Новини

Конференція для освітян у форматі баркемп 

Протягом 6-7 липня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло була учасником Media Literacy Barcamp «Meet the Teacher» з медіаграмотності від Goethe-Institut Ukraine, який проведено в партнерстві з проєктом «НотаЄнота». На заході 30 тренерок освітнього курсу «НотаЄнота»:

Познайомилися в «броунівському русі».

Обговорили підсумки проєкту НотаЄнота.

Ознайомилися з методикою створення питань для антифейкової гри.

Опрацювали  нові вправи для формування критичного мислення та розвитку медіаграмотності.

Присутні у форматі баркемпу говорили про цифрову та медіаграмотність, ділилися ідеями, міркували над розробкою нових проєктів по медіаграмотності.

08.07.2024

Розвиваємося, щоб навчати 

Протягом 21-22 червня 2024 року педагогічні працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відвідали одну з найбільших освітніх конференцій у Європі - «Учителі майбутнього-2024».  Тема, яка розглядалася - «Сила освіти під час війни».

Громадська спілка «Освіторія» та Холдинг емоцій Fest Lokal запропонували освітянам тематичні напрями, а саме:

філософія освіти,

дошкілля,

початкова освіта,

НУШ і компетентнісне навчання для життя,

старша профільна школа,

цифрова трансформація освіти,

педагогічне лідерство та освітній менеджмент,

шоурум освітніх інновацій STEMеxpo,

ментальне здоров‘я та спорт,

інклюзивна освіта.

Цікаві майстерки, інсайти, кейси, родзинки, лайфхаки - усе це отримали педагогічні працівники Центру.

Готові поділитися отриманими знаннями з вами, шановні колеги!

24.06.2024

Як відновитися і не втомитися 

Літо, тепло, запашні ягоди.  Діти йдуть на канікули, а вчителі - у відпустку. Зазвичай, педагоги нехтують своїм здоров’ям, бо просто не встигають звертати на нього увагу. Перевірка зошитів, підготовка до уроків, заняття з дітьми, що перебувають за кордоном. Де узяти час на себе? Що потрібно робити, щоб встигати відновлюватися?

14.06.2024 року відповіді на ці запитання відшукував педагогічний колектив ЗОШ №23. Спільно з Тетяною Берестовською, консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, 76 педагогів на Учительських посиденьках «Мистецтво відпочинку: розуміння, виявлення та подолання втоми в сучасному ритмі життя» ознайомилися з фізіологічними особливостями виникнення втоми, процесами, що відбуваються в організмі людини в результаті виснаження, опрацювали прийоми та техніки подолання стресу, навчалися планувати відпочинок.

Тож уперед, у відпустку! Гарних вражень і здійснення бажань!

14.06.2024

Розвиваймося, не зупиняємося 

13 червня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «STEАM-освіта: від теорії до практики». Захід організовано Інститутом обдарованої дитини НАПН України та відділом STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» з метою обговорення актуальних проблем і перспектив розвитку STEAM-освіти в Україні і світі.

Під час виступу «Використання проєктної діяльності в роботі ЦПРПП для підвищення рівня професійних компетентностей STEM-педагогів» презентувала напрями роботи Центру з популяризації STEM-освіти та залучення педагогів Сумської міської територіальної громади до упровадження технології STEM в освітній процес. STEMимо й STREAMимо разом!

13.06.2024

Про реалізацію діяльнісного підходу на уроках НУШ

У чому суть діяльнісного підходу? Чому саме діяльнісний підхід зможе забезпечити ефективність освітнього процесу в роботі з НУШ-иками? У який спосіб та за допомогою яких інструментів можна залучити дітей до самостійного продуктивного опанування навчального матеріалу?

Ці та багато інших питань розглянули 105 учителів ССШ № 29 під час Інтерактивного вернісажу «Як реалізувати засади НУШ в освітньому процесі», присвяченого діяльнісному підходу та проведеного на базі закладу 10 червня 2024 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Читати далі...

10.06.2024

Навчаємося та навчаємо

8 червня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко взяла участь у спеціальній (не)конференції mini-EdCamp Konoton з теми «Як за допомогою СЕЕН змінювати себе та школу». Щирість учасників, важливі теми, натхненне спілкування з колегами – усе це про відвіданий захід.

Учасники ознайомились із чудовими практиками, які допоможуть у розбудові підтримувального середовища в учнівському колективі,  налагодженні довірливої атмосфери,  щоб у закладі освіти  панували  атмосфера підтримки, узаємодопомоги та співпереживання. Читати далі...

08.06.2024

Гра «НОТАЄНОТА»: не дай себе обманути 

Довіряй, але перевіряй. Як розпізнати фейкові новини та не піддатися маніпуляціям? 7 червня 2024 року 55 педагогічних працівників ЗОШ № 23 долучилися до антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота» з теми «Не дай себе обманути. Не ШІ єдиним». Три команди «Інформаційні полуниці», «Медійний інтелект», «Медійні леді» спільно з ведучою гри Юлія Нечитайло, консультанткою ЦПРПП СМР,  працювали з фейковими новинами,  фотофейками та розвивали вміння критичного аналізу, вчилися орієнтуватися в складних лабіринтах інформації та робити свідомий вибір у світі медіа.

Гра пройшла захопливо, корисно та драйвово, була наповнена калейдоскопом емоцій: від гумору до дискусій. Вітаємо команду «Медійний інтелект» з успішним виконанням завдання – порятунком Єнота!

Щиро дякуємо всім учасникам за активність та зацікавленість! «НотаЄнота» – це гра, яка розвиває м’які навички майбутнього.

Граймо більше! Будьмо медіаграмотними!

07.06.2024

Педагогічна рада: креативно, інтерактивно й цікаво 

У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 06 червня 2024 року відбулася надважлива подія – педагогічна рада, де розглядались актуальні питання: яким має бути сайт закладу, які розділи більше цікавлять педагогів громади, як зробити контент більш цікавим для цільової аудиторії.

Директорка Центру Вікторія Закорко проводила захід із використанням технік фасилітації, залучаючи до роботи ввесь колектив, що давало можливість консультанткам і психологині безпосередньо впливати на обраний освітній курс закладу в питаннях змістовного наповнення медіапростору, а отже – відчувати причетність до досягнення спільної мети. Читати далі...

06.06.2024

Формуємо фінансово грамотних освітян 

06 червня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в співпраці з громадською організацією «Діловий клуб «Партнер» провів інтелектуальну гру «Життєвий капітал», до якої долучилися педагоги СПШ № 14.

Без сумніву, щоб навчати сучасних дітей, необхідно бути компетентними в питаннях фінансової поведінки, розумітися в проблемах бізнес-освіти та споживчої культури, мати сформоване ціннісне ставлення до особистого та сімейного бюджету. Учасники гри опанували певні підходи, правила та практики фінансової поведінки, дотримуючись яких, можна ефективно керувати власними фінансовими потоками, досягати поставлених цілей, бути ініціативними й підприємливими, справжніми лідерами сучасності.

Формуймо фінансово грамотних освітян!

06.06.2024

Відновлюємося вже сьогодні 

Робота вчителя виснажлива як фізично, так і емоційно, що може призвести до депресії та підвищення рівня тривожності. Педагоги часто нехтують своїм фізичним здоров'ям через брак часу. Де відшукати його для відпочинку? Що потрібно робити, щоб бути щасливими та задоволеними своїм життям?

Відповіді на ці запитання відшукував 05.06.2024 року 21 педагог закладів освіти Сумської міської територіальної громади  спільно з Тетяною Берестовською, консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, на Учительських посиденьках «Мистецтво відпочинку: розуміння, виявлення та подолання втоми в сучасному ритмі життя». Педагоги ознайомилися з фізіологічними особливостями виникнення втоми, процесами, що відбуваються в організмі людини в результаті виснаження, опрацювали прийоми та техніки подолання стресу, училися планувати відпочинок. Запрошена гостя  Аліна Дядченко, хореограф-постановник, тренерка ГО «Дівчата», провела чудову танцювальну терапію.

Скажемо втомі – ні! У відпустку - з гарним настроєм за новими враженнями.

05.06.2024

Як протистояти маніпуляціям?

5 червня 2024 року педагогічні працівники СПШ № 14 долучилися до антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота» з теми «Не дай себе обманути». Завдяки командній грі, вмінню аналізувати вдалося протистояти фейкам та дезінформації. Дві команди «Інформаційні полуниці» та «Медійний інтелект» працювали з фейковими новинами,  фотофейками та розвивали вміння критично аналізувати, вчилися орієнтуватися у складних лабіринтах інформації.

Гра пройшла захопливо, корисно та драйвово. Вітаємо команду «Медійний інтелект» з успішним виконанням завдання – порятунком Єнота!

Щиро дякуємо усім учасникам за активність та зацікавленість!

Граймо більше! Будьмо медіаграмотними!

05.06.2024

Ефективна комунікація як засіб запобігання конфліктам 

30 травня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, медіаторка Вікторія Закорко представила важливу тему «Ефективна комунікація як засіб запобігання конфліктам» на  онлайн-заході до Дня захисту дітей, організованому управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області. Разом з 84 педагогами говорили про способи попередження конфліктів, збирали «ключі» ефективної комунікації, які допоможуть у подоланні розбіжностей і пошуку спільного рішення.  За допомогою запропонованих технік розвивали комунікативні навички. Запровадження відновного підходу в закладі освіти дозволяє фокусуватися на співпраці та залученні до вирішення суперечки всіх учасників, враховуючи Інтереси, почуття, потреби. Профілактика конфлікту та створення дружнього освітнього середовища – це не просто процес. Це перебудова свідомості кожного: дітей, учителів, батьків та інших учасників освітньої спільноти.

Ефективна комунікація — колосальний ресурс соціального згуртування.

30.05.2024

Як вивчати природу в діяльності 

Під час навчального тренінгу «Діяльнісний підхід у НУШ», що відбувся 30.05.2024 на базі ЗОШ № 6, 10 учителів природничої освітньої галузі розглядали, як реалізувати діяльнісний підхід на уроках.

Під час заняття, проведеного за програмою The LEGO Foundation у межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», учителі разом зі спікеркою Наталею Голобородько, консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, на практиці ознайомилися з теоретичними засадами діяльнісного підходу, опрацювали низку вправ та виконали дослідження, які можна застосувати на уроках для забезпечення усвідомленої, активної діяльності учнів.

На тренінгу педагоги отримали глибинне розуміння діяльнісного підходу як наскрізного в освітньому процесі та побачили шляхи його реалізації на уроках.

30.05.2024

Корекційна робота з немовленнєвими дітьми 

30 травня 2024 року для 54 учителів-логопедів закладів дошкільної освіти відбувся логопедичний інтенсив «Корекційні підходи в роботі з немовленнєвими дітьми». До обговорення актуальних питань долучилися консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко, психологиня Центру Наталія Гусениця, директорка Інклюзивно-ресурсного центру № 1 Сумської міської ради Юлія Крикуненко, керівниця професійної спільноти вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти Людмила Ткаченко (ЗДО № 26), учитель-дефектолог Ольга Іванченко (БНРЦ № 1).

Учасники заходу ознайомилися з особливостями організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, психологічного супроводу в роботі з дітьми спеціальної групи з порушеннями мови, ідеями нейропсихологічних ігор на етапі запуску мовлення.

Бажаємо нових ідей для поповнення логопедичного кейсу. Нехай ваші знання стануть найкращою приправою до якісних результатів взаємодії з дітьми спеціальних груп із порушеннями мови!

30.05.2024

Активізація медіатворчості шляхом використання сучасних цифрових інструментів 

Активізація медіатворчості важливий аспект, який сприяє розвитку творчих навичок та критичного мислення. В епоху інформаційного перевантаження візуалізація стає все більш важливим інструментом для навчання. 28 травня 2024 року відбувся ІК-практикум «Активізація медіатворчості шляхом використання сучасних цифрових інструментів» для педагогів-учасників проєкту «Територія цифрової компетентності». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова разом з учителем інформатики Стецьківського ЗЗСО Ігорем Шуляком ознайомили 97  педагогів з особливостями створення та опрацювання аудіо та відеоданих засобами нейромереж.

Сучасні цифрові інструменти відкривають безліч можливостей для активізації медіатворчості як для педагогів, так і для дітей.

28.05.2024

З увагою до здоров'я

28.05.2024 у межах реалізації міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього» Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у співпраці з ГО «Дівчата» утретє провів онлайн-захід – енергетичну  прокачку «Вправи для здоров’я».

22 педагоги виконали вправи для покращення самопочуття, відновлення гнучкості суглобів та стану грудного відділу хребта, профілактики остеохондрозу, напруження й розслаблення різних груп м’язів тощо. Прості й доступні різним за фізичною підготовкою педагогам вправи сприяють гарному настрою та продуктивній діяльності, посилюють увагу до власного здоров’я.

Тож дбаймо про розвиток здоров’язбережувальної компетентності!

28.05.2024

Вчимося вирішувати конфлікти 

27  травня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для 29 педагогів ЗОШ № 4 провела тренінг «Базові основи конфліктології для педагогів». Опрацювали поняття «конфлікт», складові конфлікту, стилі та способи вирішення, формували навички вирішення конфліктів мирним шляхом, обговорили питання  ненасильницького спілкування та способи розбудови в закладі освіти безпечного освітнього середовища.

Завдання закладу освіти -  виховати гідну особистість зі стійкими навичками ненасильницької поведінки та прагненням створювати мирні стратегії поведінки в суспільстві.

Тож, шановні колеги, набуваймо навичок вирішення конфліктів та безконфліктного спілкування.

27.05.2024

Як виглядає сучасний урок очима дітей 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 23 травня 2024 року провів флештренінг «Потреби сучасних учнів. Нові ідеї для навчання» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 12 учасників розвивали психологічну компетентність, говорили про потреби сучасних дітей, методи та прийоми, які стимулюють дітей до пошуку відповідей на важливі питання, формують мотивацію та пізнавальну активність.

Створюймо мотиваційний простір.

Крокуймо разом до Перемоги!

23.05.2024

Навчаємося домедичній допомозі 

23.05.2024 у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося заняття майданчика «Безпековий гід».

Разом з Наталею Голобородько, консультанткою Центру, педагогічні працівники ознайомилися з алгоритмом домедичної допомоги, спробували свої сили в наданні серцево-легеневої реанімації на спеціальному тренажері, відпрацювали навички переведення людини в стабільне бокове положення. Важливою була теоретична частина, проведена у формі інтерактивної взаємодії, під час якої були знайдені відповіді на низку запитань щодо ефективності дій для  уникнення небезпеки та зменшення її наслідків.

Тож навчаймося безпеці!

23.05.2024

Вирішуємо конфлікти – будуємо мир навколо себе

22 квітня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко на  освітньому EdHub, організованому  управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області,  провела майстерку з  «Основи конфліктології для освітян».

Разом зі 112 учасниками зустрічі опрацювали основні поняття конфліктології, рівні, складові конфлікту, стадії розвитку та  способи вирішення,  з’ясували різницю між позиціями та інтересами, визначилися з роллю медіатора та шкільної служби порозуміння в школі.

