Портфоліо Борти Світлани з теми "Комп'ютерна залежність - міф чи реальність"

Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Борта Світлана Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

КЗ "НВО "ЗНЗ І-ІІІ ступенів №16 ДЮЦ "Лідер"

Місто/село, район, область

Кіровоград

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

maruanova1985@gmail.com

щоденник навчання

Портфоліо

Творча назва проекту

Комп'ютерна залежність - міф чи реальність?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

Учні 15-18 років, які навчаються в 10-11 класі.

Стислий опис проекту

Про алкогольну, наркотичну залежність часто пишуть, практично всі засоби масової інформації. А ось про комп’ютерну залежність набагато рідше. Але вона існує. Особливо серед учнів, які проводять майже весь свій вільний час у віртуальному світі, нехтуючи навчанням, друзями, здоров’ям. Можна стверджувати, що наприкінці ХХ ст. виникла і поширилася нова форма залежності – комп’ютерна. Отже, дана проблема є актуальною, адже кількість підлітків та не лише підлітків, які часами сидять за комп'ютерами зростає, що призводить до підвищення рівня комп'ютерної залежності.

План вивчення теми

План вивчення теми  

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про комп'ютерну залежність відбувається при заповненні ними опитувальника та виконання тесту. Щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, упродовж вивчення навчальної теми учні ведуть  учнівський блог про комп'ютерну залежність, де обмінюються думками, результатами власних досліджень, що дає вчителю можливість контролювати виконання проекту.

Учні керуються критеріями оцінювання презентації при створенні власної презентації та критеріями оцінювання буклету, щоб скеровувати свою роботу в проекті, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у ньому. Також оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень за допомогою перегляду проміжних результатів діяльності учнів.

Завершується оцінювання оголошенням результатів проекту.

Підсумкова оцінка учня за проект визначається, як середнє арифметичне оцінок за 5-бальною системою оцінювання, які в свою чергу переводяться на 12-бальну систему оцінювання:

Тест Компютерна залежність;

оцінка, отримана учнем за створення презентації;

оцінка, отримана учнем за створення буклету;

оцінка, яка виставляється під час захисту учнем свого навчального проекту.

Переведення з 5-бальної системи оцінювання на 12-бальну:

3 бали - (4-6)балів;

4 бали - (7-9)балів;

5 балів - (10-12)балів;

Діяльність учнів та вчителя 

1-й тиждень:  Розгляд запропонованої теми починається із заповнення учнями опитувальника «Яку роль у Вашому житті відіграє комп'ютер?». Учасники знайомляться з проектом (використання соціальної мережі та учительського блогу), переглядаючи презентацію та буклет вчителя про метод проектів, які допоможуть учням виконувати досідницькі завдання проекту; обговорюють поставлену проблему за розробленою вчителем презентації про розкриття  поняття Комп'ютерна залежність та його значимості. Для успішного виконання завдань проекту учитель розробив буклет, яким учні користуються під час усіх етапів проекту. Також знайомляться з очікуваними результатами своєї діяльності (учні готують підсумкову презентацію з даної теми і буклет) та критеріями оцінювання результатів роботи: критерії оформлення мультимедійної презентації та критерії для створення буклету.

2-й тиждень: Створення учнівського блогу, в якому відображати свої дії, результати на всіх етапах дослідження, постійно заповнювати та коментувати його (при створенні блогу керуються інструкцією по створенню та оформленню блогів).

Проведення он-лайн опитування серед учнів Інтернет. Визначення рівня інтересу до проблеми дослідження. Учні критично оцінюють ресурси інтернету та статті журналів щодо даної проблеми. Обмінюються інформацією та проміжними висновками по напрямку дослідження. Заповнюють таблицю Переваги і недоліки комп'ютера та Інтернета шляхом обговорення та дійшовши спільного рішення.

3-й тиждень: Перегляд веб-ресурсів, що запропонував вчитель, та пошук інших ресурсів із заданої теми (інструкція “Як шукати інформацію в Інтернет?” ). Аналіз та оцінювання веб-ресурсів. Визначення веб-сайтів з найбільш достовірною інформацією. Проведенння тесту Комп'ютерна залежність. Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів.

4-й тиждень: Створення учнями мультимедійної презентації та публікації на тему “Компютерна залежність”, в яких чітко формулюються основні ознаки залежності та головне відображаються  засоби її запобігання. Дані продукти кожному дадуть змогу усвідомити згубний вплив віртуальності, особливо в образі різноманітних ігор і чатів. Адже ніяка віртуальність не замінить нам справжнього спілкування з друзями, відпочинку на природі та подібних людських радостей.

Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.03-20.03.2015

Місце проведення тренінгу

КОІППО імені В.О. Сухомлинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна