Лютий

Щорічно в першу середу лютого (в цьому році випадає на 1 число) відзначають Всесвітній день читання вголос. 

Починаючи з 2010 року у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос  (World Read Aloud Day). Це свято започаткував міжнародний освітній проект “LitWorld”. Свято спрямоване, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Воно має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Читаючи більше книжок, ми отримуємо шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися. Долучайтеся до святкування  Всесвітнього дня читання вголос та відкривайте для себе нові книги: 

Сфотографуйте найцікавіші моменти з заходу та розмістіть фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос  #Читаємовголос 

День безпечного Інтернету відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) в цьому році випадає на 7 лютого.

З 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.

Безпекою в Інтернеті переймаються фахівці різних галузей, адже сьогодні людство велику частину інформації споживає з онлайн-джерел, проте навіть дорослі не повністю усвідомлюють ризик кіберзагроз, а діти й підлітки – найвразливіша група. Це означає, що кожен з нас відіграє певну роль в забезпеченні своєї частини кіберпростору, включаючи пристрої та мережі, які ми використовуємо.

Із 2012 року у День святого Валентина в багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day).

У цей день, зазвичай, прийнято не тільки дарувати книжки один одному, а й залишати їх у людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії, об’єднуючи і тих, хто дарує книги, і тих, хто прищеплює любов до читання.


Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком, адже за кожною обкладинкою живе цілий світ знайомств, цікавих зустрічей, неймовірних переживань.

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. 

Цей день вважається днем романтики, ніжності й кохання. Тому 14 лютого закохані висловлюють свої почуття, обмінюються романтичними подарунками, влаштовують побачення.


Головним атрибутом вважається листівка, в якій освідчуються в коханні. В народі її називають “валентинка”. Часто листівку роблять у формі сердечок, а також прикрашають голубами, квітами, янголятами, поцілунками.


А ось серед кольорів популярність мають червоний та рожевий. Саме в таких відтінках заведено дарувати подарунки.

15 лютого - Стрітення Господнє

Назва свята перекладається як "зустріч", оскільки у цей день зустрічаються Старий та Новий заповіти. В народі цей день пов'язують із зустріччю зими та весни.

Стрітення символізує зустріч Старого та Нового Завітів: даного єврейському народу Закону Божого та нового, вищого Закону Божественної любові, принесеного у світ Ісусом Христом.

У народній традиції Стрітення – це свято початку весни. Зі Стрітенням пов'язували надію на весну.

Указом президента №53/2022 було встановлено нове свято, День єднання. Це було зроблено з метою консолідації суспільства, стійкості духу та зменшення психологічного тиску, адже, як ми пам’ятаємо, у лютому 2022 всі стрічки новин майоріли страшними заголовками про наближення війни.