Березень

1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія – свято приходу весни. Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.

У перший день весни у світі відзначається Всесвітній день імунітету, мета якого покращення проінформованості громадськості про проблеми пов’язані з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням і зміцненням імунітету, перед усім, шляхом корекції способу життя. Ця дата була обрана не випадково, адже весна – це час, коли організм ослаблений після довгої зими і особливо потребує підтримки імунітету.

1 березня – Міжнародний день котів. Неофіційне свято присвячено найбільш популярним у світі домашнім улюбленцям. Кількість домашніх котів та кішок вражає – на планеті їх налічується близько 600 мільйонів. Існує навіть наука фелінологія, яка вивчає цих тварин.

Коти знаходяться поруч з нами від самого дитинства — майже у всіх є дитячі спогади про веселі ігри з кумедними пухнастими кошенятами. 

Свято для всіх, чиє професійне життя пов’язане із письменництвом. Його заснували учасники 48-го конгресу ПЕН-клубу у 1986 році. З тих пір 3 березня Всесвітній день письменника святкують майже у всіх країнах світу.

Відзначення згаданого міжнародного дня покликане, зокрема:

• привернути увагу до проблем браконьєрства;

• віддати належне цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

Тож пам’ятаймо, що дика природа — це  невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Саме захищати тварин  і рослин в природному  середовищі — завдання кожного з нас.

ВООЗ заснувала спеціальний день, аби привернути увагу до захворювань слухового апарату людини та їх профілактики.

Орган слуху є невід’ємною частиною здоров’я і буття людини. За даними ВООЗ, від глухоти і порушень слуху страждають близько 360 мільйонів людей.

Основними причинами глухоти і приглухуватості (неповної втрати слуху) називають генетичні порушення, хронічні інфекції вуха, ряд захворювань (краснуха, кір, свинка, менінгіт тощо) і шкідливих факторів навколишнього середовища, передусім шуму.

Профілактика захворювань вух полягає в загартовуванні організму, дотриманні гігієни, своєчасному лікуванні простудних і хронічних інфекцій.

Рішення про його відзначення було прийнято 17 січня 2017 року Постановою № 1822 Верховної Ради України «Про встановлення Дня українського добровольця».

З метою зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формування відзначення Дня Українського добровольця було винесено на державний рівень.

В цей день українці вшановують мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету, і територіальної цілісності України.

У народі 14 березня називають "Явдохи". У наших предків у цей день відзначали Новий рік, за старим стилем це було 1 березня. Святкували прихід весни, і перший день Нового року одночасно аж до XV століття.

20 березня у світі святкують День щастя – почуття, без якого неможливо уявити свого життя. Бути щасливим — мрія кожного. Усі прагнуть перебувати у цьому дивовижному стані всебічного задоволення. Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства,у 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є спільним почуттям для всіх людей нашої планети. Таку дату обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення. Практично в усьому світі день дорівнює ночі, що є символом рівності усіх жителів планети, вважають в ООН.

З метою пропагування мистецтва поезії серед населення, підтримки мовного різноманіття за допомогою віршів та сприяння дрібним видавництвам ЮНЕСКО встановила Всесвітній день поезії, який відзначається щорічно 21 березня.

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явилося у 2004 році і відзначають його на державному рівні. Любов українців до поезії не поступається ані французам, ані англійцям, ані італійцям. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця… «Поезія потрібна всім — поети так само потребують читачів, як і читачі поетів…» – зазначала Ліна Костенко.

Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.

Хочеться зазначити: ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.

У зв’язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем та необхідність захисту та відновлення лісових масивів.

Щороку за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 22 березня відзначається Всесвітній день водних ресурсів, який покликаний привернути увагу світової спільноти до питання освоєння водних ресурсів та підвищенню рівня продуктивності економіки, соціального добробуту людей та раціонального використання питної води.

Статистика свідчить, що населення землі за добу використовує 7 млрд. т води. Міський мешканець вживає її у середньому до 200 л протягом доби, і ця цифра має тенденцію до зростання.

Бережімо воду! 

Пам'ять 40 мучеників відноситься до найшанованіших свят. У цей день навіть полегшується строгість Великого посту. Щорічно 22 березня християни відзначать свято 40 святих. Воно має кілька назв: Сорока мучеників, Сорок святих, у народі – сороки.