Завдання закладів освіти – створити безпечний освітній простір та зменшити кількість конфліктів, виховати особистість зі стійкими навичками  ненасильницької поведінки та прагненням використовувати мирні стратегії поведінки в суспільстві.

Навчаємося вирішувати конфлікти мирним шляхом.

22.05.2024

Діємо… Дивуємо…Створюємо захопливий урок

22 травня 2024 року у фокусі уваги став діяльнісний підхід і практичні шляхи його реалізації в освітньому процесі. Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела на базі ССШ № 17 педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» з теми «Діяльнісний підхід у НУШ: як створити захопливий урок» для 14 учителів мовно-літературної освітньої галузі закладів освіти Сумської МТГ.

Під час заходу консультантка Центру використала матеріали, розроблені командою LEGO Foundation, ознайомила педагогів з основними характеристиками діяльнісного підходу як середовища для формування наскрізних умінь НУШ. Учителі отримали дієві інструменти та цікаві ідеї для реалізації діяльнісного.

Тільки разом до істинних та усвідомлених трансформацій в освіті!

Пліч-о-пліч до Перемоги!

22.05.2024

Формуємо розвивальне середовище

Прагнете зробити освітній процес у закладі дошкільної освіти яскравим, цікавим і захопливим для дітей? Скористайтеся новими педагогічними ідеями та творчими доробками колег.

З метою створення пізнавального, яскравого, полімодального розвивального середовища для взаємодії з дошкільниками 22.05.2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко для 52 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти провела марафон ідей «Дидактичний одяг та аксесуари – трансформер педагогічних ідей». Учасники заходу ознайомилися з новими ідеями дидактичного одягу сучасного вихователя, опанували способи реалізації освітніх завдань за його допомогою, усвідомили,   як зичайний фартушок, спідницю, пояс, парасольку чи сумку можна перетворити на багатофункціональний посібник,   результативно використовувати в освітньому процесі та впродовж усього дня.

Попереду літо, тож уперед, до втілення ідей!

22.05.2024

Наука рахувати гроші 

Кожен з 8 педагогів, які відвідали 21.05.2024 року Учительські посиденьки з теми «Фінансова арифметика, або Наука рахувати гроші», ставив свою мету: дізнатися, як підготувати учнів до успішного життя в дорослому світі, знизити ризик власних фінансових проблем чи навчитися розробляти цікаві інтерактивні уроки. Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяна Берестовська спільно з вчителями НВК №16 Іриною Чижиченко та Наталією Марченко в невимушених умовах ділилися знаннями та навичками, необхідними для ефективного викладання фінансової грамотності учням, ознайомили з ресурсами та інструментами, які допоможуть їм приймати кращі фінансові рішення, розвивали навички управління фінансами, що сприятиме впевненості та зменшенню стресу.

Відвідування Учительських посиденьок дозволяє отримувати не тільки знання, а й задоволення від процесу пізнання.

21.05.2024

Вправи для здоров'я

21.05.2024 вдруге відбувся оздоровчій онлайн-захід – енергетична прокачка «Вправи для здоров’я». Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в співпраці з ГО «Дівчата» у межах реалізації міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього» залучив до взаємодії 18 педагогів закладів освіти Сумської МТГ.

Під час прокачки освітяни виконали профілактичні вправи для відновлення гнучкості суглобів та стану грудного відділу хребта,  напруження й розслаблення різних груп м’язів, отримали фахові рекомендації до виконання щоденної зарядки.

Запропоновані вправи задовольняють потреби освітян щодо обізнаності в профілактичних заходах, необхідних для підтримки та збереження власного здоров’я та продуктивної діяльності, спрямовуються на розвиток професійної здоров’язбережувальної компетентності.

21.05.2024

Як зробити освітній процес цікавим?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 21 травня 2024 року провів флештренінг «Потреби сучасних учнів. Нові ідеї для навчання» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 6 учасників розвивали психологічну компетентність, емпатію, ознайомилися з потребами сучасних дітей, методами та прийомами, які оживляють освітній процес та

роблять його цікавим.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.05.2024

Аналізуємо власні досягнення

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 20 травня 2024 року провів групове консультування «Основні аспекти складання статистичного звіту в системі «АІС Я-психолог». Під час заходу 65 фахівців психологічної служби ознайомилися з основними аспектами створення аналітичної довідки за 2023/2024 навчальний рік в системі «АІС Я-психолог», проаналізували власні досягнення та шляхи відновлення ресурсу.

Аналізуємо власну діяльність.

Крокуємо разом до Перемоги!

20.05.2024

Чи достатньо мати глибокі знання, щоб бути гарним фахівцем?

Ґрунтовними знаннями за спеціальністю та високою кваліфікацією вже нікого не здивуєш. Рівень успіху вже давно перестав залежати лише від того, наскільки добре можна виконувати свої безпосередні обов`язки. Зараз на ринку праці більше цінуються особистісні якості: уміння приймати рішення, брати на себе відповідальність, генерувати і втілювати нові ідеї в життя.

Щоб бути затребуваним фахівцем, треба розвивати Soft skills, так звані «м`які навички», які відповідають за успішність у будь-якій сфері діяльності незалежно від спеціальності. 20 травня 2024 року для 11 молодих вчителів було проведено 4 засідання Фабрики професійної адаптації «Кроки» з теми «Soft Skills - ключові навички успішної роботи». Спільно з консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяною Берестовською молоді педагоги розбиралися з поняттями «hard skills» та «soft skills», виділяли їх складові, визначали, якими ознаками soft skills повинен володіти сучасний фахівець, вчилися формувати їх на практиці. Адже саме вони відповідають за успішність людини у будь-якій сфері діяльності незалежно від спеціальності. Розвиток Soft Skills–навичок – дорога до успіху  в будь-якій професії.

20.05.2024

PISA: формуємо математичну компетентність 

Чому дослідження PISA важливе? З чого складаються тести та анкети? Який рівень сформованості математичної грамотності в українських учнів за результатами дослідження PISA-2022? На ці запитання шукали відповіді  вчителі математики закладів освіти на інфопанелі «PISA-2022: результати, основні орієнтири», яку 17 травня 2024 року організував Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Алла Кучерова, консультант Центру, ознайомила педагогів з загальними характеристиками програми міжнародного оцінювання учнів PISA, аналізом досягнень 15-річного учнівства в математичній предметній галузі, які висвітлені в «Національному звіті за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022». У практичній частині розглянули особливості завдань дослідження для формування математичної компетентності, навчилися користуватися тестувальником PISA, що розташований на сайті дослідження в Україні.

17.05.2024

Об'єднані ідеї, помножені на професіоналізм 

У межах логопедичного фестивалю «Логофест – 2024», організованого кафедрою логопедії на базі Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провели майстерки.

Психологиня Наталія Гусениця на майстер-класі «Техніки психоемоційної стабілізації дітей, які мають мовленнєві труднощі», з 11 учасниками пропрацювала важливість врахування психологічного стану дітей під час освітнього процесу, розвивала уміння створювати зону комфорту, навички емоційної саморегуляції, техніки активізації уваги та когнітивної сфери дітей з мовленнєвими труднощами. Читати далі...

17.05.2024

Конфлікт? Що треба знати вчителю?

16  травня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Вікторія Закорко для 30 педагогів ЗЗСО № 13 провела інформаційно-просвітницький захід  «Базові основи конфліктології для педагогів».

Обговорили  питання профілактики росту насильства та конфліктів у шкільному середовищі в умовах війни, ознайомилися зі  способами вирішення конфліктів мирним шляхом і запровадження  медіації  та відновних практик у закладі  освіти.  Дійшли висновку, що конфліктів не слід уникати, а необхідно вміти вирішувати, обов’язково відокремити людину від проблеми – обговорювати проблему, а не один одного. Виконували вправи на формування навичок розв’язання конфліктів. 

Розбудовуймо в закладах освіти безпечне освітнє середовище.

16.05.2024

Акцент на здоров'я

16 травня 2024 року в межах реалізації міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», діяльності Ресурсного центру «Школа педагогіки здоров’я» та з нагоди 100-річчя заснування Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбулася ХІV Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Освіта і здоров'я».

Ця подія, проведена в онлайн-форматі на базі кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка за організаційної підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та наукових установ та закладів вищої освіти України, Польщі, Словаччини, Туреччини, стала майданчиком для обміну дієвим досвідом з упровадження сучасних ідей у практику закладів освіти. Читати далі...

16.05.2024

Моделюємо сучасний урок: мотивуємо, дивуємо

З метою формування інноваційної компетентності педагогів 16 травня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела вебінар «Урок у форматі 5Д: інноваційні методи навчання».

Щиро вдячні спікерам Юлії Плужник (ССШ № 1), Оксані Зарецькій (ССШ № 29), Аллі Баєвій (гімназія № 1) та Роговій Наталії (класична гімназія), які презентували модель уроку у форматі 5Д: роботу з відео, візуалізацію навчання, використання музичних творів, онлайн-дошки та ШІ.

22 педагогічних працівники дізналися, як побудувати модель сучасного уроку з використанням інноваційних методів та прийомів навчання.

16.05.2024

Соціально-емоційне та етичне навчання

16 травня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів флештренінг «Соціально-емоційне та етичне навчання в НУШ» у межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом». Під час заходу 11 учасників  разом з психологинею Наталією Гусеницею та консультанткою Наталією Кругляк ознайомилися з прийомами соціально-емоційного та етичного навчання, що допоможуть дитині легко адаптуватися до змін, відчути себе успішним  та реалізованим.

Формуємо гнучкі навички.

Крокуємо разом до Перемоги!

16.05.2024

Як виживати на хвилях?

Життя подібне до подорожі. Воно наповнене перешкодами, випробуваннями та моментами радості. Важливо навчитися бачити перешкоду як можливість для зростання, випробування як шанс для вдосконалення, а кожен момент радості як підтримку на власному шляху.

Про це на засіданні Клубу особистісного розвитку з теми «Як виживати на хвилях» 16.05.2024 року розповіла консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко.

8 педагогічних працівників зосередили увагу на власному самопочутті  за допомогою вправи «Термометр відчуттів», спільно створили спойлер гарного настрою, пропрацювали кола впливу й турботи, визначили свій щасливий момент. Меседжем заходу стало твердження, що  кожен новий день – це нова можливість стати кращою версією себе, важливо лише вірити у свій потенціал, бажати собі успіху і підніматися вище крок за кроком.

16.05.2024

На жаль, проблема не втрачає актуальності…

Навчальний рік наближається до кінця. Учителі закладів освіти Сумської міської територіальної громади розуміють, що пропущені дітьми теми, несформовані навички необхідно виявляти та надолужувати.

15 травня 2024 року восьма група освітян розпочала роботу на дводенному тренінгові «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у початковій школі» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультантка Центру, сертифікована тренерка ГС «Освіторія» Тетяна Берестовська та 26 вчителів початкових класів розбиралися з поняттям «освітні втрати», відшукували способи їх подолання, знайомилися з форматами виявлення на рівні закладу освіти, стратегіями подолання, відшукували можливості для психоемоційної підтримки школярів; ознайомлювалися з практичними кроками для подолання втрат з математики, української мови та читання. Українські вчителі продовжують відшукувати можливості зменшити негативний вплив війни на рівень знань та психологічний стан учнів. Якісній освіті – бути! 

16.05.2024

Діяльнісний підхід: крок до успішного майбутнього 

Нові стандарти й програми освіти вимагають від педагогів кардинальної переорієнтації освітнього процесу від традиційного пояснювально-ілюстративного до активного, діяльнісного.

15 травня 2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова на базі ЗОШ №4 у межах педагогічного  інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» провела захід «Діяльнісний підхід у НУШ» для 12 учителів математики та фізики.

Використовуючи матеріали, розроблені командою  LEGO Foundation, ознайомила присутніх з перевагами впровадження діяльнісного підходу, його основними характеристиками та прикладами реалізації на уроках математики.

15.05.2024

Підхоплюємо четверту хвилю антифейкової гри «НотаЄнота»

Потужна команда педагогів рятувала Єнота від інформаційних атак, підвищувала свою медіаграмотність через гру.

15 травня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела  на базі ЗЗСО № 15 четверту антифейкову інтелектуальну гру для 20 педагогічних працівників.

Завдяки командній грі педагоги врятували Єнота з пропагандистського полону, розвінчували міфи та фейки про нашу історію, національну ідентичність.

У межах антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота» педагоги не лише прокачували критичне мислення, а й  навчилися протистояти маніпуляціям та ворожим впливам. Гра була захопливою, пізнавальною та цікавою, спонукала до критичного аналізу фактів та суджень навколо історії України. Радіємо, що команди-фейкоборців «Патріотичний апельсин», "Патріотично-інформаційні віртуози" та «Смугастики» врятували Єнота з пропагандистського полону й чекаємо нових зустрічей на іграх «НотаЄнота»!

Як відбувалась наша четверта інтелектуальна гра на тему фейків, присвячених українській історії і не тільки? Найкраще це покажуть фотографії та відео.

Граймо більше! Нумо спільно рятувати Єнота з інформаційного полону!

15.05.2024

Створення сучасних та ефектних презентацій: кращі ресурси для візуалізації

В епоху інформаційного перевантаження візуалізація стає все більш важливим інструментом для створення презентацій. 15 травня 2024 року відбувся ІК-практикум «Створення сучасних та ефектних презентацій: кращі ресурси для візуалізації» для педагогів-учасників проєкту «Територія цифрової компетентності». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила 63  педагоги з особливостями створення якісної яскравої презентації засобами сервісів Microsoft Power Point, Canva, Genially.

Педагоги навчалися, як завдяки добре підібраним візуальним елементам привернути увагу учнів та утримати її протягом усього уроку чи заняття, зробити інформацію більш зрозумілою, краще запам'ятовуваною, посилити емоційний вплив, підкреслити ключові моменти та ідеї. Ергономічна презентація - це ключ до успішного виступу.

15.05.2024

Про енергетичну прокачку

15.05.2024 у межах реалізації міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього» Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в співпраці з ГО «Дівчата» провів уперше онлайн-захід – енергетичну  прокачку «Вправи для здоров’я».

Разом з досвідченим тренером Аліною Дядченко 28 педагогів виконали низку вправ для покращення самопочуття, профілактики остеохондрозу, напруження й розслаблення різних груп м’язів тощо. Такі вправи – прості, доступні різним за фізичною підготовкою педагогам, у певній мірі задовольняють потреби освітян щодо обізнаності в профілактичних заходах, необхідних для підтримки та збереження власного здоров’я та продуктивної діяльності.

Розвиваймо професійну здоров’язбережувальну компетентність педагогів!

15.05.2024

Як підтримати дитину?

14 травня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця провела групове консультування «Як підтримати дітей в умовах невизначеності?» для 25 учасників освітнього процесу Сумської класичної гімназії, де надала рекомендації, як батькам говорити з дітьми у часи невизначеності, як надати психологічну підтримку  та як сформувати навичку турботи про себе.

Підтримуємо дітей

Крокуємо разом до Перемоги!

