Червень

Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначають із 1998 року.

Діти становлять приблизно 20-25% населення. Кожна дитина повинна знати, що її люблять і про неї піклуються. Ставтеся до дитини з повагою та переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно. Коли у Сент Екзюпері запитали: «Чи варто плекати дітей?», він відповів: «Неодмінно плекайте, адже невідомо, які випробування їм приготувало життя».

У цього свята є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Земля розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого загального дому. Адже не так важливо, якого кольору у дітей шкіра, у якому куточку земної кулі живуть, вони завжди приносять у наше життя щастя, радість та гармонію, навчають нас життєвої мудрості, живлять силою та енергією.

Загальновідомо, що 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Однак на самий початок літа також припадає інше чудове і дружнє сімейне свято – Всесвітній день батьків (Global Day of Parents).

Не випадково День батьків відзначається тоді ж, що й День захисту дітей, адже – яке свято у батьків може бути без благополуччя власних дітей, і навпаки.

Всесвітній день батьків – відносно молоде свято. Воно було проголошене на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2012 року, і, починаючи з 2013 року, він відзначається щорічно "на честь батьків у всьому світі" у перший день літа.

Найкращий спосіб відзначити це свято – зібратися всією сім’єю. Можна влаштувати вечерю, переглянути старі альбоми, а також зробити пам’ятну світлину. Якщо ж діти живуть далеко від батьків, то варто цього дня їм зателефонувати.

Якого б віку і статусу не була людина, де б вона не жила і яких поглядів не дотримувалася б, вона потребує родинного затишку, щирості і безкорисливої любові найрідніших, найдорожчих людей у світі – батьків. Тепло родинного дому зігріває нас усе життя, дає нам силу і наснагу.

Велосипед є простим, надійним та екологічно чистим видом транспорту, який  сприяє зміцненню фізичного здоров’я. У світі всього близько мільярда велосипедів, що в два рази більше, ніж автомобілів і мотоциклів. Сьогодні в Китаї на один автомобіль припадає 250 велосипедів. Це означає, що половина всіх поїздок здійснюється на велосипеді.  

Європа теж рятує навколишнє середовище та власне здоров'я. Найбільша кількість велосипедистів – понад 90% населення – у Нідерландах. На другому місці – Данія, де понад 80% людей мають двоколісний транспорт. У Німеччині на велосипедах їздять понад 75% населення. Наприклад, в німецькому Зіндельфінгені територією заводу Мерседес-Бенц робітники пересуваються на велосипедах. У кожного відділу – велосипеди свого кольору.

В Україні щороку популярність цього виду транспорту теж зростає, адже велосипедні прогулянки покращують роботу органів дихання, благотворно впливають на загальний емоційний стан, сприяють зміцненню нервової, серцево-судинної систем та імунітету.

3 червня прийнято вважати Днем народження парашута. У цю дату було продемонстровано перший пристрій для повільного приземлення.

3 червня 1785 року французький винахідник Франсуа Бланшар показав Лондону розроблений ним парашут. На пристрої було успішно приземлено собаку. Через рік Бланшар знову повторив експеримент, але тепер у ньому брав участь баран.

Першим європейським добровольцем, який зробив стрибок із парашутом, виявився Андре-Жак Гарнерен. 22 жовтня 1797 року він м’яко приземлився, стрибнувши з висоти близько кілометра над французьким парком Монсо.

Зараз парашути використовуються у різних областях, наприклад, у якості спортивного спорядження або засобу десантування з повітря. Також існують парашути для гальмування та для приземлення вантажу.

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Ідея цього свята покликана привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність кардинальних змін у відношенні людини до природних ресурсів.

Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища ще раз переконує: основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є екологічно небайдужа громадськість. Тому всі ми маємо усвідомити, що велика й відповідальна справа охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів – це наша спільна турбота і наше спільне майбутнє. Цього дня ми не лише працюємо на користь, але й всіляко пропагуємо ідею захисту та раціонального використання природних ресурсів – що є запорукою майбутнього нашої держави. Цей День дає можливість кожному з нас прийняти на себе відповідальність за турботу про нашу планету й активно сприяти змінам.

Ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи її, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Кожен для себе повинен знайти шляхи для покращення навколишнього середовища. Разом ми здатні зробити довкілля кращим, і надалі не забувати про його охорону та збереження природних скарбів.

Вже сьогодні кожен з нас може:

• відмовитися від поліетиленових пакетів;

• відмовитися від одноразових пляшок та посуду;

• бути енергоефективним у побуті;

• обирати найбільш екологічний транспорт;

• економити воду;

• купувати менше, щоб потім не викидати;

• сортувати сміття і віддавати на переробку.

БЕРЕЖІМО ЧИСТЕ  ДОВКІЛЛЯ!!!

На Міжнародному саміті, який пройшов у 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), було запропоновано нове свято – Всесвітній день океанів. У 2008 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила, починаючи з 2009, прийняти свято офіційно. Головною метою свята є привернення уваги людей усього світу до актуальних проблем Світового океану – безперервної водної оболонки Землі, яка оточує материки й острови й займає приблизно 70,8% поверхні Землі: забруднення, зникнення рідкісних тварин і рослин, погіршення стану морського середовища, проблем безпеки мореплавства тощо. Частинами Світового океану є моря та затоки. У міру того, як ресурси планети ледве задовольняють потреби населення, океан набуває особливого значення як джерело їжі, енергії, мінеральної сировини та води.

Щороку від пластику помирає стільки птахів і морських ссавців, як населення у великому мегаполісі. Виснажуються кити, яких наступні покоління можуть взагалі не побачити. 

А ще забруднення світового океану призведе до проблеми з киснем у майбутньому. 

Скільки в нас часу на порятунок і зміну способу життя розповідає Марина Савенкова в рамках проєкту “Школа ековідповідальності”.

Для того, щоб нагадати людству про важливість друзів, навчити цінувати вірність і опору, яку нам надають ці люди, і було створено тепле свято — День друзів. Присвячується цей день друзям і близьким людям, які завжди підтримають і не залишать у біді. У цей світлий і добрий день люди радують один одного теплими словами любові та підтримки.

Тож давайте хоча б раз на рік нагадувати своїм друзям, як вони важливі для нас, незалежно від політичних поглядів і різних життєвих ситуацій. І дякувати їм за те, що вони є у нашому житті.

Цю солодку лакоминку, яка дарує відчуття прохолоди в гарячі літні дні, полюбляють як діти, так і дорослі. Тому недарма було впроваджене свято, яке називається – Всесвітній день морозива. Це щорічний захід, який святкують у різних куточках світу 10 червня. Вважається, що саме 10 червня 1786 року в США почався масовий продаж цього прохолодного десерту, тому й свято, що не має офіційного статусу, відзначають саме в цей день. 

Населення Землі щороку споживає понад 15 мільярдів літрів холодного смаколика. Цей об’єм можна порівняти з об’ємом 7 000 басейнів олімпійського розміру.

Всіх любителів морозива - зі святом! Насолоджуйтесь!

П’ятдесят восьма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, відзначаючи позитивний ефект проведення у 2004 році в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, прийняла 23 травня 2005 р. резолюцію про відзначення 14 червня Всесвітнього дня донора крові. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію в галузі фізіології або медицини за відкриття груп крові людини.

Слово донор походить від латинського dono – дарую. Донором може бути кожна здорова людина віком від 18 років.

Всесвітній день донора крові – це подяка добровільним неоплачуваним донорам за їхній благородний вчинок та порятунок життя людей, що потребують переливання донорської крові та/або її компонентів. Різноманітні активності, що проходять в цей день, також мають за мету підвищити рівень обізнаності населення щодо необхідності регулярного донорства крові з метою забезпечення якості, безпеки та доступності крові та/або її продуктів для потребуючих у переливанні.

Міжнародний день блогера (International Weblogger's Day, InWeDay) відзначають 14 червня. Це неофіційне свято було створене для того, щоб об’єднати блогерів з усього світу та пропагувати ведення блогу як способу самовираження та діалогу з людьми різних країн та континентів.

Саму ідею впровадження цього свята як символу дружніх відносин між блогерами усього світу у 2004 році запропонував американський студент зі Стенфорда, його підтримали 500 людей із 40 країн.

Для донесення своєї думки блогери використовують соцмережі, адже сьогодні мало хто зареєстрований тільки в одній соцмережі. Instagram, Facebook, YouTube – план-мінімум. Для більш досвідчених – TikTok, LinkedIn і Pinterest.

Із 2003 до 2008 року високою активністю відзначалася соціальна мережа Myspace, на сайті якої можна було слухати відомі аудіозаписи. На зміну їй прийшов Facebook. Згідно з даними аналітичної компанії Insider Intelligence, у 2022 році перше місце за популярністю посідає саме Facebook із 2,098 мільярда користувачів по всьому світу, на другому місці Instagram – 1,282 мільярда людей щомісяця. Трійку лідерів замкнув TikTok (755 мільйонів), він цьогоріч випередив Snapchat (464,9 мільйона) і Twitter (345,3 мільйона).

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою це міжнародний день ООН, що відзначається щороку 17 червня і покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природному середовищі.

Цей день був проголошений 1995 року Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція A/RES/49/115) у зв'язку з річницею від дня прийняття 1994 року Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням. Державам пропонувалося присвячувати цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародного співробітництва в боротьбі з опустелюванням і наслідками посухи й про хід здійснення Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням.

Зовсім нещодавно ми святкували День матері, і ось уже наближається ще одне сімейне свято – День батька. В очах малюка – тато – це найвірніший друг, наймудріший порадник та найсильніший захисник. Він, як і мама, виховує й підтримує, навчає та заспокоює, тому стає найближчою людиною для своєї дитини. Навіть в дорослому віці батько завжди буде на вашому боці, навіть якщо весь світ обернеться спиною.

Ось чому було запроваджено День батька – свято, коли ми можемо висловити свою вдячність за все, що тато для нас робить, і показати свою любов та повагу до нього.

В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня, цьогоріч це - 18 червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", було підписано 18 травня 2019 року.

На День батька особливо важливо приділити час вашому татові: приїхати в гості після довгої розлуки, привітати теплими словами і просто обійняти. 

Всіх батьків вітаю з їх днем ​​і бажаю відчути на собі всі принади батьківства, на шиї ніжні рученята, на щоці дитячі поцілунки. А в серці ніжні слова!

День пам'яті був створений 2000 року указом президента України Леонідом Кучмою. Цього дня вшановуються всі ті, хто загинув в результаті бойових дій на території нашої країни. Україна зазнала найбільших втрат за період війни. Згідно з даними, які були опубліковані істориками, Друга світова війна забрала життя 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних жителів.

У цей день вшановуються всі полеглі в результаті активних бойових дій на території нашої держави.

Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 23 червня 1894 року, опісля того, як ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен в Парижі оголосив свою історичну доповідь перед міжнародним атлетичним конгресом. Після того, як конгрес ухвалив рішення щодо проведення в 1896 році в Греції першої Олімпіади, Кубертен очолив створений тоді ж МОК.

Основним заходом, що супроводжує Міжнародний Олімпійський День, є організація масових забігів на довгі дистанції 23 червня, або в найближчі вихідні до цього дня. 

Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.