Професій в світі так багато

Профорієнтація

ЦБС Дніпровського району

Бібліотека №134 для юнацтва

Професій в світі так

багато – одна із них твоя.

Путівник ресурсами мережі Internet

для старшокласників і випускників.

Київ - 2011

Юні друзі!

Кожна молода людина стає перед вибором – яку професію обрати? Цей вибір визначає усе подальше життя людини : це п’ять років навчання обраному фаху в навчальному закладі ; пошук роботи за обранною професією; робота за цим фахом усе подальше трудове життя . А щоб праця була в радість, щоб вдало складалася кар’єра і людина стала професіоналом, якого цінують колеги та керівництво, мала за свою працю гідне матеріальне заохочення - потрібно захоплюватися і любити свою справу, підвищувати рівень свого фаху усе трудове життя. Тому так важливо не помилитися, коли робиш вибір професії.

Це видання допоможе вам зробити правильний вибір , адже в ньому ви знайдете інформацію про орієнтири , якими треба керуватись, роблячи цей вибір, яку інформацію брати до уваги, дізнаєтесь про інструменти, за допомогою яких ви зрозумієте свій темперамент, професііі, якими ви зможете займатися. Ми надали електронні адреси з інформацією про нові професії, які актуальні зараз і будуть актуальні і потрібні в майбутньому. Ви зможете ознайомитися з думкою сучасних студентів про перспективи їхньої спеціальності, про ВНЗ, в якому вони навчаються та отримати багато іншої корисної інформаціїї.

А почнемо ми з інформації про Державну службу зайнятості та про її підрозділ - Київський центр зайнятості: http://www.dcz.gov.ua/ На сайті Цетру ви дізнаєтесь про те що «вибір професії являє собою активний процес свідомого прийняття рішень, що передбачає :

· Усвідомлення того, що праця є обов’язком кожної людини.

· Знання професій, вимог, які вони пред’являють до працівника.

· Наявність певних інтересів, здібностей, нахилів, індивідуально-

психологічних якостей, необхідних для їх успішної реалізації.

· Знання потреб ринку праці в тих чи інших спеціальностях.»

За допомогою матеріалів, викладених на сайті та безпосередньо в Міському центрі і в районних центрах зайнятості Києва ви зможете безкоштовно отримати такі профорієнтаційні послуги:

  • Ознайомитись з описами професій.
  • Переглянути перелік навчальних закладів.
  • Отримати індивідуальну адресну профконсультацію.
  • Пройти діагностичне обстеження з метою визначення професійного напрямку при допомозі новітніх комп’ютерних психодіагностичних методик.

Наступна інформація про інтернет-проект «Профорієнтація. Зроби свідомий вибір» . Проект започаткований благодійним фондом «Розвиток Укаїни», в рамках проекту «Україна професійна» та всеукраїнським інтернет-проектом «Освітній портал» (www.osvita.org.ua). Проект покликаний:

  • допомогти користувачам визначитись з майбутньою спеціальністю;
  • довести, що професійно-технічні спеціальності можуть бути так само успішні, як і престижна вища освіта;
  • показати нерозривний зв'язок між бажаною професією й необхідною освітою;
  • розкрити тенденції розвитку ринку праці в різних регіонах України;
  • описати специфіку різних спеціальностей;
  • виправити негативний імідж "непрестижних" спеціальностей;
  • надати користувачам необхідну контактну інформацію державних і недержавних організацій, що займаються питаннями профорієнтації й працевлаштування;

На сайті ви зможете пройти тестування on line за багатьма напрямками, наприклад:

  • Який у тебе характер; Який у тебе темперамент;
  • Діагностика професійних уподобань;
  • Визначення типу професій;
  • Тест на визначення схильності до підприємницької діяльності.

