Молодь в своєму середовищі

ЦБС Дніпровського району бібліотека № 134 для юнацтва

МОЛОДЬ В СВОЄМУ СЕРЕДОВИЩІ:

Молодіжні громадські та студентські організації, рухи,

неформальні угруповання та розваги молоді.

Київ – 2008

Юні друзі !

Це видання не претендує на повне висвітлення всіх молодіжних

організацій, рухів, об’єднань. Це скоріше оперативна інформація про ті з них, які

на цей час є «модними» і вступити в їх ряди рахується престижним. Не всі сучасні

молодіжні організації несуть у своїй діяльності позитив, але вони існують і з

цим треба рахуватися. Ми надаємо інформацію – висновки робіть самі.

Громадські організації

Спілка української молоді (СУМ).

Створена ще у 1925 р. Основним завданням була боротьба за відновлення державної незалежності України. Нині метою діяльності СУМ є сприяння розв’язання молодіжних проблем,допомога в її самореалізації, створення умов для організації дозвілля та спілкування молоді.

Волонтерський рух України.

Волонтер (від англ.- доброволець) – це добра, милосердна людина,яка володіє комунікабельними навичками й приваблює до себе людей, розуміє проблеми оточуючих та співчуває їм, має бажання безкорисливо допомогти вирішувати проблеми інших людей. Волонтерські організації створюються при районних Центрах соціальних служб для молоді.

Скаутський рух в Україні.

В Україні є зареєстрованими на всеукраїнському рівні 6 скаутських організацій. Найдавнішою з них є Пласт (рік заснування 1912, відновлено у 1991 р.), СПОК , Дитячо-юнацьке товариство (ДЮТ) «Січ», Асоціація гайдів України (АГУ) та Асоціація скаутів України (АСУ).

Студентські організації.

Всеукраїнська студентська рада:

http://www.studrada.info/

Студентська ініціатива «Думай сам»:

www.studic.info.

Фонд сприяння студентським ініціативам.

Фонд працює по слідуючих програмах: «Робота для студентів», «Житло для студентів» , «Знижечка» - студентська картка:

http://fcci.org.ua/

“AIESEC”міжнародна молодіжна студентська організація, яка надає можливість молоді віднайти потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство :

http://www.aiesec.org/ukraine/kyiv/student/

Неформальні молодіжні рухи.

«Готи» - представники музичної субкультури, яка створилася в кінці 70-х років ХХ ст.на хвилі пост-панку. Характенрна риса –цікавість до містичної символіки, декадансу, хоррор-літератури та кіно. Готи одягаються в усе чорне, надають перевагу сріблу, капелюхам, тростинкам, нашийникам. Використовують багато різних символів смерті. Українському руху «готів» 10 років. Молодь «готи» не агресивна, компанійська, начитана.

«Емокіди» - молодіжна субкультура. Їх відрізняє спосіб одягатися – рожево-чорні відтінки одягу, вузькі джинси, пірсінг,чорне волосся, сумно підведені очі. Емокіди принципово не вживають наркотиків та алкоголю. А ще не приховують своїх почуттів у присутності сторонніх. Незмінні атрибути – сумка через плече та значки. Емо – дружелюбна субкультура.

«Гопи» - вороже налаштовані підлітки, для яких насолода - «дістати» когось.

«Ультрас» - футбольні фанати – це молоді хлопці та дівчата, які з усих сил підтримують «свою» команду. В україні фан - рух виник в 70 –х роках ХХ ст. Найактивніші та найагресивніші члени фан-руху Hooligans або футбольні хулігани.

«Скинхеди» - ультроправе угруповання молоді. Об”єднавча ідея – український націоналізм. Рух «скинів» має декілька гілок, наприклад, найагресивніша частина руху скинхедів – «наці» або «бритоголові». Відрізняються расовою нетерпимістю.

Розваги молоді.

«Діггери» (від. англ. «той, що копає») – це люди, яких тягне під землю. Вони захоплюються подорожами по підземеллях , катакомбах та дренажно-штольних системах. Часто діггери об’єднуються у клуби, мають Кодекс діггера та свої Правила безпеки.

Пейнтбол – спосіб відпочинку для всіх охочих.Пейнтбол – технічна спортивна гра з розряду екстремальних, що імітує швидкоплинні вогняні контакти на обмеженому просторі. В грі використовують спеціальні пневматичні пристрої. Грають в лісах , на відкритих ділянках, у примііщеннях. Гра дозволяє виплеснути негативну енергію, отримати заряд позитивних емоцій, і, зрештою, корисно провести час.

«Рольовики» - (початок рольових ігор в Україні 1998 рік) молоді люди, які розігрують татральні сюжети, відтворюючи іншу реальність. В основі ролевої гри покладено книжкові сюжети, комп’ю-

терні ігри, історичні реалії, фільми або ж «авторські світи». Рольові ігри почалися з творів Джона Рональда Руела Толкієна.

Флешмоб - (від англ. «миттєвий натовп») – це неочікувана поява людей в заздалегідь запланованому місці з певною метою. Флешмоб має свої правила, розподіл ролей. Сценарій проведення «мобу» спочатку з’являється на спеціальному сайті в мережі Інтернет, потім його обговорюють. Слідуючий етап - поява людей на місці проведення акції. Четвертий – поява лідерів, які дають умовний знак для початку акції, П’ятий - активізація натовпу . Шостий і сьомий – проведення акції і зникнення учасників «мобу».