НОВИНИ

26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Сьогодні у коледжі майстер виробничого навчання Галина Сидоренко, яка сама є потерпілою від аварії на ЧАЕС, провела з здобувачами освіти освітньо-інформаційний захід про Чорнобильську трагедію. 26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих у ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії. 

Майстеркласи з приготування Суші «Темакі» та «Фруктове фламбування»айстеркласи з приготування Суші «Темакі» та «Фруктове фламбування»

25 квітня  ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж  Державного торговельно-економічного університету» запросив у гості вихованців Бурштинського ліцею №2 імені Ольги Басараб. Для молодих людей та їх вчителів у нас підготували майстеркласи з приготування Суші «Темакі» та «Фруктове фламбування». Провели практичний показ студенти першого курсу  Назар Жук та Андрій Вовчук  під керівництвом викладача спецдисциплін Ольги Зеленої. Гості мали можливість взяти участь у приготуванні суші та спробувати власноруч приготовлену страву. «Темакі» - це різновид суші, за своїм вмістом мало чим відрізняються від класичних суші. В основу компонентного складу входять листя водоростей, традиційний рис, морепродукти, риба, овочі.

Процес фламбування фруктів не залишив нікого байдужим, адже аромат, кольорове полум’я та смакові властивості десертів додали вражень. Для фламбування використовували фрукти та різні види алкоголю для порівняння, ну і , звичайно, спеції. Оформлені  фруктові страви мали змогу дегустувати усі бажаючі.

На локації у кабінеті Товарознавства харчових продуктів студенти з викладачем Оксаною Рагулько показали роботу експериментально-дослідницької лабораторії «Споживач має право». Сьогодні проводилося визначення якості ікри лососевої.

Також ліцеїсти мали можливість практично доторкнутися до напрямку ресторанного сервісу. Чудово справилися із роллю ресторанних експертів – визначилися з призначенням столового посуду, приборів, скла, ознайомилися з асортиментом безалкогольних напоїв, дегустували страви ділового ланчу та романтичної вечері.

Дякуємо Бурштинський ліцей № 2 імені О. Басараб, за відвідування нашого коледжу.

У Бурштині у ПК «Прометей» відбулось урочисте відкриття оновленого Молодіжного центру «Каганець», де молодь зможе розвивати і реалізовувати свої ідеї, здобувати лідерські здібності, долучатися до волонтерського руху, співпрацювати з навчальними закладами, громадськими організаціями та бізнес-спільнотою".

Учасників Каганцю і привітали директор програми "Мріємо та діємо" Юлія Ткачук, депутат обласної ради Андрій Іваськів та депутат районної ради Андрій Козак. Гостей частували смачним тортом від Бурштинського торговельно-економічний фахового коледжу ДТЕУ, а також провели низку цікавих заходів для молоді - артклуб, майстер-клас з приготуванню коктейлів, розвиваючі ігри та інші. Тож бажаємо, щоб тут народжувалися цікаві ідеї та збувалися мрії нашої молоді!

З великим задоволенням повідомляємо, що сьогодні відбувся надзвичайно важливий етап у нашому коледжі – екзамен та присвоєння кваліфікації професії «Агент з організації туризму». Цей день, наповнений напруженою підготовкою та очікуванням, нарешті став реальністю, і ми щасливі поділитися з вами результатами.

Протягом останніх місяців наші здобувачі освіти вивчали тенденції в туризмі, вдосконалювали навички в клієнтському обслуговуванні та глибоко розуміли етику професії. Кожен здобувач освіти демонстрував високий рівень професійної підготовки та знань, що стане підґрунтям для подальшого успіху у своїй кар’єрі.

Нехай цей день буде початком нових висот та можливостей у їхній професійній діяльності . Вітаємо один одного з успішною здачею екзамену та заслуженим присвоєнням кваліфікації!

У стінах ВСП «Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ» 19 квітня 2024 року відбулася зустріч здобувачів освіти з представником Третьої окремої штурмової бригади та представником Івано-Франківського осередку молодіжної організації "Centuria".  Боєць ІІІ ОШБр на псевдо «Тренер» висвітлив перед здобувачами освіти вичерпно профіль III-ї окремої штурмової бригади, розкривши етапи її формування. Він поділився особистим бойовим досвідом, описав процес навчання бійців, підкресливши їх універсальність і мужність. Чітко відповів на запитання аудиторії та запропонував пройти тижневий вишкіл під назвою "Хто ти воїн?", який може пройти кожен, хто хоче протестувати себе та здобути нові знання - корисні як для цивільного, так і військового життя. Він наголосив на важливості розуміння того, де кожен може найефективніше застосувати свої здібності й навички в армійській справі. Третя окрема штурмова бригада - це добровольчий підрозділ, сформований у перші дні повномасштабного вторгнення. Її засновником є Андрій Білецький, перший командир «Азову».

18 квітня у коледжі проведено майстер-клас з оздоблення пасок для учнів 1-го класу Бурштинського ліцею № 2 ім. Ольги Басараб та майстер-клас з приготування чебуреків "Рехим итегез, кунаклар! (Дякую гості), присвячений історії караїмів та кримських татар, для учнів 2-го класу Бурштинського ліцею № 3.Кондитерськими навичками з оздоблення пасок керувала майстер виробничого навчання Марія Пелих, а чебуреки готували з майстром в\н Галиною Шульгою. Дякуємо всім за участь та підготовку до заходу.

ДЕНЬ ВСТУПНИКА 2024

Випускників гімназій та ліцеїв Бурштинської, Галицької та Рогатинської територіальних громад було запрошено в коледж для участі у майстер-класах, які спрямовані на знайомство з професіями і спеціальностями за якими провадиться освітня діяльність.

НАЙДОВША БУЗКОВА АЛЕЯ В УКРАЇНІ В ДУБІВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ

Представники коледжу взяли участь у  заході НАЙДОВША БУЗКОВА АЛЕЯ В УКРАЇНІ В ДУБІВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ!

29 березня відбулася історична подія у Дубівецькій громаді, адже в цей день було посаджено 3 кілометри бузку у найменшому селі громади Озерце.

1000 кущів бузку

3 км - протяжність дороги, засадженої кущами

150 учасників - такі підсумки акції «Весна. Життя. Перемога!»

Атестація педпрацівників 2024

У сучасних закладах освіти відводиться значна увага професійному зростанню педагогічних кадрів, розуміючи, що якісна освіта відповідає за майбутнє країни. У цьому контексті 26 березня в нашому коледжі відбулася засідання Атестаційної комісії, що зосереджена на аналізі та оцінці педагогічної діяльності викладачів, майстрів виробничого навчання та інших педагогів.

Цей важливий етап у житті закладу освіти передбачав комплексну оцінку роботи педагогів, спрямовану на визначення їхнього рівня кваліфікації та готовності виконувати свої професійні обов'язки. Атестаційна комісія, склавшись з досвідчених та кваліфікованих фахівців, провела аналіз якісних показників діяльності викладачів, оцінивши їхні досягнення та здібності у вихованні та навчанні студентів.

Відхиляючись від формальних аспектів, Атестаційна комісія врахувала індивідуальність кожного педагога, його внесок у розвиток освітнього процесу та його здатність до самовдосконалення. На основі проведеної оцінки, комісія прийняла рішення щодо визнання відповідності працівників певному рівню кваліфікації та їхньої готовності вирішувати завдання, що постали перед ними у педагогічній сфері.

Цей процес не лише сприяє підтримці високого рівня професійних стандартів, а й підтверджує важливість систематичного навчання та розвитку для ефективної освітньої практики. Такі заходи стимулюють педагогічний колектив до постійного самовдосконалення та вдосконалення власних навичок, забезпечуючи якісну освіту для майбутніх поколінь.

Майстер-клас з приготування мафінів святкових

Під керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Марії Пелих та учнів групи ККд-2 проведено майстер-клас з приготування мафінів святкових.  Учасниками майстер-класу були дев’ятикласники Німшинської гімназії, які завітали до нашого коледжу разом з директором Русланом Кузівим та заступником директора з навчально-виховної роботи Наталією Максимів. Кожен учасник міг прикрасити свій мафін глазур’ю цукатами, горіхами. Результатом були не лише смачні десерти, але й вражаючі мистецькі шедеври, які всім запам’ятаються на довгий час.

Крім участі у майстер-класі, гості ознайомилися з особливостями навчання в коледжі, дізналися про освітні програми та можливості, які пропонує заклад.

Благодійний виступ "Все починається з любові"

Сьогодні у наш коледж завітали гості з Бурштинського ліцею № 3. Вони представили нам захоплюючу літературно-музичну композицію "Все починається з любові", що присвячена видатному українському поету Тарасу Шевченку. Мистецька витонченість та глибокий зміст композиції розкрили перед нами не тільки велич Шевченкового таланту, а й важливі життєві теми .

Щиро дякуємо учням та вчителям Бурштинського ліцею № 3 за це неперевершене дійство, що наповнило наші серця теплом та вірою у добро.

З повагою, Адміністрація коледжу

21 березня проведено інтелектуальну гру: «Еврика: Хімія кермує» між командами студентів 2 курсу в рамках проведення в коледжі Тижня загальноосвітніх дисциплін.

Серед сотень наук ти є найчарівніша ,

Легким порухом рук все стає зовсім інше.

І в подяку тобі ми говоримо нині:

«Треба хімію вчить кожній чесній людині!»

IMG_1858.MOV

Національний тиждень читання. Тиждень поезії

З 16 до 24 березня «Український інститут книги» проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», мета якої - консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Тема Тижня поезії - «дім». Гаслом стали рядки з вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Викладачі та здобувачі освіти ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» долучилися до Акції. 

Пройшли майстер-класи з приготування вареників і борщу

14 березня 2024 року до ВСП БТЕФК ДТЕУ завітали учні 10-11 класів, директор Дубовецького ліцею Надія Петрівна Савчук, заступник директора Тустанського ліцею Оксана Степанівна Шевчук та представники Дубовецької сільської територіальної громади, включаючи секретаря виконавчого комітету, керуючу справами Жанну Григорівну Басовську, секретаря Дубовецької ТГ Ярослава Ігоровича Озарка та головного спеціаліста загального відділу Олену Іванівну Щурик.

Молоді люди випробували свої навички в приготуванні традиційних українських страв: вареників та борщу. Майстер-класи проводили майстри виробничого навчання Вікторія Стасишин та Галина Шульга, їм допомагали студенти коледжу, які навчаються на професіях кухар, кондитер та офіціант.

Разом із гостями вони приготували різноманітні види борщу: український з пампушками, дніпровський (з кількою) та флотський (на копченостях). Також готувалися вареники з гречаним, шоколадним та маковим тістом, вареники з оселедцем та картоплею, млинці з різними начинками, а саме: сир з вишнями, сир та карамелізоване яблуко, сир з родзинками, сир з сушеною журавлиною а також сирі кульки.

Всі страви, які готували, були скуштовані зі смаком. Дякуємо молоді за позитив та зацікавленість у підготовці.

15 березня Міжнародний березня День захисту прав споживачів

       Всесвітній день захисту прав споживачів відзначають з 1983 року. Тоді свято закріпили в міжнародному календарі, а в Україні захист прав споживачів набув статусу однойменного Закону лише у 1991 році.  Цей день – ще одна можливість порадіти зростаючому рівню правової обізнаності населення. Один з головних принципів захисту прав споживачів ґрунтується на праві на належну якість та безпеку продукції.  Обов’язковою умовою розвитку кожної правової держави є об’єднання зусиль державних органів і громадськості для захисту прав споживачів.

Студентів експериментально-дослідницької лабораторії «Фальсифікації – ні!», зацікавив вислів: «Правдива якість і якість у сприйнятті споживача далеко не одне й те саме». Якщо виходити з інформації, що може отримати споживач про товари, продукцію  і послуги з інтернет ресурсів, телебачення, інших засобів, він може дізнатися про все сам! Насправді, інформації багато, але такої не наукової, неправдивої, іноді просто в протиріччі одна з одною. На допомогу можуть прийти справжні експерти, що мають підтвердження якості методами сенсорного аналізу, лабораторних досліджень, вивчення супровідної документації, відповідності стандартам і сертифікатам.

    Для світової та європейської спільноти захист прав споживачів є важливим показником рівня демократичності держави. Незважаючи на збройну агресію рф проти суверенітету і територіальної цілісності України фахівці повинні здійснювати постійний контроль за якістю продукції і послуг. 

Вибирайте товари та послуги, які відповідають вашим потребам і не соромтеся ставити питання та вимагати інформації. Відстоюйте свої права, якщо їх порушили.  Відстоювання прав споживача сприяє здоровій конкуренції, покращенню якості товарів і послуг, та якості життя у цілому. Головне, не ставитись виключно по-споживацьки до навколишньої природи та екології.

Керівник гуртка Оксана Рагулько

"Розв'язування показникових рівнянь стежками Великого Кобзаря"

У ВСП БТЕФК ДТЕУ продовжує свою роботу циклова комісія загальноосвітніх дисциплін. Сьогодні, 14 березня, викладачі української мови та літератури і математики Юрків О.І. та Фіголь Н.Д. провели інтегроване заняття із здобувачами освіти перших курсів (групи ХТ і ПТ) на тему: "Розв'язування показникових рівнянь стежками Великого Кобзаря". Студенти узагальнили свої знання з математики та української літератури через логічне і творче мислення. Те, про що дізналися на занятті, перевірили у вигляді бліцопитування. 

Представник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Більшівцівської територіальної громади Крупа Л.Ф. разом з директором народного дому Маслій Н.М. та керівником дитячої школи мистецтв Тимків О.І,  відвідали ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету». Разом із викладачами та студентами вони взяли участь у майстер-класі з приготування суші. Під час заходу майстер виробничого навчання Марія Мазур разом із студентами представила різноманітні види суші, такі як темарі, гункан, роли, мафіни та суші бенто-торт, демонструючи навички приготування цих страв та залучаючи до активної участі учнів і відвідувачів.

13 березня, в рамках тижня загальноосвітніх дисциплін із студентами І курсу гр. ГРС і ТР викладач фізики Стеренчак Л.В. провела урок " Теплові двигуни. Коефіцієнт корисної дії. Холодильна машина."

На занятті студенти:

-ознайомилися з видами теплових двигунів та їх застосування;

-розглянули глобальні екологічні проблеми використання теплових двигунів на прикладі Бурштинської ТЕС;

-використання теплових двигунів у майбутній професії.

В рамках предметного тижня загальноосвітніх дисциплін під керівництвом викладачів Галини Наумчук та Ігора Лесіва проведено інтелектуальну гру «Моя любов – Україна і математика»  між учнями груп ККд-2 та КО-2.

Це був захоплюючий поєдинок розумів, де учні обох команд демонстрували свої знання та спритність. Незважаючи на напружену боротьбу, гра завершилася нічією, що лише підкреслило високий рівень обох команд. Під час гри учасники і всі присутні не лише навчилися новому, а й змогли переконатися, що математика і Україна - це дві великі сили, які прокладають шлях до розвитку, інновацій та творчості . Крім того, знання математики та історії сприяє розвитку критичного мислення та аналітичних навичок.

Дякуємо усім за участь. Вивчайте математику і любіть Україну !!!

