Vakitfed aktuális reakciók

Egy érdekes kérdés.

Húsvét van, a feltámadás, a megújulás, az újrakezdés ünnepe. A tavasz is egyféle újrakezdés. Jézus szerintem és nemcsak szerintem, többek között forradalmár volt. Eszméi hatására egy új vallás jött létre. De nemcsak egy új vallás alakult ki, Jézus óta az emberiség, az emberi társadalom, ha lassan is, bukdácsolva is, de fejlődött. A rabszolgatartó rendszertől eljutott az újkapitalizmusig. Persze ez még messze nem a csúcs, de mégis haladás.

Magyarország utóbbi 12 évére, különösen az utolsó 7 évére ez nem mondható. Ez kis hazánk tekintetében, hanyatlási, visszalépési korszak volt.  Nagyon leegyszerűsítve az történt, hogy egy vezetői társaságot, élén a fejével, nagyon elkapta, megszállta a hatalmi betegség, majd ezután ez a társaság, nagyon elkapta, megszállta az országot, a népet, a nemzetet. Volt már ehhez hasonló helyzet nem is kevés. Ehhez hasonló, és nem ilyen. A történelem „rohanó” folyója állandóan változik, de az alapszituációk azért ismétlik magukat, csak kissé megváltozott formába. A jelenlegi magyar helyzet, rendszerváltozat ezért hasonlít sok más történelmi szituációra (maffiaállam, Rákosi rendszer, stb.), illetve ezért nem hasonlít teljesen egyikre sem. Világviszonylatban pedig inkább a pangás, a stagnálás korszaka volt.

Jelen magyar állapot szerint az uralkodó hatalom, a kormányzópárt a következő választáson sem lesz leváltva.  Reméljük, ez változik, de én itt a legvalószínűbb jelen realitásból indulok ki.

A címben szereplőkérdés pedig így szól: a magyar nép miért váltotta le a jelenleginél egy fokkal jobb vezetéseket, beleértve az első Fidesz vezetést is, és a jelen állapot szerint miért nem váltja le a jelenlegit?

Másképpen: a magyar nép miért nem váltja le a jelenlegi vezetést (rezsimet, kormányzatot) annak ellenére, hogy korábban ennél kevésbé rosszabbakat leváltott?

Megint másképpen: a korábban, normális, kritikus leváltós magyar nép, most miért nem váltja le, ezt a minden eddiginél pocsékabb vezetést?

Szerintem ez egy érdekes ellentmondás.

Persze azzal kellene kezdenem, hogy bebizonyítsam, a jelenlegi tényleg rosszabb (gyengébb teljesítményű, ország számára károsabb) mint az előző vezetések.

Ezt lehet nagyon hosszan és úgy, ahogy én, röviden indokolni. A rövid indoklás: aki itt élt ebben a hét évben és nem elfogult, aki kicsit is nyitott szemmel figyeli a történéseket, annak számára ez nyilvánvaló. Kiszámítottam, kb. kétnaponta volt egy kisebb-nagyobb galádság, botrány, ami kb. 7x170=1190 galádságot, botrányt jelentett eddig. Bár az átlagos életszínvonal nem csökkent, (nem is nőtt), de nőttek az igazságtalan különbségek, a szegények rétege nőtt. A gazdasági mutatók önmagukban nem is lennének rosszak, ha a régióba levő országok, nem teljesítenének jobban. Az oktatás, az egészségügy, és amiről el szoktak feledkezni, az igazságszolgáltatás is, meglehetősen siralmas állapotban van, inkább vissza, mint előre lépett. A demokráciaszint szintén alacsonyabb szinten van. Az ország külföldi megbecsültsége szintén romlott. És persze a korrupció minden eddiginél erősebben „virágzik”, a jellege pedig átment „kormányzópárt által vezérelt” veszélyes, aljas fajtába. Na és a manipuláció is soha nem látott csúcson van.

Szóval ezek a jelenlegi vezetés előtt sem voltak jó állapotba, (erre szokott hivatkozni a vezetés), de most mindennél rosszabb a helyzet.