Ви дізнаєтеся про вплив на вибір молодої людиною професії багатьох чинників : порад рідних, думки друзів та педагогів. Інформація, викладена на сайті, допоможе вам уникнути хибного шляху вибору професії за «престижністю» . В рубриці «Інтерв’ю на фоні ВНЗ» ви зможете ознайомитися з думкою сучасних студентів про перспективи обраних професій. Ви дізнаєтеся про професії актуальні на сучасному ринку праці , про ті, що будуть актуальні через 5 років та про зовсім нові професії, які виникли останнім часом. Сайт надає інформацію про заклади освіти, в яких здобувають потрібні спеціальності. Більше інформації дивись за адресою prof.osvita.org.ua

Перехід до постіндустріального та інформативного суспільства, зміни структури ринку, трудових відносин, зайнятості населення обумовили виникнення нових професій та видів діяльності. Найбільше нових професій виникає у сфері IT-технологій, у рекламі, маркетингу, туризмі та у галузі громадського обслуговування. Вам цікаво зрозуміти чим займається фуд-стиліст чи девелопер? А чим відрізняється професія від спеціальності ? Якщо ви уважно продивилися запропоновані раніше сайти, вам не важко відповісти на ці запитання. Пропонуємо ще декілька адрес, де ви знайдете відповіді на ці і на багато інших запитань: Інтернет-портал «Труд» -електронна адреса http://www.trud.gov.ua/.

Профдіагностика, тестування, словник професій, рейтинг професій, каталог професій ви знайденте на інтернет-порталі

  • «Портал професійного консультування» -електронна адреса: http://www.profi.org.ua/profes/in.shtml та на сайті JOBS.UA.
  • Довідник сучасних професій ви знайдете за адресою : http://www.ucheba.ru/ в рубриці «Вибір професії».

На сучасному ринку праці безліч професій. Як вибрати справу до душі? Відповідь проста - читати, слухати, дивитися і пізнавати світ сучасних професій. В цьому вам допоможуть телепрограми і навчальні відео. Завітайте на сайт телекомпанії «Глас»: glas.org.ua/projects/my_job/index.html і дивіться цикл розважально-пізнавальних програм «Моя професія», яку веде великий оригінал, гуморист, розумник Тарас Боровко. Дуже дотепно, с гуморм, весело й цікаво Тарас розповідає про професії залізничника, поштаря, пекаря, фармацевта, пожежника, лікаря «швидкої допомоги», фермера та інші. Ви дізнаєтеся про історію виникнення професії, подивитися і послухаєте на сучасних носіїв цих професій. Наприклад, в програмі «Вусатий нянь» йдеться про професію «гувернантки». І Тарас починає свою розповідь з віршів, які О. Пушкін присвятив своїй няні Арині Родіонівні. Потім дуже цікаво розповідає про початок цієї професії в Росії, зокрема йдеться про Київський інститут шляхетних дівчат», а потім надає інформацію про навчальний заклад, де зараз можно здобути цю професію. Програму про професію астронома ведучий розпочинає з сивої давнини, коли люди орієнтувалися по зірках і ця професія тільки зароджувалася. Разом з Тарасом ви відвідаєте музей астрономії, сучасні астрономічні обсерваторії, дізнаєтеся, що повинен знати астроном, де і чому навчатися. Для випускників дуже корисно передивитися цикл відеофільмів «Світ професій», який було створено на замовлення Державної служби зайнятості. До циклу входить 27 відеороликів про різноманітні професії: робітничі, інженерні, художні. Наприклад, з відео «Юридичні професії» ви дізнаєтеся, що випускник юридичного ВУЗу може працювати юрисконсультом, адвокатом, нотаріусом, правознавцем. А скількі спеціальностей вбудівництві - про всі професії ви довідаєтесь переглянувши фільм «Будівничі професії». Багато з вас мріють в майбутньому відкрити свій бізнес. Тоді вам обов’язково треба подивитись відеофільм «Професії підприємницької діяльності». Ви зрозумієте, що підприємець повинен бути і менеджером, і економістом, і бухгалтером, і юристом, знатися на психології і рекламі. Про кожну професію у циклі розповідається дуже цікаво, докладно і, головне, ви маєте можливість побачите своє майбутнє робоче місце.