Щодо недопущення залучення учнівської, студентської молоді ВСП "Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ" до протиправної та девіантної поведінки,було проведено просвітницьку діяльність практичним психологом навчального закладу Іванною Гамбаль та представником сектору ювенальної превенції  РУП ГУНП в Івано-Франківській області майором поліції Зоряною Городецькою. В ході профілактичної бесіди донесли до здобувачів освіти інформацію про зафіксовані випадки втягування спецслужбами рф учнів та студентів навчальних закладів до вчинення кримінальних правопорушень та наголосили на кримінальній відповідальності згідно чинного законодавства КК України. Також розглянули питання молодіжної субкультури "скінхедів",які вчиняють протиправні дії щодо літніх людей,а саме їх побиття та зйомка цієї жорстокості на відео. Тому акцентували увагу здобувачів освіти ставитися з розумінням та повагою до літніх людей,не допускати булінгу у своєму відношенні до них. Оскільки такі протиправні дії караються законом та несуть за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі.

ШЛЯХИ ПЕДАГОГІЧНОГО І ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Щороку, при проведенні творчого звіту педагогів, що атестуються, ми маємо чудову нагоду обмінятися досвідом, мистецтвом навчання і виховання, найбільшими досягненнями, професійною майстерністю, думками і планами на майбутнє. Члени комісії – це творчі, креативні педагоги, які йдуть в ногу з часом, володіють новими технологіями, використовують всі можливі засоби навчання, технології, що розвивають пізнавальну, комунікативну й особистісну активність здобувачів освіти, компетенції у всіх напрямках діяльності, на  розуміння, що  знання – це успіх, це їхнє  майбутнє. Педагог повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній. Щоб мати право вчити інших, потрібно вчитися самому, жалюгідна кожна людина, що відстала від свого часу. Найвище добро, яке може здійснити людина - це вдосконалити свої можливості, щоб бути здатною служити людству .

У своїх виступах викладачі Торбин О.І., Пархуць О.Л., майстри виробничого навчання Яцинович О.Т., Бояновська А.Я. продемонстрували власні результати методичної роботи з обраної проблеми, професійну компетентність та провели самоаналіз педагогічної діяльності за міжатестаційний період.

 

Голова ЦК Оксана Рагулько

У коледжі з 14 лютого до 05 березня тривала особиста першість коледжу з шашок, у змаганнях взяло участь понад 60 здобувачів освіти. За результатами змагань 1 місце завоював Чіпко Сергій – 2ХТ, 2 місце Кліщ Степан – 2 ГРС, 3 місце Гершун Ілля – 2ККД-2. Переможці нагороджені грамотами директора коледжу.

 4 березня 2024 року директор коледжу Андрій Козак  на ХVІІІ Всеукраїнській науково-практичній (звітній) конференції «Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання» в Інституті професійної освіти НАПН України за темою "Механізми впровадження зарубіжного досвіду публічно-приватного партнерства у професійну (професійно-технічну) та фахову передвищу освіту в Україні" (секція 3), а саме з виступом "ДОСВІД УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКОГО ПАРТНЕРСТВА У РАМКАХ СПІВПРАЦІ БТЕФК І ФІРМИ "ЕЛМА"


Сучасні тенденції та перспективи культури підприємництва  і ділового  етикету (Гостьова лекція)

 

Уже доброю традицією є запрошення на зустріч з студентами спеціальності «Підприємництво та торгівля» Віри Ковальчук, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та освітнього менеджменту  ім. Б.Ступарика  Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Основним лейтмотивом гостьової лекції  стали сучасні тенденції та перспективи культури підприємництва  та ділового  етикету.

Лектор акцентувала увагу на питаннях корпоративної культури  (система цінностей, переконань, вірувань, уявлень, очікувань, символів, ділових принципів, норм поведінки, традицій, ритуалів). Корпоративна культура задає тон організації, що впливає як на душевний стан, настрій персоналу, так і на її відносини з клієнтами, партнерами, інвесторами.  Успішні компанії мають добре розроблену корпоративну культуру, яка базується на дружньому спілкуванні між співробітниками та керівництвом, кожен працівник може висловити свої ідеї та пропозиції для розв'язання завдань, керівники поважають своїх підлеглих та підтримують їх. Комфортне робоче місце, обіди та зони відпочинку є обов'язковими елементами корпоративної культури.

Сучасний світ ставить перед нами нові виклики у сфері ділового спілкування, вимагаючи дотримання нових правил: бути пунктуальними, не говорити зайвого , не бути егоїстом, одягатися так, як заведено у товаристві. використовувати відповідну мову та стиль комунікації, звертатись до людей за їхнім чином та посадою, уникати зайвих емоцій та негативних висловлювань. Дотримання цих правил допоможе побудувати довірчі відносини з партнерами, колегами та клієнтами, а також відіграти свою роль у діловому світі.

У сьогоденні, завдяки розвитку комп’ютерних технологій, з’явився ще один сучасний засіб контакту між людьми – віртуальне спілкування за допомогою електронних засобів та соціальних мереж. Студенти були здивовані, що такий спосіб спілкування потребує уваги до деталей та урахування специфіки віртуального середовища. Практичний досвід Ковальчук В.М. викликав величезний інтерес у здобувачів освіти і стало очевидним, що навчання, знання і  вміння з питань культури підприємництва і етики ділового спілкування допоможуть стати успішними в створенні власного підприємства чи в роботі на будь-якій посаді у галузі торгівлі. Успіх справи – в умінні побудувати спілкування.

Щиро вдячні Вірі Миколаївні Ковальчук за надзвичайно корисні поради та сподіваємось на нові цікаві зустрічі!

 

Голова циклової комісії Оксана Рагулько


28 лютого 2024р. студентка другого курсу спеціальності «Підприємництво та торгівля» Павлів Соломія взяла участь у конференції, яка проходила  у ВСП «Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ». Мета конференціїпошук рішень з актуальних проблем розвитку торгівлі в умовах євроінтеграції, встановлення контактів між здобувачами освіти та педагогічними/науково-педагогічними працівниками закладів освіти, що готують фахівців сфери торгівлі, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Тези, які підготувала Павлів Соломія для конференції «Проблеми якості товарів та послуг в умовах воєнного стану: нові тенденції та виклики для України» заслухали студенти гуртка «Товарознавець». Вона відмітила, що спеціальність «Підприємництво та торгівля»  розкриває не тільки економічну сторону діяльності торговельних підприємств – отримати прибуток, але соціальну – від нашої роботи буде залежати здоров’я, навіть життя людей, які нам довіряють. На жаль, в ускладнених війною умовах, виробникам дуже важко й далі покращувати якість своєї продукції та працювати над зниженням її собівартості, щоб утримувати позиції та розвиватись. Наш обов’язок як громадян - знати свої права, обов’язок працівників торгівлі - захистити їх. Тільки разом ми зможемо досягти найкращих стандартів якості та безпеки нашого життя заради гідного сьогодення та щасливого майбутнього!  Любити свою роботу і знати її – шлях до успіху. Тому навчання – це секрет успіху якості в багатьох країнах, який маємо використовувати і ми, українці, для відновлення країни у післявоєнному майбутньому.

 Голова циклової комісії Оксана Рагулько

Відкриття анотаційної дошки Віталію Дерев'янку. 

Розвідник-навідник розвідувального відділення розвідувального  взводу батальйону морської піхоти військової частини А0216 загинув під час виконання бойового завдання 12 квітня 2023 року. Його молоде серце перестало битися від отриманих ран поблизу  населеного пункту Новобахмутівка Покровського району Донецької області. Саме сьогодні Віталієві виповнилося б 28 років, якби війна не обірвала його життя.

Історія боротьби нашого земляка за Україну розпочалась 29 червня 2022 року. Саме тоді Віталій Дерев’янко був  призваний у зв’язку з мобілізацією. Матрос розвідувального відділення виконував бойові завдання у гарячих точках Сходу. Двічі проходив навчання в Англії, щоб досконало виконувати  покладену на нього місію захисту України.

Схиляємо голову перед подвигом нашого Героя. Висловлюємо  щирі співчуття рідним, близьким та бойовим побратимам. Хай Бог дасть сили перенести це велике горе.

21 лютого усе людство відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято особливе для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом.

У цей день в коледжі проведено заходи, метою яких є любити, берегти та збагачувати материнське слово: мовний практикум «Розмовляю українською мовою» (викладач Лазорко І. В.), інтелектуальну гру «Мова єднає всіх»(викладач Юрків О. І., бліц опитування «Чи знаєш ти рідну мову» (студентське самоврядування),відбулась презентація студентських проєктів тощо. Мета заходів - віддати шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови.

Нехай наша рідна українська мова передається з покоління в покоління, не забувається та вдосконалюється. Зберігайте її та бережіть. З Днем рідної української мови!

ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ОСВІТНЬОЇ ТРАЄКТОРІЇ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ»

 

Освітньо-професійна  програма з спеціальності містить нормативну складову та варіативну, що формується цикловою комісією товарознавства та комерційної діяльності. Відповідно до положення «Про реалізацію права здобувачів фахової передвищої освіти на вибір навчальних дисциплін у ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» здобувачі першого/другого року навчання обирають вибіркові дисципліни на наступний рік навчання. Вибіркові навчальні дисципліни  вводяться для задоволення освітніх і кваліфікаційних компетентностей здобувачів освіти, підвищення їх конкурентоспроможності та затребуваності на ринку праці, врахування регіональних потреб.

Важливу роль в презентаційних виступах було відведено мотивації студентів при виборі: ці дисципліни обираються виключно як такі, що можуть поглибити їх знання, що формують спеціальність  і розширюють  коло знань з усіх дисциплін навчального плану. Особлива увага при вивченні вибіркових дисциплін відводиться практичним (семінарським заняттям), самонавчанню, самовизначенню, самореалізації студента, його освіченості, ерудованості  та вмінню вчитися. Лекції будуть носити проблемно-дискусійний характер із залученням до цього процесу студентської аудиторії.

Голова циклової комісії Рагулько О.Л.

14 лютого 2024 року у ВСП <<Бурштинський торговельно- економічний фаховий коледж ДТЕУ>> відбулася презентація вибіркових дисциплін для здобувачів освіти за ОПП<<Ресторанне обслуговування>> та <<Туристичне обслуговування>> . Здобувачі освіти отримали необхідну інформацію щодо вибіркових дисциплін від викладачів,які підготували цікаві презентації.Студенти поставили уточнюючі запитання та отримали можливість усвідомлено обміркувати які   із презентованих предметів обрати для вивчення.

Голова циклової комісії готельно-ресторанного сервісу та туризму Ольга Зелена ознайомила із каталогом дисциплін, що пропонуються на вибір.

Виступи викладачів були змістовними, презентації – цікавими та інформативними.

 

Сподіваємося, що цей захід допоможе нашим здобувачам освіти здійснити правильний та обґрунтований вибір!

Освітньо-професійна програма є документом, у якому визначається нормативний зміст навчання, встановлюються вимоги до змісту, обсягу та рівня освіти й професійної підготовки фахового молодшого бакалавра з певної спеціальності. Освітньо-професійна програма складається з обов’язкової та вибіркової частин. Вибір дисциплін варіативної частини освітньої програми студент здійснює при формуванні індивідуального навчального плану. Індивідуальна траєкторія становить 10% від загальної кількості кредитів на весь період навчання.

13 лютого 2024 року головою циклової комісії готельно-ресторанного сервісу і туризму Зеленою О. О. та викладачами коледжу проведено презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти І-ІІІ курсів, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Виробництво харчової продукції» з метою ознайомлення їх із змістом цих дисциплін, методами навчання, очікуваними результатами навчання тощо.

Бажаємо здобувачам освіти успіху у виборі навчальних дисциплін.


ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ ВИПУСКНИКАМ

06 лютого в конференц-залі ВСП БТЕФК ДТЕУ відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам. Розпочалося свято з виконання Державного Гімну України. Всі присутні вшанували пам’ять загиблих українців, героїв та героїнь України хвилиною мовчання.

На урочистостях з нагоди вручення дипломів присутніми були почесні гості: отець-декан Дмитро Шмігель; голова державної екзаменаційної комісії зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Тетяна Сенчина; заступник міського голови Володимир Чуйко; начальник відділу культури, туризму і зовнішніх зв’язків, мама випускника Богдана Ковальчука, Тетяна Зорій.

Під час урочистостей з вітальним словом до випускників звернувся директор коледжу Андрій Козак, який зазначив, що коледж пишається своїми здобувачами освіти, їхніми здобутками, досягненнями, завжди пам’ятає своїх випускників і підтримує їх на професійному рівні. На адресу випускників звучали привітання та настанови від гостей.

Найурочистішим моментом свята була церемонія вручення дипломів. Свої омріяні дипломи фахового молодшого бакалавра отримали 54 випускники, з них -15 осіб з відзнакою. Дипломи кваліфікованого робітника отримали 68 випускників, з них - 9 осіб з відзнакою.

Випускники зі словами вдячності звернулися до адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання, подякували  за знання, досвід і турботу, якою вони були оточені, навчаючись в коледжі. А випускники, які продовжують профеійне навчання за дуальною формою в Німеччині, згідно співпраці коледжу з німецькою фірмою “ELMA”, підготовули відео-сюрприз для всіх присутніх. 

Дорогі випускники, вітаємо вас! Нехай знання, здобуті у стінах нашого коледжу, допоможуть вам реалізувати себе у обраній професії. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!


З дружнім візитом та з метою профорієнтаційної роботи в коледжі побували учні Бурштинської гімназії №1 під керівництвом директора гімназії Світлани Любінець та педагога-організатора Оксани Паук.

 В навчальному закладі ознайомилися з  матеріально-технічною базою, оглянули навчальні кабінети  та лабораторії. Провідні спеціалісти закладу Оксана Рагулько, Ольга Зелена, Мар'ян Сеньків провели профорієнтаційну роботу та ознайомили молодих людей з професіями та спеціальностями, підготовка яких здійснюється в коледжі.

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ-2024

НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ ТА ЗМІШАНОГО  НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

10 січня відбулося засідання ЦК товарознавства та комерційної діяльності. Після обговорення теми членами комісії зробили висновок: "Дистанційне навчання  - це  не просто заміна традиційних методів викладання, але і новий вимір навчання, що вимагає від учасників гнучкості, самодисципліни та високого рівня цифрової грамотності. Застосування інтерактивних методів дозволяє створити віртуальне навчальне середовище, де студенти можуть брати участь у дискусіях, виконувати завдання та співпрацювати над проектам, брати участь у відеоконференціях, форумах, онлайн-групах  та інших інтерактивних інструментах, що сприяють розвитку творчості, самостійного прийняття рішень і, що дуже важливо, створити мотиваційну направленість їхньої діяльності."  

04 січня 2024 р. відбулося засідання трудового колективу коледжу, на якому прийняли звіт директора ВСП БТЕФК ДТЕУ Андрія Козака за 2023 рік

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся науково-педагогічний форум «Інноваційні технології в освіті», що зібрав фахівців, готових поділитися з колегами власними напрацюваннями, що особливо на часі. Адже, як слушно зауважив у вітальному слові до учасників заходу проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Куровець, після періоду карантинних обмежень і за час війни стало зрозуміло, що змішана і дистанційна освіта  з нами надовго, власне, назавжди. А Центр дистанційного навчання ІФНТУНГ вже має чимало здобутків в її організації.

