатодітних сімей

9

5.

Діти інваліди  (особливим потребами )

6

6.

Діти, батьки  АТО

8

7.

Діти сироти

-

 

 Аналіз роботи з харчування

Харчування дітей здійснюється відповідно до норм харчування у навчальних та дитячих закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року № 1591. ці норми мають хімічних склад, що відповідає фізіологічним потребам дитини в основних харчових речовинах та енергії.

Раціональне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає обов’язкове складання меню. Примірне двотижневе меню складається на зимово-весняний і літньо-осінній періоди року, та погоджується з Держпродспоживслужбою Козятинського району.

Розподіл їжі за калорійністю протягом дня такий: сніданок – 28%, обід – 35%, полуденок – 20%, вечеря вдома – 20%. З метою охорони здоров'я і життя дітей видача готових страв здійснюється безпосередньо після закінчення їх приготування та бракеражу готової продукції.

Основні продукти харчування, такі як м'ясо, масло вершкове, крупи, хліб, молоко, рослинна олія, цукор, картопля, овочі діти отримують щодня; рибу, яйця, борошно, сир кисломолочний, сир твердий – 1-2 рази на тиждень.

Аналіз виконання норм харчування дітей старше трьох років

за 2019-2021 н. р.

№ п/п

Назва продукту

Денна норма на одну дитину, г

Фактичне споживання дитиною, г

Відхилення (+/-)

Виконання норм (%)

1.      

М’ясо, м’ясопродукти

100

96

-4

96

2.      

Риба, рибопродукти

45

20

-25

44

3.      

Олія соняшникова

9

9

-

100

4.      

Масло вершкове

21

21

-

100

5.      

Молоко, кисломолочний продукт

400

321

-79

80

6.      

Сир кисломолочний

45

19

-26

42

7.      

Сир твердий

5

4

-1

80

8.      

Яйце (шт)

½

0,4

-0,1

80

9.      

Цукор

45

45

-

100

10.  

Картопля

190

188

-2

99

11.  

Овочі

230

211

-19

92

12.  

Фрукти свіжі, цитрусові

100

46

-54

46

13.  

Крупи, бобові, макаронні вироби

45

41

-4

91

14.  

Хліб

120

118

-2

98

15.  

Сметана

10

9

-1

90

16.  

Фрукти сушені

10

5

5

50

17.  

Соки

70

-

-

-

 

В ДНЗ здійснюється суворий контроль за умовами зберігання, дотримання строків реалізації продуктів харчування та технологію приготування їжі. З батьками вихованців проводиться постійна планомірна різноманітна робота з метою збереження здоров’я дітей та запобігання виникнення захворювань органів травлення. Для організації якісного та повноцінного харчування вихованців були проведені консультації, оформлені інформаційні матеріали.

 

 

. Аналіз роботи з адміністративно-господарчої діяльності

Матеріально-технічне зміцнення бази ДНЗ відбувалося за рахунок засновника Козятинської міської ради.  М’яким інвентарем дошкільний заклад забезпечений на 80%.Продовжується поточний ремонт харчоблоку згідно вимог НАССР. Придбані канцелярські та миючі засоби, швейна машинка, 6 стелажів для харчоблоку, 3 морозильні камери, 1 холодильник, електронні харчові ваги, придбаний посуд для групових  кімнат та харчоблоку.

Проведена заміна електропроводки в щитовій на харчоблоці, придбано контейнер для сміття і сипучих продуктів, рукомийник.

Встановлена витяжна вентиляція на харчоблоці, гарячий цех забезпечений водопостачанням (холодна, гаряча вода) та водовідведенням, замінені світильники на LED лампи в коридорі харчоблоку та в коморі.

Проведена зрізка аварійних дерев, утилізовані аварійні споруди, які не функціонують на ігрових майданчиках.

Закуплено сухий басейн для Ресурсної кімнати.

Придбані канцелярські та миючі засоби, швейна машинка, бензокоса.

Територія ДНЗ має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена. Ігрові майданчики пофарбовані. Прибирання території дитячого садка здійснюється щоденно. Сміття прибирається у смітники та вивозиться.

Обладнання на території садочка безпечне у використанні, завезено пісок у пісочниці.

Прибирання майданчиків на території ДНЗ здійснюється щоденно. За потребою виконується викос трави та обрізка кущів.

Протягом навчального року планується: закінчити поточний ремонт харчоблоку, поточний ремонт коридору, поповнити обладнням Ресурсну кімнату, придбати «ванну-мийку» для харчоблоку, замінено  дерев’ну конструкцію вікна на металопластикову

 (спонсорська допомога підприємця Ю.Лясківця, також було надано благодійну  допомогу, начальник підприємства «База у Петровича»  П’явки І.П.)

 Таким чином, аналіз роботи ДНЗ за навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об’єднанні зусилля адміністрації та педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення дітей.

      У 2020-2021 навчальному році здійснювалася фінансово-господарська діяльність завідуючої, а саме:

1.     Працювали в напрямі покращення протипожежної безпеки закладу:

2.     Пройшла навчання по цивільному захисту завідуюча,

3.     Пройшли навчання з охорони праці завідуюча, вихователь-методист, голова П\К і завідувач господарством

 

Дотримання вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, стан дитячого травматизму

Адміністрацією та колективом спільно з батьківською громадськістю велика увага приділялась охороні праці, безпеці життєдіяльності та профілактиці травматизму серед учасників навчально-виховного процесу. Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу  протягом навчального року не зареєстровано.

