Як діяти учням та вчителям
у разі виникнення пожежі в ліцеї

Порядок дій персоналу закладу освіти щодо дії при пожежі

Кожний працівник ліцею при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т.п.) повинен:

  • негайно повідомити про це за телефоном 101, 102 в пожежнорятувальну службу (при цьому необхідно назвати адресу об’єкту, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище);

  • вжити по можливості заходів по евакуації людей, гасінню пожежі і збереженню матеріальних цінностей.

Особи, які в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, після прибуття до місця пожежі повинні:

  1. Повідомити про виникнення пожежі за телефоном 101,102 в пожежно-рятувальну службу.

  2. Здійснити оповіщення людей про пожежу.

  3. Поставити до відома керівництво і чергові служби об’єкту, ланку пожежогасіння, добровільну пожежну дружину.

  4. У разі загрози життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби.

  5. Видалити за межі небезпечної зони всіх учасників освітнього процесу, що не беруть участь в гасінні пожежі.

  6. Забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, що беруть участь в гасінні пожежі.

  7. Одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей.

  8. Організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі і у війти в склад штабу пожежогасіння.

Загальні правила:

    • Насамперед необхідно негайно повідомити про пожежу в аварійно-рятувальну службу за телефоном «101». Якщо ви побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього. Необхідно зачинити двері в цю кімнату. Відчинені двері не тільки випустять дим, а й перешкодять евакуації, тому що раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.

    • Повідомити про пожежу адміністрацію ліцею, вжити термінових заходів щодо евакуації дітей та персоналу із будівлі закладу освіти. У цей час важливо не панікувати! Евакуація проводиться з усієї будівлі ліцею, навіть якщо пожежу виявлено тільки в якійсь її частині.

    • Почувши сигнал тривоги, учні за вказівкою вчителя залишають класну кімнату і прямують до місця збору. Останнім іде вчитель з класним журналом. Двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації необхідно зачинити.

    • Кожен клас спускається сходами тільки з одного боку, залишаючи другий вільним для учнів інших класів, за винятком тих випадків, коли сходи дуже вузькі. У цей час не слід обганяти одне одного та штовхатися.

    • Усі, кого не було в класі під час сигналу тривоги, повинні негайно приєднатися до свого класу чи групи на місці збору.

    • У разі потреби необхідно організувати пошуки людей, яких не виявили на місці збору.

    • Нікому не можна повертатися в будівлю закладу освіти без дозволу рятувальників чи директора ліцею.

    • На місці збору кожен клас чи група людей займають чітко визначене місце і перебувають там до подальших вказівок рятувальників чи адміністрації.

    • Після евакуації необхідно зробити перекличку (за класним журналом), аби з’ясувати, чи всі покинули приміщення закладу. Директор ліцею (або його заступник) на місці збору особисто приймає рапорти від старших усіх груп.

    • Для дітей з обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи щодо їх евакуації.

    • Під час евакуації необхідно заборонити розмови, щоб було добре чути розпорядження рятувальників та адміністрації ліцею.

    • Ще до прибуття аварійно-рятувальної служби, адміністрації ліцею слід визначити характер та місце пожежі, а також загальну кількість евакуйованих. Ця інформація потрібна начальнику аварійно-рятувального підрозділу для подальших дій щодо ліквідації пожежі.