До обговорення актуальних питань в освіті на пленарному засіданні долучилися: професор кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ Віктор Петренко, Відокремлений структурний підрозділ “Калуський фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ представила Оксана Дюк, Директор Відокремленого структурного підрозділу "Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету" Андрій Козак, завідувачка відділу літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Ольга Войтичук, а також представники  стейкхолдерів університету.

V Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської та студентської молоді  «Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть…»

 6 грудня 2023 року відбулася V Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської та студентської молоді  «Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть…». Робота проходила у 5 секціях: «Традиції, звичаї та обряди українського народу», «Український побут, народні ремесла, художні промисли», «Традиційне вбрання українців», «Народна архітектура та її стилі», «Говірка, наріччя та діалект».

У секції «Традиції, звичаї та обряди українського народу» презентувала пошуково-дослідницьку роботу на тему «Весільна обрядовість Галицького Опілля (на прикладі с. Ганнівці Івано-Франківського району, Івано-Франківської області)» студентка групи 2Т Романів Діана. Керівник: викладач історії Лесів Ігор Ігорович.

Завершилась конференція підведенням підсумків, усі учасники нагороджені сертифікатами, а керівники подяками. Кращі роботи, серед яких і наша,  відзначені грамотами Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Благодійний АУКЦІОН В МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА

Міжнародний день студентів в нашому коледжі вчергове відзначають благодійним заходом. Молоді люди вважають, що ніхто не може бути осторонь подій, які відбуваються у нашій країні. Ми також хочемо допомогти нашим героям ЗСУ здобути перемогу над лютим ворогом.

Саме тому в стінах коледжу відбувся благодійний аукціон. На аукціон колектив коледжу підготував 12 лотів: торти "Україна понад усе", "Пори року", " Єдина Україна ", "Квіти захисникам",  солодка композиція "Насолода", фруктово-сирна композиція "Студентська мрія", м'ясний сет "Козацька слава", Рибний сет "Острів Зміїний", патріотичний годинник "Час незламних", картина "Боже, Україну збережи", книга "Коштовний камінь Прикарпаття", подарунковий набір "Берегиня роду". Мети заходу було досягнуто завдяки запрошеним гостям: декану Бурштинського деканату УГКЦ Дмитру Шмігелю, депутату обласної ради Андрію Іваськіву, директорці АМЕР Прикарпаття Тані Лижечко, підприємцям Людмилі Стефанишин, Володимиру Федорняку, волонтерам Тарнавській Надії та Кравчук Христині. З нагоди свята студенти  підготували концерт.

Студентська молодь прагне до знань, творчості та змін і є гідним майбутнім вільної і незалежної України.


Краща кулінарна школа року

03 листопада 2023 року на базі Державного торговельно-економічного університету у м. Києві проходив VII Міжнародний фестиваль ресторанних технологій та фуд-дизайну «BESTCOOKFEST-2023».

В номінації "Практичні командні змагання B1. Краща кулінарна

школа року – Best Culinary School" команда коледжу здобула СРІБЛО

VІІ Міжнародний конкурс ресторанних технологій та фуд-дизайну «BESTCCOOKFEST-2023», який був організований спільно із Громадською спілкою «Український кулінарний союз» та Академією професійної освіти «Меркур», відбувся у Державному торговельно-економічному університеті.

Головна мета фестивалю – розвиток професійних навичок і творчості студентів, популяризація досягнень у галузі ресторанного господарства, втілення креативних ідей для розширення асортименту кулінарних страв і кондитерських виробів, демонстрація професійних навичок кухарів, кондитерів, дизайнерів.

Церемонія офіційного відкриття фестивалю відбулась за участю президента Громадської спілки «Український кулінарний союз», ректора Державного торговельно-економічного університету, академіка Маразакі Анатолія Антоновича, першого проректора з науково-педагогічної роботи Притульської Наталії Володимирівни, заступника голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, члена Наглядової ради ДТЕУ Захаріна Сергія Володимировича, професійного та авторитетного міжнародного суддівського корпусу, спонсорів фестивалю – представників ресторану сучасної київської кухні «Глек» та компанії «Robot&coupe» – фахівець у сфері кулінарних приготувань.

Атестація за професією «Агент з організації туризму; покоївка; адміністратор

Наш коледж проходить чергову атестацію з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Агент з організації туризму; покоївка; адміністратор».

Експертна комісія з атестації у складі: голови комісії Гаврилюка Ігоря Олеговича – заступника директора департаменту – начальника управління освіти і науки департаменту освіти і науки облдержадміністрації та членів комісії: Кіндрата Ореста Богдановича – відповідального секретаря Івано-Франківської регіональної експертної ради; Шафоростова Олексія Омеляновича – директора навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в Івано-Франківській області; Бєлової Наталії Володимирівни – заступника декана факультету природничих наук, доцента кафедри географії та природознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника провела аналіз основних напрямів діяльності коледжу.

Для забезпечення професійної підготовки з професії «4221 Агент з організації туризму; 5142 Покоївка; 4222 Адміністратор» є належна матеріально-технічна база: обладнані кабінети професійно-теоретичної підготовки. Для відпрацювання практичних навиків створено навчальне туристичне агентство. В приміщенні гуртожитку функціонує навчально-тренувальний готель-хостел з відповідним обладнанням. Комплексно-методичне забезпечення кабінетів та майстерень відповідає сучасним вимогам провадження освітньої діяльності.

При виконанні контрольних завдань учні показали добрі знання з правил складання кошторисів турів та екскурсій; способів вивчення попиту на туристичні послуги;  оформлення документів на туристичне обслуговування, ділової іноземної мови; географії туризму; організації транспортних перевезень, технології транспортного обслуговування; елементів корпоративної культури та технологій вирішення конфліктних ситуацій, правил користування готелями та надання готельних послуг; з правил внутрішнього розпорядку в готелі, галузевої економіки і підприємництва, правових знань, трудового законодавства, правил і норм охорони праці і виробничої санітарії; правил та методів організації процесу обслуговування відвідувачів; правил користування технічним засобами оброблення документів, письмової документаційної інформації, основ комп’ютерних інформаційних технологій; технологічних процесів оброблення інформації.

Викладачі спецпредметів та майстри виробничого навчання мають відповідну базову та фахову освіту.  Педагоги впроваджують якнайбільше сучасних форм і методів здійснення освітнього процесу, щоб здобувачі професійно-технічної освіти були готові до викликів непростого часу як в державі, так і економіці  і змогли застосувати отримані знання в подальшому житті.

Формування ключових і професійних компетенцій здобувачів освіти торговельно-економічного напрямку

Потреба в нових підходах до навчання залишається проблемним питанням для значної частини освітянської спільноти і вирішення їх неможливе без впровадження інноваційних технологій, ґрунтовних змін у підходах до організації навчання в закладах освіти та в кожній дисципліні. Всі заходи тижня професійної майстерності і спеціальності торговельно-економічного напрямку, що проходив з 27.11 по 1.12.2023 р. були  добре сплановані і стали  неймовірно цінними для  учасників освітнього процесу.

Війна, з усіма її проявами – це надпотужний стресовий чинник, який має вплив на психіку молодої людини. Як орієнтуватися в умовах надзвичайних ситуацій – досліджували студенти і учні коледжу під керівництвом викладача Стеренчака М.Р. В час, коли Україна протистоїть російській агресії, прості речі, до яких ми звикли, швидко можуть стати недоступними. Але ми вже навчилися оборонятися і захищати найдорожче і в критичний момент даємо гідну відсіч агресору. Сьогодні кожен громадянин долучається до колективної відповідальності за безпеку нашої країни. Варто пам’ятати, що гарна підготовка – запорука кращої допомоги близьким і тим, хто особливо її потребує. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе ефективніше впоратися з кризою та зменшити негативні наслідки для суспільства. Здобувачі освіти вирішували питання, що стосуються мінімальної готовності на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ. Отже, якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію, необхідно бути зібраними і сфокусованими, не піддаватися  страху, паніці, дезорієнтації.

Для здобувачів освіти випускових груп вже недалеко час, коли прийдеться розкрити весь свій професіоналізм, здібності роботодавцю, який швидко оцінить їх як потенційного працівника ще до співбесіди. Практичний семінар «Пошук роботи: вимоги до створення резюме», який проводила викладач Торбин О.І., викликав зацікавлення, обговорення і активну співпрацю. Найпопулярніші запитання при співбесіді пов’язані з тим, ким ви бачите себе через кілька років, які сильні і слабкі сторони кожного, що ви сподіваєтеся отримати від цієї роботи. Необхідно продемонструвати свою компетентність, бажання кар’єрного зростання. Головний підсумок практичного заняття: робота повинна приносити задоволення, ви маєте її досконало вміти виконувати і отримувати добру винагороду – ось що принесе радість і успіх.

 Захід у формі «Workshop» , який  провела викладач Рагулько О.Л. спрямований на навчання та напрацювання нових навичок. Основні відмінності«Workshop» – висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, отримання актуального досвіду і особисті переживання. Робота експериментально-дослідницької лабораторії стала  способом обміну ідеями щодо покращення якості товарів та послуг в торгівельній  і готельно-ресторанній справі. «Workshop» структурований з використанням суміші презентації, практичним дослідженням якості, створенням буктрейлера, який презентувала випускниця коледжу, а тепер студентка Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Подяча Яна.  Чаювання чи споживання кави для нас – це звична справа. Так що все таки краще: філіжанка кави, чи горнятко чаю? Чай чорний чи зелений? Кава розчинна чи заварна? Відповіді  давали експерти-товарознавці, туристи, що «приїхали» з різних кінців світу і поділилися способами приготування чаю та кави. Технологи готували напої, а майстер в/н Фігура Л.Я. вчила майбутніх працівників ресторанного сервісу  створювати  атмосферу чаювання, сервірувати стіл, підбирати посуд.

Здобувачі освіти вдячні ЗСУ, що мали можливість провести всі заходи без тривоги, без переживань і вірять в нашу перемогу і мир у рідній Україні.

 

Голова циклової комісії  Оксана РАГУЛЬКО


Оновлено кабінет технології туристичного обслуговування

В нашому краї завжди є в пріоритеті розвиток туристичної індустрії, нас називають туристичним Прикарпаттям. Навіть в часи воєнного стану ми маємо сприятливе середовище для такої галузі економіки як туризм.

Враховуючи такі умови, в Бурштинському торговельно-економічному коледжі ДТЕУ провадиться освітня діяльність з підготовки фахівців для сфери обслуговування: за спеціальністю Туризм та рекреація, за професією Агент з організації туризму, покоївка, адміністратор.

Щоб створити найкраще освітнє середовище для професійної підготовки в навчальному закладі оновлений кабінет технології туристичного обслуговування.

Капітальний ремонт аудиторії та приміщення для навчальної туристичної фірми проведено завдяки  благодійній допомозі ДТЕК Бурштинська  ТЕС, Бурштинської міської ради, приватних підприємців.

30 листопада 2023 року відбулося освячення оновлених навчальних приміщень. На свято були запрошені стейкголдери та представники влади Бурштинської та Рогатинської громад, які долучилися до зміцнення матеріально-технічної бази з підготовки кадрів для туристичної галузі: декан УГКЦ отець Дмиро Шмігель,

Василь Андрієшин голова Бурштинської ТГ, Сергій Насалик голова Рогатинської ТГ, Андрій Іваськів депутат обласної ради, Вадим Сімаков директор Бу ТЕС ДТЕК, Ростислав Витриховський менеджер зі взаємодії з місцевими органами влади,  Богдан Денега заступник голови Рогатинської ТГ.

Дирекція коледжу дякує всім за партнерство, метою якого є покращення якості освіти для молоді нашого краю.

23 листопада 2023 р. на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кафедра екології провела, у режимі онлайн, регіональну конференцію "Молодіжний екогеофорум- 2023"

Учасники форуму могли представити свої роботи у таких секціях:

1.Екологія та захист навколишнього середовища.

2.Науки про Землю.

Відзначимо, що студент нашого коледжу, Назар Мельник, взяв участь у форумі і зайняв 5 місце серед 21 учасника. Тема роботи: "Рівень забруднення довкілля ( на прикладі Бурштинської ТЕС)", керівник викл. біології Ірина Наритник.

Вітаємо Назара з цією маленькою перемогою, бажаємо натхнення, успіхів у наступних починаннях!

26-27 жовтня  у Івано-Франківському фаховому коледжі технологій та бізнесу відбувся І-й відкритий турнір пам’яті захисника України Михайла Несп'яка з мініфутболу серед студентської молоді ЗФПО Івано-Франківської області, в якому приймали участь сім навчальних закладів Івано-Франківської області. Серед учасників турніру була запрошена команда ВСП БТЕФК ДТЕУ.

Всіх учасників змагань нагороджено командними та особистими грамотами, нагрудними медалями та пам’ятними сувенірами.

Нагородження проводили Василь Бабінець – директор  Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу, Михайло Стефанків - начальник Івано-Франківського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту і Василь Неспяк – батько Героя України Михайла Неспяка.

Здобувачі освіти нашого коледжу, в знак подяки, вручили квіти матері Героя   Людмилі Неспяк .

Вічна та світла пам’ять Герою.

Низький, земний уклін вірному сину України.

27 жовтня  студенти, викладачі та майстри виробничого навчання ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж  ДТЕУ» брали   участь Х Фестивалі-ярмарку «Свято Гарбуза», який проходив у Чернівецькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ. Учасники Фестивалю мали можливість взяти участь у Рекорді України щодо найбільшої кількості страв та напоїв з гарбуза.       Представником Національного реєстру рекордів України Павлом Горішевським було зафіксовано 454 страви, представлені з гарбуза на одній локації. Наш коледж презентував 25 позицій  найрізноманітніших смаколиків, приготовлених з гарбуза.

Директор Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ Анатолій ВДОВІЧИН відзначив директора нашого коледжу Андрія КОЗАКА та вручив грамоту-подяку за участь у фестивалі.    

Учасники фестивалю від коледжу: голова циклової комісії, викладач Ольга Зелена, старший майстер Надія Мислюк , майстри виробничого навчання Леся Фігура, Марія Мазур та студентка спеціальності «Харчові технології» Міряна Зелена.      

26 жовтня 2023 року ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» був в числі запрошених до Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, де відбулося офіційне відкриття нової лабораторії-студії ресторанних технологій, готельно-ресторанного та туристичного сервісу.                                                                                                  На відкритті були присутні почесні гості: доктор технічних наук, професор кафедри технології і організації ресторанного господарства  ДТЕУ Михайло КРАВЧЕНКО, директор Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ Анатолій ВДОВІЧИН, директор Бурштинського ТЕФК ДТЕУ Андрій КОЗАК. Запрошені ознайомилися з матеріально-технічною базою лабораторії-студії, були учасниками майстер-класів від провідних кухарів та фахівців ресторанного бізнесу.

Від нашого коледжу у майстер-класах брали участь голова циклової комісії Ольга Зелена, старший майстер Надія Мислюк, майстри виробничого навчання Марія Мазур та Леся Фігура


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2023

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція єднання навколо рідної мови.

Цього року його вперше писали 27 жовтня. Дата обрана не просто так – 27 жовтня в Україні відзначаються два свята: День вшанування Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія -  і День української писемності та мови. У написанні диктанту взяли участь педагогічні працівники та здобувачі освіти коледжу, які виявили бажання перевірити свої знання з української мови.

Текст називався "Дороги України", його написала поетеса, письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав текст диктанту актор і режисер Олексій Гнатковський.

Метод проектів: екскурсія на виробництво

«Я нікого не вчу, нікому не допомагаю.

Я можу підсилити лише тих, хто йде…»

Незважаючи на складні умови, в яких знаходиться наша країна сьогодні, інноваційна та дослідно-експериментальна діяльність в коледжі продовжується, а її результатом є нові педагогічні ідеї, форми навчання та моделі організації освітнього процесу. Часи змінюються і освітній процес слід адаптувати до потреб здобувачів освіти, провести кардинальне оновлення системи підготовки та супроводу компетентного педагога, створити безпечне для життя та здоров’я середовище. Студенти груп з підготовки спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Готельно-ресторанна справа» були залучені до проекту «Я – експериментатор», що розкрив  можливість не просто опиратися на теоретичні знання, а зорієнтувати здобувачів освіти на актуальні  на ринку праці компетентності. Заняття – проекти розвивають когнітивні і науково-дослідницькі навички, самостійне мислення, креативні якості та інноваційність, навички спілкування, ефективну роботу в команді.

Для реалізації проекту викладач розробила дидактичні, навчальні матеріали з теми, провели обговорення основних ключових завдань, переглянули відеоматеріали. На другому етапі студенти виконують практичні завдання навчального та дослідницького характеру, вчаться розв’язувати проблеми  в теорії, роблять висновки, узагальнюють результати. Головним етапом залишається екскурсія на підприємство – дослідження безпосередньо «тут і зараз»: аналіз якості послуг у закладах ресторанного господарства і визначення рівня культури обслуговування населення в торговельних підприємствах м. Бурштин. У невимушених обставинах студенти стають учасниками торговельного процесу і обслуговування в магазині і ресторані, спілкуються між собою під час виконання спільних завдань і самостійно вирішують виробничі ситуації, спостерігають, аналізують, знаходять відповіді на них.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВ

1.     КОНЦЕПЦІЯ

2.     СЕРВІС

3.     КУХНЯ

4.     САНІТАРІЯ

5.     ЦІНА 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАНН РІВНЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ В ПІДПРИЄМСТВАХ ТОРГІВЛІ

1.      КОНЦЕПЦІЯ

2.      МЕТОДИ ПРОДАЖУ

3.      АСОРТИМЕНТ ТОВАРІВ

4.      ТЕХНІЧНА, ЕТИЧНА, ЕСТЕТИЧНА КУЛЬТУРА

5.      ЯКІСТЬ ТОВАРІВ

     

    За результатами дослідження студенти зробили висновки, що важливе значення в обслуговуванні має:

-  привітне ставлення працівників;

- компетентна відповідь на питання відвідувачів;

- швидкість та техніка виконання обслуговування;

-  якість продукції;

- естетичний вигляд;

- наявність додаткових послуг;

- вартість страв і товарів;

- стійкість асортименту товару;

Проектне навчання дає можливість вирішувати реалістичні проблеми у сфері торгівлі та послуг, підвищується рівень відповідальності здобувачів освіти за виконаний обсяг роботи, розвиває навички критичного мислення, співпраці, спілкування, міркування, синтезу та стійкості в умовах обмеженого часу та визначеної мети. Тобто навчання відбувається природним шляхом, ненав’язливо, адже ціль – не вивчити, а виконати завдання, отримати результат, що дійсно мотивує студентів. Урок захоплює, він дає не інформацію, а досвід. Цікаво проходила публічна презентація результатів проекту безпосередньо у закладах торгівлі і ресторанного обслуговування.

«Все що я пізнаю, я знаю. І знаю для чого мені це потрібно, і де я можу ці знання застосувати» - такий підсумок заняття.

Викладач  Рагулько О.Л.


Медіадрайвер Інна Шкабрій  12 жовтня драйвувала у ВСП " Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ"

🧩Інна Шкабрій провела  тренінги і «прокачала» учасників та учасниць важливими знаннями щодо протидії кібербулінгу, виявлення кіберзагроз та інших небезпечних «підводних каменів» в інтернеті.

Заходи і, звичайно, сама драйверка, привернули увагу молоді (близько 30 учасників) до питань, з котрими кожен з нас стикається в онлайні, але їх нема кому поставити🤔🤯

💪За відгуками учасників, вони вийшли з тренінгів вмотивованими поширювати цю інформацію у своєму середовищі та готовими бути відповідальними за свої вчинки в офлайні та онлайні. 

А чи не найкращим результатом нашої просвітницької роботи є проінформована, а, отже, озброєна знаннями сильна вільна та натхненна українська молодь⁉️

📌Тренінг організовано в межах програми “ Мріємо та діємо ”, яка

впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного

розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну

разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної

відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI),

Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

17 жовтня у ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відбулася зустріч здобувачів освіти за спеціальностями туризм та готельно-ресторанна справа зі студентами Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.  

Гостей зустріли голова циклової комісії коледжу Ольга ЗЕЛЕНА та викладачі спецдисциплін Петро СТРЕМБІЦЬКИЙ та Мар’ян СЕНЬКІВ. Студенти підготували танцювальний флешмоб. За круглим столом було започатковано співпрацю між навчальними закладами з метою обміну досвідом.                                                               

Директор Андрій КОЗАК презентував діяльність коледжу та його досягнення за останні роки та привітав голову циклової комісії Еллу ВОЛЬВИН,  з якою обмінялися книгами історичної спадщини Прикарпаття.

Гості відвідали майстер-клас  з приготування коктейлів, який продемонструвала майстер виробничого навчання Галина Сидоренко зі своїми вихованцями.

На завершення студенти коледжу провели екскурсію для гостей у музеї етнографії національного заповідника «Давній Галич»

14 жовтня- участь у Фестивалі «Дари Карпат-Бренди України»

Студенти, майстри виробничого навчання та викладачі коледжу взяли участь у Фестивалі «Дари Карпат – Бренди України», який відбувся 14 жовтня в Ужгороді, де, у присутності представників національного реєстру рекордів України, було зафіксовано рекорд України щодо представлення в одній локації 311 страв з рослинних харчових продуктів карпатського краю.

Наші учасники Фестивалю вдало відтворили старовинні рецепти галицької кухні з регіональними особливостями.  Студент групи  Харчові технології Назарій Жук презентував авторські страви, серед яких карамелізована гречка та суфле морквяно-бурякове з додаванням лісового горіха.

Відновити історичну та традиційну співпрацю людини із природою, надати можливість людям пізнанати забуті методи та технології використання цілющих надр Карпат, розробити сучасні альтернативні підходи у використанні природних ресурсів, які не наносять шкоду природі, при цьому зберігаючи її екосистеми та не порушуючи ландшафти- такою була мета Фестивалю.

У рамках співпраці з німецькою фірмою " ELMA" Fachkräftemanagement GmbH 11 жовтня відбулася чергова зустріч з представницею фірми "Матро" Оленою Павлишинець.ТОВ "Матро" є представником фірми "ELMA" Fachkräftemanagement GmbH в Україні.Студенти та учні мали можливість отримати всю інформацію,про переваги дуальної освіти і про гарантії,які надаються їм фірмою"ELMA".

Також відбулася онлайн зустріч з студентами нашого коледжу,які вже здобувають освіту в Німеччині у рамках нашої співпраці.Ковальчук Богдан поділивсясвоїми враженнями про теоретичне і практичне навчання та наголосив на що звернути увагу при підготовці до здобуття освіти в Німеччині. Наша багаторічна співпраця з фірмою "ELMA" це чудовий шанс для молоді отримати безкоштовну,якісну,європейську освіту в готельно-ресторанній справі. Наш успішний досвід та фаховий підхід - запорука Вашого європейського майбутнього!

Міжнародна співпраця

Запорукою підготовки фахових спеціалістів є інтернаціоналізація освіти. З цією метою відповідно до Угоди про міжнародну співпрацю з Академією професійної освіти Меркур, студенти коледжу походять виробничу професійну практику на підприємствах готельно-ресторанного господарства Словацької республіки.

         Цього року, відповідно до запланованої освітньої діяльності коледжу, студенти груп: 2ХТ- Міряна Зелена, 3ГРС- Вікторія Сіряк, 3ХТ – Олег Кустрин, Марія Онуфрик, Анастасія Борис, 3ПТБД-Олег Коваль пройшли практичну підготовку в призначених Академією підприємствах ресторанного сервісу Словаччини та отримали Сертифікати від Академії «Меркур».

         Про удосконалені практичні навички та вміння з приготування страв європейської кухні та обслуговування відвідувачів за кордоном студенти звітували на конференції, яка відбулась 6 жовтня у коледжі. До конференції доєдналась онлайн офіційний представник Академії професійної освіти «Меркур»  Алла Домнище-Медяник.

До Дня працівників стандартизації та метрології в Україні  і Всесвітнього дня стандартів 10 жовтня в коледжі проведено науково-практичне дослідження «Слідство ведуть знавці». Головні питання:

- «Фальсифікації – ні!»

- «Стандарти в обслуговуванні – шлях до успіху. Краще пізно, ніж погано…»

Все наше життя – це відповідність стандартам: письмо, математика, фізичні величини, будівництво, комп’ютерні технології, одяг, навіть стандарти людської зовнішності. Знайте, якщо ви хочете поліпшити життя і досягти успіху,  вам потрібно оточити себе людьми, чиї стандарти й вимоги до життя вищі за ваші. Для  майбутніх працівників сфери торгівлі, обслуговування питання стандартизації надзвичайно  важливе – воно пов’язане з якістю. Якість — це коли все зроблено правильно, навіть якщо ніхто не перевіряє,  це коли споживач отримує більше, ніж сподівається.

Здобувачі освіти спеціальності «Підприємництво і торгівля» поділилися дослідженням мети, завдань стандартизації, філософії тотального менеджменту якості  (ТQМ), що базується на принципі - поліпшенню немає межі. Подальший розвиток національної стандартизації та сертифікації визначається стратегічним курсом України на інтеграцію до світової економіки. Культ споживача, шанобливе ставлення до нього, вивчення і задоволення його запитів - відправна точка в управлінні компанією, створення сприятливого клімату в колективі і культивування моралі "Нормальній людині соромно погано працювати".
    Студенти  групи 2ГРС з експериментально - дослідницької лабораторії надали можливість «народному» журі  провести дегустацію трьох видів сирків плавлених і визначити найкращий. Група експертів провела органолептичне дослідження  в баловій системі і встановила результати, які підвели до висновку: «Маркування – це перший крок до збереження здоров’я – вмійте читати товар!».

Стандарти в ресторанному обслуговуванні – це ввічливість, тактовність, уважність, це атмосфера гостинності, доброзичливості, терпіння, вміння  уникати конфліктні ситуації. Стандарти – це високий професіоналізм (досконала ваза ніколи не виходила з рук поганого майстра), це комфорт, особиста гігієна, одяг, це вміння використовувати правила сервірування столу, подачі страв, напоїв,складання меню, знання іноземної мови. Якість послуг – це відповідність очікуваним або встановленим стандартам.  Критерій ступені задоволення клієнта – це бажання повернутися ще раз і порадити це зробити своїм друзям і знайомим. З високою майстерністю студенти 3ХТ, 3ГРС під керівництвом досвідчених педагогів Мазур М,Я., Фігури Л.Я. проводили  сервірування столу, презентації найрізноманітніших овочевих страв і соусів, знайомили з технологією приготування і особливостями подачі відвідувачам.

Стандартизація і метрологія – поняття нероздільні. Викладачі Стеренчак Л.В., Лотоцька Н.В.  залучили учнів і студентів до участі в кількісному оцінюванні  і метрологічних дослідженнях. Метрологія - наука про одиниці, засоби та методи вимірювання, яка включає як теоретичні, так і практичні аспекти вимірювань у всіх галузях науки і техніки.

 Підсумок проведеного дослідження очевидний - професії і спеціальності, які обрали здобувачі освіти коледжу приносять радість людям, вони вам довірятимуть своє здоров’я і, навіть, життя. Пам’ятайте про це і удосконалюйтесь. Стандарт – це відповідність, це якість, це ваша мораль і відповідальність.

  Викладач Рагулько О.Л.

27 вересня - Всесвітній день туризму. Здобувачі освіти з спеціальності Туризм і рекреація разом з своїми наставниками відзначили Всесвітній день туризму, відвідавши місто Галич. Друга частина відбулася у музеї під відкритим небом національного заповідника «Давній Галич», де наша команда приготувала частування для всіх гостей, які прийшли ознайомитися з цікавою історією Галицької землі. . 

Лот Торт, виготовлений майстрами Бурштинського торговельно-економічного фахового коледж ДТЕУ  придбав міський голова Василь Андрієшин для дітей, які були присутні на відзначенні 469 річниці м. Бурштин 

Понад 50 літрів борщу. У Бурштині відбувся фестиваль єднання "Щирий борщ". Варили традиційну українську страву за трьома рецептами: херсонським, полтавським та галицьким. 


“Щирий борщ” разом. Пів сотні літрів цієї національної страви сьогодні приготували мешканці Бурштина і ті, хто був змушений покинути свої домівки через війну. 

6 липня у ВСП" Бурштинський торговельно -економічний фаховий коледж ДТЕУ" пройшли урочистості з нагоди Дня випускника

 Випускники приймали привітання від гостей свята,викладачів, друзів, батьків. .

Позаду всі хвилювання й тривоги, успішно складені державні екзамени, захищені дипломні проєкти.

Цей липневий  день був наповнений посмішками та радістю. Площа коледжу, прибрана квітами та кольоровими кульками,патріотичні пісні та хвилюючі  танці   – усе свідчило про те, що відбувається щось особливе.

Привітав випускників зі святом директор коледжу Андрій Козак. Він підкреслив, що подія ця водночас і радісна, й сумна. Радість від того, що випускники отримали путівку в самостійне професійне життя. Сумним цей день став тому, що студенти залишають стіни коледжу. Директор побажав випускникам міцного здоров’я, миру, натхнення, гідної зарплати, добрих друзів на життєвому шляху.

Серед поважних гостей свята були голова Івано-Франківської районної Державної адміністрації Олександр Ярощук, заступник голови Івано-Франківської районної Державної адміністрації Олександр Попадинець, заступник міського голови Володимир Чуйко, декан Бурштинського деканату отець Дмитро Шмігель, заступник голови Івано-Франківської районної ради Лідія Чекайло, депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Іваськів, секретар Бурштинської міської ради Роман Іванюк, депутат Бурштинської міської ради Ольга Король, волонтери Надія Тарнавська та Христина Кравчук.

Щасливої вам дороги, дорогі наші випускники!

Проходить Державна кваліфікаційна атестація для здобувачів ПТО

Червень місяць у освітньому процесі коледжу має важливе значення. Для молодих людей випускних курсів він призначений для складення випускних іспитів. Одними з них є здобувачі  професії Майстер ресторанного обслуговування. 21 червня відбулося засідання державної кваліфікаційної комісії, яка встановлювала відповідність набутих знань здобувачів професії майстра з організації обслуговування до стандарту даної професії. Цьогорічні випускники показали хороші знання та навички з професійної підготовки: організації обслуговування, роботи з клієнтами, видів сервірування, попиту на послуги у сфері ресторанного господарства. Свої відповіді  доповнювали знаннями набутими під час проходження виробничої практики на підприємствах регіону готельно-ресторанної сфери.  Наша молодь сьогодні -  не тільки затребуваний фахівець,  вона має активну громадянську позицію, прогресивна, патріотична. Наші випускники – наша гордість та майбутнє України.   

