Липень

1 липня 2022 року наша країна святкує День архітектури України. Свято відзначається на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури. Це професійне свято встановлене згідно з Указом Президента № 456/95 «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року.

Архітектура України є однією з найбагатших скарбів світу. Вона є проявом вічної класики, краси та стриманості. Вона надихає сучасних архітекторів на нові шедеври і надає можливість майбутнім поколінням вивчати історію не лише нашої країни, а й усього світу, тому що багато відомих архітектурних пам’яток України були спроектовані іноземними майстрами.

7 липня в православній церкві вшанується Різдво Івана Хрестителя, в народі Івана Купала, з яким пов’язано чимало обрядів. У ніч на Купала дівчата ходили до річки з віночками та свічками, а також загадували собі майбутнє сімейне життя. У ніч на 7 липня було заведено гадати.

Іванів день був одним з найулюбленіших свят у наших предків. Його відзначало все населення. Згідно з повір’ями, в Іванів день відкриваються небо і земля, злі духи і русалки виходять з домівок. 

Дівчата в цей день плели вінок з польових квітів і трав. Знахарі збирали в лісі і полі цілющі трави. Наші предки вважали Іванову ніч найкоротшою в році. У цю ніч намагалися не спати, щоб зло не потягло сплячого. Вночі розводили велике багаття і стрибали через нього, кидали в нього вінки і одяг хворих людей, щоб хвороба відступила.

З ранку 7 липня вмивалися росою, або водою з річки або колодязя. Така вода вважалася “живою” і приносила молодість і красу. Росу також збирали для зняття пристріту. На Купалу починалися купання в річці. Купальською водою окроплювали дім і сарай від тарганів і шкідників. У день Івана потрібно остерігатися змій. 

Народні традиції й прикмети:

Сьогодні – День родини в Україні. Це свято відносно молоде і відзначається з 2012 року.

Родина – невичерпне джерело наснаги, родина – безпечний і затишний дім, родина – любов та тепло.

З давніх часів родина для українців відігравала надзвичайну роль, адже саме тут формується характер людини, особистісні якості, прищеплюється відповідальність, порядність та повага до старшого покоління.

Найголовніше у цей день – приділити якнайбільше уваги своїй родині, показати свою щиру любов та підтримку.

Тож привітайте сьогодні кожного члена своєї родини, поділіться з ним позитивним настроєм та ніжними обіймами.

Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня.

Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії, інших країнах як всередині Європейського союзу і за його межами.

Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів - так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Так само існує гіпотеза, що шоколад володіє «протираковим» ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння. На жаль вчені одностайно констатують той факт, що шоколад сприяє збільшенню маси тіла, але це аж ніяк не є його недоліком. Шоколад багатий поживними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями.

День Петра і Павла - християнське свято на честь святих апостолів Петра і Павла, це свято, яке відзначається 12 липня.

Прикмети на Петра і Павла

20 липня в усьому світі заведено відзначати Міжнародний день шахів. Святкують його як професійні шахісти, так і любителі інтелектуальної гри. Шахи - це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі люди незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей.

Свято було засноване з ініціативи Міжнародної шахової федерації в 1966 році. Датою свята був обраний день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. Свято було засноване для популяризації цього захоплення.

20 липня - Міжнародний день торта. Історія цього солодкого свята почалося з того, що у 2009 році хлопці зі співтовариства музикантів і кулінарів "Міланський клуб Королівства любові" вирішили створювати музичні торти. Ця творча ініціатива стала передвісником іншої, більш доступної і глобальної ідеї: якщо в світі є люди, яких можна об'єднати тортом з музикою, то тих, кого можна здружити за допомогою звичайного торта, буде ще більше!

День хрещення Київської Русі – України – державне свято України, яке відзначається в країні з 2008 року. Воно припадає на 28 липня — день, коли православна церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира, який започаткував християнізацію Давньої Русі.

У 988 році, завдяки князю Володимиру Святославовичу, відбулося масове хрещення Київської Русі. Християнство приходило до Русі складно й довго, кілька етапів: від проникнення ідей християнства до проголошення християнства і протистояння язичників нової ідеології.

Ця подія відіграла велику роль у створенні сучасних народних цінностей та в українській культурі.

28 липня 2022 року  Україна вперше відзначає нове державне свято —  День української Державності. Свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення,