Новини 2015-2018

Учитель Канівської гімназії імені Івана Франка 

БОНДАРЕНКО НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА рішенням Центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" 

ввійшла в десятку найкращих учителів словесності. 

Вітає вся Україна і рідна гімназія!

    Гімназія щиро вітає учителя української мови та літератури БОНДАРЕНКО НАТАЛІЮ ЛЕОНІДІВНУ 

з перемогою в обласному  етапі конкурсу  "УЧИТЕЛЬ РОКУ -2018".

                        «Учителем  школа стоїть!» Іван Франко

          Олександр Антонович Захаренко - це видатний педагог-гуманіст, Заслужений учитель України, народний учитель, академік АПН України, директор Сахнівської школи Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

           Він  створив власну Авторську школу, яка  стала центром культурно-виховуючого середовища села Сахнівка.

          Олександр Антонович важливу роль відводив учителю і зазначав, що: «Без творчого вчителя не може бути ні нової школи, ні нового суспільства, ні вільної України», а також «Майбутня школа – це щоденна приємна втома від творчої праці». 

          Педагогічний колектив Канівської гімназії імені Івані Франка гідно продовжує справу відомого педагога, яка є одним із основних завдань сучасної школи.

           28 вересня 2017 року  у приміщенні музичної філармонії міста Черкас відбулося нагородження педагогів Черкащини за особливий внесок у розвиток галузі освіти. Відзначено роботу й  учителя української мови і літератури Канівської гімназії імені Івана Франка Бондаренко Н.Л., яка стала лауреатом премії О.А.Захаренка. Своїм професійним кредо Наталя Леонідівна  вважає слова Василя Сухомлинського: «Досвідченим стає той педагог, який уміє аналізувати свою працю».

12 грудня 2017 року в гімназії традиційно відбулися Андріївські вечорниці. Учні 11 класу майстерно відтворили традиції свята. Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. 

Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. 

Вчитель трудового навчання Литвин Т. А. провела майстер-клас для дітей Канева на тему: «Виготовлення ляльки – мотанки із ниток».

 

Діти з великим бажанням та захватом взяли участь у даному заході.

24 листопада у гімназії запалили пам'яті свічу за загиблими під час Голодомору 32-33 років...

9 листопада - День української писемності та мови

                Урочисто і святково розпочався день у Франківській гімназії. 

Учителі підтримали акцію до Дня писемності

Хай живе українське слово в українській школі!

Гімназисти вибороли гран-прі Всеукраїнського музичного фестивалю-конкурсу  «Соколині зорі».

6 жовтня 2017 року у місті Києві гуртківці «Студії естрадного співу» під керівництвом Скороход Аліни Юріївни, учні гімназії

 Червоннікова Єлизавета та Хоменко Анастасія, стали переможцями музичного фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Соколині зорі»  Всеукраїнського зльоту «Соколу» «ЮНІСТЬ-ЛІДЕРСТВО-ТАЛАНТ», організаторами якого є Асоціація керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» та Всеукраїнська асоціація лідерів учнівського самоврядування «Сокіл». Метою проведення фестивалю-конкурсу є сприяння розвитку дитячого та юнацького мистецтва, виявлення обдарованих, талановитих дітей та молоді, підсилення впливу професійного мистецтва в естетичному вихованні підростаючого покоління.

Компетентне журі високо оцінило виступ гімназистів. У результаті -Хоменко Анастасія отримала «Диплом І ступеня», Червонннікова Єлизавета – «Гран-прі» ІІ  Всеукраїнського  музичного фестивалю-конкурсу «Соколині зорі», за що були нагороджені дипломами  та символічними статуетками фестивалю. Вітаємо переможців!

15 вересня 2017 року гімназійна родина проводила щорічний осінній «Ярмарок  по-канівськи»

Усе дійство відбувалося за традиціями українських ярмарків. На святі не обійшлося без гуморесок, пісень, танців та інсценізацій із українськими персонажами. Бо ж як на ярмарку без баби Палажки та баби Параски?

Як ведеться на Україні, вагоме слово розпочати ярмарок  надається мудрим вчителям. Їх спів полонив усіх…

Для  учнів 5-8 класів  старшокласники  влаштували  цікавий ярмарковий квест . Переможці  квесту отримали «ваучери» на безкоштовне придбання будь-якого товару з ярмарки, решта учасників - заохочувальні «ваучери» на  скидки для придбання смаколиків. (Допомогу в організації  квесту надала СЮТур)

Ярмарок,  ярмарок… Такі родинні свята єднають, а діти мають можливість проявити всі свої здібності, вміння і таланти і просто чудово провести час із шкільними друзями

До  Дня фізичної культури і спорту 8 вересня 2017 року – незвичайний похід

У програмі: спортивні змагання, конкурси на  краще оформлення містечка, найкреативніше фото,  найсмачнішу кашу.

Перше вересня не як завжди..