Відбулася ДКА з професії Електромеханік торговельного та холодильного устаткування.

Професійна підготовка Електромеханіків торговельного та холодильного устаткування завжди у коледжі на хорошому рівні. Кваліфікаційна комісії відмітила добрі знання з електротехніки, термодинаміки, принципу дії  холодильного устаткування.

Сьогоднішні роботодавці потребують  від випускника компетентності, самостійності, відповідальності, творчої активності, готовності до виконання будь-яких завдань, що передбачає кваліфікаційна характеристика професії.

Тому, головну увагу педагогічні працівники Бояновська А.Я., Стеренчак Р.М.,  Яцинович О.Т. зосереджували органічному взаємозв'язку теорії і практики, адже майбутній фахівець – це перш за все практик.

Сьогодні коледж, як і більшість навчальних закладів, підприємств і всіх українців переживає важкий період – війна. Це не обмежило надання  освітніх послуг для учнів групи  ЕМТУ, а створило навіть мотивацію – вчитися більше, працювати більше і приносити користь  в майбутньому.

Підсумки проходження технологічної практики

На черговому  засіданні циклової комісії товарознавства та комерційної діяльності (Протокол № 11 від 29.06 2023 р), крім питань, що стосувалися моніторингових досліджень якості всіх складових навчально-виховного процесу за 2022-2023 н.р. і розгляду плану на 2023-2024 н.р, обговорювали підсумки проходження технологічної практики студентами спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Керівник практики відмітила, що практична підготовка студентів є важливою складовою сучасного освітнього процесу та спрямована на оволодіння студентами системою професійних вмінь і навичок. Практика формує первинний досвід професійної діяльності та сприяє успішному саморозвитку студента. Передумовою для проходження технологічної практики є успішне засвоєння в повному обсязі дисциплін 6 семестрів підготовки згідно навчального плану за ОПП  спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Відповідно до Положення «Про проведення практики», студенти проходили технологічну практику згідно підписаних договорів співпраці коледжу і торговельного підприємства. Здебільшого – це магазини м. Бурштин, а також ТП Рогатинського, Калуського районів. В підприємстві видали наказ про проходження практики, проведено інструктажі з охорони праці. Студенти заносили інформацію про роботу в ролі дублера-комерсанта, товарознавця продовольчих і непродовольчих товарів в щоденник і за результатами оформили звіт. Відгуки - характеристики про проходження практики  надали керівники від підприємств, а керівник практики від коледжу проводив постійний моніторинг проходження практики. Підсумком завершення технологічної практики став захист звіту, виступи з слайдовими презентаціями. Високий рівень вмінь (92%) свідчить, що ми випускаємо ще одну групу спеціалістів, що можуть віднайти роботу, ставати успішними працівниками у сфері торгівлі, а також продовжувати навчання у ВНЗ. 

      Голова циклової комісії Оксана Рагулько

6 липня у ВСП" Бурштинський торговельно -економічний фаховий коледж ДТЕУ" пройшли урочистості з нагоди Дня випускника

 Випускники приймали привітання від гостей свята,викладачів, друзів, батьків. .

Позаду всі хвилювання й тривоги, успішно складені державні екзамени, захищені дипломні проєкти.

Цей липневий  день був наповнений посмішками та радістю. Площа коледжу, прибрана квітами та кольоровими кульками,патріотичні пісні та хвилюючі  танці   – усе свідчило про те, що відбувається щось особливе.

Привітав випускників зі святом директор коледжу Андрій Козак. Він підкреслив, що подія ця водночас і радісна, й сумна. Радість від того, що випускники отримали путівку в самостійне професійне життя. Сумним цей день став тому, що студенти залишають стіни коледжу. Директор побажав випускникам міцного здоров’я, миру, натхнення, гідної зарплати, добрих друзів на життєвому шляху.

Серед поважних гостей свята були голова Івано-Франківської районної Державної адміністрації Олександр Ярощук, заступник голови Івано-Франківської районної Державної адміністрації Олександр Попадинець, заступник міського голови Володимир Чуйко, декан Бурштинського деканату отець Дмитро Шмігель, заступник голови Івано-Франківської районної ради Лідія Чекайло, депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Іваськів, секретар Бурштинської міської ради Роман Іванюк, депутат Бурштинської міської ради Ольга Король, волонтери Надія Тарнавська та Христина Кравчук.



Щасливої вам дороги, дорогі наші випускники!

Співпраця коледжу із 

стейкхолдерами як умова підвищення ефективності підготовки майбутніх товарознавців, комерсантів

 

Те, що я чую - забуваю. Те, що я бачу й чую - трохи пам'ятаю. Те, що я чую, бачу, обговорюю -  починаю розуміти. Коли  чую, бачу, обговорюю й роблю - я набуваю знань і навичок.

 

Підприємництво, торгівля та біржова діяльність – найсучасніша та найбільш затребувана спеціальність бізнес-спрямування, що поєднує у собі спеціальні знання, уміння,  та практичні навички щодо створення та здійснення успішного бізнесу, прибуткової торгівлі. Товарознавець  є важливою фігурою в торгівлі - це спеціаліст, який добре знає виробництво товарів, має уявлення про основні властивості товарів і причини, що їх обумовили; він знає, які умови треба створювати, щоб забезпечити транспортування, зберігання та реалізацію товарів;   мусить також впливати на формування смаку споживачів. Але головні питання – асортимент і якість товарів. Аналіз  стану товарних ринків України в останні роки дозволяє зробити однозначний висновок про постійне зростання обсягів виробництва товарів нових видів, подальше ускладнення видової та внутрішньовидової структури їх асортименту, постійне підвищення вимог до рівня якості, екологічної безпеки та конкурентності, тому досконале вивчення такого широкого асортименту можливе лише в торговельних підприємствах.

Тісна співпраця та взаємодія з стейкхолдерами, їх постійна участь у формуванні освітньої програми дозволяє вести підготовку наших студентів відповідно до професійних компетенцій, яких мають набути студенти в процесі навчання. Уроки на виробництві спрямовані на вивчення широкого сучасного асортименту товарів, уміння працювати в команді і з командою, знати перспективи розвитку торгівлі, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та практичної роботи.

                                                                                  Викладач Ірина МАТЕЙКО

Діти – це маленькі частинки великого щастя, ім’я якому  –  Життя! 

Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. А тому, нехай кожна дитина відчує на собі любов, підтримку і захист в цьому складному світі. 

Сьогоднішній конкурс  малюнків на бетоні  з «Дружнім  простором» у ВСП БТЕФК ДТЕУ - це не тільки веселе свято для  самих підлітків, але і нагадування  суспільству про необхідність захищати права дітей, прагнути , щоб усі діти росли щасливими і в  майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.


З Днем захисту дітей!!!

9 червня у ВСП БТЕФК ДТЕУ відбувся хакатон (захід) громадських ініціатив у «Дружньому просторі» 

Учасники  навчилися основ проєктного менеджменту та розробили свої власні ініціативи на користь громади. Вони попрацювали з ентузіазмом і творчим завзяттям.

На розгляд поважного і компетентного журі в складі: Надії Кицели - керуючої справами  виконавчого комітету Бурштинської міської ради, Романа Іванюка - секретаря  Бурштинської міської ради, Ольги Король - директора ПК «Прометей» було представлено проєкти чотирьох команд.

Перемогу здобула команда «Безпечна палітра». Їхня ідея — оздобити укриття навчального закладу в патріотичному стилі, щоб кожен, хто змушений там ховатися під час загрози, почувався в безпеці, відчував спокій, душевну рівновагу і міг відволікатися від переживань.

Втілення проєкту послужить здобувачам освіти, жителям домівок поблизу та ВПО, що проживають у гуртожитку.

Роботи інших команд отримали належну оцінку журі і запевнення у фінансовій підтримці  їхніх ініціатив, щодо реалізації проєктів.

Радіємо за нашу небайдужу та сповнену ідей молодь, віримо в її громадську активність.

Ще один надзвичайно цікавий майстер-клас у «Дружньому просторі»  ВСП БТЕФК ДТЕУ 

Учасники вчилися техніки декупажу. Це незвична техніка, яка дозволяє створити справжній витвір мистецтва з найпростіших предметів. 

Наша молодь працювала над декупажем скляних пляшок, що слугуватимуть як вази. Малювали, клеїли, вирізали…

Виявляли незвичайну уяву, терпіння, вміння бачити прекрасне в  простих речах, бажання повністю  перетворити їх.

Результат не забарився! Ці чудові вази, створені учасниками майстер-класу, будуть прикрашати святкові столи під час сервірування. 

Пишаємося вами, юні майстри!

Молодь – це про наше сьогодення і про наше майбутнє…

 

16 травня 2023 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2023 та Тижня професійної освіти в Україні відбулося он-лайн засідання круглого столу «Молодіжне підприємництво в умовах воєнного стану та відновлення економіки України у повоєнний час», підготовленого та проведеного співробітниками лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України.

Учасниками круглого столу були педагогічні працівники коледжу. Особливості розвиту підприємницького потенціалу молоді в умовах воєнного стану і післявоєнної відбудови України розкрила у виступі викладач-методист Оксана Рагулько. Молодь – це та категорія населення, від якої безпосередньо залежить розвиток нашої країни в майбутньому. Молоді люди володіють необхідним потенціалом, реалізація якого найближчим часом може істотно поліпшити соціально-економічне становище суспільства і відродити національні та духовні надбання українського народу. Молодь прагне працювати і головний мотив – забезпечити своє фінансове благополуччя і незалежність, але страх відповідальності, брак коштів та знань, і просто невпевненість у собі змушує їх відкладати відкриття власної справи. Для нас, педагогів, окреслено важливе завдання - допомогти молодій людині повірити в свої сили і передати свій досвід, знання в розвитку підприємницької діяльності,  навчити переборювати проблеми, що виникають на шляху до здійснення мети, мрій. Для розвитку в молодих людей бажання самозайнятості, підприємницького потенціалу потрібна бізнес-освіта, безперервне навчання, ступеневе управління і формування особистості і підприємця.

Отже, позитивно на підвищення мотивації до підприємництва впливає якість освіти. Щоб теоретичні знання трансформувались в практичні навички, а навчання підвищувало мотивацію до генерації нових ідей, освіта в Україні має бути практично орієнтована. Необхідне удосконалення навчальних планів та програм з урахуванням нових бізнес-викликів; використання інтерактивних методів навчання; запрошення представників бізнесу прочитати гостьові лекції та поділитися власним досвідом створення успішних стартапів;  створення можливостей для участі студентів в конкурсах, допомоги у створенні власного бізнесу; сприяння участі студентів у міжнародних програмах обміну. Посилення практичної спрямованості української освіти сприятиме формуванню та реалізації підприємницького потенціалу молоді, що і закладе підґрунтя відновлення та стрімкого розвитку економіки України у післявоєнний період.


СПОЖИВАЧ МАЄ ПРАВО…

Кожен з нас, щодня є споживачем товарів і послуг для себе, своїх дітей та близьких. Права споживачів гарантуються Конституцією України. Контроль за якістю і безпечністю продукції  та всіх видів послуг і робіт здійснюється з боку держави та громадсько-суспільного руху. Спеціальності і професії, які готують в коледжі, вимагають від студентів не поверхневих знань, вони мають надавати послуги: готувати страви, реалізувати товари, обслуговувати відвідувачів. Від їх роботи залежить здоров’я, а іноді і життя людей, які їм довіряють. Тому  з метою посилення практичної складової освітнього процесу студентів та викладачів коледжу Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області організували практичний проєкт «Я знаю все про права споживача».

Своїм досвідом в організації захисту прав споживачів поділилися М. Томин  - начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду,  В. Сиромятнікова  - начальник відділу контролю у сфері торгівлі , робіт, послуг та регульованих цін, М. Гриник – начальник Галицького відділу  Івано-Франківського районного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Вони розкрили суть Закону України «Про захист прав споживачів» - основні права на задоволення основних потреб, на безпеку,  інформованість, відшкодування, бути вислуханим, право вибору, на здорове навколишнє середовище.

Особливу  зацікавленість у здобувачів освіти  викликали питання правової основи захисту прав споживачів; навичок з самозахисту за допомогою державних, недержавних консюмерських організацій, суду; про відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів, порядок інспектування підприємств торгівлі та ресторанного обслуговування; як  читати і розшифровувати товарну інформацію,  ідентифікувати товар у сфері обігу; особливості метрологічних визначень, повірки ваговимірювального обладнання; правила обміну товарів, виконання гарантійних зобов’язань, використання обмінного фонду торговельних підприємств.

ДЕНЬ  ВИШИВАНКИ 

 У ВСП БТЕФК  ДТЕУ

Вишиванка – символ України,

Кожної великої родини,

Нашої історії та мови

Залюбки вдяга

КОЖЕН ТРЕТІЙ ЧЕТВЕР ТРАВНЯ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В УКРАЇНІ. Свято не є офіційним чи релігійним, проте воно об’єднує усю країну та українців за кордоном, що справді робить його світлим та прекрасним.

 А для ВСП " Бурштинський торговельно - економічний фаховий коледж ДТЕУ" світлими сонячними промінчиками стали учні 1-В класу Бурштинського ліцею 2, котрі разом з своїм класним керівником Мар'яною Борис завітали до нашого закладу.

 Майстер виробничого навчання Галина Федів провела чудовий майстер-клас по оздобленні печива.

Проєкт " Дружній простір", що вже працює другий місяць у коледжі, дарує приємні враження та позитивні емоції дітям ВПО та дітям  нашого міста.

 Маємо надію, що традиції таких спільних заходів із закладами освіти збережуться і надалі.

Презентація програми YEP - стартап-інкубаторів

Сьогодні 25.04.23 в обласній військовій адміністрації за участю представників закладів фахової передвищої та вищої освіти нашої області відбулася презентація програми YEP, в якій брав участь директор ВСП БТЕФК ДТЕУ Андрій Козак.

Мережа стартап-інкубаторів YEP створює екосистему інноваційного молодіжного підприємництва в Україні.  Ініціатива YEP «Підприємницький університет» реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Ця програма вже працює в нашій країні 5 років, її продовжено ще на 2 роки та збільшено бюджет майже вдвічі. Під час зустрічі представники освіти отримали всю інформацію як приєднатися до програми. 

ПАМ'ЯТАЄМО...

18 лютого на Рогатинщині провели в останню путь полеглого героя Юрія Хіцяка, який загинув від ворожого дрону на Бахмутському напрямку. Юрій закінчив наш коледж у 2016 році за професією офіціант; бармен. 14 ЛЮТОГО 2024 р. ВОРОЖИЙ ДРОН. СКИНУВ ВИБУХОВИЙ БОЄПРИПАС, ЯКИЙ СМЕРТЕЛЬНО ТРАВМУВАВ ЮРІЯ ХІЦЯКА. НАВІДНИК КУЛЕМЕТНОГО ВІДДІЛЕННЯ КУЛЕМЕТНОГО ВЗВОДУ СТРІЛЕЦЬКОГО БАТАЛЬЙОНУ 10-Ї ОКРЕМОЇ ГІРСЬКО-ШТУРМОВОЇ БРИГАДИ «ЕДЕЛЬВЕЙ» ЗАГИНУВ НЕПОДАЛІК РОЗДОЛІВКИ БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ .

Всім колективом ВСП"БТЕФК ДТЕУ" схиляємо голови перед подвигом нашого Героя.  Щирі співчуття рідним. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!!!


На Донеччині загинув військовослужбовець із села Яблуниця, Поляницької громади, Петро Жіляк. Воїн вважався зниклим безвісти з жовтня 2022 року.

Про це у коментарі Суспільному розповів староста села Назарій Поляк.

За його словами, Петро Жіляк народився 17 червня 1999 року в Яблуниці. Був єдиним сином у батьків.

У вересні 2022 хлопець підписав контракт на військову службу. 16 жовтня цього ж року Петро Жіляк загинув у селі Опитне на Донеччині.

2 грудня 2023 року надійшло підтвердження, що воїна ідентифікували за допомогою ДНК.

 Йому було лише 27 років...

    З болем і смутком повідомляємо, що захищаючи Україну від російських агресорів, 26 липня  під час виконання бойового завдання у Запорізькій області загинув наш випускник --  Микола Олійник, командир стрілецького відділення.

   З перших днів російської агресії у лютому 2022 року і до останнього дня він був на захисті територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. Неодноразово нагороджений командиром військової частини грамотами за мужність та відвагу, проявлені під час виконання військового обов'язку.

   Хай Господь прийме його душу і дасть сил рідним та близьким пережити це горе.

Сумуємо разом із Вами, низько схиляємо голови у скорботі.

Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав Батьківщину та кожного з нас!

І знову сумна звістка ...

 26 квітня 2023 р. в бою за Україну загинув наш випускник Кучер Богдан Богданович (народився 7 червня 1989 року).

Життя солдата, стрільця 2 штурмового відділення 1 штурмового взводу штурмової роти обірвалося під Бахмутом.

   Щирі співчуття родині .

 

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ !

З глибоким сумом повідомляємо, що на війні з російськими окупантами загинув наш випускник Віталій Дерев'янко. 

Віталій навчався у коледжі з 01.09.2011р. по 24.06.2014р. в групі АТ-2 за професією "Агент з організації туризму; покоївка; адміністратор". Хлопець був щирою і світлою людиною, надихав усіх до життя.

Його історія боротьби розпочалась 29 червня 2022 року. Саме тоді Віталій Дерев’янко був мобілізований. Матрос розвідувального відділення виконував бойові завдання у гарячих точках України. Щоб захищати Україну, двічі проходив навчання в Англії.

12 квітня 2023 року перестало битися молоде серце Віталія.

Всім колективом ВСП"БТЕФК ДТЕУ" схиляємо голови перед подвигом нашого Героя.  Щирі співчуття рідним. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!!!

День вступника у ВСП "Бурштинський                 торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ"

      Майстер-класи, виставки професій та патріотичний виховний захід "Повертайся живим" надзвичайно сподобались учням та вчителям сусідніх ОТГ.

Ми творимо красу заради миру!

Україна була, є і буде!!!


Круглий стіл  "Професійна та фахова передвища освіти у навчальному, економічному та державотворчому просторі сьогодення"

20 квітня 2023 року – день в коледжі був насичений різноманітними подіями. В рамках Дня вступника проведено засідання Круглого столу з теми: «Професійна та фахова передвища освіти у навчальному, економічному та державотворчому просторі сьогодення».

До обговорення проблеми підготовки кваліфікованих кадрів відповідно до потреб особистості, національної економіки та суспільства долучилися представники дотичних до нас сфер. Склад круглого столу: модератор, директор коледжу Андрій Козак, заступник директора департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Ігор Гаврилюк, заступник директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольга Шевчук, директор Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Тетяна Захар, заступник директора з наукової роботи національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, заступник голови Бурштинського ТГ Володимир Чуйко, заступник голови Дубовецької ТГ  Тетяна Опацька,  депутати Бурштинської ТГ та приватні підприємці Тетяна Сенчина та Володимир Федорняк, начальники відділів освіти: Галицької ТГ Іван Матейко, Бурштинського ТГ Іванна Томин, Більшівцівської ТГ Лідія Крупа, Дубовецької ТГ Ірина Целухіна,  представник фірми Матро Олена Павлишинець , представниця фірми Ельма Дерія Кляйнерт, отець-декан Дмитро Шмігель та інші педагогічні працівники коледжу.

З презентацією успішного досвіду співпраці між Україною і Німеччиною щодо здобуття професійної освіти за європейськими стандартами виступила Дерія Кляйнерт. ЇЇ доповідь було доповнено прямим включенням наших студентів, які вже здобувають освіту у Німеччині за дуальною формою.

Завжди пріоритетним питанням підготовки фахівців є їхня затребуваність. Тому до участі в обговоренні перспектив кар’єрного зростання були запрошені випускники коледжу – власник бізнесу та ресторану «Стара Ворохта» Дмитро Савчук та шеф-кухар ресторану «Бельведер» Іванна Канц, яка такими словами завершила своє звернення: «З гнізда закладу вилітають молоді та юні мрійники зі знанням свого фаху, існування коледжу є недаремним і основа великого майбутнього саме тут.»

 

В час проведення круглого столу в коледжі працювала атестаційна комісія департаменту освіти і науки ОДА з атестації навчального закладу з здійснення освітньої діяльності у галузі професійно-технічної освіти. Виконання комплексних кваліфікаційних завдань з професійно-практичної підготовки електромеханіків торговельного та холодильного устаткування та кухарів мали можливість побачити учасники круглого столу через пряме включення.

Поза увагою не залишилися головні гості коледжу – молодь закладів загальної середньої освіти регіону (Галицька ТГ, Дубівецька ТГ, Більшівцівська ТГ, Бурштинська ТГ). Для них було підготовлено ряд заходів різного спрямування, а саме: дослідна лабораторія товарознавства з визначення якості молока, майстер-клас з приготування змішаних напоїв, концерт від студентського самоврядування та художньої самодіяльності коледжу. Із пів сотні гостей своїми враженнями від знайомства з коледжем поділилися потенційні вступники Степан і Настя.

Після проведення дискусій визначилися основні напрямки спільної співпраці учасників круглого столу для покращення підготовки фахівців в сучасних умовах, які також рекомендовані до впровадження у закладах фпо області відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 06.04.2023 за № 646-21/2023 «Про стан розвитку фахової передвищої освіти в Івано-Франківській області», а саме: здійснення підготовки фахівців відповідно до потреб регіонального ринку праці; розвиток дуальної форми здобуття освіти як рівноправного партнерства між закладами фахової передвищої освіти, роботодавцями і здобувачами освіти; оновлення матеріально-технічної бази та підвищення ефективності освітнього процесу через впровадження сучасних технологій та засобів навчання; розширення механізмів пошуку баз практики для здобувачів фпо шляхом посилення державно-приватного співробітництва під час воєнного стану та повоєнного відновлення економіки України.


Чорнобиль… Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

 

26 квітня у ВСП БТЕФК ДТЕУ викладач історії Ігор Лесів із здобувачами освіти провели годину пам’яті під назвою «Чорнобиль не має минулого часу», приурочена 37-й річниці Чорнобильської катастрофи.

Чорнобильська аварія – перший дзвінок у XXI століття. Нехай у цей день, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думках кожного з нас співчуттям і милосердям.

Ми завжди з повагою будемо ставитися та цінувати той подвиг, який здійснили люди, що в перші години та дні боролися із наслідками Чорнобильського лиха, не задумуючись про себе, вони принесли в жертву власне здоров’я, а дехто і життя, аби врятувати інших.

 

Згідно плану роботи коледжу, систематично проводяться засідання "Школи молодого викладача". Керівник школи, Войкіна Н.В. 04.05.23., на черговому засіданні підняла щорічну актуальну тему методів та форм проведення підготовки і консультацій здобувачів освіти до зовнішнього незалежного оцінювання, де наголосила на формулі конструктивного налаштування на тестування та психологічній готовності учнів і студентів до такого важливого іспиту у час воєнного стану в країні. Велась дискусія щодо організації самостійної роботи здобувачів освіти, обмінювались думками сутності та методів самовиховання і самоосвіти. Стеренчак М.Р. ознайомив учасників ШМВ із новинами на освітянській ниві. Важливі питання були винесені та затверджені до ухвали засідання.

РОЗМАЛЮЮ ПИСАНКУ, ПАСОЧКУ СПЕЧУ

Традиційні майстер-класи у ВСП " Бурштинський торговельно -економічний фаховий коледж ДТЕУ". П'ятикласники Бурштинського ліцею №3 оздоблювали паски, розписували писанки із величезним задоволенням.

Чекаємо нових пропозицій від дев'ятикласників !!!

Смачні пасочки для наших захисників 

від ВСП БТЕФК  ДТЕУ 

Великдень належить до тих свят, дата яких змінюється кожного року. Це свято пов'язане з Воскресінням Ісуса Христа, а отже символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.

Незабаром свято Великодня, свято , котре завжди з нетерпінням чекають і дорослі й діти. А ще на смачні  пасочки з  чекають наші хлопці на передовій.

      Майстри виробничого навчання, викладачі та здобувачі освіти ВСП "Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ випікали духмяні паски з надією та вірою в нашу ПЕРЕМОГУ!!!

Слава Україні!!!

Слава ЗСУ!!!

Стартував проєкт «Дружній простір»

Цього тижня у ВСП «Бурштинський  торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відбулося відкриття «Дружнього простору» — хабу для дітей та підлітків, що постраждали від війни.

Мета цього проєкту —  пом'якшити негативний вплив на психоемоційний стан молоді, зокрема ВПО.

На відкриття завітали діти, підлітки, а також їхні батьки, що проживають у нашому місті. Гостей урочисто привітали представники місцевої влади, розважили чудові танцюристи та музиканти. Дітки виготовили великодню листівку, пройшли екскурсію по коледжу та дружно почаювали разом. І діти, і батьки залишилися надзвичайно задоволені.

Наш заклад став п'ятнадцятим дружнім простором в Україні. Проєкт вже втілюється у Вінниці, Дніпрі, Новомосковську, Гадячі, Горішніх Плавнях, Сокалі, Кіцмані, Новоукраїнці, Івано-Франківську, Тернополі, Житомирі, Нововолинську, Володимирі та Тульчині.

Надалі у хабі будуть проводитися розвивальні та розважальні заходи для дітей та молоді різного віку. Зокрема заняття з профорієнтації, медіаграмотності, першої медичної допомоги та мінно-вибухової безпеки. Також у межах «Дружнього простору» будуть надаватися індивідуальні та групові психологічні консультації, проводитися майстер-класи з психологічної розрядки.

Проєкт «Дружній простір» реалізує ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова»» у межах проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб/EU4Skills», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.


Чекайте новин з дружнього простору!!!


Майстер-клас «Методи приготування коктейлів»

Коктейлі - це мистецтво, яке може розповісти про нас все і навіть більше !

В коледжі пройшов майстер-клас з приготування коктейлів  під керівництвом майстра в\н Бардовської Галини Олексіївни.  Активну участь в приготуванні коктейлів взяли дев’ятикласники Бурштинської гімназії №1. Учні  навчилися готувати освіжаючі коктейлі. Після майстер-класу учасники продегустували свої напої в затишній атмосфері закладу.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін – час тісної співпраці викладача і студента. Кожен день був особливим, яскравим, незабутнім. А предметний тиждень - свято творчого , нестандартного підходу до навчання та виховання студентів. Тиждень загальноосвітніх дисциплін закінчився, але продовжуватиметься праця викладачів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Шановні студенти – учасники тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, ми, викладачі циклової комісії, щиро вдячні Вам за активну участь у підготовці та проведенні всіх заходів нашого предметного тижня, а також за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті!

Усім студентам бажаємо успіхів, енергії, ініціативності, подальших перемог, не втрачати амбіцій і наполегливості, не втрачати віру в себе і свої можливості, а також цікавого життя протягом навчання в коледжі!

  Голова циклової комісії      Стеренчак Л.В

Український вареник- символ єдності родини

Майстер-клас, який відбувся 17 березня  у ВСП "Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" ознайомив дітей зі стравами української кухні, з традиціями, пов'язаними із приготуванням страви- вареники.                                                                        Щирі усмішки дошкільнят, оплески присутніх, веселі казкові герої та руханки, і звичайно, процес приготування вареників найбільше сподобався нашим маленьким гостям.

     Свято Вареника стало символом єднання дорослих та дітей. Дякуємо всім, всім, всім! Щасливого  дитинства під мирним небом!

Все буде Україна!!!

ПОЕЗІЯ - це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі!

21 березня у Всесвітній день поезії у ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» був проведений конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка серед здобувачів освіти з метою популяризації творчості і любові до слова Кобзаря.

МУЗЕЙ КАРАЇМСЬКОЇ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ

23 березня  відвідувачів Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» частували караїмськими стравами.

Всім посмакували кибини (пиріжок з м’ясом), ак-алва (святкова халва) та буза (напій), які приготували студенти ВСП "БТЕФК ДТЕУ" в рамках мистецького проєкту «Поринаємо в культуру зі смаком. Хош иштах!» / «Хош иштах» з караїмської мови – Смачного!

Зазначимо, що караїмську традицію приготування пиріжка з м’ясом «ет аяклак» караїми Мелітополя внесли у 2018 р. до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Власне, її зуміли відтворити в Музеї караїмської історії та культури бурштинські кухарі.

 Відвідувачі не лише куштували смачні страви, а й почули багато цікавого про історію та релігію караїмського етносу, зокрема караїмів Галича, давні традиції, що збереглися до наших днів.

А поділилися своїми знаннями про унікальний караїмський етнос і його культуру онук газана Марка Леоновича з роду га-Машбір Віктор Леонович, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, завідувач Музею караїмської історії та культури Роман Рарик, директор ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ»  Андрій Козак.

                 У Музеї караїмської історії та культури завжди цікаво.

ДЕНЬ ГОСТИННОСТІ 

у Бурштинському ТЕФК ДТЕУ  2022 

Здобувайте освіту у нас

День пам'яті 

Героїв Небесної Сотні

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

НЕБЕСНА СОТНЯ в вирій полетіла…

«21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, по-іншому, його ще називають днем материнської мови», - саме такими словами розпочали  виступ студенти, учні та викладач Лазорко Іванна Василівна. Кожне слово про рідну мову зачіпало найпотаємніші струни кожного, хто був присутній на святі рідної мови.

       Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Мова є основою духовного багатства народу, вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді.                                                                    

           Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але впевнено можна стверджувати, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Тож бажаємо всім українцям плекати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

Любімо свою рідну мову, мову наших батьків, мову нашої країни!


Виробнича практика здобувачів освіти з професії «Кухар;Кондитер»  

        Професія складна і потребує не лише естетичного смаку та художніх здібностей від працівника, але й багатьох знань та вмінь.

        Кухар-кондитер – це, в першу чергу,  творець прекрасного, смачного, привабливого.  Україна здавна славиться своєю національною кухнею, яка створювалася протягом сторіч, вона багата на традиції, вирізняється розмаїттям страв. Так само і наша маленька країна ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відзначається різноманітністю приготуванням страв, високими смаковими якостями. 

