Травень

Щиро вітаємо лідерів в освіті, бажаємо їм сил, міцного здоров’я, правильних рішень і успіхів у діяльності, особистих досягнень у роботі та гарних змістовних ідей, незгасимого оптимізму і стабільного добробуту, мирного неба та щасливого життя.

Щороку 1 травня у всьому світі відзначається День весни і праці. З початком другого весняного місяця зникають зимові холоди, а повітря наповнюється не тільки теплом, а особливими весняними ароматами. День збільшується, природа оживає, людина сповнюється новими силами та наснагою.

Свято 1 травня у багатьох асоціюється із сподіваннями на краще. День весни і праці із задоволенням вшановують чесні трудівники, які працюють задля добробуту та процвітання своєї держави та людства на всій планеті. Цей день ще раз нагадує нам про те, що саме від чесної праці залежить процвітання будь-якого суспільства. Кожен трудівник заслуговує на пошану.

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав.  Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. 

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. 

8 травня у 176 країнах світу відзначається Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Ця дата збігається із днем народження швейцарського гуманіста та фундатора червонохресного руху Анрі Дюнана, який є засновником товариства Червоного Хреста, що згодом стало міжнародною організацією.

Основними напрямками діяльності Червоного Хреста України є надання медико-соціальної допомоги незахищеним верствам населення – самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам, багатодітним та неповним сім’ям, дітям-сиротам, дітям вулиці, біженцям, мігрантам, постраждалим від природних і техногенних катастроф.

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У це свято заведено вшановувати ветеранів та бажати всім миру та злагоди. 

Українські ветерани зробили значний внесок у перемогу в Другій світовій, тож День перемоги над нацизмом викарбований в національній пам'яті не одного покоління.

У це свято хочеться побажати щасливого, мирного, довгого життя. Нехай всі війни на Землі припиняться! Нехай повсюди запанує щастя!

Напередодні, 8 травня, президент Володимир Зеленський підписав Указ №266/2023 про встановлення в Україні Дня Європи, який відзначатимуть щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

Офіційна дата встановлена з огляду на усвідомлення європейської ідентичності Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, свідченням відданості ідеалам та цінностям демократії, на підтримку ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань.

Міжнародний день матері

 Щороку відзначається у другу неділю травня. Це свято материнства та любові, доброти та сімейних цінностей, свято дітей та батьків. Це сімейне та суспільне свято, що дає можливість висловити вдячність за щоденну любов, турботу та зусилля матерів. Пронизане теплими почуттями, як теплі лагідні травневі дні, свято усіх мам нагадує нам про найважливішу людину у житті кожного.

У День матері хочеться подякувати всім мамам на планеті за найкращий подарунок – життя! Дорогі наші мами, вітаємо вас з та бажаємо душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, взаємного кохання і домашнього затишку. Дякуємо вам, рідні, за те тепло, ніжність, ласку і турботу, які ви так щиро нам віддаєте. Бажаємо вам завжди і всюди відчувати себе потрібними і коханими!

Цікаві ідеї для привітання

15 травня - Міжнародний день сім'ї

Сім'я - це найдорожче, що є в житті, особливо зараз, в нелегкий воєнний час. День сім'ї - хороший привід зустрітися з рідними, а якщо немає такої можливості, то зателефонувати їм і сказати кілька теплих слів, подякувати за все світле і хороше, що вони подарували нам.

Справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди. Вітаю з Днем сім'ї та бажаю взаєморозуміння, щастя, райдужних планів і безлічі цікавих занять. Нехай сім'я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді. Любові, краси, світлого майбутнього, достатку і спільного розвитку!

Розмальовка "Моя супер сім'я" 

Розквітла вишиванка кольорами,

Орнаментами душу зігріва.

У цій сорочці все – і погляд мами,

І батькові наставницькі слова,


І пісня українська колискова,

Й світанки фантастичні на полях…

Я вишиванку одягаю знову,

І серце в грудях – наче вільний птах!

                  Вікторія Чорній

Українськомовний Ерудит🇺🇦

Створення орнаменту для вишиванки онлайн – це можливість для кожного бажаючого створити власний унікальний дизайн для вишиванки. Існує декілька онлайн-інструментів, які дозволяють створювати орнаменти для вишиванок.

Один з них – це конструктор орнаментів та текстової вишивки Ornament Creator https://ornament.name/creator, який дозволяє користувачеві створювати орнаменти з різних геометричних фігур та мотивів. З його допомогою можна закодувати своє ім’я в орнамент вишиванки. Інструмент має багато налаштувань, які дозволяють змінювати розмір, форму, кольори та інші параметри фігур.

Ще один інструмент, що дозволяє закодувати своє ім’я в орнаменті вишиванки – це Текстова вишивка. Інструмент автоматично перетворює надруковане ім’я на орнамент, який можна використовувати для вишивання.

22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття 

У 1992 році була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового та необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України. 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201). Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, поступове вичерпання природних ресурсів призводить до загрози вимирання або повного зникнення численних видів та екосистем. За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення. Зникаючими називають види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу. Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки.

Сьогодні День Героїв – ще одна нагода подякувати та віддати шану найсміливішим, найвірнішим, найкращим синам та донькам України, що стоять на нашому захисті, та  всіх тих, хто віддав за це найцінніше – власне життя. 

24 травня відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства. 

Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року.

Сьогодні своє професійне свято відзначать всі майстри слова і любителі словесності. 25 травня в Україні відзначається День філолога. Свято слідує відразу після Дня слов'янської писемності. У цей день варто привітати викладачів філологічних факультетів, мовознавців, перекладачів, лінгвістів і просто цінителів рідної мови.

Сьогодні день філолога давно перейшов кордони багатьох держав і його можна вважати міжнародним професійним святом фахівців, які займаються науками і напрямками, об'єднаними у велику сукупність філологічних наук.