Події

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Виставка "Українські видавництва – школярам"

Виставка "До шкільного рюкзачка"

"Райдужна палітра книжкових подарунків"

(інсталяція із книг, подарованих читачами)

Книжкове дефиле

Увага! До 195 річчя від дня народження англійського письменника Майн Ріда, ми створили віртуальну літературну виставку.

Дивись на літературній сторінці

«Писанковий дивосвіт»

«Екологічний тиждень»

«Провайдери читання»

Додаткове відео доступне тут

«Людина і Всесвіт»

11 квітня , до Дня космонавтики в бібліотеці відбулася Година цікавих повідомлень «Людина і Всесвіт». Учням 2 та 3 класів ми розповіли про Всесвіт і його освоєння людиною.. В рамках заходу бібліотекарі провели тематичний перегляд літератури «Першопроходці Всесвіту та творці практичної космонавтики» , під час якого ознайомили юних читачів з літературою про вчених-астрономів , конструкторів та про космонавтів з Росії, України та з інших країн світу. Про тернистий шлях освоєння космосу діти дізналися із розповідей бібліотекарів та цікавих відео. Захід викликав неабияку зацікавленність дітей до космічної тематики. Учні багато доповнювали наші розповіді та з великим задоволенням відповідали на запитання. Завершився захід тематичною Хвилинкою цікавих фактів «Україна – держава космічна».

"Всім на втіху задля сміху"

1 квітня – у день веселих розиграшів, жартів та приколів в юнацькій бібліотеці №134 відбувся День сміхотерапії. Ми вирішили веселими жартами

та інформацією про користь сміху розігнати зимову депресію та створити весняний настрій. Прикрасили бібліотеку жовтими кульками, висловами про сміх, гумор та добрий настрій, створили веселу, ілюстровану виставку книжок та запропонували користувачам пройти тест на почуття гумору. Для цього створили плакат-звернення, на якому кожен бажаючий міг написати свій жарт, або влучний вислів про березневі примхи погоди. Крім того, бібліотекарі абонементу пропонували відвідувачам обрати для себе жартівливе побажання у відповідному глечику. І якщо сміхотерапія – це справді метод лікування, то в цей день, ми віримо, дехто став здоровішим.

"Книга місяця"

Шановні користувачі! Ми починаємо інформувати Вас про найцікавіші книги нашої бібліотеки. Акція «Книга місяця» презентує книги, які найчастіше видавалися протягом місяця і отримали схвальні відгуки від читачів. Докладніше дивіться на літературній сторінці

"Свято рідної мови в юнацькій бібліотеці"

Клуб «Розрада»

Юнацька бібліотека завжди була відкритим і доступним закладом для мешканців різного віку. З 2008 року для користувачів бібліотеки і мешканців мікрорайону діє клуб «Розрада». Клуб є добровільним об’єднанням любителів літератури і мистецтва. Метою створення клубу є організація спілкування користувачів бібліотеки в години дозвілля. Основна форма роботи клубу це засідання літературно-мистецької вітальні. Під час засідань у бібліотечній вітальні звучит музика, спів, проходять виставки літератури, бесіди, презентації, віртуальні подорожі, діє бібліотечний кінозал. Ми запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до роботи клубу. Відвідування клубу безкоштовне.

Краєзнавча година.

4 лютого бібліотека №134 для юнацтва провела краєзнавчу годину «Воскресенка : історія і сьогодення» для студентів ВПУ №25, яка відбулася у приміщенні цього учбового закладу. Спочатку ми розповіли про юнацьку бібліотеку та показали студентам рекламний ролик про її діяльність - «Книжкові фантазії на Райдужному». Потім учні прослухали історичну довідку про місцевість, де зараз розташован масив Воскресенський та отримали багато цікавої інформації про вулиці масиву та про історичних діячів, ім’ями яких названо ці вулиці. Ми розповідали про генерала Ватутіна, партизанського ватажка П.Вершигору, про вченого та революціонера М.Кибальчича, про письменника І.К.Микитенка та про художників В.Перова та В. Сєрова. Нашу розповідь проілюстрував відеофільм «Близькі околиці Києва. Воскресенський масив».