          Здобувачі освіти першого курсу групи ККд2 вперше вийшли на виробничу практику у навчальному закладі. Наші учні  люблять свою професію і готують страви із задоволенням на уроках виробничого навчання, які є основною складовою частиною при вивченні обраної професії. Перші набуті знання, уміння та навички від свого  наставника, майстра виробничого навчання Стасишин Вікторії Вікторівни,  отримують учні. Вони вміло повторюють вправи за майстром та на практиці відпрацьовують набуті навички, прислухаються до порад свого наставника.

        Після закінчення виробничої практики здобувачі освіти продемонструють свої удосконалені та набуті знання, уміння та навички під час відпрацювання кваліфікаційної пробної роботи.

                                    А ДАЛІ БУДЕ!!!      

Кваліфікаційні іспити-січень 2023

Завершальним етапом навчання в коледжі є державний екзамен. Для випускників коледжу, які навчались за спеціальністю «Харчові технології», державний кваліфікаційний іспит - це надзвичайно важливий момент, адже вони перед членами екзаменаційної комісії повинні підтвердити рівень здобутих у коледжі теоретичних знань та практичних вмінь. Екзаменаційна комісія, яку очолила роботодавець Людмила Стефанишин, директор ресторану «BBG», оцінювала теоретичну підготовку добувачів освіти, їх практичні навички та вміння застосовувати їх у фаховій діяльності.

Вітаємо студентів з успішною здачею іспитів та бажаємо успіхів у майбутньому професійному становленні.

 Давнє гуцульське містечко Ворохта невеличке, але зачаровує своєю красою та колоритними барвами. А ще у ньому багато дерев'яних будинків, поміж яких змійкою в'ється річка Прут.     Туристи мандрують сюди за яскравими емоціями та позитивом. Студенти 1-3 курсів сьогодні ознайомились з туристично- готельними комплексами цієї місцевості. 

        Дуже тепла та затишна атмосфера, приємний персонал та вишукана кухня.

Обговорення ОПП 241 Туризм, 242 Готельно-ресторанна справа

       16 лютого 2023 року відбулася зустріч зі стейкхолдером  Савчуком Дмитром, який є приватним підприємцем та керуючим ресторану "Стара Ворохта". Зустріч відбулася у невимушеній атмосфері у старовинному селищі Ворохта, де здійснювалося обговорення освітньо- професійної програми "Готельно-ресторанна справа " та "Туризм" , а також вносилися пропозиції щодо переліку та змісту освітніх компонентів, які будуть спрямовані на досягнення кращих результатів навчання для здобувачів освіти. Зі сторони закладу були присутні голова циклової комісії готельно-ресторанного сервісу та туризму Ольга Зелена, педпрацівники Петро Стрембіцький, Мар'ян Сеньків та заступник  директора з виховної роботи Мар'яна Савчук.

Обговорення ОПП «Виробництво харчової продукції» за участі стейкхолдерів

       23 січня 2023 року проведено засідання циклової комісії  готельно-ресторанного сервісу та туризму. Основне питання порядку денного -- обговореня освітньо-професійної програми «Виробництво харчової продукції», яка підлягає оновленню. Засідання відбулося за участі заінтересованих сторін-педагогічних працівників, здобувачів освіти та роботодавців. Від роботодавців виступила Людмила Стефанишин - директор ресторану «BBG», яка  внесла пропозиції щодо переліку та змісту освітніх компонентів ОПП, спрямованих на результати навчання.

24 січня у Харківській Державній бібліотеці ім. Короленка відновлена робота Школи молодого винахідника, яку щороку організовують працівники відділу науково- інформаційного забезпечення інноваційних процесів.  Студенти ВСП «БТЕФК ДТЕУ» за спеціальностями "Харчові технології" та "Готельно-ресторанна справа" взяли участь в онлайн-тренінгу до Міжнародного дня освіти .


26 січня 2023р. відбулося засідання циклової комісії товарознавства та комерційної діяльності (Протокол № 7), де  в результаті проведення аналізу, обговорення робоча група внесла зміни в діючу освітньо-професійну  програму для здобувачів освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра спеціальності «Підприємництво та торгівля». Перегляд ОП відбувається за результатами постійного моніторингу ринку праці і зворотного зв’язку із академічною спільнотою, студентами і роботодавцями. Здобувачі освіти безпосередньо та через органи студентського самоврядування залучені до процесу періодичного перегляду освітньої програми та інших процедур забезпечення її якості як партнери. Проведено анкетування (Google-форми) через визначення  їх думки щодо якості освітніх програм та освітньої діяльності в коледжі. Студент 3-го курсу Балай Богдан вказав на важливу роль у їхній підготовці проходження  навчальної, а пізніше – технологічної практики. На засіданні присутня представник стейкхолдерів Бучко М.П., директор магазину «Горгани», яка є  потенційним роботодавцем для випускників коледжу, забезпечує базою для проходження практики, контролю за відповідністю змістовного наповнення завдань практики сучасним вимогам практичної професійної діяльності в якості керівників від баз практики та участю у навчальному процесі у якості голови екзаменаційної комісії. Бучко М.П. розкрила очікувані результати, поділилася позитивними враженнями від випускників коледжу, які приходять працювати в підприємство. Особливої уваги заслуговують високі загальні і спеціальні компетентності. Більшої уваги потребують у вивченні здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології. ОПП – це не застигла догма, а реалістичний документ, що відповідає вимогам сьогодення, потреб ринку праці, галузі, стратегії  коледжу, що направлений на забезпечення належного рівня освітніх послуг та створення сприятливого середовища для здобувачів даної спеціальності.

 

                      Гарант ОПП програми, голова циклової комісії Рагулько О.Л.

16 лютого 2023 р. ВСП «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відзначив ДЕНЬ ЄДНАННЯ.

     Студенти І курсу груп ГРС та ПТБД під керівництва викладача історії Ігоря Лесіва на виховній годині розповіли про історію цієї дати, заходи дня, традиції та єдність українців під час повномасштабної війни.

   ДЕНЬ ЄДНАННЯ – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні, як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

   Сьогодні в Україні, у містах і селах піднімають Державний Прапор і виконують Гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати героїв, які зараз боряться за нашу свободу та мир на фронті. З нами Бог та перемога!

                                               Боже, вислухай благання,

                                         Нищить недоля наш край.

                                          В єдності сила народу,

                                          Боже, нам єдність подай.

6 грудня - День збройних Сил України. В коледжі відбулося спортивно-патріотичний захід для здобувачів освіти. На свято були запрошенні представники Галицького військкомату. 

В коледжі працює комісія регіональної експертної ради з атестації навчального закладу в частині підготовки кваліфікованих робітників . 

В лабораторії коледжу майстер виробничого навчання Шульга Галина Миронівна провела відкрите гурткове заняття з приготування здорового печива та енергетичних цукерок.

Салат Веррін Шартрез в бокалі

Страва 1.mp4

Черевата Надія – учениця групи 3ККД-2 (майстер вн Пелих М.Й.)

 Стейк гарбузовий в мигдалевому панірування з вершково-шпинатним соусом та сирним кремом Шевро.

Страва 3.mp4

Шульга Євгеній учень групи 2ККД-2 (майстер вн Шульга Г.М.)

Кошіль гарбузовий 

Страва 2.mp4

Медвідь Андрій – студент групи 4ХТ (майстер Фігура Л.Я.)

Благодійний аукціон "Вірю в ЗСУ"

Порося Молочне.mp4
Картина Герої Сходять на небо.mp4
Торт Пень Осінній.mp4
Торт ВСе буде Україна.mp4
Золото України.mp4
Козацький кошик.mp4
Торт Вірю в ЗСУ.mp4
Торт Серце.mp4

23 листопада  студенти  спеціальності «Туризм»  під час проходження навчальної краєзнавчої практики відвідали старовинне місто Коломию. Велич вражає з перших кроків, таємнича старовина  кличе за собою. Славнозвісні музеї такі, як : «Музей історії Коломиї», «Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття»,  не можуть залишити байдужим жодного, адже - це наша історія, наше коріння.

 Також студенти зустрілися з мером міста Коломиї  -- Богданом Станіславським , який розповів про свою роботу та пояснив , як здійснюється утримання історичних цінностей міста та як планується  збільшення туристичного бізнесу в регіоні.

Дякуємо дирекції АТ "ДТЕК Західенерго",  ВП "Бурштинська ТЕС" за надання транспорту для поїздки.


2 листопада фахівцями Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно із волонтером системи БВПД проведено семінар та тему: "Забезпечення прав неповнолітніх осіб на БВПД" для викладачів та дирекції навчального закладу.

Начальник відділу безоплатної правової допомоги Калуського МЦ Орест Жидан розповів присутнім про систему безоплатної правової допомоги в цілому та про функціонування Калуського місцевого центру.

Головний юрист Калуського МЦ Василь Ткачук, ознайомив присутніх з правами неповнолітніх з досягненням певного віку, обов’язками та відповідальністю у разі порушень прав інших людей чи вчинення правопорушень, особливостями застосування покарань до неповнолітніх.

Приємною нотою зустрічі стало те, що представники  Калуського МЦ відзначили подякою Координаційного центру з надання правової допомоги Ольгу Зелену  за сумлінну працю та зразкове здійснення волонтерської діяльності.


" Допоможи солдату- 

захисти Батьківщину".

28 жовтня у ВСП

" Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" була проведена благодійна ярмарка доброти та вдячності, яка пройшла під гаслом " Допоможи солдату- захисти Батьківщину".

Під час благодійної ярмарки  кондитерських виробів було зібрано 8000 гривень. Ці кошти буде передано на потреби ЗСУ.

 Щира подяка за активність, ініціативність та підтримку усім учасникам ярмарки, які долучилися до такої потрібної справи.

Адже благодійність- це свято, де є бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку підтримати воїнів, що знаходяться на лінії фронту, відчуттям теплоти і вдячності.


В Івано -Франківську відбулася зустріч студентів з представниками фірми "Matro", на якій обговорили подальшу співпрацю з німецькою фірмою"Elma".Завдяки дворічній освіті студенти можуть здобути професійну кваліфікацію, яка визнається в цілому світі, та дає можливість кожному працювати та жити в цілому світі.


З хвилини мовчання та глибокої пошани до загиблих героїв України і вшанування їх світлої пам’яті розпочався перший урок  у студентів коледжу  «Ми українці: честь і слава незламним!». Зосередженість у поглядах, тривожність, але віра і надія, гордість за приналежність до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу. Борони свою землю, роби все, що можеш там, де ти є, для того, щоб правда перемогла. Якщо ти воїн – борони країну; якщо ти вчитель – вчи дітей; якщо ти студент – здобувай спеціальність, щоб відбудувати свою країну, щоб перемогти у цій жорстокій війні… Нові слова з’явилися в нашій розмовній мові: донат і волонтерський рух, герой і героїзм  та протилежні їм  - рашизм, війна, ненависть. Завдання в молодих людей сьогодні не тільки вчитися, а зберегти здоров’я і життя в умовах війни.

«Ой у лузі червона калина…» - цей відеоролик не залишає нікого байдужим і укріплює наші наміри боротися за волю, життя і радість! Ви сильні, мужні, розумні - майбутнє за вами! Мирного неба, юнацьких і дівочих мрій і захоплень, успіхів у навчанні!

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.

Щоб жить — я всі кайдани розірву.

Я стверджуюсь, я утверждаюсь,

Бо я живу!

 «І настав той час, що збулися пророчі слова: «Один сказав: «Слава Україні!», а мільйони відповіли: «Героям Слава!»

Куратор Рагулько О.Л.


СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПРО КОЛЕДЖ

Рекламний проект для абітурієнтів.mp4

Про спеціальність 

Підприємництво та біржова діяльність

   Виробнича практика – ще один крок до професіоналізму. Саме таку практику проходять студенти ВСП «БТЕФК ДТЕУ» групи 3ХТ за спеціальністю «Харчові технології» під керівництвом наставника Мазур М.Я

З робочою поїздкою відвідала Бурштинську територіальну громаду, де ознайомилася із наданням допомоги внутрішньо переміщеним людям, які переїхали сюди з зони активних бойових дій. 

У Бурштині внутрішньо переміщені особи проживають у ліцеї № 2, Бурштинському енергетичному фаховому коледжі ІФНТУНГ, Бурштинському торговельно-економічному фаховому коледжі та Бурштинському навчально-виховному комплексі.

Понад 143 тисячі вимушено переселених осіб проживають на Прикарпатті. У Бурштинській територіальній громаді  таких 1800 людей із Донецька , Луганська, Слов’янська, Харкова.

Ми повинні чітко знати - хто повернеться  додому, а хто залишається на Івано-Франківщині. Більшість переселенців проживають у місті Бурштин. Перший рівень нашої роботи - це є базовий. Тобто переселенців потрібно забезпечити житлом. 

Другий рівень – це працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Також передали у центри тимчасового проживання внутрішньо переміщених людей гуманітарну допомогу від БО «Фундація Дім Рональда МакДональда».

Встає над світом щире сонце вранці,

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я – українець! І горджуся цим! 

Курсова робота студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» виконується з метою закріплення та поглиблення знань, одержаних  під час вивчення навчального курсу  «Товарознавство». Вона становить собою дослідження студента, спрямоване на вирішення певного конкретного фахового завдання і допомагає  систематизувати отримані теоретичні знання та набути навичок проведення наукових досліджень: вміння збирати, аналізувати і систематизувати статистичну інформацію; здатність застосовувати отримані знання при вирішенні практичних завдань; формулювати висновки, пропозиції і рекомендації з предмета дослідження. Захист курсової роботи в режимі он-лайн має свої особливості і важлива роль відводиться  слайдовій презентації, вмінню висловлювати свої думки, робити порівняння, шукати сучасні підходи щодо удосконалення роботи підприємства, покращення якості товарів, зменшення фальсифікації та товарних втрат. Важливою підтримкою для студентів групи  3-ПТБД було привітання директора коледжу  Козак А.Р.  і заступника директора з НВР Чепіль М.М,  які побажали плідної праці і успіхів.

Методичний тиждень викладачів спецдисциплін торговельно-економічного напрямку

Жодна система освіти не може бути кращою, аніж вчителі, які в ній працюють, а  проведення методичних тижнів відкриває можливість демонструвати нові педагогічні технології, обмінюватися досвідом, здійснювати процес навчання й засвоєння знань із урахуванням взаємодії технічних і людських ресурсів. На засіданні циклової комісії від 22 березня 2022 р. (Протокол № 6) розроблено план проведення тижня, заступниками директора Кохан Г.Я., Торбин О.І., методистом Іванів Н.В.  надані методичні рекомендації щодо організації запланованих заходів. Ось уже третій рік дистанційне і змішане навчання стало викликом для педагогів, здобувачів освіти. І хоча в умовах воєнного стану в країні змінився формат проведення тижня, мета залишилася – підготувати конкурентноздатного фахівця, навчання якого здійснюється на основі фундаментальних досягнень науки. Найбільше зацікавлення  в студентів і педагогів мали такі заходи:

-        Стельмах Л.І. Засідання круглого столу на тему: «Підходи до підготовки конкурентоспроможних менеджерів для сфери торгівлі».  Студенти презентували свої погляди на моделювання посади менеджера в  сучасному бізнесі та поділилися баченням керівників підприємств,  де мали можливість проходити виробничу практику, визначили стратегічні перспективи зміни вимог до сучасного менеджера.