Улюблена справа дарує почуття гідності й потрібності , вона може рятувати від депресії від різноманітних спокус, І не обов’язково це професія. Убагатьох з вас є справа, якою ви полюбляєте займатися у вільний час , тобто у вас є хобі. А чи може ваше хобі перетворитися на джерело додаткового прибутку чи у майбутньому на професію? Цілком можливо! Але за деяких умов. Про це ви дізнаєтеся, ознайомившись з інформацією, викладеною на деяких сайтах. Наприклад з матеріалу, який ви знайдете на порталі Українська блогосфера під назвою «Чи всяке хобі може бути прибутковим або як заробити, займаючись улюбленою справою?» викладена інформація про те що таке хобі, чим відрізняється «хобі-споживання» від «хобі-створення». З людьми, які перетворили свої хобі на професію чи бізнес ви зможете поспілкуватися та дізнатися секрети їх успіху за адресами: prof.osvita.org.ua/uk/success; www.pro-robotu.com.ua; www.gorod.cn.ua . Якщо Ви людина талановита і ваша улюблена справа пов’язана з творчістю, обов’язково ознайомтесь з циклом телепрограм телекомпанії «Глас» під назвою «Людина праці»:http://www.glas.org.ua/projects/ludi_praci/. Передивившись ці відео, ви дізнаєтесь про українських ремісників – гончарів, писанкарів, різьбярів, вишивальниць, народних художників, трембітарів та про інших представників народного мистецтва. Поєднуючи давні традиції та досягнення сучасної промисловості митці створюють високохудожні вироби, які знані у всьому світі. Інформацію про художні професії ви зможете знайти і у циклі «Світ професій» з відео під назвою «Художні професії», який створено на замовлення Державної служби зайнятості : http://www.youtube.com.ua

Ви визначилися з професією, знаєте якій справі бажаєте присвятити життя. Тепер головне зробити правильний вибір освітнього закладу. В цьому вам допоможе інформація на сайтах «Довідник абітурієнта України» : http://www.vuzi.com.ua/. Освітній портал: www.osvita.org.ua/ , «Навчальні заклади міста Києва» : www.edny.kiev.ua/; Вузи України. Довідник абітурієнта: JOBS.UA

Корисна інформація для тих, хто вже здобув професію але ще не визначився з місцем роботи.

  • Кииївський міський цетр зайнятості : м. Київ, 01033, вул. Жилянська, 47-б. Телефони: (44)2451717; 2382615.
  • Дарницький районний центр зайнятості : м. Київ,02099,вул. Заслонова,22. Телефони: (44)5672705; 567-61-01.
  • Деснянський районний центр зайнятості : м. Київ,02225, вул. Каштанова,7. Телефони : (44)54717-07; 5460663.
  • Дніпровський районний центр зайнятості : м. Київ,02218, вул. Райдужна, 9-а. Телефони: (44)5421778; 5401777.

  • Київський молодіжний центр праці (КМЦП), створений для тих, хто готовий до нових досягнень на своєму кар’єрному шляху. Головна мета створення центру : надання молоді Києва допомоги з питань тимчасового та постійного працевлаштування, перепідготовки та підвищення кваліфікації молоді, надання правового та економічного захисту молодим підприємцям, підтримка підприємницьких та громадських ініциатив молоді, створення нових робочих місць.

Структурні підрозділи:

  • Київська молодіжна біржа праці (КМБП).
  • Молодіжний бізнес – центр.
  • Департамент молодіжного співробітництва.

Більше дивись на сайті : : http://kmbt.com/

Список склала і підготувала до друку :

Зав. бібліотекою - Н.С. Кметюк