Hozzá kell tenni a negatív felsorolásban nincs benne a migránsprobléma megközelítése, pl. a kerítésépítés. Méghozzá azért nincs, mert ez szerintem és az átlagember szerint sem egyértelműen negatív. Más kérdés azon manipuláció állandó kommunikációs kormányzati taktika, miszerint emiatt támadják őket. Ez az együgyűek tekintetében igen hatásos átverés - úgy tesznek, mintha csak a migránspolitika miatt támadnák őket, mindennek az lenne a hátterébe. Hatásos, mert ennek leleplezése összetett gondolkodást igényel. Itt egy duplacsavaros hazugság van, amit az együgyű már nem tud követni. Valójában, elsősorban a korrupció, a manipuláció, az antidemokratikusság, az igazságtalan különbségek, a vacak kormányzás miatt támadják őket. Összefoglalva: a nép rosszabbul, boldogtalanabbul él, miközben előre kellett volna lépni.

De térjünk vissza az alapkérdéshez: mindezek ellenére, miért nem váltja le a nép a jelenlegi vezetést, ill. a kormányzó pártokat?

Természetesen van itt egy-két fontos tényező (pl. az ellenzék állapota, pl. a választási rendszer változása, pl. a nemzetközi helyzet, stb.) miket itt nem elemzek.

Azért azt meg kell jegyezni, a magyar nép belesétált az akkor még demokratikusnak álcázott fidesz csapdájába, amikor azt kétharmaddal választotta meg. A visszaváltozott farkas nem sokáig tétlenkedett, a csapdát szépen kibetonozta, hegyes karókat vert le, szögesdróttal vette körül. Tette mindezt azzal, hogy a kétharmadával leépítette a demokráciát, többek között a választási rendszert a saját érdeke szerint írta át.

Azért tekintek el az elemzéstől, mert ezek bár fontosak, de mégis eltörpülnek a fő tényező, a fő ok mellett.

75%-ban a kérdésre ez a válasz: a magyar nép azért nem váltotta le, és váltja le a jelenlegi vezetést, mert az minden eddiginél sokkal ügyesebben mosta át a magyar nép egy jelentős részének az agyát.

Innen pedig legyen az írás címe: Az ügyes agymosás jellemzői.

Nem térek ki arra sem, hogy ezt az ügyes agymosást tudatosan, véletlenül, vagy ösztönös tehetséggel végzi a kormányzópárt. Azt azonban látni kell, az „ügyes” valójában „gátlástalanul hatékonyan antidemokratikus” fogalmával azonos. Sajnálatos módón az „ügyes” jelző szinonimája a „pofátlan” jelzőnek, ami már fogalmi szinten is eltorzítja a politikát. 

Az első nagy trükk, felismerés: nem kell az egész nép agyát átmosni, csak a legönzőbb, valamint a legostobább 20% réteget célozzuk meg, mint „célközönséget”.

Igaz, hogy ez is több további rétegből áll össze. Nagyjából azonban a két fő réteg: az érdekemberek, valamint az együgyűek.

Az érdekembereket úgy lehet lekötni, ha az érdek, egyben a függés-tojást a maximumra tágítjuk. A tojásba vannak a kedvezményezettek, bár a két réteg elválik. A sárgájába kerülnek a felsők, a menők, akik igazából jól járnak. A fehérjébe kerülnek sokan mások, akik tulajdonképpen csak azért járnak jól, mert a tojáson kívülieknek még rosszabb. Tulajdonképpen ők is jobban járnának, ha igazságos becsületes megítélés, jól működő ország lenne, azonban ennek megértése már gondolkodást igényel. A lényeg, hogy az érdektojást ki lehet tágítani, abba sokakat be lehet tuszkolni.

Egyébként, ebben többek között a Kádár rendszer is jó volt.

Egyfelől kitágítjuk az egzisztenciális függést, sok vállalkozás, (ezekben érdekelt sok ember) függ a kormányzópárttól. Itt lép be az újszerű korrupció.

