Портфоліо Сіроштаненко Ольги з теми:" Для чого потрібна нам нумерація чисел?"

Відомості про автора   

Прізвище, ім’я, по батькові

Сіроштаненко Ольга Леонідівна 

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Смолінське НВО "Загальноосвітня школа I-III ступенів - гімназія - позашкільний навчальний заклад."  

Місто/село, район, область

смт.Смоліне, Маловисківський, Кіровоградська.

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

olgas02041972@gmail.com

фейсбук

щоденник навчання

Портфоліо

Творча назва проекту

"Для чого нам потрібна нумерація чисел?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика , історія ,інформатика

Вік учнів, клас

5 клас,(10 -11) років

Стислий опис проекту (скопіювати з плану)

Навчальний проект створеній для учнів 5 класу. Назва теми: :”Натуральні числа та дії над ними”. В ході проекту учні проведуть дослідження, звідки до нас прийшла нумерація натуральних чисел та що відомо про десятковий запис натуральних чисел? В ході якого отримують кінцевий результат. Під час проекту учні створять власний блог. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, різні види та форми самостійних робіт на уроках математики, вони читають та аналізують різноманітні джерела.

План вивчення теми (вставити посилання на файл)

переглянути план 

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Впродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про числа на початку вивчення теми вчитель організовує обговорення ключового запитання проекту, пропонує учням розроблену ним презентацію, а також Т - таблицю для визначення рівня знань учнів щодо даної теми. Також учні відповідають на питання опитувальника . На кожному із етапів роботи над проектом учні опрацьовують літературу, шукають відповідну інформацію в мережі Інтернет. Учні з самого початку роботи над проектами використовують Контрольний список самоспрямування у навчанні, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання створених учнями презентації, вчителем створено відповідно Форма щцінювання презентації   Наприкінці роботи над проектом проводиться дослідження діяльності учнів вчителем, захист та презентація проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з плану з посиланням на відповідні документи)

Початковий етап

1. Вчитель оголошує тему навчального проекту і розповідає про метод проектів.

 Публікація

2. Пропонує презентацію проекту (1).

3. Ознайомлює з ключовими та тематичними питаннями.

4. Вчитель визначає навчальні потреби учнів за допомогою таблиці «ЗХД».

5. Учні обговорюють висунуту проблему. Відповідають на питання опитувальника.

6. Вчитель проводить консультацію з тими учнями, які невірно дали відповіді на запитання і допомагає їм засвоїти матеріал.

7. У проекті учні об’єднуються у такі групи: «Історики», «Теоретики» і «Практики».

8. Учні отримують зразок презентації 

9. Група «Теоретиків» отримують  Інструкцію до створення презентації 

10. Учні опрацьовують запропоновані зразки та оцінюють їх.

11. Учні повідомляють вчителя про результати оцінювання учнівських зразків та пропонують шляхи можливого їх вдосконалення.12. Якщо в учнів виникнуть якісь труднощі в процесі дослідження, вчитель може організовувати спільне обговорення відповідних проблем, для максимального залучення учнів до їх спільного вирішення.

13. Для пошуку потрібних відомостей вчитель пропонує учням список сайтів.

14. Вчитель пропонує учням самостійно знайти ще один сайт (ресурс).

15. Вчитель пропонує учням оцінити якість, надійність та достовірність знайденого ними ресурсу.

(1) Вступна презентація призначена для ознайомлення учнів з основними положеннями проекту, його тематикою та спрямованістю. Учні можуть попередньо для себе з’ясувати, яку саме роль під час роботи над проектом вони хочуть виконувати (теоретиків, журналістів, чи практиків). Останній слайд презентації та зокрема прикріплений до нього документ із так-званою таблицею «ЗХД» призначений для попереднього оцінювання теоретичних знань та практичних навичок учнів, що допоможе вчителеві в організаційній роботі, а саме в розподілення учнів на групки.

Безпосередня робота над проектом

Спільна робота над навчальними проектами в групах . На кожному із етапів роботи над проектом учні опрацьовують літературу, шукають відповідну інформацію в мережі Інтернет,. Учні з самого початку роботи над проектами використовують Контрольний список самоспрямування у навчанні , щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.

Заключний етап

Для оцінювання створених учнями публікації та презентації , вчителем створено відповідно Форма оцінювання презентації . Буклет оцінює журі, до якого входитимуть вчителі та батьки; оцінювання відбудеться на самому захисті проекту. Наприкінці роботи над проектом проводиться дослідження діяльності учнів вчителем, захист та презентація проекту.

 

 

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.03.2015- 20.032015

Місце проведення тренінгу

КЗ”КОІППО ім Сухомлинського”

Тренери

Буртовий С.В. Скрипка Г.В.