ekezettelenito

ekezettelenito

Vannak akik ékezettelenül írnak és csak az így írt e-maileket tudják könnyen olvasni (külföldön élő magyarok, egyes unixosok, it-sek; meg egyes levlisták ezt írják elő).

A nekik írók számára lehetne egy ékezettelenítő szolgáltatást adni ingyen:

  1. bemásolják honlapunkon egy ablakba az ékezetes szöveget,
  2. megnyomják az egyik gombot (h melyik fajta ékezettelenítést kérik), a szerver megcsinálja az ékezettelenítést,
  3. ők kimásolják az ékezettelenített szöveget és már küldhetik is.

Ugyanez e-maillel: egy adott e-mail címre elküldik az ékezetest, és automatikus válaszban visszakapják az ékezettelent. Vagy a tárgyban vagy a szöveg első sorában megadnak egy e-mail címet, h oda küldje a szerverünk az ékezettelent, ne vissza, így nincs is több dolguk vele, nem nekik kell elküldeniük az igazi címzettnek. Ugyanott egy kóddal azt is megadhatják, ha nem az alapértelmezett fajta ékezettelenítést kérik. Működő, kész példa: Cell ékezettelenítője – csak általánosított címre küldhetnénk tovább, nemcsak a M-listára. (Ha a lista csak tagoktól jött leveleket fogad, akkor a regisztrált e-mail címükről kell küldeniük.) A szerverünket lebénító túlterheléses támadások, spamelésre (ki)használás ellen kéne védekezni.

Kunszt: fordított irányban. Van egy többé-kevésbé krikszkrakszos szöveged és szeretnéd ékezethelyesen (vagy éktelenítve) olvasni. Szerverünk felismeri, h milyen kódolású a szöveg, és az ékezetek helyén álló =c20 meg ilyesmiket ékezetes betűvé alakítja (vagy az ékezettelenített megfelelőjére).

Üzleti modell: hirdetési bevételért: látogatottságot hoz a weboldalnak; vagy az emil végére odabiggyeszt két sor reklámot.

Más (európai) nyelveken is (ez az egész mondjuk a gmail-nek testhezálló feladat).

Ékezettelenítés fajták:

  • minden ékezetes karaktert az ékezettelen megfelelőjére cserél le,
  • csak a nyugat-európai kódkészletben nem szereplőket cseréli le (ő, ű, í -t); (ó, ú -t cseréli vagy sem?), (é, á ö, ü van, ezeket meghagyja).

Hasonlók:

Küldesz az alábbi címekre e-mailhez csatolt file-ként valamit, automatikusan visszakapsz egy e-mailt, csatolva a kívánt formátumú file:

  1. wav@koolwire.com wav-ot küldesz, válaszban mp3-at kapsz vissza.
  2. mp3@koolwire.com fordítva, mp3-at küldesz, válaszban wav jön.
  3. pdf@koolwire.com "bármilyen Office" dokumentumot mellékelsz, válaszban pdf jön. (Hasonlót végez egy pdf995.com -ról letölthető programocska ingyenesen (reklámoldal felugrásért).)
  4. pdf2txt@adobe.com vagy pdf2html@adobe.com ahogy a nevük mutatja, még be is tömöríti. Vagy http://www.freepdfconvert.comhttp://pcforum.hu/tudastar/32190/PDF+to+DOC.html
  5. upload@upload.slideshare.net ha egy Powerpoint vagy PDF dokumentumot akarsz webes bemutatóvá alakítani akkor küldd el nekik, cserébe megkapod a linket a bemutatóhoz.
    1. ...@prod.writely.com Google Docs, az email címet a beállításokból tudod kiszedni, csak küldd el a dokumentumot az adott címre, és bekerült a dokumentumaid közé.
    2. wsmith@wordsmith.org ez az egyik legjobb, beírod, hogy define és egy szót vagy kifejezést, visszaküldi mit is jelent. Persze angolul. (Hasonló a Google Glossary: "define:" a keresés előtt, megkeresi a definíciót, ha nincs, akkor felhozza a releváns webes találatokat.)

főoldalra