Серпень



Щороку 2 серпня віруючі вшановують пам'ять святого Іллі - найвідомішого старозавітного пророка та святого. Українці завжди вшановували це свято і трохи побоювалися його, вважаючи погоду в цей день небезпечною. 

Народні вірування свідчать, що після 2 серпня більше не можна купатися в річках та озерах. Наші пращури вірили, що з цієї дати у водоймах з'являється нечисть, яка може потягнути плавця під воду.

Ще одне тлумачення цієї заборони полягало в тому, що з 2 серпня природа готується до осені, і пророк Ілля так остуджує воду, що в ній некомфортно купатися.

Українці вважали святого Іллю провісником осені та помічали, що в день його пам'яті починаються грози, а листя вперше жовтіє.

3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. Саме зараз триває сезон найсмачніших кавунів. Ці соковиті та солодкі ягоди – ідеальний десерт у спекотний літній день, адже кавуни втамовують спрагу та приносять величезну користь для здоров’я. Кавун очищує наш організм, виводить токсичні речовини, має протизапальну дію, бореться з десятками серйозних хронічних захворювань, починаючи від артриту та завершуючи раком. Кавун притуплює відчуття голоду. Тут користь кавуна полягає в тому, що маючи низьку калорійність – лише 38 ккал на 100 г м’якоті, він наповнює шлунок і дає можливість забути про голод. При цьому великого значення набуває солодкий смак ягоди.

У м’якоті кавуна міститься клітковина, пектини, геміцелюлоза, вітамін В1, В2, С, РР, фолієва кислота, провітамін А, каротин, марганець, нікель, залізо, магній і калій, від 5 -11% легкозасвоюваних цукрів, невелика кількість аскорбінової кислоти, каротин, зовсім небагато тіаміну, рибофлавіну і нікотинової кислоти, а ще багата на органічні кислоти, які добре стимулюють травні і обмінні процеси. Крім того, регулярне вживання кавуна зменшує ризик захворювань серця, атеросклерозу і підвищеного кров’яного тиску. Кавун містить флавоноїди, каротиноїди та тритерпеноїди. Ці речовини мають потужні антиоксидантні властивості, запобігають хворобам і уповільнюють процес старіння.

Дата вибрана не випадково, адже 5 серпня 1914 року компанія American Traffic Signal Company встановила першу в світі систему світлофорів. Вона була встановлена на Розі 105-й Іст-стріт і Евклід-авеню в Клівленді, штат Огайо, США. Попередник сучасних світлофорів мав тільки два кольори: зелений і червоний. У ньому також був передбачений звуковий сигнал, розроблений Джеймсом Хоге. Його гучний звук був свого роду попередженням про зміну кольору. Також він допомагав поліції і пожежникам в разі виникнення надзвичайної ситуації контролювати сигнали.

Першим світлофорам був потрібний спеціальний інспектор для управління пристроєм, який розташовувався в найближчій будці.

Нагадаємо, що перший триколірний світлофор був винайдений шість років по тому (в 1920 році) Вільямом Поттс, поліцейським з Детройта, штат Мічиган.

Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів.📚 Свято зародилось у США (Book Lovers Day) і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього. Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні і книжкові магазини, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга і створюється. 📙Саме читачеві присвячений Всесвітній день книголюбів. Любов до читання у кожного своя, проте чи знайдеться річ у світі, яка буде наповнена такою ж магією, як книга? Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання. В одній книзі кожен знайде свій сенс, і це створює своєрідну пелену таємничості. Прочитання книг – це інвестиція у розвиток своєї особистості, свого характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі у людини – читання. Бажаємо вам побільше цікавих книжок і захоплюючого читання!

12 серпня у світі відзначають Міжнародний день молоді – свято заряджених, активних і позитивних людей, які хочуть змінити світ на краще.

Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН ще у грудні 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року. Вперше свято відзначили 12 серпня 2000 року.

Мета проведення цього дня – об’єднати молодих людей різних країн для привернення особливої уваги до проблем молоді.

Також День молоді – це свято творчості, натхнення, енергії, пізнання та самоствердження. Проте такий день – це ще й час задуматися над тим, як найкраще реалізувати свій потенціал для власного добробуту, а також своєї сім’ї та суспільства загалом.

13 серпня відзначається Міжнародний день шульги.👋

Цей день у 1976 році започаткувала організація Left-handers International, однак вперше його відзначили у 1992 році за ініціативою британського Клубу ліворуких.

У цей день шульги всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання.

Досвід багатьох зарубіжних країн показав, що дбайливе ставлення до ліворуких дітей сприятливо позначається на їх подальшому розвитку, а значить, на успіхах суспільства в цілому. У багатьох країнах є навіть спеціальні магазини для шульг, де вони можуть придбати всі необхідні речі.

Цікаво знати:

👉приблизно 10-11% всіх людей на планеті – шульги;

👉серед шульг  більше чоловіків, ніж жінок;

👉серед ліворуких багато визначних особистостей: Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Нікколо Паганіні, Моцарт, Людвіг ван Бетховен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель, Чарлі Чаплін, Фрідріх Ніцше;

👉з-поміж наших сучасників шульгами є Білл Гейтс, Пол Маккартні, Вуді Аллен, Барак Обама, Білл Клінтон, Мілла Йовович, Олег Блохін, Святослав Вакарчук.

23 серпня українці відзначають День Державного Прапора України – одного із головних символів суверенітету нашої держави. Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Нині він майорить на вершинах Ельбрусу, Кіліманджаро, Евересту, на спортивних змаганнях міжнародних та державних рівнів – про нього знає весь світ. 

День Незалежності України - щорічне свято в Україні, яке відзначають 24 серпня з нагоди ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України. Цей документ, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР, проголосив створення самостійної української держави.

29 серпня – День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У 2019 році в Україні вперше офіційно вшановують загиблих українських військових.