Всеукраїнський місячник

шкільних бібліотек 2020

«Шкільна бібліотека

та екологічна просвіта учнів»

Інтерактивний плакат "Людина і природа"

Екологічна акція "Врятуй світ"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходить під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів", школярі Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 провели екологічну акцію "Врятуй світ". Діти поглибили знання про шкідливий вплив сміття на природу. Учні дізнались, що більшість відходів зовсім не сміття, а цінна вторинна сировина, яку можна переробити і виготовити з неї нові потрібні речі. Учні навчилися сортувати сміття, чим врятували світ, як справжні супергерої.

Екологічний плакат

13 жовтня 2020 року бібліотекар Зубенко С.В. провела бесіду "Планета Земля і я", в результаті якої діти створили екологічний плакат "Подобається/Не подобається". Учні зрозуміли, що не можна засмічувати навколишнє середовище, а навпаки треба охороняти та берегти нашу планету.

Відеоролик "Збережімо нашу планету зеленою і квітучою!"

Відеоролик "Глобальні екологічні проблеми людства"

21 жовтня любителі яблук у всьому світі відзначають ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЯБЛУК.

Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято. Восени багатий врожай яблук символізує достаток та благополуччя української родини.

З давніх-давен яблука в Україні цінують не тільки за красу і смак, але і за цілющі властивості.

У пам’яті зринають рядки українського поета Максима Рильського «Яблука доспіли, яблука червоні!» чи Миколи Руденка «Ви їли яблука з моєї України?»

Буклет "16 порад як допомогти планеті"

Буклет "Рекомендаційний список літератури"

Бесіда на тему "Милосердя до природи"

Екологічна година "Ліси - легені планети"

Інфографіка "Терміни розкладання сміття"

Забруднення навколишнього середовища - одна з найважливіших і найактуальніших екологічних проблем людства. Тому викидаючи сміття на березі річки або озера, в лісі або в полі, задумайтеся над цими цифрами. Ваші онуки, а може, навіть, і правнуки будуть насолоджуватися всіма цими "принадностями" після вас.

БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ!!!

Дитячі малюнки " Природа очима дітей"

Колаж дитячих малюнків

Виставка маюнків

Екологічний дизайн

Віртуальна бібліотечна виставка "Дивовижний світ приоди"

Захопливий світ біології : посіб. для 5 – 6 кл. закл. загал. серед. освіти / М.С. Каліберда, В.В.Панов, М.А.Чайковська; за ред. Р.В. Шаламова. – Харків: Соняшник, 2019. – 240 с.:іл.

У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин та грибів, а також закономірності впливу навколишнього середовища на організми та особливості й значення взаємодій організмів між собою.Книга орієнтована на учнів 5 – 6 класів і вчителів закладів загальної середньої освіти та усіх, хто хоче пізнати й розуміти живу природу, навчитися науково мислити і досліджувати світ, що нас оточує.

Унікальні сторінки географії. Визначні географічні відкриття: посіб. для 5 – 6 кл. закл. загал. серед. освіти / Т.Г. Гільберг, Ю.В. Лис, В.В.Совенко. – Харків: Соняшник, 2019. – 208 с.:іл.

Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків із природознавства й географії для учнів 5 – 6 класів закладів загальної середньої освіти. У ньому наведено історії про відкриття різних географічних об’єктів, цікаві факти з різних розділів географії, деякі факти щодо природних явищ, із науковим обґрунтуванням, інструкції для виконання експериментів. Він стане в нагоді для урізноманітнення навчального процесу, а також для підготовки до предметних тижнів, географічних свят, конкурсів тощо.Посібник призначений для учнів 5 – 6 класів і вчителів закладів загальної середньої освіти та усіх, хто цікавиться географією.

Щоб жити / М.Ю. Івін. - – К.: Веселка, 1976. – 159 с.: іл.

Книга присвячена важливій проблемі: взаємовідносинам людини і природи. Сучасні люди здобули над природою велику владу, навчилися вміло використовувати її багатства, але при цьому іноді ненавмисне можуть завдати їй непоправної шкоди. А зрештою і самому людству. Отже, ми маємо право змінювати будь що в природі в тих випадках, коли можемо передбачити, до чого ця зміна призведе. В книзі показано як наша держава піклується про те, щоб небо над нашою головою не було задимлене, щоб води не забруднювались, щоб у наших лісах не переводились звірі, а земля була родючою.

Звірі наших лісів / В.П. Бондаренко. – К.: Урожай, 1988. – 160 с.: іл.



У світлі сучасних наукових уявлень розповідається про звірів – мешканців лісів України, їх поведінку, спосіб життя. Описано основні напрями охорони, біотехнічні заходи, що дозволяють підтримувати оптимальну чисельність диких тварин в умовах інтенсивної господарської діяльності.

