Циклова комісія загальноосвітніх дисциплін

13 березня, в рамках тижня загальноосвітніх дисциплін із студентами І курсу гр. ГРС і ТР викладач фізики Лілія Стеренчак провела урок "Теплові двигуни. Коефіцієнт корисної дії. Холодильна машина."

На занятті студенти:

-ознайомилися з видами теплових двигунів та їх застосування;

-розглянули глобальні екологічні проблеми використання теплових двигунів на прикладі Бурштинської ТЕС;

-використання теплових двигунів у майбутній професії.

В рамках предметного тижня загальноосвітніх дисциплін під керівництвом викладачів Галини Наумчук та Ігора Лесіва проведено інтелектуальну гру «Моя любов – Україна і математика»  між учнями груп ККд-2 та КО-2.

Це був захоплюючий поєдинок розумів, де учні обох команд демонстрували свої знання та спритність. Незважаючи на напружену боротьбу, гра завершилася нічією, що лише підкреслило високий рівень обох команд. Під час гри учасники і всі присутні не лише навчилися новому, а й змогли переконатися, що математика і Україна - це дві великі сили, які прокладають шлях до розвитку, інновацій та творчості . Крім того, знання математики та історії сприяє розвитку критичного мислення та аналітичних навичок.

Дякуємо усім за участь. Вивчайте математику і любіть Україну !!!

          Сучасній молоді для успішного володіння обраною  професією необхідний високий рівень загальноосвітньої підготовки, лідерські якості, відповідність сучасним вимогам. Над досягненням саме цієї мети і працюють викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін.

Хорошою традицією в нашому коледжі є проведення тижня загальноосвітніх дисциплін. Не виключенням є і цей навчальний рік. Головним методичним завданням тижня було  формування у студентів предметних та ключових компетентностей,  ознайомлення здобувачів освіти з інформацією, що пов’язана з розвитком науково-технічного прогресу, надання важливих знань, необхідних для формування здорового способу життя, залучення  студентів до творчої, активної діяльності, розвиток творчого підходу до навчання та виховання, підвищення професійної майстерності та компетентності педагогів, створення атмосфери успіху, яка сприяє творчому розвитку особистості  студента, обмін педагогічним досвідом.

 Робота предметного тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали усі сфери діяльності педагогів та студентів, сприяли інтелектуальному та творчому пошуку, науковим дослідженням.                                                      

           Розпочався тиждень 9 березня , в День народження Тараса Шевченка  заняттям з математики на тему: «Показникові рівняння»,  присвячене Кобзареві. Студенти групи ХТ,  знаходячи корені  показникових рівнянь,  відкривали цитати Шевченка, що піднімають бойовий дух українців.                                                                      Цікавий світ математики відкрили студенти  презентаціями:  «Математика у харчовій промисловості», викладач Наумчук Г.М.гр ХТ та  «Дивовижне число Пі», викладач Фіголь Н.Д. гр ПТБД , ГРС  .                               Відбувся захист проектів з біології та екології «Екологічне майбутнє. Чи є воно?», викладач Фіголь Я.В.  гр 2 ХТ та 2 Т. Бурштин - місто нашого життя, назва якого співзвучна з назвою скам’янілої смоли- застиглої частинки сонця.  Саме цій темі був присвячений позааудиторний захід «Бурштин-одне слово, два значення», викладачі Лотоцька Н.В гр 3ХТ. та Лесів І.І.гр ХТ.                                                                                   Студенти групи ХТ взяли участь у конференції «Атомна енергетика: шкода для довкілля чи благо?», викладач Стеренчак Л.В.   Корисним і цікавим  для студентів було заняття «Україна була, є і буде», де викладач історії Матіїв В.В. ознайомив  студентів з хронологією російсько -української війни.                                        Проблемам сучасної молоді присвячений круглий стіл який був проведений із студентами 1-х та 3-х курсів на тему «Das Leben der modernen Jugend und ihre Probleme», викладач Якула Н.М.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін – час тісної співпраці викладача і студента. Кожен день був особливим, яскравим, незабутнім. А предметний тиждень - свято творчого , нестандартного підходу до навчання та виховання студентів. Тиждень загальноосвітніх дисциплін закінчився, але продовжуватиметься праця викладачів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Шановні студенти – учасники тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, ми, викладачі циклової комісії, щиро вдячні Вам за активну участь у підготовці та проведенні всіх заходів нашого предметного тижня, а також за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті!

Усім студентам бажаємо успіхів, енергії, ініціативності, подальших перемог, не втрачати амбіцій і наполегливості, не втрачати віру в себе і свої можливості, а також цікавого життя протягом навчання в коледжі!

  Голова циклової комісії      Стеренчак Л.В.


Бурштин- не тільки назва батьківщини, де живем,

І працюєм, і ростем й в перемогу вірим й ждем,

Бурштин - це й прикраса всім відома із давен

Дорога і неповторна нам природою дана

Камінь цей лікує здавна і бронхіт, і лоренгіт.

14 березня, в рамках декади загальноосвітніх дисциплін, був проведений позааудиторний захід "   Бурштин - одне слово, два значення ". Студенти під керівництвом викладача історії Лесіва І.І. та викладача хімії Лотоцької Н.В. в своїх повідомленнях та презентаціях розповіли присутнім про історію міста, його відомих людей та про прекрасну скам'янілу смолу хвойних дерев - бурштин. Зупинилися на історії походження назви міста і на міфічних історіях походження цього сонячного каменя, його хімічних властивостях.

Завершився захід вікториною про історію Бурштина та каменю . Переможців нагородили подарунками з бурштиновими вставками.