Ця зустріч відбулася на прохання класного керівника 9 класу училища Видрич Н.М. Маємо надію що наша співпраця буде продовжуватися й надалі.

Нові книги – завжди свято.

Шановні користувачі ! Бібліотека поздоровляє вас з Новим роком і Різдвом Христовим! Бажаємо вам натхнення, творчих злетів та більше добрих друзів! Нехай праця вам приносить задоволення і добробут, а часи дозвілля - інтелектуальну насолоду для душі. Завітайте до бібліотеки – ми приготували вам у дарунок «Тиждень нової книги».

Докладнішу розповідь про нові книги дивіться в рубриці «Нові надходження».

«Гори, гори ясно, чтобы не погасло»

До дня Св. Миколая юнацька бібліотека подарували учням 4 класу костюмоване шоу по п’єсі С. Маршака «Двенадцать месяцев». Акторами у цій постановці виступали наші читачі - учні 6- х та 4-х класі школи №120. Бібліотекарі абонементу створили цікаві декорації та костюми. Два місяця репетицій завершилися показом міні- постановки у читальній залі бібліотеки. Потім діти прослухали розповідь про автора п’єси С.Маршака та його твори. Бібліотекарі розповіли учням і про традицію святкування дня св. Миколая. Завершився захід переглядом мультфільмів.

Актуальні професії

Юні друзі! Для тих, перед ким постало питання вибору професії - ми створили рекомендаційний список «Актуальні професії». Докладніше дивись на сторінці «Молодь.Освіта.Професія»

Проба пера

На літературній сторінці ми відкриваємо нову рубрику – «Проба пера». Всі хто складає вірші або маленькі оповідання можуть надсилати їх до бібліотеки – ми викладемо їх в цій рубриці. А зараз, знайомтесь - Олександра Коваленко. Ця тринадцятирічна дівчина – творча особистість. Захоплюється поезією і намагається створювати свої поетичні рядки. Вірші Олександри ще не досконалі, але дуже особисті і відверті. В них нема вигаданих почуттів, а відчувається справжній біль від несприйняття, нерозуміння та байдужості оточуючих її людей. Хочеться побажати Олександрі творчих злетів, легкого пера та більше вірних друзів. Завітайте на Літературну сторінку і прочитайте в рубриці "Проба пера" її перші віршовані роздуми.

Історичні години в бібліотеці.

14 та 15 листопада в юнацькій бібліотеці відбулися історичні години присвячені 69 річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників. До учнів 6-х класів завітав Сергій Белоконь – волонтер, член військово-патриотичного клубу «Красная звезда», учасник багатьох реконструкцій бойових дій по обороні і визволенню Києва. Юні користувачі мали змогу доторкнутися до історії свого краю – Сергій приніс до бібліотеки солдатські гімнастерки, каски, пілотки, фляги тих буремних часів та розповів про тяжку і кровопролитну військову операцію по обороні Києва у 1941 році та про дорогу ціну, яку заплатили солдати визволяючі місто у 1943 році. Бібліотекарі доповнили його розповідь відео і фотоматеріалами та провели тематичний перегляд літератури «Київ у 1941-1943 роках». Учні із задоволенням приміряли на себе солдатську амуніцію, та робили фото на пам’ять.

Сучасна молодь – автопортрет.