-        Стеренчак Р.М. Захист навчальних проектів з теми «Використання напівпровідникових приладів в устаткуванні харчової промисловості».( Робота на платформі «Googl Meet»)

-        Заставна І.В. Конкурс знавців бухгалтерського обліку «Облік – запорука економічного успіху». Бухгалтерський облік – це мова сучасного бізнесу, тому важливо використовувати комп’ютерні технології, що є інструментами процесів керівництва і діяльності підприємств торгівлі.

-        Рагулько О.Л. Відкрите  он-лайн заняття «Практична робота: дослідження асортименту і якості борошняних кондитерських виробів». Форма проведення: сфокусований на демонстрації «Перевернутий клас». Студенти підготували презентації, «буктрейлери», практичні рекомендації.

-        Мигдалович А.І. Практичне заняття на виробництві «Дослідження асортименту  непродовольчих товарів, рівня обслуговування споживачів» (Магазин «Копієчка»). Практичні компетенції найкраще розвивати в умовах безпосередньої участі в обслуговуванні, спілкуванням з покупцями, вивченням асортименту товарів, впровадження мерчандайзингу.

-        Бояновська А.Я. Науково - практичне обговорення питання «Інновації в навчанні – 2022» - підсумки проведення тижня і обговорення результатів проведеної роботи

28 квітня 2022 року у Відокремленому структурному підрозділі «Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету» відбулися вибори ректора Державного торговельно-економічного університету. За результатами виборів на виборчій дільниці в ВСП « БТЕФК ДТЕУ» одноголосно підтримали кандидатуру Анатолія  Антоновича Мазаракі. Колектив коледжу щиро вітає Анатолія Антоновича з перемогою на виборчій дільниці ВСП « БТЕФК ДТЕУ».  Впевнені, що спільними зусиллями досягнемо нових цілей  та подолаємо виклики сьогодення, а велика довіра колективу,  хай додасть Вам впевненості та наснаги. Щиро бажаємо міцного здоров’я невичерпної енергії та мирного неба! Разом ми непереможні!

Відбулась атестація педагогічних працівниківСкладна ситуація, яка склалася у країні, внесла свої корективи у звичний плин життя нашого коледжу. Та попри все у ВСП «Бурштинський ТЕФК ДТЕУ» 24 березня, згідно графіка, відбулося засідання атестаційної комісії І рівня.Вітаємо педагогічних працівників із успішним проходженням атестації! Творчих здобутків Вам у подальшій професійній діяльності!
До Дня Єднання  16 лютого весь студентсько-педагогічний колектив коледжу взяв участь у піднятті Державного Прапору України. Для здобувачів освіти, які знаходяться на дистанційному навчанні проводилася онлайн трансляція. Нехай любов до рідного краю згуртовує нас в ім'я процвітання демократичної та могутньої УКРАЇНИ!  #UAразом
Педагогічні читання 2022. Традиційно в січні місяці в коледжі проходять педагогічні читання. Карантинні обмеження посилили виклики, які стоять перед закладами освіти України. Потреба в нових підходах до навчання залишається проблемним питанням для значної частини освітян. Тема цьогорічного обговорення - «Організація освітнього процесу в умовах змішаного навчання»". На засіданні, де був присутній директор коледжу Козак А.Р., члени циклової комісії товарознавства та комерційної діяльності поділилися досвідом організації змішаного навчання - різновидом гібридної методики, коли відбувається поєднання он-лайн, традиційного навчання та самостійної роботи здобувачів освіти. Якісно новий підхід до навчання трансформує, а іноді і «перевертає» клас. «Цифрове покоління”, що з’являється сьогодні, вміло використовує новітні технології, очікує на їх постійну доступність у всіх аспектах життя. Сучасні учні, студенти хочуть навчатися швидко, ефективно та мобільно.  Викладач стає фасилітатором навчального процесу, що активно взаємодіє з ними, відстежує прогрес та допомагає у разі потреби. Цікаві виступи Заставної І.В., Стельмах Л.І., Мигдалович А.І., Стеренчака Р.М. доповнювались презентаціями. Досвідом роботи в питанні створення навчального простору предмета в Google Classroom поділилася викладач Торбин О.І. Система змішаного навчання підвищує ефективність і якість навчання завдяки додатковим можливостям пізнання навколишньої дійсності і самопізнання, розвитку особистості студента; управління навчально-виховним процесом, проведенню моніторингу  результатів навчальної діяльності, поширення науково-методичного досвіду; організації інтелектуального дозвілля. 
Розвиваємо компетенції: людині природою дана вся палітра кольорів, що і з чим змішувати, кожен вибирає для себе сам…Мотивацією в навчанні для студентів з підготовки за спеціальністю “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" є вміння викладача правильно відкрити   можливості їхнього майбутнього. Викладач дисципліни «Основи торговельного підприємництва» Стельмах Л.І  розпочала заняття з фрази, яку чути від молодих людей: «Хочу відкрити свій бізнес!». Для його створення знадобиться перспективна бізнес-ідея, яку спробували «втілити в життя» студенти під час інтелектуального марафону “Організація власного бізнесу – “підводні камені і перспективи”. Вони отримали унікальну можливість спробувати себе у ролі молодого підприємця: здійснювали дослідження товарів на ринку, складали бізнес-проект з усіма необхідними розрахунками та проводили захист. Якщо є перспективна бізнес-ідея і бажання працювати, обов'язково можна стати успішним підприємцем. І не потрібно забувати, що відкриваючи власну справу, треба нести велику відповідальність за її розвиток. Сучасний світ змінюється дуже швидко, тому потрібно йти в ногу з сучасністю!Цікаво і невимушено, але  з аргументацією своєї позиції, з логічністю та чіткістю формулювання питань, що обговорювалися,   пройшло засідання дискусійного клубу “Інтернет-банкінг: подолання стереотипів споживачів і можливі ризики» під керівництвом  викладача Заставної І.В.   Завдяки мережі  Інтернет  зв’язок “банк-клієнт” стає більш оперативним, що дає змогу скоротити дистанцію між виробником і споживачем банківських послуг, підсилює міжбанківську конкуренцію та сприяє поліпшенню банківського сервісу. Але, не дивлячись на всі ці переваги, все ж залишаються клієнти , в яких виникають сумніви щодо доцільності використання такого обслуговування. Проведення дебатів під час дискусії розвиває культуру мовлення студентів, їхнє вміння працювати в команді, слухати інших, відстоювати власні погляди, знаходити нестандартні рішення.В останній день проведення тижня спеціальності свою роботу продемонструвала експериментально-дослідницька лабораторія  «Фальсифікації-ні!». Для дослідження створено групу експертів – товарознавців (органолептична оцінка), споживачів (соціальне дослідження» і студентів, що здійснюють лабораторне дослідження якості ковбасних виробів під керівництвом викладача хімії Лотоцької Н.В. Викладач товарознавства продовольчих товарів Рагулько О.Л. підсумувала, що якість «очима споживача» не завжди співпадає з вимогами, які ставить до продукції стандарт. Фальсифікація може бути настільки непомітною, що треба добре вивчати маркування, знати «маленькі хитрощі», щоб встановити обман і небезпеку для здоров’я. Голова циклової комісії Рагулько О.Л.
Тиждень професійної майстерності учнів та студентів торговельно-економічного напрямкуВідповідно до плану роботи на 2020-2021 навчальний рік в період з 6 по 10 грудня 2021 року в закладі був проведений тиждень професійної майстерності учнів та студентів торговельно-економічного напрямку.  Тиждень проходив в період карантинних обмежень, тому проведення відрізнялося  меншою кількістю глядачів. Проте, заходи були цікаві, всі мали можливість спостерігати події в на сайті коледжу, соціальній мережі  «Facebook» .Викладач  товарознавства непродовольчих товарів  Мигдалович А.І. підготувала  засідання гуртка, де з студентами групи  2-ПТБД і 3- ПТБД досліджували асортимент і якість жіночих сумочок. Всі чекають свята, а особливо, коли це свято передбачає подарунки! Жодна жінка не встоїть перед стильним аксесуаром, який надає завершеність всьому жіночому образу – сумочка… Компетенції товарознавця передбачають вміння відрізнити шкіряну сумочку від замінника, дати рекомендації з використання, підбору, збереження якості. При проведенні гуртка викладач використала елементи створення «буктрейлеру» . Для відео  використано не книгу, а матеріал предмета.  Студенти, використовуючи мобільний додаток «Іnshot», спочатку індивідуально, а потім колективно створили відео, приємне і повчальне для перегляду, про що свідчать відгуки в мережі «Facebook». Технологічність використання в навчальному процесі нових досягнень інформаційних технологій, сприяє входженню людини у світовий інформаційний простір.           Майстер виробничого навчання Яцинович О.Т. і викладач спецтехнологій Бояновська А.Я.  залучили учнів до проведення професійного конкурсу «Кращий електромеханік торговельного та холодильного устаткування».  Конкурс передбачав  проведення майстер-класу для учнів і студентів коледжу, що вивчають дисципліну «Обладнання» і його проведення дає можливість виявити і розвивати професійно обдарованих учнів.  Кожен роботодавець зацікавлений мати спеціаліста, який не тільки може користуватися професійно технікою, але й виконувати її поточний ремонт. Суперництво в справі мотивує і примушує учнів мобілізуватися, найкраще продемонструвати здібності, впроваджувати  передові прийоми і методи праці, прогресивні технології, підвищувати рівень професійної підготовки,  інтерес до професії та її популяризації.
Активну участь у   святкуванні Дня Європи у Бурштині взяли студенти та викладачі нашого коледжу.На виставку-продаж кулінари представили оригінальні вироби та випічку, яка популярна в  країнах Європи. Також наші вихованці виступили з художніми номерами на площі міста.
26 травня 2021 року у Бурштинському торговельно-економічному фаховому коледжі Київського національного торговельно-економічного університету проведено «День гостинності», співорганізаторами якого виступила Івано-Франківська обласна служба зайнятості.В заході взяли участь голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович, перший заступник голови Івано-Франківської РДА Дмитро Мариневич, депутат обласної ради Андрій Іваськів, директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, голова Рогатинської ТГ Сергій Насалик, заступники голів, начальники управлінь освіти, територіальних громад Бурштинської ТГ та Рогатинської ТГ, керівники Богородчанської, Галицької, Рогатинської, Тисменицької, Тлумацької районних філій обласного центру зайнятості та Івано-Франківського міського центру зайнятості, отець Ігор Третяк – голова комісії освіти і виховання Бурштинського деканату УГКЦ, учні Бурштинської, Галицької, Більшівцівської та Дубовецької ТГ.В рамках «Дня гостинності» відбулося засідання круглого столу, де директор коледжу Андрій Козак розповів про навчальний заклад, умови навчання, перспективи розвитку та зосередив увагу на актуальних питаннях залучення місцевого бізнесу в освітній процес. Він відзначив велику роль обласної служби зайнятості у професійній орієнтації молоді, а саме: інформування про ті професії, які є затребуваними на ринку праці.В.Цимбалюк надав інформацію про потреби сучасного ринку праці Прикарпаття, зазначивши: «Зайнятість громадян – одна із важливих складових життєдіяльності людини. Всі ми розуміємо, що ринок праці – це похідна від стану економіки і  на його формування впливає багато чинників. Якщо говорити про попит і пропозицію на ринку праці, то проведений аналіз роботи свідчить, що у загальній кількості вакансій найбільший попит роботодавців спостерігається на працівників сфери торгівлі та послуг – це продавці, кухарі, офіціанти, бармени, яких і готує  Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж КНТЕУ» .Гостинний захід для школярів проводився у формі майстер-класів, підготовлених викладачами та студентами за професіями, за якими веде підготовку коледж. Діти мали можливість відчути себе у ролі справжнього шеф-кухаря, бармена і побачити, як створюється кулінарний шедевр, скуштувати кондитерські вироби, створені руками молодих кондитерів. Майбутні фахівці з туризму продемонстрували планування туристичного маршруту, а електромеханіки торговельного та холодильного устаткування розповіли про особливості роботи холодильних установок.Учасниками заходу зазначено, що тільки висококваліфіковані кадри у будь-якій сфері є конкурентоспроможними на ринку праці.Учасники круглого столу запропонували питання, які потребують вирішення для покращення якості підготовки та сприятливих умов для розвитку висококваліфікованих кадрів та фахівців:      встановлення рівноправного партнерства закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, роботодавців та здобувачів освіти з метою набуття останніми досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптація в умовах реальної професійної діяльность
31 березня 2021 року в  Бурштинському ТЕФК КНТЕУ  в рамках Договору про співпрацю з ТОВ «Елма», який передбачає подальше надання професійної освіти, орієнтованої на навчання та практику здобувачів освіти і випускників коледжу в Німеччині, відбулася чергова зустріч з представником  фірми Рональдом Мацалаком. На зустріч були запрошені: міський голова міста Бурштина Василь Андрієшин, заступник міського голови Володимир Чуйко, депутат обласної ради, голова комісії з питань євроінтеграції  Андрій Іваськів, Президент центру європейської інтеграції в Івано-Франківській області Геннадій Микитка. В ході зустрічі були обговорені питання співпраці з німецькими колегами не тільки в галузі освіти, а й щодо можливостей та перспектив розвитку нашого регіону, шляхом запозичення європейського досвіду та можливості залучення інвесторів.Директор коледжу, депутат Івано-Франківської районної ради Андрій Козак вважає, що такі зустрічі творять майбутнє нашого міста, регіону, а через студентську молодь – майбутнє євроінтеграції України.

Нас єднає мова!!!

Всеукраїнський диктант єдності у Бурштинському торговельно -економічному фаховому коледжі...

Сьогодні, 06 травня, спільно з  Центром зайнятості навчальний заклад  провів відео конференцію «День гостинності» для учнів загальноосвітніх закладів  сіл Галицького району (Залуква, Крилос, Вікторів та Дубівці).З привітальним словом виступив директор Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу Київського національного торговельно-економічного університету Андрій Козак. Детальну інформацію про вступну кампанію відобразила в своїй презентації відповідальний секретар приймальної комісії Людмила Стельмах. Про основні напрями підготовки в коледжі та особливості професійної підготовки виступили голова циклової комісії торговельних дисциплін Оксана Рагулько  та  голова циклової комісії готельно-ресторанного сервісу та туризму Ольга Зелена. Дякуємо директору Галицької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталії Мацьків та Майї Лашків за співпрацю.
video_2022-04-25_10-37-31.mp4

Вітання директора з Великодніми святами!

cтарий новй рік.mp4

Зі Старим Новим роком!

вітання директора з Різдвом 22
0-02-05222
реклама21 мульт.mp4
Привітання (муз).mp4
10000000_2787831574847515_5450875565696667577_n.mp4
«Має значення тільки те знання, що використовується на практиці». Якщо ви працюєте в сфері торгівлі та послуг – невід’ємною частиною успішної праці є вміння використовувати, налагоджувати, ремонтувати торговельно-технологічне обладнання. Студенти Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу вправно справляються з завданнями практичної роботи. Якщо запастися терпінням і виявити старання – посіяне насіння дасть добрі сходи!