Листопад

Коли виникло це свято, хто його творець - велика таємниця. Проте давайте відзначати, раз з'явився привід, то необхідно його використовувати. Пропонуємо сьогодні веселитися і згадувати лише приємні таємниці. Таємниці бувають військові, комерційні, любовні, сімейні, лікарські, державні, жіночі, закулісні, історичні, урядові. Всього можна перерахувати 99 видів таємниць. І всі їх потрібно зберігати! Ось в чому проблема. Безумовно, не у всіх це виходить. Іноді ми все ж хочемо поділитися з іншими тим, що їм знати не треба.

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…

Щодо початку писемності в українських землях тривають наукові дискусії. Археологічні знахідки засвідчують наявність писемних знаків на глиняному посуді, пряслицях, зброї тощо, ще за трипільської доби.

Цього дня, це вже стало традицією, проводиться написання радіодиктанту національної єдності.

10 листопада -  Всесвітній день науки задля миру і розвитку

Цей день нагадує усім про важливість і актуальність науки для суспільства. Життя на нашій планеті динамічне й непередбачуване, тому важливо заохочувати національну і міжнародну спільноту задля використання наукових досягнень різними країнами на благо людства. У 1999 році в Будапешті під час Всесвітньої наукової конференції під патронажем Організації Об'єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) делегати запропонували заснувати свято, яке могло б допомогти зміцнити зв'язки між громадськістю і наукою для вирішення проблем планетарного масштабу. Уперше Всесвітній день науки задля миру і розвитку відзначили у 2002 році.

10 листопада - Всесвітній день молоді

День молоді відзначається двічі на рік. Всесвітнє свято молодих людей відзначається 10 листопада з метою об'єднання всіх молодих юнаків та дівчат на Землі. В Україні відзначається в останню неділю червня. Цього року традицію змінили за ініціативою молодіжних рухів та організацій України.

10 листопада - Міжнародний день вишивальниць 

Це свято започаткували зовсім недавно – в 2013 році. А дата обрана зовсім не випадково. Саме в цей день вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць.

Українська вишивка зачаровує і привертає до себе увагу в усьому світі. Це захопливе дозвілля і можливість створити унікальні речі в українському стилі


11 листопада -  Міжнародний день енергозбереження

був заснований у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Участь у проекті побажало взяти близько 20 країн. Саме тому цей день отримав статус міжнародного. Відзначається щорічно 11 листопада.

11 листопада -  День шопінгу

в цей день на різні товари інтернет-магазини надають великі знижки. Перше святкування відбулось в 2009 році, коли інтернет-майданчик "Alibaba Group" влаштував грандіозний розпродаж під назвою «Всесвітній День Шопінгу». Відзначається щорічно 11 листопада

11 листопада -

День оригамі

Орігамі походить від двох японських слів: Ori (складений) і Kami (папір). Раніше це мистецтво називалося "оріката" (складені форми). Давня японська легенда свідчить, що якщо скласти тисячу журавликів, то здійсниться бажання. Сьогодні цей маленький складений журавлик також вважається міжнародним символом миру, що також видається доречним для дня, присвяченого закінченню війни.

13 листопада - Міжнародний день сліпих

Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах. 

Щоб зберегти хороший зір надовго, не забувайте про профілактичні огляди. Щонайменше раз на три роки відвідуйте офтальмолога, робіть гімнастику для очей і вживайте продукти, що дозволяють зміцнити судини сітківки.

         Пам’ятайте! Зір - це величезна цінність людини!

        Те, як ви будете споглядати навколишній світ, залежить тільки від вас!

        Бережіть себе та своїх близьких!

        Будьте здорові!


13 листопада – Всесвітній День Доброти

Свято створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят. Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Вчені Мічиганського університету в США провели дослідження, які показали, що добрі люди менше хворіють і довше живуть.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Понад 12 років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно». 

16 листопада - Всесвітній день ґудзиків

День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

За іншими даними, найзначнішу колекцію ґудзиків в світі (близько 100.000 примірників) зібрали в іншому американському місті – Нью-Джерсі.

У Швеції, наприклад, основу колекції застібок в Стокгольмському музеї склав переданий одним з місцевих церковних пасторів в дар набор з понад 40 тисяч одиниць ґудзиків.

Cвято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство. Кожна дитина по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від жорстокого поводження чи насильства/

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року,

30 листопада - Міжнародний день захисту інформації 

У 1988 році американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила Міжнародним днем захисту інформації (Computer Security Day). Метою Дня є нагадування користувачам про необхідність захисту їхніх комп'ютерів і всієї збереженої в них інформації.

Проголошуючи День, Асоціація мала намір нагадати всім про необхідність захисту комп'ютерної інформації, а також звернути увагу виробників і користувачів устаткування і програмних засобів на проблеми безпеки.

30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин 

Метою впровадження свята, присвяченого беззахисним вихованцям людини, було викликати у серці кожного мешканця планети почуття турботи, доброти та співчуття у відношенні до тварини. Люди мають пам’ятати, що вони несуть відповідальність за кожну приручену ними тваринку. Основною ідеєю та гаслом свята стали слова з всесвітньо відомого твору А. Сент-Екзюпері «Маленький принц» – «Ми несемо відповідальність за тих, кого приручили».