До Всесвітнього дня молоді, який відзнячається у листопаді, бібліотека провела для своїх юних користувачів дуже цікавий захід. Учні 8 – х класів школи №180 зустрілися з волонтером Дніпровського центру соціальних служб для молоді Ігорем Білуном. Це вже не перша їхня зустріч . Цього разу розмова йшла про відповідальність як про рису характеру людини, та про відповідальність кожної молодої людини перед рідними, друзями, вчителями та суспільством за свої вчинки та поведінку. Як і завжди, Ігор не просто читав лекцію, а запросив учнів приєднатися до розмови, відверто відповідати на запитання та робити висновки з почутого. Тему продовжила представниця громадської організації «Фонд захисту жінок». Після розмови ми запитали юних користувачів їхню думку про сучасну молодь. Свої думки вони записали на виставці-плакаті «Сучасна молодь – автопртрет»

Свято рідної мови

До Дня української мови і писемності в бібліотеці відбулося свято української мови «Мова і писемність – свідки історії нації». На свято ми запросили учнів 9, 7 та 5-х класів школи №180. Разом з ними ми згадали витоки і творців української писемності - святих Кирила і Мефодія та давньоруського літописця Нестора. Бібліотекарі розповіли юним користувачам про розвиток нашої мови з часів Київської Руси до наших днів. Ми говорили про багатство і милозвучність мови українців, красу і пісенність українського слова. У виконанні бібліотекарів та учнів звучали вірші І.Котляревського, Т.Шевченка, Л.Українки, О. Лупія, О. Яворської та інших поетів. Разом з юними користувачами ми провели лінгвістичну подорож по Україні – від Карпат до Криму і дослідили діалекти, на яких говорять українці в різних куточках нашої країни. Після цього учасники заходу із захватом брали участь у лінгвістичній грі «Знайди і розтлумач слово...», в якій їм допомагали «Тлумачний словник української мови» та «Словник іншомовних слів». Юним користувачам дуже сподобалося бути дослідниками рідної мови і відкривати для себе її красу багатство. В кінці заходу учні разом з вчителями і бібліотекарями співали чудові українські пісні.

Хеловін в бібліотеці.

В кінці жовтня в юнацькій бібліотеці відбулася книжково – маскарадна містерія «Хеловін в бібліотеці». Приміщення бібліотеки заполонили чорні кішки і коти, летючі миші і павуки, жаби і мумії, відьми і вампіри. Вся ця нечиста сила повилітала та повилазила зі старовинного казкового замку. Всі декорації до містерії та костюми створили своїми руками біблотекарі та юні користувачі бібліотеки. Та не тільки це. Вони створили дуже веселу атмосферу та хороший настрій .Учасникам містерії було не страшно, а цікаво і весело. Під час гри, підлітки дізналися про історію виникнення цього свята, про старовинні ірландські обряди зустрічі Нового року, про розвиток і поширення звичая святкування Хеловіна в усіх англомовних країнах. Під час проведення містерії пройшов конкурс на кращий маскарадний костюм та майстер-клас по створенню «світильника Джека» - лампи з гарбуза, а в нашому випадку з помаранча. Для дітей створили тематичну книжкову виставку «Хэллоуин» та запропонували передивитися мультяшний «ужастик» - «Кошмар перед Рождеством». Підлітки читали вірші та співали пісні про святкування Хеловіна. Такі заходи поєднують у собі приємне та корисне. Користувачі весело проводять свій вільний час та дізнаються багато цікавого і корисного.

Домашнє завдання тільки на відмінно!

Школярики та їх батьки, увага! У бібліотеці діє нова послуга для учнів 1-6 класів «Домашнє завдання тільки на відмінно!». Приходьте до бібліотечної читальної зали і вам допоможуть зробити домашнє завдання : зрозуміло і дохідливо пояснять правило по математиці, українській мові, або географії, підберуть літертуру для реферату, підскажуть як написати твір. Разом з бібліотекарем ви зможете вивчити віршик, або прочитати оповідання. Як що вам не потрібна допомога в підготовці домашнього завдання, але ви потребуєте затишного місця для занять – наша читальна зала до ваших послуг!

Професійне свято в бібліотеці

«Паперова мозаїка»

Запрошуємо всіх цінителів краси до нашої бібліотеки. У нас діє виставка орігамі та картин з паперу, які створили наші користувачі Московський В.С. та Аделіна і Владислав Смірнови. В бібліотеці розквітли екзотичні квіти, розправили крила чудові метелики та птахи. Не можна відірвати погляд від квітів на чудових паперових картинах, які наповнені не тількі дивовижною красою, але й філософським змістом.

Літо в бібліотеці

З першого червня у бібліотеці розпочалася акція "Канікули в бібліотеці". Для дітей, підлітків та бітьків ми приготували низку заходів: читання в голос, віртуальні подорожі, бібліотечний кінозал, ігротека та багато інших цікавих акцій. Проводьте літо цікаво та корисно у бібліотеці!

Європейський футбол

До дня Європи і до проведення ЄВРО-2012 в Києві бібліотека №134 для юнацтва створила інформаційну виставку «Європейський футбол». На виставці представлені матеріали про історію виникнення футболу, розвитку гри у Європейських країнах, в т.ч. і в Україні. Ми надали інформацію про європейськи команди з футболу, які приймають участь у чемпіонаті 2012 року, про кращих ігроків сбірних команд та їх тренерів, розмістили інформацію про розклад матчів чемпіонату та іншу цікаву інформацію про футбольне свято в Україні.

Бібліотеки під зеленими вітрилами.

Наша бібліотека брала участь у акції до Дня Києва, яка відбулася 27 травня у парку «Перемога» - «Бібліотеки під зеленими вітрилами». Ми запрошували всіх бажаючих зробити фото на згадку у костюмах героїв роману О. Дюма «Три мушкетери», відповісти на запитання вікторини та отримати книгу у подарунок. Бажаючих було багато . Всім хотілося відчути себе відважним мушкетером або хоробрим гвардійцем, які зі шпагою в руках відстоюють свою честь. Дівчатка і хлопчики залюбки позували для фото в костюмах героїв роману, відповідали на запитаняя вікторини і отримували книгу в дарунок від бібліотеки. Для всіх, хто читав роман це була добра нагода пригадати його , а для тих, хто ще не зробив цього – прочитати книгу і познайомитися з четвіркою нерозлучних мушкетерів.

Наші видання .

До Дня Столиці та з нагоди 115 річниці від дня народження українського драматурга І. К. Микитенка, ми випустили інформаційне-краєзнавче видання, яке знайомить користувачів з життям і творчістю письменника та надає інформацію про вулицю у Дніпровському районі, яка носить ім’я І. Микитенка. Докладніше дивись на Літературній сторінці.

2012 рік проголошено роком Музєїв, тому до дня Європи ми випустили веб-путівник мережею Internet «Найкращі музеї Європи». Докладніше дивись у рубриці «Наші видання».

«Краєзнавча виставка»

До 1530 річчя Києва ми створили виставку екскурсію «Києве, рідний! Читаю тебе як розгорнуту книгу …». Презентацію виставки дивись на краєзнавчій сторінці.

«Смарагдове намисто Київщини»

До 80-річчя від дня утворення Київської області, до Дня Довкілля та до дня Землі ми створили слай-шоу, яке розповідає та ілюструє розповідь про зелені легені Київщини – ліси, дендропарки, заказники, ландшафтні парки, орнітологічні заказники київської області. Детальніше дивись на Краєзнавчій сторінці.

«Красно яєчко до Христового дня»

У квітні у бібліотеці вже другий рік проходили майстер-класи по створенню української писанки. Вчителі шкіл №120 та №180 провели уроки образотворчого мистецтва для учнів початкової школи в читальній залі нашої бібліотеки. Ми розповідали юним користувачам про феномен української писанки, знайомили учнів з історією українського обряду розписування яєць, як символу життя. Діти слухали вірши і легенди про писанки та крашанки, розповіді про символи та орнаменти писанок з різних областей України. Відео-майстер-класи, які проводила заслужена майстриня народного мистецтва Оксана Білоус, ознайомили школярів з усіма етапами створення писанки.

а ще цікавіше дивись тут ...

http://www.youtube.com/watch?v=O88ahenZx-s&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=j56t6k_98es&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=htxUfr-YDC8&feature=youtu.be

«Твори добро! Даруй бібліотеці книги!»

Шановні користувачі! Запрошуємо вас на перегляд нових

книг, які ми отримали завдяки подарунковим виданням від читачів бібліотеки та мешканців району. З 8 по по12 квітня у приміщенні бібліотеки діятимуть тематичні виставки та відбуватимуться тематичні перегляди нових надходжень літератури. Дякуємо всім, хто подарував нам такі цікаві та потрібні книги! Докладніше дивітьтся у рубриці "Нові надходження"

«Дуель віку»

22 березня у бібліотеці відбулося звасідання клубу «Розрада» присвячене 175 роковинам від дня смерті О. С. Пушкіна. Учасники засідання ознайомилися з літературою про останній рік життя поета. Обговорювалися різні версії тих подій, учасники розповідали про книги, в яких описані версії дуелі і смерті поета, декламувалися поезії О. Пушкіна. З великою цікавістю учасники заходу подивилися відеофільм «Дуель віку» та обмінялися думками про побачене.

21 лютого у бібліотеці №134 для юнацтва відбулася акція до дня Рідної мови. Виставка-плакат «Щира розмова про рідну мову» закликала усіх користувачів залишити запис на плакаті про свою рідну мову. Читачі не залишилися байдужими і залюбки висловили свої думки:


«Любов, оспівана в шедеврах»

Презентацію виставки до дня Святого Валентина дивись на Літературній сторінці

«Оберемо професію разом»

17 січня у бібліотеці відбулася профорієнтаційна година «Оберемо професію разом». З читачами бібліотеки – учнями 9 класу школи №234 зустрівся спеціаліст Дніпровського центру зайнятості. Юним користувачам розповіли про орієнтири, якими треба користуватися обираючи справу на все життя, підлітки пройшли тестування «Моя професія» та прослухали інформацію про послуги Центру. Ми розповіли читачам про послуги, які надає учням старших класів читальна зала бібліотеки, користувачі були ознайомлені з профорієнтаційними матеріалами, які видає бібліотека та прослухали тем.перегляд «На допомогу старшокласникам та випускникам».

Профорієнтаційну годину проводить спеціаліст ДЦЗ.
Про наші можливості  розповіла бібліотекар  читальної зали.

«Зима запрошує на свято»

19 грудня у бібліотеці відбувся святковий ранок до Дня святого Миколая. До наших дітей прийшли янголята, вітер, а потім завітав і сам Святий Миколай. Веселе театралізоване дійство дуже потішило дівчаток і хлопчиків та їх батьків. Юні читачі з задоволенням включилися у гру - читали вірші та авторські оповідання, співали колядки, та пісні. Діти дізналися про історію свята і традиціїї святкування цього дня в Україні та в інших країнах. Святий Миколай обдарував всіх присутніх солодощами та показав мультфільм про життя Святого Миколая.

У ролях цього театралізованого дійства виступили читачі бібліотеки-учні 5 класу школи №120.

«Бережи здоров’я змолоду».

До Місячника здорового способу життя та до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у бібліотеці проходить низка цікавих та корисних заходів для юнацтва. З 21 листопада у бібліотеці проходять бесіди, лекторії, відеоперегляди для учнів початкової школи «бережи здоров'я змолоду» та для старшокласників – «ВІЛ/СНІД-знати,щоб жити». Юні користувачі знайомляться з літературою по цій темі, проходять тестування. Перед старшокласниками виступає лектор з Дніпровського центру зайнятості, його розповідь ми ілюструємо дуже цікавими відеоматеріалам. Всі відеоматеріали по цій темі є в бібліотеці . Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

Молодші школярі беруть активну участь у заході.

Київ Врубеля.

17 листопада у бібліотеці відбулося чергове засідання клубу «Розрада». Захід присвячувався 155-річчю від дня народження російського художника М.О. Врубеля. Життя і творчість митця тісно пов’язані з Києвом. Перший раз М. Врубель приїхав до Києва ще студентом. Його запросили для реставрації фресок Кирилівської церкви. Тоді і відбулися події, які містичним чином відбилися на всьому подальшому житті і творчості художника. Цим подіям і було присвячено засідання. Учасники заходу ознайомилися з біографією художника, відвідали віртуальну екскурсію до Трет’яківської галереї та Російського музею, де знаходяться полотна М. Врубеля, передивилися відеоматеріали про київський період життя художника «Три демона Врубеля». Всі матеріали про М. Врубеля знаходяться у бібліотеці і доступні для перегляду користувачами бібліотеки. Запрошуємо всіх бажаючих!

Фоторепортаж зі свята Івана Купала на озері Радунка (дивись на Краєзнавчій сторінці).

Рандеву на читацькому бульварі.

28 травня бібліотека №134 для юнацтва взяла участь у проведенні свята у парку «Перемога» на честь дня Києва – «Рандеву на читацькому бульварі». Свято організувала і провела ЦБС Дніпровського району. У програмі свята для всіх бажаючих діяли майданчики малювання, декламування віршів , паркан висловлювань, «Книжкове конфеті». Юнацька бібліотека підготувала на свято кросвород «Київ красень-душа України». Біля нашого кросворду постійно юрмилися відвідувачі. Молоді сподобалося відповідати на запитання та дізнаватися більше про історію рідного міста.

Клуб «Розрада».

До дня Києва в бібліотеці відбулося засідання клубу «Розрада» «Духовні і архітектурні символи Києва». Під час засідання його учасники ознайомилися з ілюстрованою виставкою «Тисячолітній символ України», яка присвячувалася 1000 – літтю з дня заснування Софії Київської, переглянули відео «Місто Городецького», яке було присвячене життю київського архітектора В. Городецького та його архітектурним шедеврам - візитівками міста. Засідання викликало велике зацікавлення та емоційний обмін думками всіх учасників засідання.

«Випробування радіацією»

У 25 роковину трагедії на ЧАЕС у бібліотеці відбулася краєзнавча година, присвячена вшанувнню пам’яті героїв-пожежників, які ціною свого життя захистили киян і всю Україну від смертельної небеспеки.

Юні відвідувачі прослухали розповідь та тематичний перегляд «Чорнобиль: хроніка подій», відбулася віртуальна подорож музеєм Чорнобиля. Діти дуже емоційно сприймали розповіді і інформацію про ці події. У заході взяли участь 76 відвідувачів – учні 2, 3,5, 6, 8 класів.

«Україна – держава космічна».

До дня Космонавтики в бібліотеці пройшла година цікавих повідомлень «Україна – держава космічна». Ми спілкувалися з юними відвідувачами на теми «Космос – історія підкорення», «Космічні обрії».

Учні 2,3,5,6,8 та 9 класів дізналися про український вчених, які були причетні до освоєння космосу, про подробиці першого польоту людини у космос та про першого космонавта незалежної України. Прослухали інформацію про розвиток космічної галузі у сучасній Україні та були ознайомлені з літературою, яка висвітлює цю тему. Матеріали були проілюстровані цікавими відео.

«Розмалюй писанку».