Na meg az állami alkalmazottak függése, pláne hogy állandóan fenyegetve vannak. Ugyanis nemcsak a pozitív, lehetőség oldalt kell nyitni, hanem a félelemoldalt is. De nemcsak egzisztenciális anyagi dolgokról van szó, hanem hatalmiakról is. Minél kisebb a demokráciaszint, annál nagyobb a hatalmi arány, nemcsak a felső, a középvezetők szintjén, de a „portások” szintjén is. Valamint a félelemszint is annál magasabb. Szóval a hatalomra áhítozók szintén beállnak a támogatók sorába. Valamint persze azok is, akik félnek.

A mostani vezetés mindezt „tudatosan” legalábbis gyakorlatilag következetesebben teszi, a korábbi vezetések azért ennél demokratikusabbak voltak.

Ezek az érdekemberek, az anyagilag, hatalmilag lekötelezettek teszik ki a 20% betonszavazó 70%-át. Na és persze ezekből az érdekemberekből áll a kormányzópárt vezérkara, valamint a tisztikara. Nem a diktátor határozza meg a dolgokat, aljasítja le a politikát, hanem az öt támogató talpnyaló gerinctelen érdekhajhász társaság, a sok-sok nyalóka. Persze itt is elmerülhetnénk az emberi lélek rejtelmeibe és leírhatnánk az „önmagának hazudozás, a galádság megindokolása” pszichés jelenséget. Nem teszem.

De térjünk rá az együgyűek agymosására.

Ez egy fokkal még érdekesebb. Ugyanis azt talán meg lehet érteni, ha valaki a rövid távú érdeke szerint gondolkodik, cselekszik. De az együgyűek, akik nem férnek bele az érdektojásba, azok minden szempontból saját maguk, gyerekeik unokáik érdekük ellenében ténykednek, amikor egy népnyúzó társaságot támogatnak.

Miért teszik? Az alap ok nyilván az ostobaság, melynek sok további oka lehet.

De itt is több réteg van.

Először is minden pártnak van egy törzsszavazó rétege, ami meglehetős ostobaság, mármint a törzsszavazó státusz. Ugyan a törzsszavazó hűségesnek is tűnhet akár saját, akár a kívülálló szemébe is, de nem az. A probléma az, hogy egy párt vezetése, irányvonala bármikor lealjasodhat. A törzsszavazó pedig azt mondja: én a szemétség ellenére is kitartok, mert hűséges vagyok. Ez okos dolog? Hát nem az. Jobb esetben is egy rosszul értelmezett, hűség.

A jelenlegi kormányzópárt már korábban, népszerűsége csúcsán kialakított egy elég széles törzsszavazó réteget. Ehhez vehetjük a külföldön élő magyarok nagyobb részét. Szóval ők mivel nem élnek itt, nem tapasztalják a mindennapok, egyébként elkerülhető nyűgét, baját. Nyilván hallanak ezekről a bajokról, de ezt úgy veszik, hogy „ez a szokásos politikai ármánykodás” egy viszonylag rendes társaság ellen. Kétségtelen a törzsszavazó bázis kialakításában is kellően ügyes (gátlástalanul antidemokratikus) volt a jelenlegi kormánypárt.

Itt, most aktuálpolitikai szinten jegyezzük meg: a jobbik (eredetileg szélsőjobb) és a fidesz (eredetileg közép jobb) időközben helyet cserélt. Tehát a fidesz lenyúlta a szélsőségesen nacionalista, rasszista szavazókat. Ők szintén egy elfogult, betonfejű, részben érdektársaság. Épül az eszetlen betonfal.

A következő réteg azonban érdekesebb.

A következő rész címe: A diktatúra, a diktátor vonzza a cselédlelkületűeket.

Visszatérek oda, hogy jön össze a szavazók, támogatók 20%-a ami sajnos a jelenlegi fél-demokráciában már elég a hatalomhoz.  14% összejön az érdektojás (beleértve a félelmet is) kitágításból. További 3% az ostoba, legalábbis politikailag nem túl művelt, tájékozatlan törzsszavazókból jön össze. Illetve a szélsőjobbos szavazókból jön össze.

A további 3%-ot pedig a cselédlelkületűek teszik ki. Ez nem nagy réteg, de a rossz győzelme nem jöhetne létre nélkülük.

A cselédlelkületűek általában szegényebb, szerényebb viszonylag iskolázatlanabb emberek. Tehát ők valójában vesztesek, de ezt sem veszik észre. Nekem is van két ilyen ismerősöm, akik értetlenkedésem, csodálkozásom ellenéra is fidesz hívővé váltak, még azt sem lehet mondani, hogy törzsszavazók lettek volna. Mindkettejüket egyszerű dolgokkal, pl. migránsokkal lehetett manipulálni. A bonyolult dolgokat nem nagyon értették. Ebben is ügyes a jelenlegi kormányzópárt. De a lényeg mégis az, hogy a cselédlelkületű emberek igénylik, ha irányítják őket, kvázi igénylik a diktatúrát.  Az oroszoknál, például mindig is igényeltek egy cáratyuskát, ez is e jelenség része.

Mit is jelent ez? Azt, hogyha megjelenik egy antidemokratikus, demagóg, stb. politikai erő, akkor annak kapásból van egy 6%-os tábora. Ehhez jön hozzá az ügyes (pofátlanul antidemokratikus) agymosás.

Egy kicsit kevés szó jutott az egyszerű manipulációra, ami az értelmesek számára nyilvánvaló hazugság. Korábban az egyik manipulációs trükköt már említettem:

„Ez az együgyűek tekintetében igen hatásos átverés - úgy tesznek, mintha csak a migránspolitika miatt támadnák őket, mindennek az lenne a hátterébe. Hatásos, mert ennek leleplezése összetett gondolkodást igényel. Itt egy duplacsavaros hazugság van, amit az együgyű már nem tud követni. Valójában, elsősorban, a korrupció, a manipuláció, az antidemokratikusság, az igazságtalan különbségek, a vacak kormányzás miatt támadják őket.”

Vannak azonban más nyilvánvaló hazugságok (manipulációk) is. Nyilvánvalók az értelmesek számára, de egészen más a helyzet az együgyűek tekintetében. Illetve az érdekvezéreltek, tudják, hogy hazugság, de mégis igaznak állítják be, vagy kussolnak, hiszen ez az érdekük. Továbbá az együgyűek a kezükbe akadó médiából tájékozódnak, és még mindig respektálják a hivatalos hatalmat, mindezt ügyesen (pofátlanul antidemokratikusan) használta ki a jelenlegi kormányzópárt.

Akkor vonjuk le a végső következtetéseket. A magyar nép részleges elbutítása tekintetében sajnos sikeres volt a jelenlegi kormányzópárt. Így összejött az a képlet, hogy egy elbutított népet egy ravasz önérdekű vezetés (2010-2017 FIDESZ_KDNP,  O. V.) irányít, pontosabban zsákmányol ki. Megfejtettem a rejtélyt: a korábban, normális, kritikus leváltós magyar nép, most miért nem váltja le, ezt a minden eddiginél pocsékabb vezetést? A fentiek miatt. 

Utóirat:

A magyar nép, hogy fog kievickélni ebből a csapdahelyzetből? Ráadásul már Gy. korszak is egy lejtmenet volt, tehát több mint 10 éve sanyargatják a magyar népet az alkalmatlan vezetői.    Hát talán úgy, hogy erősen felülmúlja önmagát. A leírt 20% csökkenése szinte lehetetlen, de talán egy kicsit ez is mozdulhat. Egy kevéssel több esély van a közömbösök egy részének felébredésében. E tanulmányban nem volt szó a közömbösség problémájáról. Sajnos, mint ez a helyzet is mutatja, legalább akkora probléma, mint az agymosás. Sőt a közömbösség kialakítását is egyféle agymosásnak tekinthetjük.

