Висновки

   Як вітчизняні так і зарубіжні дослідження показують, що розвиток наочно-образного мислення - це складний і тривалий процес. Аналізуючи погляди представників різних підходів і шкіл щодо динаміки мислення в дошкільному віці, відзначимо суттєві вікові зміни цієї найважливішої системної функції, які забезпечують адаптацію дитини до умов життєдіяльності в предметної та соціальному середовищі. Головною зміною процесу мислення в дошкільному віці є перехід від зовнішньої дії у внутрішній план, що забезпечує до кінця дошкільного дитинства здатність діяти в умі.

   Багато авторів розглядають виникнення наочно-образного мислення як вузловий момент у розумовому розвитку дитини. Проте умови формування наочно-образного мислення у дошкільнят, механізми його здійснення вивчені далеко не повністю.

   Дослідження вчених та отримані результати дослідно-експериментального вивчення наочно-образного мислення дітей дошкільного віку дозволили виділити нам наступні особливості розвитку наочно-образного мислення в дошкільному віці: наочно-образне мислення - основний вид мислення дитини дошкільника. Вже в середньому дошкільному віці діти можуть оволодіти багатьма можливостями пов'язаними з цим видом мислення, (подумки перетворювати образи реальних предметів, будувати наочні моделі, планувати свої дії в умі); виникнення наочно-образного мислення - вузловий момент у розумовому розвитку дитини; здатність до оперування уявленнями виникає в процесі взаємодії різних ліній психологічного розвитку дитини - розвиток предметних і гарматних дій, мови, наслідування, ігрової діяльності і т.д.

   На основі отриманих результатів ми розробили рекомендації для батьків і вихователів з розвитку у дошкільнят наочно-образного мислення.