Дари лісів / Ю.Я. Єлін, М.Я. Зерова, В.І.Лупша, С.І.Шабарова. – 4-е вид., доп. І перероб. – К.: Урожай, 1987. – 304 с.:іл.

У довідниковому виданні дано характеристику дикорослих лікарських, харчових, медоносних, олійних, танідоносних, фарбувальних, декоративних, та інших груп рослин лісів України, а також їстівних та отруйних грибів. В описах рослин наведено їх морфологічні ознаки, а також екологічну і господарську характеристики, періоди цвітіння і плодоношення, райони поширення. Подано рекомендації по техніці збирання, переробці і зберіганню рослинної сировини, наведено їх хімічний склад і характер використання у господарстві.

Біографи голубої планети : Етюди про великих мандрівників / О.П. Ємченко – К.: Веселка, 1988. – 172 с.: іл.

Книга про великих мандрівників, мореплавців, географів, дослідників природи нашої планети. Здійснюючи близькі й далекі походи, вони штрих за штрихом створювали істинний образ великого дому людства – Землі.

Голубі очі планети / О.П. Муранов – К.: Веселка, 1980. – 271 с. :іл.

Це книжка про великий і розмаїтий, таємничий і дивовижний світ озер земної кулі.

Як вивчати свій край / В.І.Жадан., Б.В.Пічугін, Ю.І.Федченко. – К., 1981. – 62 с.:іл.

У книзі подано поради, завдання й теми для вивчення природи, господарської діяльності людей, організації та проведення походів по рідному краю.

ЕКО Плюсплюс закликає маленьких глядачів піклуватися про навколишнє середовище разом !

Еко-звички

Сортуючи сміття та менше використовуючи пластик, ти допомагаєш планеті. Але є речі, які ми не помічаємо – наші маленькі звички, що приносять велику шкоду. Наприклад, соломинки для напоїв, одноразовий посуд, ватні палички. Такі маленькі речі – неможливо переробити. Тому більша частина з них – потрапить на звалища, де століттями буде отруювати ґрунт.

Сортування

Щороку кожен з нас створює у десять разів більше сміття, ніж важить сам! І планета забруднюється дуже швидко. Вага сміття, яке щороку виробляється на Землі, у сім разів більша за вагу всіх людей разом. А коли сміття потрапляє на сміттєзвалище, його неможливо переробити. Саме тому варто сортувати сміття!

Переробка

Нові алюмінієві банки виготовляють із старих алюмінієвих. І ще багато чого створюють із старих речей. Наприклад, скейти з рибацьких сіток, або кросівки з пластику, а також ще дуже багато знайомого тобі.

Екологічні акції

Ти знаєш, що п’яту частину усього сміття люди викидають прямо у довкілля? Сміття можуть випадково з’їсти тварини. Розкладаючись, воно отруїть парки, сади та клумби, й в місті не буде де безпечно відпочити. Звичайно, цю проблему вирішують дорослі, але й ти сам можеш трохи допомогти швидше позбавитися від сміття.

Клімат

Ти знаєш, що клімат у світі постійно змінюється? Повітря – це суміш газів, що мов ковдра вкриває Землю і не дозволяє сонячному промінню просто відбиватися. Завдяки цьому людям на Землі тепло. Але все, що люди виробляють, сильно впливає на цю «ковдру».

Батарейки

На кожній батарейці є знак того, що їх не можна викидати на сміття. Уяви, одна маленька пальчикова батарейка може забруднити площа землі, розміром ціла кімната. Щорічно батарейок продають стільки, що вистачило б забруднити всю нашу країну!

Пляшки

Уявляєш, щохвилини по всьому світу люди купують стільки пластикових пляшок, скільки тобі і твоїм друзям! Досить б на все життя. На жаль, більшість пляшок не переробляється, і вони потрапляють в навколишнє середовище. Ці пляшки розкладатися так довго, що їх побачать наші нащадки в далекому майбутньому. А ще пляшки перетворюються в дуже маленькі шматочки пластику, які потрапляють під землю. А далі - потрапляють в підземні води і отруюють пластиком навколишнє середовище.

Пакети

Уявляєш, за годину люди виробляють стільки пластикових пакетів, що ними можна обернути нашу Землю сім разів! Вага пластикових пакетів, які щорічно потрапляють в океан, втричі більше ваги всіх синіх китів на планеті. Однак кит живе, приблизно, дев'яносто років, а кожен пакет - понад чотириста. На щастя, ти можеш взяти участь у звільненні Землі від пакетів! Найпростіший спосіб - не використовувати пакети взагалі.

Інформаційні відеоролики для дітей