Відео-майстер-клас під такою назвою пройшов у бібліотеці до Великодня. Під час заходу читачі дізналися про старовинний український обряд, який сягає ще дохристиянських часів – створенняння писанок. Відвідувачі побували на віртуальній екскурсії у єдиному в світі музеї писанок у Коломиї, передивилися майстер-клас «Всесвіт в моїх долонях», який провела відома писанкарка О.Білоус. Ілюстрована виставка «Феномен української писанки» надала можливіст читачам ознайомитися з літературою про історію української писанки, легендами про писанки, визерунками-символами писанок та з іншою цікавою інформацією. Захід відвідали 147 юних читачіів.

«Пам’ятники Кобзарю»

Віртуальна подорож країнами і континетами відбулася у бібліотеці до 197 річниці від дня народження Т.Шевченка та до 150-річчя від дня поховання поета. Відвідувачі ознайомилися з матеріалами, які викладені на сайті «Кобзар» : www.kobzar.info. Пам’ятники поету в Україні і в різних країнах світу, матеріали біографії, спогади нащадків ось окремі темі, які висвітлює ця віртуальна Шевченкіана. Матеріали порталу можуть бути цікаві і корисні всім поціновувачам творчості Т. Шевченка.

«Озеро «Радунка».

Озеро «Радунка» - перлина мікрорайону Райдужний, улюблене місце відпочинку його мешканців. Для юних користувачів бібліотекарі провели краєзнавчу екскурсію на озеро. Ми розповідали про історію місцевості, про історію виникнення назви озера, докладно відповіали на питання юних читачів . Докладніше про озеро та екскурсію можно прочитати на на «Краєзнавчій сторінці».

«Піснею Леся творила дива, тим серед

нас вона досі жива»

Літературна година під такою назвою відбулася в бібліотеці до 140-річчя від дня народження Лесі Українки. 69 відвідувачів-учнів 3 та 7 класів ознайомилися з деякими цікавими фактами життя поетеси, які вплинули на її творчість, декламували вірши Лесі і вірші, присвячені Лесі, прослухали казку Л.Українки, ознайомилися з матеріалами виставки. Розповіді були проілюстровані відеоматеріалами про поетку. Юні читачі подивилися мультфільм, створений за мотивами казки Л.Українки.

«Оберемо професію разом».

В рамках програми «Молодь.Освіта.Професія» у бібліотеці відбулася година корисного спілкування «Оберемо професію разом».

Бібліотекарі розповіли учням випускних класів про можливості юнацької бібліотеки , про послуги, які ми надаємо учнівської молоді, презентували освітні та профосвітні сайти в мережі Інтернет. Спеціаліст Дніпровського центру зайнятості провела з відвідувачами профтестування «Твоя професія». Юні читачі зустрілися з представником київського авіаційного технікуму і прослухали інформацію про професії авіабудівництва.

«Відверто про перші почуття».

До дня св. Валентина у бібліотеці відбулася відверта розмова з молоддю-учнями 9 та 10 класів про весняне почуття – перше кохання.

В цьому нам допоміг лектор з Центру соціальних служб для молоді Ігор Білкун. Перші почуття - що це : захоплення, кохання чи любов? Як не помилитися, не наробити помилок? Відповіді на ці питання дуже важливо отримати завчасно. Ця зустріч допомогла молоді зрозуміти як поводитися , на що звертати увагу. Свою розповідь Ігор проїлюстрував цікавими відео, відверто відповів на гострі питання юнаків та дівчат. Бібліотекарі ознайомили відвідувачів з літературою на цю тему.

«Зима іде – свята веде».

Народознавча година з цього циклу, відбулася в останній місяць зими і була присвячена зимовим святам у лютому. Ми розповіли юним відвідувачам про народні традиції святкування Стрітення, про витоки цього обряду. Бібліотекарі розповіли і про християнина Валентина, про історію виникнення традиції відмічати день св. Валентина в Європі і в Україні. Юні читачі з радістю долучилися до обговорення традиції дарувати валентинки як вияв приязні і любові. Зустріч пройшла цікаво, невимушено - діти читали вірші, співали, дивилися мультфільм.