14.05.2024

Нові підходи до навчання

14 травня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів флештренінг «Потреби сучасних учнів. Нові ідеї для навчання»  у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога», де 7 учасників ознайомилися з потребами сучасних дітей, методами та прийомами, які активізують, мотивують діяльність дітей під час навчання.

Враховуємо потреби дітей.

Крокуємо разом до Перемоги!

14.05.2024

Мова об'єднує

Мова –  це ідентифікатор нації, і ніхто з цим вже не сперечається. Ліна Костенко говорила: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Це абсолютна істина: немає мови - немає нації. Ті, хто бажає прокачати скіли щодо вивчення солов'їної, відвідують заняття мовного клубу «Мова: стосується кожного». 14 травня 2024 року відбулося заняття з теми «Дбаймо про чистоту мови: примхливе спрощення приголосних», спікерками якого стали Світлана Гончаренко та Наталія Сергієнко (ЗЗСО № 15).

Секрети, лайфхаки, поради, рекомендації та традиційні рубрики – усе це стане у пригоді 24 педагогічним працівникам при використанні української мови в щоденному спілкуванні. Пам'ятаймо: у цій війні переможе не тільки зброя, а й дух, культура й мова. Говорімо і стріляймо українською! Захистімо межу між своїм і чужим!

14.05.2024

Навчаємося надавати домедичну допомогу

Заходи, на яких педагоги навчаються безпеці та формують навички домедичної допомоги, є важливими й затребуваними.

14 травня 2024 року на базі ЗОШ № 22 консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталя Голобородько провела майданчик «Безпековий гід». Під час заходу 12 педагогів виконали низку інтерактивних завдань, ознайомилися з алгоритмом серцево-легеневої реанімації, на сучасному тренажері відпрацювали навички проведення непрямого масажу серця, тренувалися в перекладанні потерпілого в стабільне бокове положення. 

Діяльність майданчика «Безпековий гід» спрямовується на надання педагогам цікавої, корисної й актуальної інформації, сприяє закріпленню навичок надання домедичної допомоги й розумінню алгоритму дій. 

Отже, навчаємося убезпечувати своє життя й здоров’я.

14.05.2024

«НотаЄнота»: досліджуємо історичні фейки і не тільки

14 травня 2024 року базі ЗДО № 23 «Золотий ключик» відбулася третя гра проєкту «НотаЄнота»: «Історичні фейки і не тільки». Разом з консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ведучою гри «НотаЄнота» Юлією Нечитайло 20 педагогічних працівників закладу рятували Єнота з пропагандистського полону, розвінчуючи міфи та фейки, які породжують пропагандисти, вкравши нашого херсонського єнота. Спільно занурилися у світ історії, прокачували знання і критичне мислення.

Під час гри педагогічні працівники досліджували історію українських міст, аналізували фейки, працювали з фактами та судженнями про українську історію і як результат – навчилися визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям, аналізувати історичні події критично.

Вітаємо команду «Перлинки» з успішним виконанням завдання – порятунком Єнота! Винахідливість та спритність допомогли здолати фейки і завдяки знанням, командній роботі вдалося здобути ПЕРЕМОГУ.

Щиро дякуємо усім учасникам за активність та зацікавленість! Нехай ця гра стане лише початком вашого шляху до нових відкриттів та поглибленого розуміння нашої історії.

14.05.2024

Основи конфліктології для педагогів

13  травня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Вікторія Закорко для 30 педагогів ЗОШ № 5 провела інформаційно-просвітницький онлайн-захід  «Базові основи конфліктології для педагогів».

Опрацювали поняття «конфлікт», складові конфлікту, стилі вирішення, розв’язуючи кейси, формували навички вирішення конфліктів мирним шляхом.

У закладах освіти педагоги повинні давати зразок того, як спілкуватися одне з одним, як долати проблеми й відновлювати стосунки.  Для вирішення конфлікту важливо розуміти, що необхідно розрізняти людей і проблему, активізувати увагу на проблемі та варіантах її вирішення, а не зосереджуватися на особистості.

Розбудовуймо в закладах освіти безпечне освітнє середовище.

13.05.2024

Синергія серця, розуму й дії

11 травня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагоігчних працівників Сумської міської ради взяла участь у регіональній (не)конференції спеціального mini-Edcamp Kharkiv Lyceum 26 з теми «Сучасна етика: синергія серця, розуму й дїї».

На експертній паралелі провела майстерку «Емоційний інтелект: як вчительству бути щасливим», де говорили про здатність аналізувати свої емоції з метою покращення процесу мислення та вчилися конструктивно ними управляти.

Донедавна система освіти була направлена на отримання теоретичних знань та ігнорувала емоційний розвиток людини. Дитинство та юність – це саме ті періоди, коли ми маємо можливість сформувати емоційні навички, які згодом керуватимуть життям.

Важливо, щоб педагоги розвивали свою емоційну компетентність та навчали цього учнів, поєднуючи під час навчання розум та серце, прищеплюючи такі необхідні людські якості, як самоусвідомлення, самоконтроль, співчуття, мистецтво вирішення конфліктів і співпраці.

14.05.2024

Виступаємо публічно: лайфхаки успішного виступу 

На запит адміністрації ЗДО № 22 консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко для 17 педагогічних працівників провела майстер-клас «Виступаємо публічно, або Секрети успішного оратора».

Педагогічні працівники ознайомилися з правилами психологічної готовності до виступу через афірмації, прийомами першого враження, зорового контакту, відпрацювали правило п’ятиповерхівки, пропрацювали тексти з використанням вправ-тренажерів, розглянули протокол мовної культури.

Онлайн-комунікація пройшла атмосферно, змістовно, практично орієнтовано.

Тримаймо стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ!

08.05.2024

Навчаємося досліджуючи 

З метою залучення учнів до дослідницької діяльності педагоги урізноманітнюють способи навчальної взаємодії та надають пріоритет інноваційним форматам уроків. 7 травня 2024 року проблему впровадження STEM-уроків у освітній процес досліджував 31 учасник міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики» та консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова під час воркшопу «STEM на уроці: практика впровадження».

На заході розглянуто теоретичні аспекти STEM-уроків: етапи підготовки та проведення, форми проведення, чек-лист самоаналізу STEM-уроку. Педагогині Палацу дітей та юнацтва Надія Лохоня та Ольга Лодатко презентували власні наробки упровадження STEM-освіти на заняттях позашкільної освіти.

На заході освітяни не тільки отримали знання, але й поповнили педагогічний кейс новими думками та ідеями.

07.05.2024

Як розпізнати маніпуляцію й захиститися від неї?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 7 травня 2024 року провів онлайн-заняття «Подумай двічі. Як не піддатися маніпуляціям?» у межах проєкту «Абетка медіаграмотності» для педагогічних працівників закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Консультантки Центру Олеся Дадонова, Галина Кузнецова та Юлія Нечитайло ознайомили 48 педагогів із сучасними медіа, закцентували увагу, як розуміти та протидіяти медійним маніпуляціям, відрізнити факт від судження, розвивати медіаграмотність і критичне мислення за допомогою антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота».

Педагогічні працівники, які були присутні на заході, переконалися у важливості розпізнавати медійні маніпуляції та протидіяти їм, отримали цінні знання та навички, які допоможуть у роботі з учнями. Гра «НотаЄнота» - це чудовий спосіб зробити навчання цікавим та ефективним.

07.05.2024

Відпрацьовуємо навички домедичної допомоги 

02.05.2024 на базі НВК № 16 відбулося практичне заняття майданчика «Безпековий гід». Разом з Наталею Голобородько, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, 20 педагогічних працівників та старшокласників закладу ознайомилися з алгоритмом домедичної допомоги, спробували свої сили в наданні серцево-легеневої реанімації на спеціальному тренажері та відпрацювали навички переведення людини в стабільне бокове положення.

Під час зустрічі стало зрозуміло, що гарна підготовка – запорука якісної допомоги близьким і тим, хто її потребує, а чітке розуміння алгоритму дій допоможе ефективніше впоратися з небезпекою та зменшити її наслідки.

Тож, навчаймося безпеці!

02.05.2024

Розставляємо акценти та підтримуємо 

2 травня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів групове консультування для фахівців психологічної служби «Як підтримати дитину, чиї близькі на фронті?», де 51 учасник ознайомився з потребами дітей, інструментами підтримати. Фахівці проговорили, на що варто робити акцент у спілкуванні з родинами захисників, яких висловлювань варто уникати.

Підтримуємо кожного та кожну.

Крокуємо разом до Перемоги!

02.05.2024

Потреби сучасних дітей. Нові ідеї для навчання 

1 травня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів флештренінг «Потреби сучасних учнів. Нові ідеї для навчання»  у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога», де 11 учасників ознайомилися з індивідуально-типологічними особливостями розвитку дітей, методами та прийомами, які активізують та мотивують діяльність дітей під час навчання.

Враховуємо потреби учнів.

Крокуємо разом до Перемоги!

01.05.2024

Суспільство – це ми!

Налагодження контактів з однолітками – надзвичайно актуальна на сьогодні навичка.  Адже успішне спілкування допомагає дітям відчувати себе частиною колективу, отримувати підтримку та розуміння оточення, навички міжкультурного спілкування, зменшує ризик соціальної відчуженості, навчає уникати конфліктів.

01 травня 2024 року відбулися Учительські посиденьки з теми «Умій сказати, умій і змовчати, або Розвиток комунікативних здібностей учнів», під час яких 14 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади спільно з консультанткою Центру професійного розвитку  педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяною Берестовською розглянули практичні вправи, що сприяють розвитку навички висловлювати власну думку та доводити її, критично мислити, бути лідерами. Звернули увагу на особливості роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, вчилися креативити.

Навчати сучасно – девіз кожного небайдужого педагога.

01.05.2024

Особливості оцінювання навчальних досягнень 

учнів засобами цифрових технологій 

1 травня 2024 року відбувся ІК-практикум «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів засобами цифрових технологій».  Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова та Галина Кузнецова ознайомили 69 педагогів – учасників проєкту «Територія цифрової компетентності»  з особливостями роботи онлайн-інструментів  для створення й проведення формувального оцінювання, тестувань, гейміфікованих вікторин на заняттях під час дистанційного, змішаного та очного навчання.

На сучасному етапі трансформації освіти оцінювання надає можливість педагогу відслідковувати процес просування здобувачів освіти до навчальних цілей, вчасно вносити корективи, додатково вмотивовувати, спонукати до більш глибокого вивчення предмета та врешті-решт перетворювати навчання та оцінювання на цікаву гру за допомогою сучасних онлайн-сервісів.

01.05.2024

Розпізнаємо фейки – рятуємо єнота

Медіакоманда педагогічних працівників рятувала Єнота  з пропагандиського полону під час  антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота».

1 травня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло на базі Сумський ЗЗСО № 15 провела другу антифейкову інтелектуальну гру для 20  педагогічних працівників.

Місія кожної команди – протистояти фейкам, врятувати Єнота з інформаційного полону та одночасно підвищити свій рівень медіаграмотності.

Для досягнення  поставленої мети  учасники команд розпізнавали фейки, перевіряли достовірність тверджень та документів, а також дізналися багато нової інформації! Як відбувалась наша друга інтелектуальна гра на тему фейків, присвячених екології, Чорнобилю та радіації? Пропонуємо переглянути на фото.

Чекаємо нових зустрічей на іграх «НотаЄнота» та спільно робімо внесок у підвищення медіаграмотності! Вдячні за захопливу гру з медіаграмотності авторці Альоні Романюк!

01.05.2024

Поєднання розваги та навчання

У сучасному світі вивчення іноземних мов відчиняє двері до нових можливостей. Саме лінгвістичні ігри стають невід’ємною частиною освітнього процесу. Ігри поєднують у собі елементи розваги та навчання, стимулюють учнів до сприйняття нового матеріалу.

30 квітня 2024 року 19 учителів іноземних мов разом із консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою під час кола ідей «Лінгвістичні ігри на уроках іноземних мов» обговорили, що однією з основних переваг лінгвістичних ігор є їх здатність зробити вивчення іноземної мови цікавішим, змістовнішим, вони сприяють позитивній атмосфері в класі та підвищують мотивацію до навчання. Лінгвістичні ігри допомагають знизити рівень стресу, пов'язаного з навчанням іноземної мови, та створюють можливість для учнів відчути успіх у навчанні. Читати далі...

30.04.2024

STEM-освіта для дошкільників

Нові напрями освіти - STEM, STEAM, STREAM можуть допомогти вихователям ЗДО розповісти дошкільникам про науку зрозуміло, доступно й цікаво.

30 квітня 2024 року проблему впровадження STEM-технології в освітній процес досліджували 18 учасників у межах міського проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики» та консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова на майстерці «Практичне впровадження STEM-освіти в освітній процес ЗДО».

Протягом заходу було розглянуто методи дослідницького підходу та кроки їх реалізації, учасники попрактикувалися інтегрувати STEM-контент у щоденну діяльність дітей, щоб зробити навчання більш захопливим та ефективним.

30.04.2024

Завдання для дітей з ООП: підвищуємо ефективність узаємодії

Для забезпечення ефективності інклюзивного навчання в освітніх закладах створено групи з інклюзивним навчанням. Від злагодженості, зацікавленості, спільних підходів у роботі й відповідальності залежить успіх навчальних досягнень дитини з особливими освітніми потребами.

30 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром № 1 Сумської міської ради провів онлайн-зустріч «Особливості розроблення завдань для дітей з ООП», що об’єднав навколо себе 61 педагогічного працівника закладів дошкільної освіти з інклюзивним навчанням. Учасники ознайомилися з корекційними методиками в роботі з дітьми з соціоадаптаційними труднощами, засадами емоційного інтелекту, іграми та вправами для розвитку когнітивної сфери та практиками на розвиток графомоторних навичок дітей.

Діймо спільно заради успіхів дітей з особливими освітніми потребами.

30.04.2024

Ефект довгого хвоста

27 квітня 2024 року Дубенський замок зустрічав у своїх стінах освітян, щоб мотивувати,  розвиватися, ділитися досвідом.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло виступила спікером на афілійованому mini-EdCamp Dubno «Розвиток позашкільної освіти задля подолання освітніх втрат» з теми «Лідерство у професійній діяльності педагога: кроки до успіху».

Вразили спікерські сесії, наповнені професіоналізмом та змістовністю, фотолокації, які в яскравих кольорах нагадали педагогам про свято узаємодії, обміну досвідом та майстерності, білі ворони – символ освітянської неповторності. «Ефект довгого хвоста» залишився після такого заходу довжиною від Дубно до Сум.

30.04.2024

Цикл зустрічей «Інклюзія в освіті – місія здійсненна» продовжується

Сучасна освіта в Україні здійснюється з урахуванням освітніх потреб усіх учнів. Велика увага приділяється проблемі доступності освіти для осіб з особливими освітніми потребами, що вирішується за допомогою інклюзивної освіти.

29 квітня 2024 року 51 учасник долучився до онлайн-зустрічі «Особливості розроблення завдань для дітей з ООП», який проводили Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром № 1 Сумської міської ради.

Педагоги впевнилися, що розробка різних завдань у процесі навчання осіб з особливими освітніми потребами виявляється в швидкій інтеграції дитини в соціальне середовище.

29.04.2024

Марафон цифрової грамотності

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради двічі на рік проводить Марафон цифрової грамотності, щоб допомогти педагогам опанувати цифрові технології та використовувати їх для покращення очного, дистанційного та змішаного навчання.

У березні-квітні 2024 року проведено 23 заняття, спікерами яких були консультанти та психолог Центру. 1264 учасники мали можливість дізнатися, як створювати інтерактивні вправи засобами сервісів Wordwall, LearningApps, TinyTap, Jigsawplanet, здійснювати опитування на платформах Kahoot, Google Forms, Classtime, опрацювали сервіси VistaCreate, Сanva, Microsoft PowerPoint, Emaze, Piktochart, ThingLink, Miro, Jamboard, IdeaBordz, Wizerme для створення візуального та інтерактивного  контенту, з’ясували, як використовувати сервіси штучного інтелекту для підготовки та проведення уроку чи заняття.

Найактивніші учасники Марафону цифрової грамотності отримують сертифікати. Щиро дякуємо всім колегам за активну участь у Марафоні цифрової грамотності та прагнення до нових знань!

29.04.2024

Місія – врятувати єнота з інформаційного полону

Потужна команда фейкоборців рятувала Єнота  від інформаційних  атак, підвищувала свою медіаграмотність. Місію – виконано!

26 квітня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела першу антифейкову інтелектуальну гру для 40 педагогічних працівників.

Під час гри педагоги не лише прокачували критичне мислення, а й розвивали вміння роботи в команді, навчилися протистояти маніпуляціям та впливам. Це було дуже захопливо, цікаво та пізнавально. Команда переможців отримала дипломи справжніх єнотів-фейкоборців.

Радіємо, що ми разом врятували Єнота з пропагандистського полону й чекаємо нових зустрічей на іграх «НотаЄнота»! Дякуємо авторці ігор, головній редакторці проєкту «НотаЄнота» Альоні Романюк за можливість підвищувати свою медіаграмотність, протистояти фейкам та дезінформації на основі  реальних кейсів. Як відбувалась наша перша інтелектуальна гра на тему фейків, присвячених Чорнобилю та радіації? Найкраще це покажуть фотографії.

Граймо! Інвестуймо в майбутнє вже сьогодні!

26.04.2024

Курс на відновлення

В умовах сьогодення навіть найстійкіші потребують підтримки.

26 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів ресурсну зустріч для фахівців психологічної служби «Курс на відновлення». Під час заходу 31 учасник відчув цілющу силу обіймів Хібукі, поповнили власну ресурсну скриньку, проєктували мрії за допомогою фарб та метафоричних образів.

Турбуємося про власні ресурси.

Крокуємо разом до Перемоги!

26.04.2024

Завершився Марафон цифрової грамотності 

26 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів завершальне заняття Марафону цифрової грамотності з теми «Сервіс Wizer.me - конструктор інтерактивного аркушу», до якого долучилися 38 педагогів.

Консультант Центру Алла Кучерова окреслила переваги використання інтерактивних робочих аркушів в освітньому процесі, ознайомила з інструментами сервісу Wizer.me для створення цікавого дидактичного матеріалу з будь-якої теми з використанням текстів, відео, аудіо, зображень, інтерактивних вправ. Отримані знання вчителі зможуть використовувати для організації дистанційної форми навчання в асинхронному режимі, при диференціації домашніх завдань, для роботи на інтерактивній дошці.

26.04.2024

Педагогічна асамблея: про розвиток здоров'язбережувальної компетентності педагога 

25 квітні 2024 року відбулася важлива подія в освітянському середовищі Сумської МТГ – педагогічна асамблея «Здоров’язбережувальна компетентність педагога: шляхи вдосконалення», яка вже вчетверте проводиться Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Під час заходу 52 педагогічні працівники розглянули низку важливих проблем щодо формування стресостійкості в умовах війни, яку висвітлила Ірина Калиниченко, д.мед.н, професорка кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка.  З можливостями застосування різноманітних вправ та технік, спрямованих на стабілізацію психологічно-емоційного стану та покращення стану здоров’я педагогів, ознайомила й виконала разом з учасниками заходу тренерка ГО «Дівчата» Аліна Дядченко. Читати далі...

25.04.2024

Відновлюємо джерело сили та натхнення

25 квітня 2024 року психологині ЗЗСО № 3 Євгенія Дудецька та ЗОШ № 6 Ірина Головач узяли участь в обласному психологічному форумі з нагоди Всеукраїнського Дня психолога, де представили майстер-клас «МАК «Віднови віру» та мозаїку «Коштовна ваза». У ході заходу 124 учасники аналізували власний емоційний стан та потреби, відновлювали силу віри за допомогою метафоричних асоціативних карт, досліджували власний образ «вази» як метафору внутрішньої енергії, шукали джерело сили та натхнення.

Відновлюємо ресурсний стан.

Крокуємо разом до Перемоги!

25.04.2024

Виявляємо навчальні втрати

24 квітня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та тренерка ГС «Освіторія» Галина Кузнецова під час виступу на методичному вебінарі видавництва «Ранок»  провела консультування «Актуальні питання виявлення й подолання освітніх втрат: вимірювання та компенсація».

Під час навчання 300 учасників мали можливість визначити стратегії подолання навчальних втрат з української мови та літератури, з’ясувати доцільність використання завдань під час подолання освітніх втрат, установити шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат.

24.04.2024

Марафон цифрової грамотності триває

24 квітня 2024 року 51 педагог закладів освіти Сумської міської територіальної громади став учасником Марафону цифрової грамотності з теми  «Складаємо пазли із сервісом Jigsawplanet».

Присутні ознайомилися з можливостями сервісу Jigsawplanet, опрацювали різні види пазлів,  створювали  головоломки із будь-якого зображення.

Використання сервісу Jigsawplanet   на уроках  додасть їм загадковості,  чим зацікавить учнів вивчати матеріал.

Тримаймо освітянський стрій.

Разом до ПЕРЕМОГИ.

24.04.2024

Кооперативні методи: стратегії спільного навчання в НУШ

Кооперативне навчання – це освітній підхід, коли учні працюють разом у малих групах або командах для досягнення спільної мети.

24 квітня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради провела практикум «Кооперативні методи в дії: 14 стратегій спільного навчання в НУШ» для 35 педагогічних працівників.

Під час заходу  педагоги ознайомилися з кооперативними методами навчання, перевагами, різницею між кооперативним і спільним навчанням. Консультантка Центру Юлія Нечитайло запропонувала практичну роботу, під час якої педагоги  опрацювали 14 стратегій кооперативного навчання.

Під час рефлексії педагогічні працівники ділилися ідеями щодо організації кооперативного навчання.

24.04.2024

Як пов'язані між собою особисті кордони та дивосвіт без обмежень?

24 квітня 2024 року психологині ЗДО № 26 Ольга Будянська та ЗОШ № 20 Світлана Чешенко взяли участь у обласному Психологічному Форумі з нагоди Всеукраїнського Дня психолога, де представили рольову гру «Особисті  кордони – де закінчуєтьсяється «Я» і починається «не Я» та акватипія «Створюємо дивовосвіт». У ході заходу 111 учасників дізналися, з чого починається становлення особистих кордонів, ознайомилися з різновидами кордонів та створювали дивосвіт без обмежень.

Створюймо дивосвіт без обмежень.

Крокуємо разом до Перемоги!

24.04.2024

Інтерактивна дошка – ефективне навчання

22 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів заняття в межах педагогічного спринту «Інтерактивна дошка – ефективне навчання».

2 педагоги разом з консультантом Центру Аллою Кучеровою розглянули режими роботи з інтерактивною дошкою та властивості об’єктів, створили цікавий дидактичний матеріал та інтерактивні завдання. Учителі переконалися, що інтерактивна дошка сприяє підвищенню якості та ефективності освітнього процесу.

22.04.2024

Іскорки суперсили

22 квітня 2024 року психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та психологиня ЗОШ №22 Наталія Зеленська взяли участь у обласному Психологічному Форумі з нагоди Всеукраїнського Дня психолога, де представила майстерки «Іскорки суперсили: чутливі практики для дітей та дорослих» та «Хібукітерапія. Досвід упровадження». У ході заходу 189 учасників ознайомилися з казковими супергероями платформи НУМО, з методом хібукітерапія, його можливостями у роботі з дітьми, які мають травмівний досвід війни, з техніками формування навичок саморегуляції емоційного стану та турботи про власне ментальне здоров’я. Запалюймо іскорки суперсили та отримуймо теплі обійми собаки-обіймаки. Крокуємо разом до ПЕРЕМОГИ!

22.04.2024

Сервіс TinyTap для створення інтерактивних ігрових завдань 

44 педагоги закладів освіти спільно з Наталією Зайченко, консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, 22 квітня 2024 року на занятті Марафону цифрової грамотності занурилися в світ інтерактивних ігрових завдань для дітей дошкільного віку та учнів початкової школи з допомогою сервісу TinyTap.

Учасники заходу ознайомилися з можливостями платформи як конструктора дидактичних ігор і вправ, інструменти якого дозволяють створити онлайн-презентації, уроки й онлайн-книги.

Тож підвищуймо разом інформаційно-цифрову компетентність, напрацьовуймо інструментарій для полегшення роботи під час дистанційного та змішаного навчання.

22.04.2024

Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Sumy фінішувала

Дорогі друзі! Едкемпери й едкемперки! Ми це зробили!

Одна з найвагоміших освітянських подій цієї весни завершилася!

«І кожен фініш – це, по суті, старт» - такими словами Ліни Костенко можна схарактеризувати закінчення магістральної (не) конференції міні-EdCamp Sumy «Матриця змін: підтримка проактивного педагога».

Наші ТОП-3 висновки.

Нам вдалося!

Створити робочий простір для реалізації цінностей і правил EdCamp Ukraine, які ми розділяємо.

Зробити свій внесок у розбудову й підтримку спільноти відповідального вчительства.

Забезпечити відкритий простір для можливості розвиватися відповідальним, свідомим, небайдужим освітянам. Читати далі...

Навчаймо інтерактивно 

Сервіс «IdeaBordz» – це ефективний інструмент для проведення мозкових штурмів, організації проєктної діяльності, вправ на рефлексію.

19 квітня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела Марафон цифрової грамотності з теми «Навчаймо інтерактивно: сервіс IdeaBordz  для створення проєктів та інтерактивної взаємодії на уроці», де 32 педагоги ознайомилися з технічними інструментами сервісу.

Педагоги мали можливість створити  інтерактивні вправи, опитуваня в реальному часі, мозкові штурми. Онлайн-дошка надає можливість в реальному часі організувати  спільну навчальну діяльність учнів, зокрема створення та презентацію проєктів, їх обговорення.

19.04.2024

Мова має значення

Під час повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України, українська мова — не тільки ознака національної ідентичності та громадянської позиції, а й інструмент боротьби з ворогом. Захищати свою країну від агресора можна не лише зброєю, а й словом.

18 квітня 2024 року спікерки  заняття мовного клубу «Мова: стосується кожного» Маргарита Шкарлат (ЗЗСО № 26) та Галина Рогачова (НВК № 16) ознайомили 18 педагогічних працівників із творенням чоловічих та жіночих імен по батькові.

Присутні мали можливість поповнити свої знання за допомогою рубрик «Культура мовлення», «Влучний фразеологізм», «Коментар у соцмережах», «Наголошуй правильно», «Говори українською». Педагогічні працівники переконалися, що українська мова в усьому світі тепер асоціюється з опором, сміливістю, єдністю та свободою.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

18.04.2024

Використання штучного інтелекту в роботі педагога 

17 квітня 2024 року відбувся Марафон цифрової грамотності «Практичні кейси сервісів зі штучним інтелектом в роботі педагога», у якому взяли участь 71 педагогічний працівник.

Педагоги дізналися про можливості використання штучного інтелекту в освітній діяльності. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова навчала присутніх користуватися сервісами штучного інтелекту для підготовки та проведення уроків та занять.

Алгоритми для генерації текстів, зображень, відео та аудіо дозволяють ефективно й швидко створювати контент, зменшуючи час та зусилля, які раніше витрачались на цей процес.

17.04.2024

Навчання впродовж життя

Сертифікація є інструментом, спрямованим на підтримку високих стандартів у педагогічній галузі та на забезпечення якісної освіти для учнів.

16 квітня 2024 року  директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантки Галина Кузнецова, Алла Кучерова та Тетяна Берестовська долучилися до онлайн-взаємодії з потенційними учасниками сертифікації 2024-учителями української мови та літератури. Протягом зустрічі 24 педагоги ознайомилися з методикою експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації.

Сертифікація – інструмент для покращення якості освіти та розвитку педагогічної професії.

17.04.2024

Про життєвий капітал

16 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у співпраці з громадською організацією «Діловий клуб «Партнер» запросив педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади до участі в інтелектуальній грі-симуляції «Життєвий капітал». За кілька годин разом із сертифікованим тренером педагоги «прожили» своє життя в морі фінансових потоків, оцінили власну інтуїцію та підприємницький хист.

Сьогодні необхідно розуміти важливість фінансової освіти, формування споживчої культури в молодого покоління, тому сучасний учитель повинен розвивати власні компетентності в питаннях фінансової поведінки.

Долучайтеся до кола фінансово грамотних педагогів, спробуйте себе в інтелектуальній грі «Життєвий капітал»!

16.04.2024

Малюнок на склі 

Малюнок на склі дозволяє відобразити внутрішній світ емоцій та мотивує мріяти. 15 квітня 2024 року на базі Центу професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося засідання творчої фокус-групи фахівців психологічної служби, де 6 учасників обговорювали техніки саморегуляції емоційного стану, відновлення ресурсного стану.

Шукаємо шляхи удосконалення!

Крокуємо разом до Перемоги!

15.04.2024

Зручний Jamboard

15 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів Марафон цифрової грамотності «Можливості онлайн-дошки Jamboard для організації групової діяльності на уроці». Під час зустрічі 57 педагогів разом з Наталею Голобородько, консультанткою Центру, ознайомилися з функціональними можливостями сервісу, виконали низку вправ, спробували разом працювати, об’єднавшись у групи.

Педагоги переконалися, що онлайн-дошка Jamboard – зручний та корисний інструмент для організації різноманітної, цікавої роботи з дітьми.

15.04.2024

Надаємо підтримку 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 12 квітня 2024 року провів брейнштормінг «Діти зі складними емоційними реакціями в закладі освіти. Навчимося їх розуміти» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 10 учасників розвивали психологічну компетентність, емпатію, ознайомилися з алгоритм дій під час надання першої психологічної допомоги.

Розуміємо та підтримуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

12.04.2024

Інтерактивність – тренд сучасності

Використання інтерактивних плакатів є зручним супроводом освітнього процесу: інтерактивність й візуалізація навчального змісту дає змогу краще зрозуміти та засвоїти абстрактні поняття, уможливлює організацію роботи в різних форматах навчання.

12 квітня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів заняття Марафону цифрової грамотності з теми «Сервіс ThingLink: можливості для освітньої діяльності педагогів», до якого долучилося 42 педагога.

Консультант Центру Алла Кучерова окреслила переваги використання інтерактивних плакатів у освітньому процесі, ознайомила з інструментами сервісу Genially для створення інтерактивного контенту із текстом, зображеннями, відео та покликаннями. Отримані знання вчителі зможуть використовувати для організації змішаної форми навчання та для роботи на інтерактивній дошці.

12.04.2024

Ділимося досвідом

11 квітня 2024 року психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця виступила на заході «Виклики в роботі педагогів з дітьми з ООП в умовах війни» Степанівської громади з теми «Онлайн-ресурси для проведення корекційно-розвиткових занять». У ході заходу 42 учасники ознайомилися з інструментами та платформами проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП під час онлайн навчання, техніками стабілізації емоційного стану та активізації уваги.

Підтримуємо дітей з ООП.

Крокуємо разом до Перемоги!

11.04.2024

Як розмовляти з дитиною на складні теми?

11 квітня 2024 року відбувся 6-годинний профільний модуль «Війна та система освіти. Втрата і горювання. Як розмовляти із дітьми на складні теми» для фахівців психологічної служби за сприяння Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ізраїльської організації у сфері надання першої психологічної допомоги ITC – Israel Trauma Coalition. У ході заходу 19 учасників ознайомилися з особливостями проживання втрати, алгоритмом надання психологічної підтримки дитині, яка втратила одного з батьків, формували навички з надання консультативної допомоги зі складних тем. Тренеркою заходу була Інна Сагер, тренер Israel Trauma Coalition, психолог, арттерапевт.

Надаємо психологічну підтримку.

Крокуємо разом до Перемоги!

11.04.2024

Ще раз про НМТ-2024 з природничих дисциплін

11 квітня 2024 року 17 учителів географії, біології, хімії зустрілися на нетворкінгу «Стратегії успішної підготовки учнів до НМТ», який провів Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Саме в цей день закінчується реєстрація учасників НМТ-2024 на основну сесію іспиту, тому важливо ще раз акцентувати увагу педагогів на серйозне налаштування випускників до вибору свого майбутнього.

Під час заходу вчителі природничої галузі, які викладають у 10-11-х  класах, розглянули окремі стратегії щодо підготовки старшокласників до НМТ, ознайомилися з досвідом організації повторення матеріалу та джерелами інформації, якими можна скористатися для опрацювання тестів та завдань НМТ. Учителька географії Великочернеччинського ЗЗСО Юлія Усик представила колегам свої напрацювання з підготовки учнів до випробувань та поділилася секретами успішної роботи з випускниками.

Тож, працюймо разом заради якісного результату!

11.04.2024

Вдивляємося в картини художників, а там  –  цілий світ 

Сформувати мовленнєву компетентність, оптимізувати особистісний розвиток дітей дошкільного віку допоможе використання методу багатоканальної діяльності в роботі з картиною.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко для 16 педагогічних працівників ЗДО № 36 провела групове консультування «Формування мовленнєвої компетентності з використанням методу багатоканальної діяльності». Педагогічні працівники ознайомилися з алгоритмом роботи із сюжетною картиною з використанням методу багатоканальної діяльності, навчилися формувати проблемні запитання за змістом картини, активізувати життєвий досвід дітей, використовувати фрази-звертання до того, що зображено на картині, складати віртуальні діалоги та емоційні етюди, розповідь за картиною, збагатилися цікавими методами та прийомами керування мовленнєвою діяльністю. Підсумували, що картина – це лише ефективний засіб, а головна особа на занятті – дитина, розвиток якої слід правильно спрямовувати й професійно супроводжувати.

11.04.2024

Створюємо рецепти турботи

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 10 квітня 2024 року провів зустріч з педагогічними працівниками ССШ № 7 з теми «Емоційна стабілізація педагогів» у межах проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти». У ході заходу 10 педагогів  обговорювали власні емоції та почуття, поведінкові прояви у стресових ситуаціях, практикували техніки стабілізації емоційного стану, дослухалися до мови власного тіла, створювали рецепти турботи про себе.

Турбуймося про себе!

Крокуємо разом до Перемоги!

10.04.2024

Створюємо рецепти турботи

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 10 квітня 2024 року провів зустріч з педагогічними працівниками ССШ № 7 з теми «Емоційна стабілізація педагогів» у межах проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти». У ході заходу 10 педагогів  обговорювали власні емоції та почуття, поведінкові прояви у стресових ситуаціях, практикували техніки стабілізації емоційного стану, дослухалися до мови власного тіла, створювали рецепти турботи про себе.

Турбуймося про себе!

Крокуємо разом до Перемоги!

10.04.2024

Ші – помічник учителя

Gamma AI - це платформа, що використовує штучний інтелект для створення презентацій, документів та вебсторінок. Вона розроблена, щоб зробити створення цікавого контенту простим. Саме про цю онлайн-платформу говорила консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галина Кузнецова на занятті Марафону цифрової грамотності «Помічник учителя: створення презентації в Gamma AI».

43 педагоги розглянули особливості Gamma AI:

• швидке створення контенту;

• простоту використання;

• різноманіття шаблонів.

Педагогічні працівники впевнилися, що Gamma AI - це потужний інструмент, який може допомогти їм створювати цікавий контент для учнів та вихованців.

10.04.2024

Цінність стосунків у розумінні та взаємодопомозі

У реальному світі люди часто працюють у командах. Виконуючи роботу спільно, діти вчаться спілкуватися, співпрацювати, вирішувати конфлікти та бути відповідальними. Командна робота допомагає дітям знаходити друзів, висловлювати власну думку, адже кожний член команди має унікальні знання та навички, які можна використовувати для вирішення проблем та генерування нових ідей. 10 квітня 2024 року 25 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади разом із консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяною Берестовською ознайомилися із сучасними формами та методами групової роботи, обговорили аспекти організації роботи в групах та парах, вправлялися у створенні атмосфери довіри та взаємопідтримки, визначали ресурси, необхідні для її організації, шукали секрети розвитку креативності та самостійності учнів.

Навчаючи дітей командній роботі, ми готуємо їх до успішного життя в суспільстві.

10.04.2024

Підвищуємо цифрову компетентність педагогів 

Швидкий розвиток цифрових технологій в сучасному світі, стрімка діджиталізація всіх сфер професійного та суспільного життя робить необхідним для педагогічних працівників володіння високим рівнем інформаційно-цифрової компетентності, яка передбачає впевнене та критичне використання цифрових технологій у професійній діяльності, повсякденному житті та спілкуванні.

9 квітня 2024 року відбувся калейдоскоп ідей  «Путівник цифровими інструментами для ефективної організації та проведення уроків». Учитель інформатики Стецьківського ЗЗСО СМР Ігор Шуляк ознайомив 68 педагогічних працівників з особливостями роботи з нейромережами, застосуванням сервісів штучного інтелекту в підготовці до уроків чи заняття.

Володіння сучасними технологіями ІКТ забезпечує високий рівень інформаційної культури, дає можливість застосовувати їх для навчання та роботи, у щоденному житті.

09.04.2024

Розуміємо емоційні реакції інших та надаємо підтримку 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 9 квітня 2024 року провів брейнштормінг «Діти зі складними емоційними реакціями в закладі освіти. Навчимося їх розуміти» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 15 учасників розвивали емоційно-етичну компетентність, емпатійне ставлення до емоційних проявів інших, розробляли алгоритм дій під час надання першої психологчної допомоги.

Проявляємо емпатію до інших.

Крокуємо разом до Перемоги!

09.04.2024

Візуальний контент просто й швидко 

08 квітня 2024 року відбулося чергове заняття Марафону цифрової грамотності «Створення візуального контенту за допомогою редактора Piktochart», у якому взяли участь 17 педагогічних працівників.

На онлайн-зустрічі вчителі навчилися основних прийомів використання додатку Piktochart для створення без зусиль і за лічені хвилини різноманітних презентацій, інфографік, брошур, проектів, звітів з особливим дизайном. Педагоги ознайомилися з перевагами використання Piktochart при підготовці наочності до уроків, дізналися про можливість швидко й легко створювати візуальний зміст, залучення учнів до роботи в команді.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям, які зацікавлені в проведенні уроків відповідно до сучасних вимог.

08.04.2024

Створюємо інтерактивні завдання 

8 квітня 2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова провела чергове заняття педагогічного спринту «Інтерактивна дошка – ефективне навчання» з теми «Альтернативні способи створення інтерактивних завдань». Присутні ознайомилися з онлайн-сервісами та можливостями програми PowerPoint для створення інтерактивних завдань та презентацій.

08.04.2024

Творчість. Розуміння. Співпраця

Творчість, обійми Хібукі, розуміння та співпраця допомагають знаходити нові шляхи психологічної підтримки в умовах сьогодення.

8 квітня 2024 року на базі Центу професійного розвитку педагогічних  працівників Сумської міської ради відбулося засідання творчої фокус-групи фахівців психологічної служби, де 8 учасників обговорювали техніки усвідомлення власних емоцій та почуттів, ефективні інструменти підтримки, стабілізації психоемоційного стану учасників освітнього процесу.

Творимо! Розуміємо! Підтримуємо!

Крокуємо разом до Перемоги!

08.04.2024

Створюємо презентації із захопливим дизайном 

5 квітня 2024 року відбулося заняття Марафону цифрової грамотності «Створення презентацій із захопливим дизайном та тривимірною анімацією в EMAZE». У ході заходу психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця ознайомила 63 педагогічних працівника з онлайн-конструктором EMAZE, алгоритмом створення презентацій з тривимірною анімацією, яка приковує увагу та мотивує до активної взаємодії на уроці.

Крокуємо разом до Перемоги!

05.04.2024

Дбаємо про свою красу

Створення прикрас власноруч – ресурс, щоб відпочити, відновитися і створити виріб, який підкреслить індивідуальність та неодмінно припаде до душі.

05.04.2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради об’єднав 8 педагогічних працівників закладів освіти на П’ятничному Нandmade «Весняний настрій», який провела вихователь ЗДО № 10 Світлана Білан.

Учасники заходу перейнялися духом патріотизму та єдності, долучилися до творчої діяльності через занурення в процес створення прикраси для волосся – символу краси та жіночності.

05.04.2024

Плануємо майбутнє

4 квітня 2024 року психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психологиня ЗДО № 24, провели заняття «Озиратись назад, дивитись уперед» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ділилися враженнями та досвідом набутим протягом проєкту, аналізували реакції на стресові ситуації, зміни в житті, поринали в світ мрій про майбутнє.

Аналізуємо зміни.

Крокуємо разом до Перемоги!

04.04.2024

Виклики та перешкоди долаємо – миру досягаємо

4 квітня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко провела коло «Шкільна служба порозуміння: виклики, перешкоди, можливості», де 16 фахівців психологічної служби поділилися власним досвідом створення шкільної служби порозуміння в закладах освіти, обговорювали труднощі, шукали ресурси та можливості для реалізації практик відновлення в закладах освіти.

Розбудовуймо Мир!

Крокуємо разом до Перемоги!

04.04.2024

На фінішній прямій до конкурсних випробувань

04 квітня 2024 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради вчителі-учасники другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» зустрілися на занятті Школи педагогічної майстерності.

Напередодні складних випробувань конкурсанти разом з консультантами Центру та запрошеними вчителями Сумської міської територіальної громади опрацювали різноманітні завдання, які допоможуть краще підготуватися до участі в конкурсі. Відповідно до номінацій на занятті розглядалася майстерка, аналізувалися поетичні твори та твори мистецтва.

Корисні поради, цікаві ідеї та натхненні слова – усе спрямовувалося на підтримку й професійну допомогу вчителям для ефективної участі у випробуваннях.

04.04.2024

Як онлайн-платформи допомагають проводити опитування?

У межах проєкту «Територія цифрової компетентності» 4 квітня 2024 року відбувся ІК-практикум «Як онлайн-платформи допомагають проводити опитування?». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила 77 педагогів з особливостями проведення опитувань та створення інтерактивних презентацій засобами сервісу Mentimeter.

Онлайн-платформи пропонують можливості, які роблять опитування більш гнучкими та ефективними: різноманітні типи запитань, можливість додавати зображення, відео та інші мультимедійні елементи, логічні переходи, автоматичні розрахунки тощо.

04.04.2024

Підтримуємо один одного

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 3 квітня 2024 року провів зустріч з педагогічними працівниками ЗОШ № 6 з теми «Емоційна стабілізація педагогів» у межах проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти». У ході заходу 10 учасників обговорювали поведінкові реакції на стресову ситуацію, особистісний досвід долання стресу, отримували підтримку від групи, практикували техніки стабілізації емоційного стану, дослухалися до власного тіла, шукали ресурси та точки опори.

Долаємо стресові ситуації.

Крокуємо разом до Перемоги!

03.04.2024

Усе геніальне - просто

Сьогодні учителі обізнані з великою кількістю сучасних цифрових застосунків,  які мають яскравий інтерфейс, а   діти із задоволенням  отримують знання.

03 квітня 2024 року 87 учителів закладів освіти Сумської міської територіальної громади разом з консультанткою Центру  професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради Тетяною Берестовською розглядали можливості стандартної програми PowerPoint для  створення захопливих інтерактивних ігор, навчальних тестів, цікавих вправ та запису відео. Ознайомились з американським варіантом програми, вчилися створювати презентації, ігри-криголами та завдання на рефлексію за допомогою штучного інтелекту.

Педагоги переконалися, що маючи елементарні навички роботи з комп’ютером, можна створювати неймовірні уроки.

Фантазуймо!

03.04.2024

Усвідомлюємо та діємо 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 29 березня 2024 року провів зустріч з педагогічними працівниками СПШ № 30 з теми «Емоційна стабілізація педагогів» у межах проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти». У ході заходу 15 учасників обговорювали поведінкові та емоційні прояви у стресових ситуаціях, ділилися досвідом стабілізації емоційного стану, практикували техніки формування резильєнтності.

Усвідомлюємо власний емоційний стан та стабілізуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

29.03.2024

Використання інтерактивних карт на уроках 

29 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах Марафону цифрової грамотності провів заняття «Онлайн-сервіси для роботи з інтерактивними картами».

Під час заходу 20 педагогів визначилися з перевагами використання інтерактивних карт на уроках, дізналися про доступні онлайн-сервіси для створення мап, ознайомилися з основним прийомам використання безкоштовних і функціональних картографічних веб-сервісів від компанії Google для організації продуктивної роботи школярів.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при проведенні уроків у дистанційному, змішаному й офлайн-форматі.

29.03.2024

Пітримка та розуміння 

Психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця 29 березня 2024 року провела інтервізійну зустріч у межах регіонального проєкту «Завжди поруч» для педагогічного колективу Вликочернеччинського ЗЗСО. У ході заходу 23 учасники обговорили коло спільних труднощів та шляхи їх подолання, розвивали рефлексивні навички, набували нового професійного та особистісного досвіду, практикували техніки стабілізації емоційного стану.

