Підсумки проведення Дня Безпечного Інтернету - 2024

Інтернет сьогодні відкриває безмежні можливості для спілкування, доступу до інформації, навчання, розваг, торгівлі та розвитку бізнесу. Інтернет дозволяє нам спілкуватися з людьми з усього світу за допомогою електронної пошти, соціальних мереж, месенджерів та відеозв'язку. За допомогою Інтернету ми можемо легко знаходити інформацію з будь-якої області знань, використовуючи пошукові системи та онлайн-бібліотеки. Інтернет надає доступ до онлайн-курсів, вебінарів, відеоуроків та інших освітніх ресурсів, що дозволяє навчатися дистанційно та у зручний для себе час і темп. Загалом, Інтернет сьогодні відіграє важливу роль у багатьох аспектах нашого життя, спрощуючи доступ до інформації, спілкування та розваг. У той же час Інтернет, як і будь-яка інша технологія, несе загрози і виклики. 

У вівторок другого тижня другого місяця, у цьому році 6 лютого, відзначається День безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Відповідно до затвердженого плану заходів протягом тижня з 01 по 07 лютого у ліцеї проходила акція «Безпека дітей в Інтернеті» під гаслом «Разом для найкращого Інтернету»

До тижня безпечного інтернету всі педагогічні працівники переглянули освітній серіал та пройшли симулятор та Кіберграму на національній платформі Дія.Освіта Міністерства цифрової трансформації України:

День перший пройшов під гаслом «Збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями», під час якого вчителі інформатики провели онлайн уроки у 2-7 класах, на яких діти та підлітки отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів. Хочеться відзначити наступні уроки:

Другий день пройшов під гаслом «Участь онлайн». Цього дня учням 8-11 класів запропонували інтерактивні вправи, завдання та можливість взяти участь у справжньому онлайн квесті «Шлях до безпечного Інтернету» (якщо не проходили квест, то спробуйте зараз!). Проведено наступні уроки:

День 5 лютого пройшов під гаслом «Разом із дорослими». В усіх класних колективах класні керівники розповсюдили інформацію з презентацією української версії навчального посібника для батьків «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». Крім того підготували повідомлення для батьків «Що потрібно знати про комп’ютерні ігри», у якому постаралися відповісти на питання: 

Для учнів ліцею було запропоновано для перегляду «7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність». Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.

День безпечного Інтернету в Україні, 6 лютого, класні колективи відзначили шляхом проведення години спілкування на тему «День безпечного Інтернету - 2024», створення колажей та повідомлень на інтерактивній дошці «Соціальні мережі». Cоціально-психологічна служба ліцею запропонувала у загальношкільну годину спілкування включити анонімний тест Кімберлі Янга на перевірку власної інтернет-залежності. Його мета – з'ясувати, чи велика ступінь впливу на власне життя людини комп'ютерного світу, і чи в змозі вона самостійно виплутатися з його павутиння? 

Щодня в учнівських колективах педагогічними працівниками Станіславського ліцею ім. К.Й. Голобородька проводяться онлайн уроки, години спілкування, ігрові заняття з використанням різних комунікативних та інтерактивних сервісів, які розміщення в Інтернеті та дають змогу навчати наших учнів дистанційно.

Для детального ознайомлення з тим, як проходив День безпечного Інтернету в Україні та світі можна перейти за посиланням  https://www.saferinternetday.org/ 

Фото-звіт з онлайн уроків:

Інформаційна хвилинка «Безпечне спілкування в інтернеті» у 2-А класі, Мазур І.О.

Віртуальна вікторина «Безпечний інтернет» у 2-Б класі, Сікоза Л.Є.

Урок-вікторина «Правила безпеки в інтернеті для дітей» у 3-А класі, Чижевська Д.Л.

Урок-вікторина «Безпечний Інтернет» у 4 класі, Кістін Т.М.

Онлайн квест «Безпечний Інтернет» у 5-их класах, Сікоза А.А.

Бесіда «Безпечний інтернет-його роль в сучасному світі» у 6-7-их класах, Безродня С.П.

Урок-аналогія «Лабіринти Інтернету» у 8-их класах, Квадріціус Л.В.

Урок-експедиція «Разом для найкращого Інтернету» у 9-их класах, Квадріціус Л.В.