A lényeg három mondatban: mivel a fidesz támogató tábora az elmondottak miatt be van betonozva (érdektojásba betuszkoltak, a rasszisták, a jól megvezetett együgyűek), a szavazási rendszer pedig pocsék, az ellenzék is marakodó - az átlagembereknek egy lehetőségük maradt: minél több közömböst meggyőzni, hogy menjenek szavazni, de ne a jelenlegi hatalomra szavazzanak. Ugyanis a jelenlegi hatalom borzalmas, valószínűleg kevésbé rossz jöhet. Illetve ha a következők is pocsékok lesznek, akkor azokat is le kell váltani, de az aktuális feladat, a jelenlegi borzalom leváltása.

Világtörténelmi szinten, csak egy igazi demokrácia, egy rendszerváltás oldhatná meg, hogy a rossz vezetések (sajnos a vezetések zöme rossz) ne basáskodjon, sőt hatalomra se kerüljön, de ez egy másik könyvem témája.

Amire viszont kitérnék az a szemétláda vezetők elképzelése.

Ez is állandó témám. Ugyebár adva vannak ezek a diktátor jellegű, vagy és azokat szolgáló, meglehetősen gerinctelen, végső soron önző vezetők. Mi játszódhat le bennük?

 - Rendben van, én hatalmon maradok, a hatalom pedig édes, a bukás meg keserű. Az óriási vagyon és annak a szerzése is felettébb kellemes. A tudat, hogy én mind hatalomban, ravaszságban és még sok mindenben a nép felett vagyok – szintén kéjesen simogatja a hiúságom. Na de akkor is, van itt egy sor zavaró tényező. Pl. hogy ez végső soron becstelen, és az egyházi erkölcs szerint is bűnös. Talán még a másvilági büntetés is felmerül, legalábbis a keresztény vallásúak szerint. Valamint, kérdés, hogy meddig tarthat, és hogyan lesz vége. Azért diktátorok sorsa mindenki előtt ismert. Volt, akit csak szavakban vetettek meg, volt, akit tettlegesen is. Rendben van, elég sok önhazugság van: pl., hogy én nem vagyok diktátor, sőt végső soron népmentő vagyok. Vagy pl., de nekem sikerül megúszni, én ravaszságban is különb vagyok.

Azt azért érzékelni kellene, hogy több tízezer, esetleg millió ember utálja. Mondjuk, ha engem csak ezer ember utálna, én, (vagy bármely normális ember) már venném a kalapom, nem tudnám elviselni. Lehet, hogy ő azt gondolja: - nép utálata ellenére is megmentem a népet. Vagy: - igazából nem is utálnak, csak úgy tesznek. Vagy: - csak kevesen utálnak, csak százan, a nagy többség imád.

Vagy nézzük a jövőt, a történelmi megítélést. Itt is érzékelni kellene ennek már nem lesz, nem lehet jó vége. Tehát nemcsak a mostaniak utálnak, de még halálom után is, úgy emlegetnek, mint egy olyan vezetőt, aki többet ártott az országnak, mint amennyit használt. Ráadásul a saját családját is szenvedésnek teszi ki, a jelenbe, de főleg a jövőben, jelentős megvetést kell elviselniük.

Igen, ha számba vesszük az előnyöket, valamint az önáltatásokat, azok sokaságuk ellenére is eltörpülnek a hátrányok, a borzalmak mellett.  Ráadásul és itt jön a lényeg, akár így is gondolkodhatnának: - Ha már megadta a szerencse, hogy ország-vezető legyek, akkor megpróbálok becsületes demokratikus, népet tisztelő, népnek hasznos, szerény, önkritikus vezető lenni. Ha megérdemlem akkor engem is tisztelni fognak, megkapom a jutalmam.

Rejtély is meg nem is, hogy miért nem így gondolkodnak.

Folytatás is lesz, mondhatom: következik a folytatás. Szóval ezt az elmélkedést követni fogja egy másik.

Manapság nem lehet hosszú írásokkal terhelni az olvasók drága idejét, és szétszórt figyelmét, pláne olyan témával, ami egy kis gondolkodást igényel.

A folytatásba újra összefoglalom ezen írás lényegét. Kitérek arra, hogy újra büszke magyar lettem. Kitérek a világpolitika lényegére is.

 

A megvezetés a nyilvánvaló lényeg.

