27.04.2006

Tofaş Sürekli İyileştirme Konferansı


 
HEML OGYE Tofaşın düzenlediği "Sürekli İyileştirme Konferansı"'na 27.04.2006 tarihinde katılmışlardır.
 
Ekte toplantıya ait resimler bulunmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Resimdekiler:
 
Ali KAYTAN
Kutlu TEK
Fikriye GÜNEŞ
Oğuz KAÇKAR
Yüksel GÜNGÖR
 
-----------------------------------------------------------------------

Tofaş tarafından düzenlenen 3. Sürekli İyileştirme Konferansı 26 Nisan günü Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında düzenlendi. Konusunda uzman 800’ü aşkın katılımcı arasında tedarikçiler, otomotiv firmalarının yetkili satıcıları, Tofaş üst yönetimi ve çalışanlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin de temsilcileri yer aldı. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tofaş CEO’su Alfredo Altavilla, sürekli iyileştirme metodunun Tofaş açısından yeni olmadığını ve 21 yıldır uygulandığını vurguladı.

Alfredo Altavilla, değer zincirinde yapılacak sürekli iyileştirme çalışmaları ile Tofaş’ın otomotiv endüstrisindeki konumunun daha da güçleneceğinin altını çizerken, kurumun Fiat Auto dünyasında daha fazla sorumluluk ve rol alacağını belirtti. Tofaş CEO’su Altavilla şöyle devam etti: Fiat Doblo’nun ve MiniCargo’nun tek üreticisi ve D200’ün ihracat üssü haline gelmeyi başardık. Türkiye’de sürekli iyileştirme kavramı Tofaş ile birlikte anılmaktadır. Sürekli iyileştirme çalışmalarında şimdiye kadar 62 milyon Euro’luk tasarruf sağlama başarısı gösterdik. Önceleri ufak bir kartopu olan bu çalışmalar sayesinde şimdiye kadar 1061 Kaizen projesi, 2424 kalite çemberleri projesi ve 100 bine yakın öneri teklif edildi. Bu sürecin üretime etkisi 1000 dakika gibi küçümsenmeyecek bir zaman kazancı olmaktadır.

Sürekli iyileştirmede misyonlarını tamamlamadıklarını vurgulayan Altavilla, rakiplerin ve diğer ülkelerdeki üreticilerin devamlı yenilik peşinde koştuğunu ve rekabet için de Tofaş’ın daima yeni fikirler üretmek ve yeni çözümler peşinde koştuğunu söyledi.