Підсумки тижня математики - 2024

Математика, як наука, виникла в Стародавній Греції в VII-III ст. до нашої ери і в перекладі з давньогрецької означає «наука», «знання». Математика — одна з найстародавніших наук. Перші математичні уявлення і поняття людина формувала в глибокій давнині, розв'язуючи найпростіші задачі практичного характеру.

І на сьогоднішній день ми намагаємось дізнатись нові таємниці, вдосконалити і, можливо, безмежно полюбити цю науку. З цією метою вчителі ліцею намагаються якомога більше залучити учнів у цікавий і пізнавальний світ математики.

З 11 по 15 березня 2024 р. у Станіславському ліцеї ім. К.Й. Голобородька  проходив тиждень математики, присвячений науці, яку по праву вважають царицею всіх наук!

Метою проведення предметного тижня було:

Протягом тижня математики відбулося ряд заходів.

У перший день у всіх групах класів розмістили інформацію для батьків «Як зацікавити дитину вчити математику» (https://mathematicsofstanislav.blogspot.com/2024/03/blog-post.html).

Учні 5-го та 6-го  класу вирушили у віртуальну подорож до міста Математики, де на їх чекали цікаві зупинки: «Казка про Шрека та його пригоди у світі математики» , захоплюючий квест «У пошуках чисел».   Діти дистанційно розв’язували різні цікаві логічні задачі, розгадували ребуси, анаграми, головоломки, складали «танграм». Учні 6-х класів взяли участь у фотоколажі «Математика всюди». Всі активно працювали.

Для учнів 7 класу було проведено  математичний веб-квест «Весела математика» (https://vseosvita.ua/webquest/start/s/7558/283147-7088f4c7). Під час квесту учням були запропоновані різні математичні завдання на кмітливість, завдання практичного характеру, які показують красу, практичність і доступність математики. Діти показали свої знання з алгебри та геометрії змагаючись у різних конкурсах.

Не менш цікавим і захоплюючим для учнів 8-го класу виявився веб-квест «Пошук скарбів», який можна пройти за посиланням https://vseosvita.ua/webquest/start/s/25434/14473-98649389. Під час квесту учні знайомилися із цікавими фактами математичними фактами, виконували логічні завдання, дешифрували інформацію.

Математика може бути веселою, несподіваною, загадковою. Саме таким був веб-квест «Ерудити квестують» для учнів 9 класу (https://vseosvita.ua/webquest/start/s/25432/14473-8815e779). Учні  ознайомилися із цікавими фактами про видатних математиків, розв’язували прикладні завдання різної складності, показали свої знання не тільки з математики.

Вислів відомого вченого «Хто з дитячих років займається математикою, той розвиває увагу, тренує свій мозок, свою волю, виховує наполегливість і завзятість у досягненні мети», тому саме учні 10 класу взяли участь у вебквесті «Математичний калейдоскоп», який був створений для перевірки  ерудиції. ( https://vseosvita.ua/webquest/start/s/14536/283147-b5bb62c9)

Для учнів 11 класу була нагода перевірити своє логічне мислення та розширити математичні знання та вміння, взявши участь у веб-квесті «Математична гра». (https://vseosvita.ua/webquest/start/s/3049/283147-9779a317

Крім того щоуроку розв’язувалися різні логічні завдання, головоломки, демонструвалися лайфхаки усного рахунку тощо. Цього тижня діти ще раз переконалися, що математика може бути веселою, загадковою, цікавою та корисною.

Доброю традицією в ліцеї є участь учнів у Всеукраїнських онлайн олімпіадах. Підведено підсумки результатів ХХ-ХХІ  Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (осінь-2023, зима-2024), в якій наші учні взяли активну участь. За оголошеними результатами нагороджені:

Учителі ліцею нагороджені свідоцтвами про підготовку учнів, про підготовку переможців та іменними подяками.

А 14 березня разом з учнями відзначили Міжнародний день математики, поширивши інформацію про день числа Пі (https://mathematicsofstanislav.blogspot.com/2024/03/14.html) та розв’язуючи математичні цікавинки.

Для зацікавлення наукою під час тижня математики учні ліцею переглянули тематичні художні фільми:

І хоч предметний тиждень проходив дистанційно проведення вищеперерахованих заходів розвиває інтерес учнів до вивчення математики, творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне та просторове мислення, посилює пізнавальну мотивацію, підвищує інтерес до активної творчої та самостійної діяльності, формує навички самостійності.