  Цьому сприяла і  освітня  робота з дітьми протягом навчального року по формуванню знань і навичок з безпеки життєдіяльності, навичок здорового способу життя, валеологічне виховання.

    Відповідно до Закону України «Про охорону праці», проводилися вступні,   повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. 

 

   Я, як керівник, прагну,  щоб наш з вами «Журавонька»  залишався тим місцем, куди діти будуть іти з радістю в комфортні умови, навчатись, виховуватись, зміцнювати здоров’я, розвивати свої здібності, весело й щасливо жити.

 

 

 


зразок по викор.docx
зразок по використ коштів (2).docx

Незважаючи на карантин в ДНЗ продовжується робота по благоустрою харчоблоку.

Сітка металева - 812 грн.

Клей для плитки - 7.500 грн.

Плитка для підлоги - 2.709,45 грн.

Засіб для посуду - 320 грн.

Засіб для підлоги - 600.00 грн.

Пральний порошок - 200.00 грн.

Туалетний папір - 198.00 грн.

Мило туалетне - 63.00 грн.

Мило господарське - 150.00 грн.

Пакети для сміття - 132.00 грн.

Начиння для унітаза - 360.00 грн.

За період  2019 року було використано:

Лютий:

Березень:

Квітень

Травень

Червень 

Липень

Серпень

Вересень

Жовтень 

Листопад 

Грудень



Додаткові кошти:


Матеріально-технічне зміцнення бази ДНЗ відбувалося за рахунок коштів міської ради. За 2017-2018 н.р.:

- проведений капітальний ремонт даху 986 тис.гр;

- перепланування приміщення музичної зали з косметичним ремонтом;

- замінено  лінолеуму в группах мол.№1 та сер №1, сер. №2  та музичній залі-28000;

- закуплені  3-х ярусні ліжка в групу раннього віку № І  та №2- 33800;

- Зроблений капітальний ремонт кухні  та придбано меблі на кухню групу раннього віку №1-9800;

- закуплені меблі в молодшу групу №2, та старшу групу №2 -17000;

- придбані меблі в кабінети: завідуючої, ст.. медичної сестри та методкабінет -18000;

- зроблений косметичний ремонт кабінету старшої медсестри та завідуючої -4000;

- гідродинамічне очищення  каналізаційної  системи ДНЗ -8900гр;

 - заміна вхідних дверей середньої ІІ групи та міжкімнатних дверей в муз.залі та кабінеті завідуючої -9200; 

- закуплено електром’ясорубку та пекарську шафу на харчоблок 28000;

-Косметичний ремонт групової кімнати молодшої групи №1-;

- Придбані канцелярські та миючі засоби-76000; Постільні комплекти-23000;

- Посуд(чашки, тарілки глибокі та мілкі, відра емальовані, чайники, каструлі -8396 гр;

- Закуплено дитячі столи в молодшу групу №2, та середню групу №2 -11400;

- Замінено електропроводку – 7200гр.

  З червня 2017р по травень 2018 року використано-256568 гр. бюджетних коштів

Звіт завідуючої

Дошкільний навчальний заклад №2 працює 5 днів на тиждень по 10,5 годин. З 7.30 до 18.00 ( з дітьми вихователі працюють до 17.30, 30 хвилин для підготовки до заняття наступного дня

Функціонує 9  груп: 2 групи дітей раннього віку, 3 групи молодшого віку, 2 групи середнього віку та 2 старших групи. 

 Протягом  2018 – 2019 навчального року в дошкільному закладі 

·        Капітальний ремонт групи раннього віку №1(зацементовано підлогу, застелено новий лінолеум, поклеїно шпалери груповій, вітальній та коридорі);

·        Зроблений капітальний ремонт вітальної кімнати середньої групи №2;

·        Замінено каналізаційні труби;

·        Середній групі №1 та старшій групі №2 в кухнях покладено плитку, закуплені кухонні меблі;

·        На харчоблоці поставлено витяжку. Замінено аварійні труби з водопостачання;

·        Закуплені нові столи на харчоблок

·        Закуплено новий холодильник для розморожування продуктів;

·        Закуплені нові рущники;

·         Закуплено частково канцелярські товари;

·        В попередні місяці закуплено миючі та пральні засоби.;

·        Килимове покриття для музичного залу.

Використано коштів за період з вересня 2018 по вересень включно 170 тисяч.

Виграно  у 2018році 15 обласний конкурс розвитку територіальних громад Вінницької області по  утепленню фасаду. Залучено з конкурсу 250 тисяч гривень та 500 тисяч з міського бюджету.

Виграно  у 2019році 16 обласний конкурс розвитку територіальних громад Вінницької області по  утепленню фасаду. Залучено з конкурсу 64 тисяч гривень(з обласного конкурсу буде до фінансування до 250 тис.гр) та 32 тисяч з міського бюджету.(міська рада повинна до фінансувати  до 500 тис.

 Плата за садочок 23 гр. з вересня 506 гр. за 22 дні перебування дитини в дитячому садку. Але в дійсності перебування обходиться міському бюджету  у 4000 гр, тобто 182 гр. в день.