A jelen népszavazási helyzet probléma (közügy) jól példázza a gondolkodási törvényt: keresd meg a helyzet, probléma lényegét, velejét és vigyázz, hogy a fontos, de másodlagos tényezők, ne nyomják el a lényeget.

1a) Nincs jótékony megvezetés, átverés. Kiváltképp nincs, ha egyébként sem egyértelműen jótékony az átverés.

A jelen megvezetés, átverés egyértelműen kitetszik a plakáterdőből, a propaganda füzetekből. A kormányhirdetésekből, a kormány médiából (eredetileg közszolgálati média) áradó kijelentésekből. Valamint nemcsak ezek számából, hanem abból, hogy azok túlzásokat csúsztatásokat tartalmaznak. Ez egyébként akkor is manipuláció, ha nincs kifejezett hazugság. Tehát anélkül, hogy megvizsgálnánk a fontos, de másodlagos problémákat, már ezek szerint is megítélhetjük, ez esetben elítélhetjük a helyzetet.

Még egy kisiskolás gyermek is levonhatja a következtetést: ezzel az egész közlés-áradattal egyértelműen irányítani akarnak, nem az én véleményemre kíváncsiak, vagyis a megvezetés a cél.

Egy fideszes ismerősöm azzal érvelt, ha a cél jó, akkor az szentesíti, a megvezetés, a bárgyú manipuláció eszközét. Én azt mondom, még a jó cél sem szentesíthet minden eszközt. Még egyszer mondom: nincs jótékony megvezetés, átverés. A normális ember személy szerint sem tud elfogadni semmilyen megvezetést, átverést.

2a) A tagállamok részvétele, szerepe az EU irányításában. (Tulajdonképpen erről szól a népszavazási kérdés.)

2b) A migráns-probléma megoldásai.                      

2d) A rosszak harca, vagyis az EU tehetetlensége, kontra a magyar kormány „téves” politikája. Persze tehetetlenség, hiba, tévedés helyett, érdekről, önzésről is beszélhetünk.

2e) A jelen magyar kormány teljes regnálásának az értékelése. (Többek között, a demokrácia-leépítés, a korrupció, a protekció problémája. A hibás, vagy elmaradt átszervezések problémája.)

2f)  A népszavazás problémája általában. Hogyan lehet lejáratni és tisztelni a népszavazást.

   Ezeket a fontos, de népszavazás szempontjából másodlagos problémákat nemcsak azért nem elemzem, mert meglehetősen összetett kérdések, hanem ezért nem, mert a jelen népszavazás szempontjából másodlagos problémák.

Másfelől azt ki lehet jelenteni, hogy a szakaszerű részletes elemzés nem egyezne, a jelen magyar kormány a leírt problémákkal (2a-2f) kapcsolatos véleményével, ténykedésével. Vagyis a „jó cél” is vitatható.

Ismétlem a legfontosabb, a lényeg: a magyar népet megvezetik, átverik.

Utóirat:

Én egyébként örülnék egy olyan miniszterelnöknek, kormánynak, aki azt mondaná:  - Át kellene szervezni az EU döntéshozó mechanizmusát, többek között nagyobb beleszólást kell adni a tagállamok népeinek. (népeinek és nem kormányainak)

A jelen magyar miniszterelnök, kormány azonban nem ezt mondja.

Annak is örülnék, ha a miniszterelnök, kormány ezt mondaná: Aggódóm Európa hosszabb távú jövője miatt, (nem elsősorban Magyarország jövője miatt) mert a jelenlegi migránspolitika hosszabb távon sok problémát okozhat.

A jelen magyar miniszterelnök, kormány azonban nem ezt mondja. 

Persze e külpolitikánál is fontosabb lenne a belföldi problémák megoldása. 

Második utóirat.

Van itt azonban egy érdekes,inkább fura ellentmondás. Mondhatná ezt a kormány: minket nem érdekel az EU és annak bolond politikája, mi kerítést építünk, mi nem fogadunk be senkit, stb. De akkor azt is kellene mondani: minket nem érdekel az EU és annak támogatásai sem. Ezt két okból nem mondhatják, egyrészt elvesztenék a támogatásokat. Másrészt, akkor nem lenne kivel harcolni.

