08.06.2006

AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ VE SANAYİDEKİ UYGULAMALAR


 

HEML OGYE Tofaşın düzenlediği "Sürekli İyileştirme Konferansı"'na 08.06.2006 tarihinde katılmışlardır.

Okulumuzdan Katılımcılar:

Yüksel GÜNGÖR

Rıdvan CİVAN

Fikriye GÜNEŞ

Emel EVRENSEL
 
Ekte toplantıya ait resimler bulunmaktadır.

 

 

AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ VE SANAYİDEKİ UYGULAMALAR” SEMİNERİ 08 HAZİRAN 2006 GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

KALDER Bursa Şubesi Çevre Uzmanlık Grubu, Bursa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile birlikte, 8 Haziran Perşembe günü AS Kültür Merkezi’nde 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında Ambalaj ve Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği ile ilgili bir seminer düzenledi.

 

Seminer, 01.01.2005 tarihinde yürürlüğe giren Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin uygulanmasında özellikle ilgili tarafların sorumluluklarının anlaşılabilmesi, yaşanan problemlerde ortak çözüm önerilerinin oluşturulabilmesi ve konuyla ilgili tarafları bir araya getirmek amacıyla düzenlendi.

 

Seminerde; Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan Sn. Aylin AlatTürkiye’de Ambalaj Atıklarının Yönetimi”, Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı’ndan Sn. Yeşim DedeoğluBursa Kaynakta Ayırım ve Geri Kazanım Projesi”, ÇEVKO’dan Sn. Alphan EröztürkAmbalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinde Ekonomik İşletmelerin Yükümlülükleri ve Yetkilendirilmiş Kuruluş Çevko”, iki farklı lisanslı firma adına Sn. Halil Kayıkçı ve Sn. Hakan AkbabaYönetmelik Kapsamında Lisanslı Kuruluşların Yeri ve Sanayi Kuruluşları Açısından Önemi” konularında birer sunuş yaptılar.