Практикуємо та стабілізуємо!

Крокуємо разом до Перемоги!

29.03.2024

Реалізуємо компетентнісний потенціал на уроках фізичної культури 

28 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах тематичного тижня: «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання» провів захід «Упровадження компетентнісно орієнтованих завдань на уроках фізичної культури». Під час заходу 22 педагоги ознайомилися з теоретичними й нормативно-правовими засадами практичного впровадження компетентісно орієнтованих завдань на уроках фізичної культури.

Учителі Оксана Жук (СПШ № 11), Оксана Рахматуліна (ССШ № 18) та Оксана Ємельяненко (ЗОШ № 23) представили колегам власний досвід упровадження компетентнісно орієнтованих завдань на уроках фізичної культури.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при проведенні уроків фізичної культури відповідно до сучасних вимог.

28.03.2024

Опрацьовуємо компетентнісно орієнтовані завдання 

У межах Тематичного тижня «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, 28 березня 2024 року відбувся захід для вчителів соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі.

Опрацьовуючи тему «Компетентнісно орієнтовані завдання: формування й розвиток життєвих навичок у курсах здоров’язбережувального змісту», 14 учителів закладів освіти Сумської міської територіальної громади ознайомилися з основними характеристиками компетентнісно орієнтованих завдань, алгоритмом створення та широкими можливостями їх упровадження на уроках основ здоров’я та курсу «Здоров’я, безпека та добробут». Педагоги опрацювали додаток 15 до Державного стандарту базової середньої освіти, щоб глибше зрозуміти компетентнісний зміст освітньої галузі та побачити, яким чином можна формувати й розвивати життєві навички в учнів. 

Учитель курсу «Здоров’я, безпека та добробут» ССШ № 7 Світлана Щербак представила до уваги присутніх приклади компетентнісно орієнтованих завдань, запропонувала вчителям їх опрацювати, а ще поділилася власним досвідом компетентнісного навчання. Працюємо на успіх разом! 

28.03.2024

Знаємо. Уміємо. Ділимося досвідом

Обмінюватися досвідом, спілкуватися з колегами-однодумцями,  надаючи й черпаючи знання, уміння, навички  – це  прекрасна можливість поповнити свою скарбничку педагогічної майстерності.

28 березня 2024 року директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультанти Наталя Голобородько, Олеся Дадонова, Галина Кузнецова, Алла Кучерова  брали участь як спікери в   П’ятнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2024». У межах виставки фахівці Центру провели 5 майстерок, на яких опрацювали ефективні стратегії діяльнісного підходу на уроках НУШ, інструменти, прийоми та вправи  з мотивації учнів,  ознайомилися зі STEM-ідеями для ефективного навчання, визначили шляхи побудови доброчесного шкільного середовища, створили  сучасний урок НУШ. Читати далі...

28.03.2024

Нетворкінг: підготовка до НМТ з української мови

28 березня 2024 року на  нетворкінгу «Успішні кроки підготовки до НМТ з української мови» 15 учителів української мови та літератури  обговорили  шляхи вдосконалення роботи з підготовки до тестування.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло продемонструвала роботу на інтерактивних робочих аркушах для  підготовки до тестування.

Власним досвідом  поділилася Ірина Проценко, учителька ЗОШ № 27, яка окреслила шляхи якісної підготовки до НМТ-2024, провела практичну роботу з використанням мовних тренажерів.  Інноваційнійними формами роботи поділилася Оксана Зарецька, учителька ССШ № 29,  яка продемонструвала засобами візуалізації, використання музичних творів для розробки інтерактивних вправ.

Впевнено рухаймося до Перемоги!

28.03.2024

Долаємо труднощі разом

28 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів засідання інтервізійної зустрічі «Труднощі в роботі практичного психолога» для практичних психологів закладів освіти. У ході заходу 35 учасники обговорили труднощі у професійній діяльності, супровід учасників освітнього процесу, які постраждали від обстрілів, формували скриньку ресурсності та алгоритм ефективної підтримки учасників освітнього процесу в умовах постійної загрози обстрілів.

Долаймо труднощі.

Крокуємо разом до Перемоги!

28.03.2024

Ролі й завдання вихователів та асистентів: що варто змінювати й чому?

Сучасне суспільство йде шляхом рівних можливостей. Зокрема це стосується дітей з особливими освітніми потребами. Для забезпечення ефективності інклюзивного навчання в освітніх закладах працюють асистенти вихователя. Від їх злагодженості, спільних підходів у роботі й відповідальності залежить успіх дитини з особливими освітніми потребами. Читати далі...

28.03.2024

Робата вчителя та асистента вчителя в інклюзивному класі 

Інклюзивне навчання стає все більш поширеним, що робить співпрацю вчителя та асистента вчителя ключовим фактором успішного навчання всіх дітей у класі.

Саме про важливі аспекти такої взаємодії й говорили директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантка Галина Кузнецова, психологиня Наталія Гусениця та фахівці Інклюзивно-ресурсного центру № 1 Сумської міської ради Олена Резніченко, Анна Забара та Анна Коваленко під час онлайн-зустрічі «Ефективні методи роботи вчителя та асистента вчителя: шляхи вдосконалення співпраці».

45 педагогічних працівників упевнилися, що завдяки чітко організованій роботі та ефективній співпраці вчителя та асистента вчителя, інклюзивний клас може стати місцем, де всі діти відчувають себе цінними та успішними.

27.03.2024

Підготовка триває

27 березня 2024 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося заняття Школи педагогічної майстерності для вчителів – учасників другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024». Разом з консультантами Центру педагоги готувалися до конкурсних випробувань відповідно до номінацій, а також з Аллою Кучеровою повторили все про формувальне оцінювання, з Тетяною Берестовською шукали «родзинки» для сучасного уроку та опрацювали можливості застосування гаджетів з навчальною метою, з Наталею Голобородько обговорили низку поточних питань щодо особливостей підготовки до конкурсу. 

Спільна робота була цікавою й корисною, надихнула вчителів на  подальшу творчу діяльність для успішної участі в конкурсі «Учитель року – 2024».

27.03.2024

Короткий гайд: усі можливості GOOGLE FORMS

Створити опитування онлайн –  це простий і ефективний спосіб отримання актуальної інформації, особливо  якщо ви є учасником Марафону цифрової грамотності, що проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

27 березня 2024 року Наталія Зайченко, консультант Центру, на занятті «Створення форм для опитування засобами Google» ознайомила 84 педагогічних працівників закладів освіти з дизайном та можливостями онлайн-сервісу,  функціями Google форм, шаблонами, на основі яких можна створювати власні варіанти опитувальників, практично створила опитувальник із використанням різних елементів.

Учасники заходу переконалися, що програма має необмежений функціонал, а зручний і зрозумілий інтерфейс дозволить створити опитувальник в Google Forms без особливих зусиль.

27.03.2024

Формування особистості учня за допомогою  компетентнісних завдань 

Компетентісне навчання – це динамічна платформа поєднання знань, умінь та цінностей, знаходження способів виконання завдань.

Майданчиком для обміну досвідом щодо реалізації компетентісно орієнтованого підходу на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури став захід  «Ефективні інструменти реалізації компетентнісних підходів на уроках української мови та літератури і зарубіжної літератури: компетентнісно орієнтовані завдання», який провела Юлія Нечитайло, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.  20 педагогів обговорили структуру компетентісно орієнтованих  завдань, типи уроків та їх роль у формуванні особистості учня.

Досвідом реалізації компетентісних підходів на уроках поділилася Віта Дернова, учителька української мови та літератури ЗОШ № 27, яка представила зразки компетентісно орієнтованих завдань у підручниках  мовно-літературної освітньої галузі для 6-7 класів.

Учителі переконалися, що знання мають бути ключем для розв’язання проблемно-пошукових завдань, а компетентісний урок – це відрізок, на якому формуються компетентності учнів.

Реалізуймо компетентісний підхід!

Пліч-о-пліч до Перемоги!

27.03.2024

Вчимося вирішувати конфлікти

27  березня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для 36 педагогів НВК № 16 провела тренінг «Базові основи конфліктології для педагогів». Опрацювали поняття «конфлікт», складові конфлікту, стилі та способи вирішення, розв’язуючи кейси, формували навички вирішення конфліктів мирним шляхом, обговорили питання  ненасильницького спілкування та способи розбудови в закладі освіти безпечного освітнього середовища.

Завдання закладу освіти -  виховати гідну особистість зі стійкими навичками ненасильницької поведінки та прагненням створювати мирні стратегії поведінки в суспільстві. Тож, шановні колеги, набуваймо навичок вирішення конфліктів та безконфліктного спілкування.

27.03.2024

Підтримуємо! Стабілізуємо! Активізуємо!

Діти з порушенням слуху потребують особливої уваги. Слуховий аналізатор впливає на розвиток мовлення, пізнавальних процесів, насамперед словесно-логічного мислення та слухової пам’яті.

Психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Наталія Гусениця 27 березня 2024 року виступила на методичному засіданні педагогів-логопедів ЗЗСО з теми «Техніки стабілізації емоційного стану дітей зі зниженим слухом». У ході заходу 12 учасників ознайомилися з особливостями сприйняття навколишнього світу дітьми з порушенням слуху, техніками стабілізації емоційного стану та активізації пізнавальних процесів.

Підтримуймо дітей з ООП.

Крокуємо разом до Перемоги!

27.03.2024

Крок за кроком до майстерності: компетентнісно орієнтовані завдання 

27 березня 2024 року в межах Тематичного тижня «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, відбувся захід для вчителів інформатичної освітньої галузі.

У процесі опрацювання теми «Методика створення та застосування компетентнісно  орієнтованих завдань  на уроках інформатики» 24 учителі закладів освіти Сумської міської територіальної громади ознайомилися з основними характеристиками компетентнісно орієнтованих завдань та алгоритмом їх створення. Педагоги звернули увагу на особливості реалізації компетентнісного підходу на уроках інформатики. Консультант Центру Олеся Дадонова та учитель інформатики КУ ЗОШ № 27  Ольга Басова представили до уваги присутніх приклади компетентнісно орієнтованих завдань  та запропонували вчителям їх опрацювати. Компетентнісно орієнтовані завдання є ефективним інструментом для розвитку учнів та підготовки їх до життя в сучасному світі.

27.03.2024

Опрацьовуємо компетентнісно орієнтовані завдання

У межах тематичного тижня «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання» 27 березня 2024 року відбулася зустріч 12 учителів предмета «Захист України» закладів освіти Сумської міської територіальної громади з теми «Компетентнісно орієнтовані завдання на уроках предмета «Захист України».

Присутні разом з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталією Кругляк опрацювали компетентнісно орієнтовані завдання, обговорили  їх роль в освітньому процесі, розглянули  види та особливості створення, визначали компетентності за формулюванням, установлювали відповідність між компетентностями та видатними особами.

Тримаймо освітянський стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ!

27.03.2024

Вільне малювання почуттів

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 26 березня 2024 року провів Арттерапевтичний марафон «Вільне малювання почуттів. Каракулі». У ході заходу 24 педагогічні працівники активізували уяву, усвідомили власний емоційний стан, відновлювали особистісні ресурси, формували емоційну гнучкість техніками арттерапії.

Зцілюємося засобами мистецтва.

Крокуємо разом до Перемоги!

26.03.2024

Школа – це місце, де навчають бути успішними, конкурентними та цінними на ринку праці 

Роль школи сьогодні — підготувати дітей до життя, навчити їх критично мислити, аналізувати, опрацьовувати інформацію, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. 26 березня 2024 року в межах Тематичного тижня «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання» 29 учителів початкових класів розглянули тему «Компетентнісно орієнтовані завдання: розвиваймо в дитини уміння вирішувати реальні завдання та проблеми». Спільно з Тетяною Берестовською (консультанткою ЦПРПП СМР) та педагогами-практиками Іриною Чижиченко (НВК №16) і Оксаною Тимошенко (ЗОШ №20) доводили, що саме школа закладає фундамент для формування ключових компетентностей учнів: уміння аналізувати, порівнювати, виділяти головне, давати адекватну оцінку подіям, бути самостійним, уміти співпрацювати, виявляти ініціативу, відстоювати власну думку, бачити проблеми й шукати шляхи їх вирішення.

Тож допоможемо дітям стати успішними!

26.03.2024

Створюємо завдання для формування компетентностей 

Що таке компетентнісно орієнтоване завдання? Як створити завдання, що будуть формувати компетентності учнів? На ці питання шукали відповіді вчителі математики та фізики закладів освіти на заході, проведеному у межах тематичного тижня з теми «Сучасні підходи НУШ: компетентнісно орієнтовані завдання», який організував Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 26 березня 2024 року. 20 педагогів обговорили роль компетентнісно орієнтованих завдань в освітньому процесі, їх структуру та відмінність від інших завдань, розглянули алгоритм укладання компетентнісно орієнтованих задач.

Учитель математики ЗОШ №24 Наталія Біланіна представила результати моніторингу наявності компетентнісно орієнтованих завдань у підручниках математичної освітньої галузі для 7 класів. Наталія Шевченко, учитель Сумської класичної гімназії, поділилася досвідом формування в учнів компетентностей під час розв’язування задач.

Навчаємо по-новому: формуємо компетентності.

26.03.2024

Формуємо ключові компетентності на уроках іноземних мов 

Сьогодні цінується людина креативна, яка вміє нестандартно підійти до вирішення тієї чи іншої задачі, легко вирішити проблему.

26 березня 2024 року 20 вчителів іноземних мов долучилися до онлайн-зустрічі «Компетентнісно  орієнтовані завдання  як ефективний інструмент на уроках іноземної мови». Разом із консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою та вчителем англійської мови ЗОШ № 18 Світланою Чайкіною педагогічні працівники опрацьовували компетентнісно орієнтовані завдання, розглянути їх види та особливості створення. Учителі впевнилися, що знання мають  бути ключем до  розв’язання  проблем особистісного, професійного  чи  суспільного характеру. Забезпеченню  реалізації  цих  позицій  сприяють  компетентнісно  орієнтовані завдання.

26.03.2024

Опрацьовуємо компетентнісно орієнтовані завдання

26 березня 2024 року в межах Тематичного тижня «Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, відбувся захід для вчителів природничої освітньої галузі. У процесі опрацювання теми «Компетентнісно  орієнтовані завдання: реалізація практичної складової курсів природничої освітньої галузі» 34 учителі закладів освіти Сумської міської територіальної громади ознайомилися з основними характеристиками компетентнісно орієнтованих завдань та алгоритмом їх створення. Педагоги звернули увагу на особливості реалізації компетентнісного підходу в курсах географії, біології, хімії, природничих наук, ознайомилися з методами, прийомами й формами роботи, які допоможуть найповніше його реалізувати на уроках. Учитель географії ССШ № 1 Лариса Солдатенко представила до уваги присутніх приклади компетентнісно орієнтованих завдань, у тому числі з міжнародного дослідження PISA, та запропонувала вчителям їх опрацювати. Реалізовуючи освітню реформу, педагоги розуміють, як формувати й розвивати ключові компетентності в учнів.