Ezt is mondhatná: minket elsősorban az EU érdekel, az EU-val együttműködve szeretnénk átalakítani az EU-t. Ezt pedig azért nem mondhatják, mert akkor nem lenne kivel harcolni.

Ezért a kettő valamiféle keverékét mondják, teszik, logikátlan undorító katyvasz jön ki. 

Nyílt levél a Nem Némulunk El mozgalomnak, valamint a Korrupcióellenes Szövetségnek.

E mozgalomnak, szerveződésnek (az Önök, avagy a Mi szerveződésünk, mint népi szerveződés) van létjogosultsága, és elméletileg van jövője, én lelkes támogatójuk vagyok. Kis civil társaságunkból (vakitfed) sajnos már csak én maradtam, a többiek eltávoztak, valószínűleg a túlvilágra.

A társaságunk a vakitfed google oldalak alatt rengeteg társadalom témájú gondolatot, véleményt, kvázi igazságot tett közzé. Szerintem érdemes beleolvasni, sőt egyféle alternatív nézetekre alapuló társadalomtudományos enciklopédiának is használható.

Szóval: vakitfed, ill. vakitfed forms and docs google oldalak alatt.

Email címem pedig: vakitfed@gmail.com

 Szerény véleményem szerint a békés népi (spontán szerveződő, pártoktól, uralkodó politikai erőktől független) tüntetések, tömeg-megmozdulások jelentős demokratikus (népakarat) megjelenítő eszközök.

Bízom abban, hogy azon szándék, miszerint minden szervezett politikai erőtől függetlenek akarnak lenni, igaz.  Ez fontos, az alábbiak miatt:

Ha bármely szervezett politikai erő, párt szervezi, tömegmegmozdulást, akkor az, nem népi megmozdulás, hanem egyfajta pártgyűlés.

Előfordulhat, nagyon ritkán hogy a pártgyűlés is népérdeket fejez ki, de ez akkor sem népakarat. A pártgyűlés többnyire nem a népérdeket fejezi ki, hanem a párt érdekét. Többnyire a népakarat fejezi ki a népérdeket. Ezért kell a valódi népakaratot, ill. annak módjait létrehozni. Ez tehát a demokrácia lényege: a kiindulás a valódi népakarat, ami önmagában, esetenként nem mindig azonos a népérdekkel. Viszont hosszabb távon és többnyire azonos.

A népakarat (demokrácia) legmagasabb szintje mikor a nép, a tagok, az emberek többsége közvetlenül dönt a fontos kérdésekben. Illetve, minél több kérdésben dönt. Dönt, azaz törvényeket, szabályokat hoz. Ez a közvetlen, avagy a részvételi, avagy az e-demokrácia. Ezek lényegében azonos szerveződések.

A közvetlen (részvételi, e-demokrácia) leglényesebb eleme pedig a számítógépes népszavazási rendszer.  Hosszabb nevén népszavazási és közvélemény-kutatási rendszer, melynek egyfajta modellje szintén megtalálható a vakitfed oldalak alatt. A pontos népakarat és népérdek megjelenéséhez szükséges: egy meglehetősen pontos, elfogulatlan szavazás és összesítés.

Visszatérve a népgyűlések, népi tüntetések is egyfajta népakarat megjelenítők, szükség van rájuk, de ez a legalsó lépcsőfok. Szükséges, de kevés. A leginkább kihagyhatatlan lépcsőfok: a számítógépes népszavazási és közvélemény-kutatási rendszer.  Ellenben vannak még más lépcsőfokok, de ezekről majd máskor.

Egy másik lépcsőfok az állam, a közhatalom, nép általi ellenőrzése. Ennek is a legfontosabb eszköze: az intézményekre lebontott közvetlen demokrácia.

Még sokáig folytatnám, de ebbe a figyelem-megragadásos világban egyelőre ennyi is elég.

Szóval engedelmükkel, kb. két hetente, folytatnám.

                                      Tisztelettel: Minden embernek