Цьогоріч  Країна знань  зустріла гімназистів  майстер-класами від учителів  та цікавими конкурсами. Учителі-чарівники, Гаррі Потер, його хімічні дива, магічні дії  з геометричними фігурами, трипільська ваза, яка «виконує бажання», фізичні явища на звичайному столі, цікаві прилади, мандрівка у часі від учителів  географії та біології, справжній африканський пітон та ще багато всього цікавого… 

23 вересня 2016 року в Канівській гімназії імені Івана Франка відбулася надзвичайна подія - святкування 90-річного ювілею школи. З найкращими побажаннями ювілярів привітали випускники, колишні директори, ветерани педагогічної праці, представники  міської влади, батьківський комітет та гості свята. В ході заходу присутні занурились в екскурс історії школи, познайомились із досягненнями випускників та життям сучасних гімназистів.

16 вересня 2016 року в Канівській гімназії імені Івана Франка відбулося традиційне загальногімназійне свято "Сорочинсьткий ярмарок по-канівськи". В ході заходу проведено відкриття ярмарки, виставка квітів та дарів осені. На свято завітали гості з м.Луцька. Свої виступи учасникам ярмарки подарували артисти фестивалю "Кобзареві джерела" та гурт "Чорнобривці".

9 грудня 2016 року в гімназії відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи освітніх закладів міста Канева  на тему: «Організаційно-педагогічні засади діяльності шкільного методичного об’єднання».

Мета семінару: активізація та всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них зацікавлення сучасними прийомами методичної роботи, яка спонукає вчителя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню колективу педагогічними знахідками, допомагає молодим учителям переймати майстерність у більш досвідчених колег.

Проведений захід сприяв підвищенню управлінської компетентності та усвідомленню учасниками семінару себе й власної професійної діяльності як шляху до особистісного і професійного зростання.

Своєрідною ярмаркою педагогічних ідей стали виступи вчителів Одинокої А.Ю, Бондаренко Н.Л, Решетник Л.М, Шокур О.В., Панюшкіної Л.В, Шатило Г.І., які розповіли про  практичне відображення інтегральної технології навчання в роботі методичних об’єднань гімназії.

Родзинкою заходу став тренінг  «Засоби Google  для освіти. Критичне мислення», який провели для учасників семінару заступники директора з навчально-виховної роботи Чигрін І.В., спеціаліст вищої категорії, учитель-методист та Якименко В.П. спеціаліст вищої категорії, старший учитель.

На закінчення семінару член батьківського комітету  Шишлик А.М. провела для присутніх майстер-клас з виготовлення новорічних листівок, що стало своєрідною релаксацією для учасників.

18 березня 2016 року в рамках співпраці відбулася чергова зустріч гімназистів з членами учнівського самоврядування Бурштинської загальноосвітньої школи № 3. В ході зустрічі лідери учнівського самоврядування обмінялися досвідом роботи, переглянули виступи художньої самодіяльності. Спілкування відбулося у дружній атмосфері.

18.12.2015

в Канівській гімназії імені Івана Франка відбулося методичне об'єднання вчителів іноземної мови.Тема семінару "Осінні свята в Німеччині та в США". В інтерактивній формі учні 5-8 класів представили на сцені міні-вистави, присвячені дню святого Мартіна, дню Подяки, дню Святого Миколая.

    Діти грали відомих історичних персонажів, співали, розповідали вірші. Вчитель німецької мови Горяна О.Г. та вчитель англійської мови Бондаренко І.К.  вдало  підібрали матеріали до цього свята. Вчитель англійської мови Одинока Г.Ю. поділилася з колегами досвідом написання листів та використання в них фраз-кліше при підготовці випускників до ЗНО. Головний  спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Яковіна Т.О. відмітила якісну підготовку та проведення заходу на високому рівні вчителями та учнями.

16.12.2015 в Канівську гімназію імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області  завітали директори канівських загальноосвітніх шкіл, начальник відділу освіти Голда Н.А., завідуюча міським методичним кабінетом Горленко О.Г. для проведення семінару "Науково-методичний супровід роботи з інтелектуально обдарованими учнями".

         У рамках семінару проведено фрагменти уроків, продемонстровано презентації своїх наробок вчителями-майстрами Мартинюк Л.В., Шатило Г.І., Бондаренко Н.Л., Лихошерстою О.В.    Вчителі гімназії в черговий раз продемонстрували свою особливу участь у пошуках форм, методів, принципів роботи з інтелектуально обдарованими учнями.

         Цінним було питання стратегії успішної роботи адміністрації щодо науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу в гімназії, яке висвітлили заступники з навчально-виховної роботи Чигрін І.В., Якубова Ю.В.

     Учасники семінару схвалили досвід роботи Канівської гімназії імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області та виробили ухвалу для закладів освіти м.Канева.

18 лютого 2015 року на базі Канівської гімназії відбувся семінар директорів шкіл міста Канева на тему "Сучасний керівник навчального закладу – модератор оновленого змісту навчання". 

        Крок за кроком гімназія поступово перетворюється у своєрідну лабораторію, що успішно вирішує висунуті сучасним життям проблеми, серед яких і розкриття перед дітьми  найбільшої таємниці Всесвіту – Життя, і найбільшої таємниці життя – Людини, і найбільшої таємниці людини – Творчості, що має супроводжувати нас до останнього подиху.