Працюємо на успіх разом! 

26.03.2024

Реалізуємо компетентнісний потенціал на уроках мистецтва 

26 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах Тематичного тижня "Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання" провів захід для вчителів мистецької освітньої галузі «Упровадження  компетентнісно орієнтованих завдань на уроках мистецтва». Під час заходу 20 педагогів ознайомилися з теоретичними й нормативно-правовими засадами практичного впровадження компетентіно орієнтованих завдань в освітньому процесі. Учителі Валентина Богуш (ЗЗСО № 21), Світлана Пилипенко (ССШ № 9) та Ірина Дейнека (ЗОШ № 23) розповіли колегам про власний досвід використання компетентнісно орієнтованих завдань на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво». Отримана інформація стане в пригоді вчителям при плануванні, підготовці й проведенні уроків мистецтва відповідно до сучасних вимог.

26.03.2024

Зустріч фахівців центрів професійного розвитку педагогічних працівників 

26 березня 2024 року відбулася чергова онлайн-зустріч професійної спільноти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, яку  організував Український інститут розвитку освіти. Захід був  присвячений питанню атестації педагогічних працівників ЦПРПП. Обговорили важливі питання щодо діяльності центрів, які надають консультативні послуги педагогам. 

В обміні досвідом - сила та опора!

26.03.2024

Цифрові ресурси для створення інтерактивних робочих аркушів 

У межах проєкту «Територія цифрової компетентності» 26 березня 2024 року відбувся ІК-практикум «Як покращити розуміння учнями матеріалу на уроці чи занятті? Цифрові ресурси для створення інтерактивних робочих аркушів». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила 89 педагогів з особливостями роботи онлайн-інструментів для створення інтерактивних робочих аркушів.

Інтерактивні робочі аркуші – потужний інструмент, який може допомогти педагогам зробити навчання більш ефективним, цікавим та доступним для всіх учнів.

26.03.2024

Разом до подальшого впровадження НУШ 

Сучасний етап розвитку шкільної освіти пов’язаний з впровадженням компетентнісного підходу. Це потребує постійного підвищення професійної майстерності педагога, доозброєння його новими знаннями.

У межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», з метою підтримки педагогів щодо подальшого впровадження Державного стандарту базової середньої освіти Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради організував проведення тематичного тижня

«Створюємо компетентнісно орієнтовані завдання». Змістовним початком став захід «Компетентнісний підхід – основа реалізації реформи НУШ в освітньому процесі», який відбувся 25 березня 2024 року за участю 78 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Консультанти Центру детально опрацювали з присутніми 11 ключових компетентностей, обговорили можливості їх формування та розвитку в учнів, запропонували компетентнісно орієнтовані завдання.

Формуймо успішного, конкурентоспроможного, креативного школяра, справжнього громадянина-патріота. Тримаймо освітянський стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ!

25.03.2024

Завжди поруч 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 25 березня 2024 року провів групову консультацію у межах регіонального проєкту «Завжди поруч» для педагогічних працівників Вликочернеччинського ЗЗСО. У ході заходу 22 педагогічні працівники формували навички конструктивного подолання стресу, саморегуляції психоемоційного стану, активізували особистісні ресурси, формували особистісну відповідальність за власне життя, здоров’я, емоції та дії.

Формуємо стресостійкість.

Крокуємо разом до Перемоги!

25.03.2024

Турбуємося про власний емоційний стан 

Сучасне життя в умовах постійних стресогенних факторів, коли доволі часто ми не маємо можливим уникнути їх дії на організм, вимагає швидкої адаптивності та психоемоційної гнучкості. Формування резильєнтності педагога розпочинається з турботи про себе та психоемоційної стабілізації.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Сумської міської ради 25 березня 2024 року провів зустріч з педагогічними працівниками ЗОШ № 4 на тему «Емоційна стабілізація педагогів» у межах проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти». У ході заходу 19 учасників усвідомлювали власний психоемоційний стан «тут і тепер», обговорювали прояв емоцій у різних ситуації, практикували техніки стабілізації емоційного стану, оцінювали зміни в тілі та думках, формували скриньку ресурсності. Турбуємося про себе. Крокуємо разом до Перемоги!

25.03.2024

Як стабілізувати емоційний стан під час спілкування?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  у співпраці з Благодійним Фондом «Право на захист» 22 березня 2024 року провів тренінг «Ефективна комунікація та регулювання емоційної напруги в соціальній взаємодії». У ході заходу 22 учасників ознайомилися з техніками, які знижують емоційну напругу під час спілкування, опрацювали техніки - підкреслення спільності та значущості з партнером, вербалізації почуттів, обговорили моделі поведінки людей у стражданні.

Формуємо ефективну комунікацію.

Крокуємо разом до Перемоги!

22.03.2024

Сучасні тенденції інформатизації освіти 

Застосування інтерактивних дидактичних вправ в освітньому процесі дозволяє реалізувати ідеї Нової української школи та відповідає сучасним тенденціям інформатизації освіти. Як же створити інтерактивні вправи та дидактичні ігри, використовуючи програму Microsoft PowerPoint?

22 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів заняття Марафону цифрової грамотності «Створення інтерактивних вправ засобами програми Microsoft PowerPoint», до якого долучилися 54 педагоги.

Консультант Центру Алла Кучерова окреслила переваги використання інтерактивних дидактичних вправ у освітньому процесі, ознайомила з технологією створення інтерактивних вправ за допомогою гіперпосилань і тригерів. Отримані знання вчителі зможуть використовувати для організації дистанційної форми навчання та роботи на інтерактивній дошці.

22.03.2024

Навички саморегуляції 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  у співпраці з Благодійним Фондом «Право на захист» 21 березня 2024 року провів тренінг «Навички саморегуляції та протидії професійному вигоранню». У ході заходу 22 педагогічних працівників ознайомилися з поняттям «синдром вигорання», обговорили симптоми виснаження, аналізували соціальні ролі і їх силу, розмежували професійне й особисте життя, формували навички саморегуляції, які протидіють вигоранню.

Турбуємося про себе.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.03.2024

А чи вмієте ви ефективно взаємодіяти з дітьми?

21 березня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психолог ЗДО № 24, провели заняття «Посилення нашого впливу на батьків» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомились із впливом стилю виховання дитини на її поведінкові прояви, емоційні реакції, алгоритмом взаємодії, який формує довірливі взаємостосунки та ефективну модель комунікації.

Формуємо навички ефективної взаємодії.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.03.2024

Змішана форма навчання: як організувати якісно корекційно-розвиткові заняття?

21 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів групове консультування «Організація корекційно-розвиткової роботи в умовах змішаного навчання» для 41 фахівця психологічної служби. У ході заходу учасники ознайомилися з інструментами та платформами проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП у змішаній формі навчання, техніками стабілізації емоційного стану та активізації уваги.

Підтримуємо дітей з ООП.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.03.2024

Навчаємось граючись

У межах Марафону цифрової грамотності 20 березня 2024 року відбулося заняття «Проведення опитування за допомогою сервісу Kahoot».

85 педагогічних працівників разом з консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою опрацювали Kahoot – онлайн-сервіс для створення інтерактивних завдань, який дозволяє створювати тести, опитування, вікторини.

Kahoot – це платформа-конструктор, на якій можна швидко створити навчальну гру за допомогою готових шаблонів та надіслати її учням. Використання сервісу дає змогу швидко та зручно отримати зворотний зв’язок та перевірити знання здобувачів освіти.

20.03.2024

Світ емоцій та почуттів

20 березня 2024 року практичний психолог СПШ № 11 Марина Лєгарєва в межах психологічного практикуму «Шлях до себе» провела мінітренінг «Техніки розвитку вміння усвідомлювати особисті відчуття й почуття». 10 педагогічних працівників у ході заходу розвивали емоційну компетентність та стійкості, формували навички гнучкості в управлінні власними емоційними реакціями, усвідомлювали власні почуття та шляхи задоволення потреб.

20.03.2024

Створюємо дивосвіт 

20 березня 2024 року на майстерці акватипія «Створюємо дивосвіт», яка проходила в межах психологічного практикуму «Шлях до себе», разом із практичним психологом ЗОШ № 20 Світланою Чешенко 14 освітян створювали власний дивосвіт, відтворювали ресурси боротьби із внутpішньoю тpивoгoю, aпaтією, негaтивними cтaнaми, шукали гapмoнію в coбі та ключ до щастя, пізнaвали cвій внутpішній cвіт, уcвідoмлювали cвoї бaжaння тa шляxи їx здійcнення.

20.03.2024

Знайомство із собакою-обіймакою

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 20 березня 2024 року провів психологічний практикум «Шлях до себе», у межах якого практичний психолог ЗОШ № 22 Наталія Зеленська провела майстерку «Хібукітерапія». У ході заходу 23 учасникам була презентована собака-обіймака. Практично опрацювали техніки усвідомлення та стабілізації психоемоційного стану засобами Хібукітерапії.

20.03.2024

Як підтримувати внутрішню гармонію?

Життєва гармонія — це здатність зосереджуватися на цінностях сьогодення, уміння контролювати свої думки.

У межах психологічного практикуму «Шлях до себе» фахівці психологічної служби ЗОШ № 6 Ірина Головач та Олена Шкут провели психологічний практикум «Гармонія в мені». У ході практикуму 18 педагогічних працівників ознайомилися з техніками гармонізації психоемоційного стану, формували цілі на майбутнє та шляхи їх досягнення, шукали точки опори в умовах сьогодення.

20.03.2024

Нові горизонти 

Сучасне життя – це маленький тест-драйв, де необхідні навички швидкої адаптації та психоемоційної гнучкості.

20 березня 2024 року в межах психологічного практикуму «Шлях до себе» практичний психолог ССШ № 25 Олена Ковальчук провела психологічний інтерактив «Нові горизонти: відновлення ресурсів у педагогічній практиці», де 15 педагогічних працівників ознайомилися з поняттям ресурси та практиками відновлення внутрішніх ресурсів, формували навички резильєнтності,  долати негативні переживання.

20.03.2024

Як відствояти особисті кордони

У межах психологічного практикуму «Шлях до себе» 20 березня 2024 року практичний психолог ЗДО № 26 Ольга Будянська провела онлайн-тренінг «Особисті кордони – де закінчується «Я» і починається «не Я»,  на якому 11 педагогічних працівників дізналися, для чого потрібні особисті кордони, як вони впливають на життя, що відбувається, коли порушують особисті кордони.

20.03.2024

STEMимой STREAMимо з дршкільнятами

З метою залучення дошкільнят до дослідницької діяльності педагоги надають пріоритет інноваційним форматам проведення занять – STEM.

20 березня 2023 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова на запит адміністрації Сумської початкової школи № 14 провела групове консультування з теми «Практичне впровадження STEM-освіти в освітній процес ЗДО» для 24 педагогів.

На заході учасники розглянули методичні засади впровадження STEM-освіти, приклади елементів STEM-освіти та долучилися до STEM-активностей.

20.03.2024

Професійний розвиток педагогічних працівників: діємо спільно 

З метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, підтримки їх педагогічних ідей та цінних методичних знахідок 20.03.2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування для 47 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади щодо підготовки конкурсних матеріалів на І (міський) етап обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2024 році.

Учасники заходу ознайомилися з Положенням про обласний фестиваль-огляд, номінаціями конкурсу, матеріалами, які стануть у пригоді під час  оформлення конкурсних робіт, критеріями оцінювання та типовими помилками, які допускають педагогічні працівники під час оформлення  конкурсних матеріалів.

Працюймо спільно заради поширення творчих здобутків педагогів і трансформації педагогічних ідей у практику роботи закладів дошкільної освіти.

20.03.2024

Весна: увага на здоров'я

19.03.2024 для 108 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади відбулась оздоровча онлайн-студія «Весна: увага на здоров’я».

Цьогоріч до уваги освітян – групові консультативні зустрічі з лікарями: гінекологом-генетиком, мамологом, ортопедом.

Оздоровча студія, що вдруге проводиться Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Ресурсним центром «Школа педагогіки здоров’я» кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка в межах реалізації міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього», залучає велике коло педагогів до розгляду важливих питань щодо власного здоров’я, профілактики та лікування різноманітних захворювань.

Важливо, що цей захід сприяє розвитку професійної здоров’язбережувальної компетентності педагога, формуванню ціннісного ставлення до власного життя і здоров’я. Тож, дбаймо про своє здоров’я, розбудовуючи здорове освітнє середовище!

19.03.2024

Обговорюємо інновації на засіданнях професійних спільнот педагогів 

19 березня 2024 року  501 педагог закладів дошкільної та позашкільної освіти,  учитель іноземної мови, математики, фізики, фізичної культури, громадянської та історичної, технологічної галузей, практичний психолог та соціальний педагог закладів освіти Сумської міської територіальної громади був учасником засідань професійних спільнот. Спікери заходу – консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Наталія Кругляк, Галина Кузнецова, Юлія Нечитайло, психолог Наталія Гусениця –   на сесійній частині засідання ознайомили присутніх  з результатами дослідження викликів упровадження НУШ у 5-6 класах, яке провела ГО «Смарт освіта», обговорили  питання  інноваційних підходів до розвитку критичного мислення, інклюзивної компетентності, підвищення кваліфікації педагогів як форми набуття нових та вдосконалення набутих компетентностей, презентували дієві практики щодо початку уроку чи заняття після нічних тривог. Фахівці Центру при проведенні секційної частини опрацювали з присутніми інноваційні підходи до освітньої діяльності. Досвідом роботи поділилися педагоги  ЗОШ №№ 6, 27, 22, ССШ №№7, 25, В.-Піщанської ЗОШ, Стецьківського ЗЗСО,  Великочернеччинського ЗЗСО, ПДЮ, ЗДО №№ 13, 30, СПШ № 32, психологи ЗДО № 26, ЗЗСО № 3.

Тримаймо освітній фронт. Разом до Перемоги.

19.03.2024

Як підтримати ментальне здоров`я в умовах надзвичайної ситуації

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 18 березня 2024 року провів онлайн-нараду щодо реалізації проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти» за підтримки ВФ «Крок за кроком», міжнародної організації Action Contre la Faim France (ACF Франція). У ході заходу 12 учасників ознайомилися з етапами реалізації проєкту, який сприятиме формуванню навичок життєвої стійкості, наданню підтримки дітям шкільного віку, педагогам, дорослим для покращення психічного здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних з воєнними діями на території України.

Підтримуємо учасників освітнього процесу.

Крокуємо разом до Перемоги!

18.03.2024

Технологія створення вебквестів: як зацікавити учнів

У межах Марафону цифрової грамотності 18 березня 2024 року відбулося заняття «Технологія створення вебквестів: як зацікави учнів». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила 84 педагоги із технологією вебквест, структурою, принципами взаємодії учасників. Було розглянуто онлайн-платформи для створення вебквестів. Особлива увага була приділена ІКТ-інструментам для створення вебквестів, продемонстровано покрокову інструкцію щодо його розробки та можливостей наповнення контентом.

18.03.2024

Вирішую конфлікти – будую мир навколо себе

18 квітня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для 55 педагогів ЗЗСО № 15  провела інформаційно-просвітницький захід «Базові поняття конфліктології для педагогів».

