Краєзнавча сторінка

Бібліотека №134 для юнацтва знаходиться у Дніпровському районі столиці на Воскресенському масиві. Назва цієї місцевості перейшла від місцевих земель, що належали Воскресенській церкві . У ХУІ ст. ця земля була подарована козацьким ватажком Євстафієм Дашкевичем Києво-Подільській Воскресенській церкві і відтоді звалася Воскресенською Слобідкою. У ХУІІІ ст. слобідка перейшла у володіння київського губернатора князя Д. М. Голіцина і у зв’язку з цим отримала назву «Губернаторська Слобідка» . В кінці ХУІІІ ст. Слобідка перейшла в казенне володіння. У межі столиці ця мисцевість увійшла у 1933 році під сучасною назвою. Забудова Воскресенського масиву почалася у 60-ті роки ХХ століття. Основні магистралі Воскресенки – бульвари Перова та Алішера Навої. Друга черга Воскресенського масива зводилася в 1978-1982 роках. Згодом масив отримав назву Райдужний від озера Райдужне (Райдуга, Радунка), яке знаходиться між Райдужним масивом та Русанівськими садами.

Вулиця В.Сєрова, на якій знаходиться бібліотека, носить ім’я російського художника Валентина Сєрова – геніального російського портретиста срібного віку .

Озеро Радунка на масиві Райдужний.

Краєзнавчу екскурсію на озеро «Радунка» для учнів 3 класу школи №180

проводить зав. бібліотеки №134 для юнацтва.

Озеро «Радунка» (Райдужне, Райдуга) знаходиться у Дніпровському районі м. Києва між Райдужним масивом та Русанівськими садами. Старичне озеро, яке під час весняних повеней сполучалось із Чорториєм. Вперше в історичних літописах згадувалося у 1151 році. Довжина озера складає 1,4 км. Найширше місце – близько 400 м. Водойма обрамлена очеретами, є риба, живуть дикі качки, чайки, водяні криси.

Стосовно назви цієї місцевості і назви озера є декілька версій. Від того, що земля ця приносила людям радість, веселощі й утіхи, від її «готовності служити іншим, робити добро й прислуговуватись», а отже й від «радінь», що відбувалися тут,-священних діянь про що б то не було» - і походить, ймовірно назва – Радунка. За древніми переказами, тут знаходився «райський містдуга» між «дольним» і «горним» світами – звідси й найменвання - Райдуга. Про зв’язок місцевості з «особливою радістю», неабиякою біоенергетикою, а також з «культами родючості й повернення до джерел» можуть свідчити і її паралельні назви – Родуни, Радосинь.

Озеро є улюбленим місцем відпочинку мешканців мікрорайону. Зимою озеро вкривається кригою, яка сходить тільки у другій половині березня. Товща криги складає в середньому 20 см. Тому тут розчищають природні ковзанки. Любителів риболовлі тут можно спостерігати цілий рік. Літом на озері можно відпочивати та купатися – облаштовані три пляжі. В липні на на озері проходить свято Івана Купала.