Бурштин - місто нашого життя, назва якого співзвучна з назвою скам'янілої смоли - застиглої частинки сонця.

Виховний захід на тему: «Дивовижне число ПІ» провела викладач математики Наталя Фіголь з студентами 1 курсу. На заході здобувачі освіти мали можливість дізнатися багато цікавого про це число. Міжнародний    день народження  числа ПІ святкують       14 березня. 

 А також дві команди студентів взяли участь у вікторині «Чи знаєте ви, що?..»

10 березня, у рамках декади загальноосвітніх дисциплін , в коледжі був проведений круглий стіл із студентами 1-х та 3-х курсів на тему «Das Leben der modernen Jugend und ihre Probleme» .

Під час зустрічі обговорювали проблеми сучасної молоді, обмінювались інформацією один з одним, та гарно провели час, розвиваючи навички німецької мови!

Тема, що зачіпає соціально-психологічні проблеми сучасної молоді, є нині однією з найактуальніших. Сучасна молодь стикається з цілою низкою проблем, з соціальними які  пов’язані зі знаходженням свого місця в соціумі, психологічними, продиктовані прагненням  самореалізації.

Якула Н.М.

Шевченко і математика

Кожна країна має свої славні сторінки історії, які варто пам’ятати. Кожен народ має своїх славних синів, яких варто цінувати. В українців – це Тарас Шевченко, який став прикладом патріотизму, незламності духу і палкої любові до Батьківщини та народу.

І саме, 9 березня , в День народження Тараса в коледжі  відбулося заняття з математики на тему: «Показникові рівняння»,  присвячене Тарасу Шевченку. Студенти групи ХТ,  знаходячи корені  показникових рівнянь,  відкривали цитати Шевченка, що піднімають бойовий дух українців. Здобувачі освіти дізналися про те , як Шевченко тісно співпрацював із українськими математиками. Також на занятті  з уст студентів  лунали вірші поета.  Адже  у ХІХ сторіччі поезія Тараса Шевченка була потужним чинником формування українців як нації, поштовхом до самоусвідомлення. Сьогодні його пророчі слова  дають сили нашим захисникам та захисницям.

Заняття підготувала викладач математики Наумчук Г.М.

       Періодичній таблиці хімічних елементів майже 155років. Стільки ж періодичному закону, який відкрив великий вчений Д.І.Менделєєв 1березня 1869року. Цій події в коледжі присвятили Менделєєвські читання.  

Здобувачі освіти виступали з повідомленнями на теми:

1.Система, що впорядкувала світ

2. Періодичний закон Д.І.Менделєєва - об'єктивна закономірність природи.

3.Міфи про Д.І. Менделєєва та його відкриття.

4.25 цікавих фактів про Менделєєва.

Під час проведення Менделєєвських читань був використаний відеофільм про вченого та презентація.

7 лютого викладач хімії Лотоцька Н.В. провела відкрите заняття з теми ,,Карбонові кислоти,, у групі 3ХТ. На занятті  майбутні харчові технологи поглибили свої знання про Карбонові кислоти, ознайомилися з їх поширенням у природі, з'ясували практичне значення в народному господарстві, житті людини та у майбутній професійній діяльності . Як добре, що природа дала нам стільки джерел карбонових кислот : фрукти, овочі, рослини, жири, молочні продукти тощо.

Педагогічні читання  2023

    Педагогічні читання – це свого роду методичний майданчик, що дозволяє просувати інноваційні ідеї в педагогіці, обговорювати актуальні проблеми професійної освіти, сприяє розвитку професіоналізму педагогів. Якість навчально-виховного процесу в коледжі, його результативність, певною мірою залежить від викладача, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності

           25 січня 2023 року у ВСП «Бурштинський торгово-економічний фаховий коледж ДТЕУ » відбулися педагогічні читання, як один із заходів з удосконалення педагогічної майстерності педагогів, спрямований на відкритий обмін досвідом  з навчання та виховання здобувачів освіти.

          Цьогорічні педагогічні читання викликали зацікавленість та обговорення, оскільки тема «Медіаосвіта : теорія і практика» є актуальною в сучасних реаліях.

             У процесі підготовки педагогічних читань ми прагнули об’єднати індивідуальні й колективні дослідження з проблеми  впровадження медіаосвіти,  її інтеграції в освітній процес .  Це дало можливість кожному не лише узагальнити свій власний  досвід, але й збагатити його досвідом колег, розробити нові форми його впровадження.

Під час педагогічних читань присутні заслухали доповіді на тему   1.«Концептуальні засади медіаосвіти» . Наумчку Г.М.                                    2. «Вплив медіа на розвиток особистості» . Фіголь Н.Д.                                 3. «Критичне мислення при формуванні медіаграмотності» . Якула Н.М.   4. «Медіа урок та урок з елементами медіа». Лотоцька Н.В.      

5. «Медіаграмотнісь як елемент освоєння комунікативних середовищ»                                                                                                       ФігольЯ.В.

   У ході виступів та творчої дискусії педагогічні працівники презентували власний досвід роботи щодо формування медійної та інформаційної грамотності. Даний методичний захід дав можливість педагогам обмінятися досвідом, думками та розширити свою педагогічну скарбничку.

                                                    Стеренчак Л.В. голова циклової комісії 

                                                                    загальноосвітньої підготовки


25.10.2022 відбулося засідання циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

В ході засідання було обговорено результати діагностичних контрольних робіт із загальноосвітніх предметів. На засіданні розроблено план заходів подолання прогалин в знаннях здобувачів освіти I курсу навчання.

Під час засідання було розглянуто вимоги до навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін.

Дякую педагогам за продуктивну діяльність під час засідання.

Голова комісії   Стеренчак Л. В.