Опрацювали основні терміни з конфліктології, рівні, складові конфлікту, стадії розвитку та  способи вирішення,  з’ясували різницю між позиціями та інтересами, визначилися з роллю медіатора та шкільної служби порозуміння в школі. Завдання закладів освіти – створити безпечний освітній простір та зменшити кількість конфліктів, виховати особистість зі стійкими навичками  ненасильницької поведінки та прагненням створювати мирні стратегії поведінки в суспільстві. Навчаємося вирішувати конфлікти мирним шляхом.

18.03.2024

Підготовка до конкурсних випробувань 

14 березня 2024 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося заняття Школи педагогічної майстерності для вчителів – учасників другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024». Цього разу конкурсанти разом з консультантами Центру Наталею Голобородько та Юлією Нечитайло опрацювали особливості сучасного уроку, ключові поняття й терміни з методики викладання предмета, розглянули інструменти сучасного вчителя, обговорили поточні питання.

Працюючи разом, педагоги виконали низку завдань, які допоможуть краще підготуватися до конкурсного випробування «Тестування».

Спільна діяльність була інформативною й корисною для розвитку професійних компетентностей учасників конкурсу «Учитель року – 2024».

14.03.2024

Ментальне здоров'я на часі 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 14 березня 2024 року провів сімнадцяте заняття платформи «Ментальна підзарядка» з теми «Збережемо ментальне здоров’я». У ході заходу 12 педагогічних працівників формували навички самоаналізу, контролю за своїм емоційним станом, актуалізували досвід саморегуляції, усвідомлення кордонів своїх можливостей і необхідності своєчасного звернення за допомогою. Спікером заходу була Наталія Дудник, психолог, тренер ВФ «Крок за кроком» та проєкту «Безпечний простір».

Надаємо опору та підтримку.

Разом крокуємо до Перемоги!

14.03.2024

Ефективні уроки з інтерактивною дошкою 

Для якісної та високоефективної освіти потрібні інтерактивні засоби навчання, які залучають учнів до процесу навчання та пізнання.

13 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів заняття педагогічного спринту «Інтерактивна дошка – ефективне навчання». 8 учасників разом з консультантом Центру Аллою Кучеровою розглянули режими роботи з інтерактивною дошкою та властивості об’єктів. Під час практичної частини педагоги створювали цікавий дидактичний матеріал та інтерактивні вправи.

13.03.2024

CANVA: практичні прийоми створення навчального матеріалу 

Як створити якісний навчальний контент для сучасної української школи? Canva – платформа графічного дизайну, яка дозволяє освітянам створювати презентації, навчальні відеоролики, плакати, колажі, комікси та інший візуальний контент. Сервіс пропонує тисячі безкоштовних високоякісних шаблонів та зображень із будь-якої тематики.

13 березня 2024 року відбулося заняття Марафону цифрової грамотності «Практичні прийоми створення навчального матеріалу засобами сервісу Canva», у якому взяли участь 67 педагогічних працівників закладів освіти.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова навчала присутніх створювати візуальний навчальний контент засобами сервісу Canva з використанням штучного інтелекту.

13.03.2024

Радість читання: як розвивати читацьку грамотність та критичне мислення 

13 березня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  Юлія Нечитайло провела для  11 педагогічних працівників флештренінг «Радість читання, або Стратегії залучення учнів до роботи з текстом(за підсумками РISA)».

Під час заходу педагоги проаналізували результати міжнародного дослідження РISA щодо сформованості читацької грамотності учнів, ознайомилися з інструментами, які сприяють розвитку читацької компетентності. Консультантка Центру  зупинилася на змісті  та будові завдань для визначення рівня читацької грамотності РISA,  що таке «поламані казки» та чим вони ефективні для розвитку вдумливого читання й критичного мислення, які шість рівнів запитань до тексту натреновують вдумливе читання, чому вигадування історій – суперсила кожної дитини, як це використати на уроках.

Педагоги поповнили методичний кейс матеріалами щодо розвитку читацької грамотності та критичного мислення.

13.03.2024

Українська мова в тренді 

12 березня 2024 року відбулося 10 заняття мовного клубу «Мова: стосується кожного» з теми «На гостини в «Кафе Птах».

Спікерки заходу Галина Кузнецова (ЦПРПП СМР) та Наталія Левенець (ЗЗСО № 21) разом із 17 педагогами розбиралися з написанням префіксів, правильним наголошуванням слів, ознайомилися з фразеологізмами.

Педагогічні працівники щозаняття переконуються, що українська мова відзначається особливою милозвучністю. Саме мова є одним з вирішальних чинників національної самобутності українського народу, його етнічної ідентифікації, найпотужнішим чинником державної єдності.

Чекаємо на наших заняттях! Разом до ПЕРЕМОГИ!

12.03.2024

Про безпечне освітнє середовище на освітньому ланчі для керівників 

Одним із важливих пріоритетів  НУШ  є створення  безпечного освітнього середовища –  простору, у якому наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія. Що таке безпечне освітнє середовище,   як створити й упровадити його в закладі освіти –  про це йшлося на освітньому ланчі для керівників закладів освіти Сумської міської територіальної громади, який 12.03.2024 року провів Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської разом.

Керівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти Сумської міської територіальної громади разом з директором Центру Вікторією Закорко, консультантами Наталією Кругляк, Наталею Голобородько, Олесею Дадоновою, психологом Наталією Гусеницею ознайомилися з маркерами безпечного освітнього середовища, його складовими, ознаками та  принципами, пропрацювали аспекти фізичної та інформаційної безпеки, розробили модель психологічно безпечного освітнього середовища, визначили роль служб порозуміння в розбудові безпечного освітнього простору.

Порушені питання викликали інтерес та зацікавленість у присутніх, сприяли конструктивній узаємодії учасників ланчу.

12.03.2024

Розвиваємо лідерську компетентність педагога 

Хто такий лідер? Чи можна навчитися лідерству?  На такі запитання шукали відповіді 16 педагогів під час тренінгу, який проведено 11 березня 2024 року з теми «Лідерство у професійній діяльності педагога: кроки до успіху».

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників СМР Юлія Нечитайло ознайомила освітян  з ресурсами для розвитку лідерської компетентності педагога, шляхами професійного зростання. Під час тренінгу педагоги отримали практичні поради та інструменти, які допоможуть відкрити у собі лідера та бути успішними у професійній діяльності.

Пліч-о-пліч до Перемоги!

11.03.2024

Як спонукати дітей до творчості: вивчаємо досвід учителів 

11 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів практикум для вчителів мистецької освітньої галузі «Цікаві уроки мистецтва: комфортний процес навчання та розвиток креативних навичок учнів». Під час заходу 13 педагогів ознайомилися з теоретичними засадами й феноменологією креативності як складного, багатопланового й неоднорідного явища, актуального в умовах Нової української школи.

Учителі Ольга Романенко (ССШ № 1) і Олена Фесько (ЗОШ № 24) розповіли колегам про власний досвід розвитку креативних здібностей у школярів за допомогою використання оригінальних авторських прийомів, методів і форм організації творчої діяльності учнів на уроках мистецтва.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при плануванні й проведенні уроків інтегрованого курсу «Мистецтво», а також у позакласній роботі.

11.03.2024

VistaCreate – створи яскравий контент уроку 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 11 березня 2024 року провів заняття Марафону цифрової грамотності «Створення презентації за допомогою графічного онлайн-редактора VistaCreate», де 112 педагогічних працівників ознайомилися з графічним онлайн-редактором VistaCreate, який дає можливість створювати яскравий, сучасний контент уроку, презентації, відеоролики та логотипи. Сервіс простий у використанні та стане надійним помічником педагога в освітньому процесі.

11.03.2024

Інструменти сучасного вчителя 

11 березня 2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова провела педагогічний спринт «Інтерактивна дошка – ефективне навчання» з теми «Альтернативні способи створення інтерактивних завдань». Присутні ознайомилися з онлайн-сервісами та можливостями програми PowerPoint для створення інтерактивних завдань та презентацій.

11.03.2024

Сервіс для спільної роботи на онлайн-дошці MIRO

Miro – платформа для спільної віддаленої роботи за допомогою онлайн-дошки, яку можна використати для складання проєктів, креативу, дизайн-концепцій, брейнстормінгу та освітніх цілей.

8 березня 2024 року консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло провела Марафон цифрової грамотності з теми «Створення інтерактивного контенту в реальному часі засобами сервісу Miro», де педагогічні працівники ознайомилися з технічними інструментами сервісу та покроковою інструкцією спільного наповнення дошки в реальному часі. Під час заходу педагоги навчилися наповнювати дошку інтерактивним контентом: додавати завантажені файли та документи, малювати, робити нотатки та вставляти стікери.

Освітяни навчилися створювати інтерактивні дошки та презентували спільну роботу.

Пліч-о-пліч до Перемоги!

08.03.2024

Підтримуємо та формуємо 

Психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та практичний психолог ЗЗСО № 3 Євгенія Дудецька з 4 березня по 7 березня 2024 року пройшли навчання з підготовки психологів для реалізації проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та батьків у Сумській області через систему освіти» за підтримки ВФ «Крок за кроком», міжнародної організації Action Contre la Faim France (ACF Франція), який сприятиме формуванню навичок життєвої стійкості, наданню підтримки дітям шкільного віку, педагогам, дорослим для покращення психічного здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних з воєнними діями на території України.

Підтримуємо та стабілізуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

07.03.2024

Плануємо подальші кроки 

07 березня 2024 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося засідання Школи педагогічної майстерності для вчителів – учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024». Після напружених змагань у першому турі конкурсу переможці Ганна Войтенко – учителька української мови та літератури ЗЗСО № 10, Наталія Сошка – учителька географії ЗОШ № 23, Інна Корощенко – учителька образотворчого мистецтва Великочернеччинського ЗЗСО мали нагоду висловити свої враження від конкурсу, обговорити спільні проблеми, поділитися цікавими ідеями. Разом з консультантами Центру вчителі окреслили шлях ефективного руху в другому турі конкурсу й розробили план якісної підготовки до конкурсних випробувань.

Творча атмосфера в колі однодумців спонукала учасників до мобілізації власних ресурсів на подолання викликів, які чекають їх у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024», тому Школа педагогічної майстерності продовжує працювати для успіху педагогів Сумської МТГ.

07.03.2024

Розуміння впливу війни на дітей та дорослих 

07 березня 2024 року для 10 педагогічних працівників ЗДО №№ 6, 7, 10, 22, 24, 37 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих. Безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми. Компоненти дбайливого піклування».

Педагогічні працівники ознайомилися з реакціями дітей на стрес, долучилися до обговорення безпечних та відновлювальних форм роботи з дітьми, пропрацювали образи сили та стійкості, теми, які можуть «підняти» травматичний досвід дитини, ознайомилися з технікою зцілення  «Групове бурмотіння», опрацювали алгоритм реагування та підтримки у проживанні емоцій дітьми дошкільного віку. 

Тримаймо стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

07.03.2024

Про взаємодію з WORDWALL

06 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників провів чергове заняття Марафону цифрової грамотності «Сервіс Wordwall як інструмент інтерактивної взаємодії на уроці».

Під час зустрічі 22 педагоги дізналися про функціональні можливості та особливості використання шаблонів сервісу Wordwall, ознайомилися з технологією створення інтерактивних вправ для взаємодії на уроці.

Яскравий за оформленням, простий і зручний у використанні онлайн-ресурс, Wordwall дає можливість урізноманітнити освітній процес, зацікавити учнів та забезпечити активну співпрацю на різних етапах уроку.

Навчаймося разом, здобуваймо нові навички з використання цифрових ресурсів!

06.03.2024

Інструменти сучасного вчителя 

6 березня 2024 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова провела педагогічний спринт «Інтерактивна дошка – ефективне навчання» з теми «Альтернативні способи створення інтерактивних завдань». Присутні ознайомилися з онлайн-сервісами та можливостями програми PowerPoint для створення інтерактивних завдань та презентацій.

06.03.2024

Підвищення цифрової компетентності педагогів ЗДО № 23. Створення комп'ютерних презентацій 

У медіастудії Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 6 березня 2024 року відбулося заняття для 9 педагогів ЗДО № 23 з підвищення цифрової компетентності педагогів.

Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила присутніх з особливостями роботи з текстовими та графічними об’єктами, створення інфографіки, плакатів, фотоколажів, відеопрезентацій та відеороликів засобами сервісу Canva.

Шановні педагоги! Чекаємо на ваші запити та пропозиції. Надаємо консультування з різних питань освітньої діяльності, адже ми працюємо для вас.

06.03.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання 

5 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг ««ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу навчала освітян проєктувати сучасні онлайн-уроки. Педагоги опрацювали конструктор уроку, навчальний дизайн «АВС», навчилися адаптувати звичайний урок до дистанційного формату та навпаки, застосовувати сервіси штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Цифрові сервіси відіграють усе більш важливу роль у сучасній освіті. Вони дають можливість зробити її більш доступною, персоналізувати навчання, підвищити мотивацію учнів та можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

05.03.2024

Медіаграмотність: вивчаємо, навчаємо, інвестуємо в майбутнє  

У сучасному освітньому просторі України медіаосвіта – важлива складова частина модернізації освітнього процесу, що свідчить про беззаперечну її важливість для сучасного українського суспільства в умовах світової глобалізації, інформатизації та війни.

З 1 березня по 1 квітня 2024 року триває новий набір учасників проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

4 лютого 2024 року відбулася онлайн-зустріч з Вікторією Ломакою,  регіональною координаторкою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» у Сумській та Полтавській областях. До зустрічі долучилися 10 педагогів, які викладають історію, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі. Читати далі...

04.03.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання

4 березня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг ««ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Під час тренінгу консультант ЦПРПП СМР Олеся Дадонова особливу увагу приділила поняттям дистанційного та змішаного навчання, кібербезпеці та академічній доброчесності, застосуванню сервісів штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

25 педагогів працювали творчо й натхненно. Цифрові сервіси, ефективні стратегії дистанційного й змішаного навчання можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

04.03.2024

Крокуймо в ногу з часом

04 березня 2024 року стартував Марафон цифрової грамотності, що має на меті надати педагогам потужний інструментарій для полегшення роботи під час дистанційного, змішаного та очного навчання. 

73 педагоги спільно з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяною Берестовською на Марафоні з теми «ZOOM - знайома незнайома платформа: поринемо у світ казки» ознайомлювалися з лайфхаками користування платформою ZOOM, вчилися встановлювати інтерактивні додатки, що вносять до уроків дива та казковість. Платформа ZOOM є популярним інструментом для проведення дистанційних уроків та спілкування в позаурочний час. Діти можуть висловлювати думки у чаті, оцінювати роботу за допомогою реакцій, демонструвати проєкти чи презентації, спільно виконувати завдання у групах, писати на дошці. Учитель має можливість записати урок чи його фрагмент, а діти - передивлятися у зручний для них час.

Сучасна освіта надзвичайно захоплива. Крокуймо разом у ногу з часом!

04.03.2024