Портфоліо Крамар Галини з теми "Службове програмне забезпечення. Операційні системи"

Відомості про автора

Прізвище, ім’я, по батькові

Крамар Галина Юріївна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Кіровоградський машинобудівний коледж Кіровоградського національного технічного університету

Місто/село, район, область

Кіровоград

Контактні дані (адреса, посилання на профіль)

kramargalina1509@gmail.com

щоденник навчання

сайт коледжу 

Портфоліо

Творча назва проекту

Битва операційних велетнів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, математика, соціологія

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис проекту 

Даний проект передбачено для використання у класах природничо-математичного профілю. Метою даного проекту є складання порівняльної таблиці для двох популярних операційних систем. Поглибити знання учнів про дані ОС, розширити їх кругозір. Розвити навички роботи в мережі. У ході проекту учні збирають теоретичний матеріал, вчаться систематизувати його. При підготовці та створенні презентації і шкільної газети учні будуть розвивати свої вміння аналізувати, систематизувати і робити висновки. Як кінцевий продукт – складають порівняльну таблицю, де вказують і інформацію про дві ОС. Щоб кожен міг обрати ту ОС, яка задовольняє всі його потреби.

План вивчення теми 

План вивчення теми "Битва операційних велетнів"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Під час проекту проводиться три етапи оцінювання. Початковий має на своїй меті встановити рівень підготовленості учнів до вивчення нової теми, проходить у формі виконання завдань та заповнення таблиці “З-Х-Д”. Поточне оцінювання проводиться для моніторингу розуміння учнями матеріалу та виявлення труднощів. Таке оцінювання проходить у формі запису узагальнень і запитань Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося”, наведення прикладу роботи одного учня (для вивчення робіт учнів) та консультування у кожній групі. На заключному етапі учні презентують свої роботи, які оцінюються (згідно форми оцінювання проекту) та заповнюють останню колонку таблицю “З-Х-Д”. На початку проекту та впродовж роботи над проектом оцінювання проводить вчитель та відбувається самооцінювання. На кінцеву етапі роботи - взаємооцінювання та оцінюванням вчителем.батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки.

Для оцінки вихідних продуктів  (учнівського блогу) використовується форма оцінювання блогу  та контрольний список для блогу, а також дається оцінка групової роботи у проекті.

Діяльність учнів та вчителя 

Завдання 1.

Об’єднати клас у 2 групи: дослідників Linux і дослідників Windows.

Кожній групі дається завдання: прослідкувати історію розвитку своєї ОС, знайти їх характеристики та властивості, серед яких дані про те, яка кількість вірусів та шкідливих програм на сьогоднішній день налічується для ОС Windows та Linux. Визначити переваги та недоліки операційних систем.

В проробленій роботі відбувається повторення таких тем:

Завдання 2.

Створити он-лайн опитувальник засобами Google "Якою операційною системою ви користуєтеся?" та розміcтити його у мереж (учнівський блог)і

Скласти порівняльну таблицю за результатами попереднього дослідження, використовуючи програмний додаток на вибір пакету Microsoft Office (Word, Excel, Publisher)

Завдання 3.

Зробити соціальне опитування серед 100 учасників різновікових категорій: якою операційною системою вони користуються.

Завдання 4.

Скласти порівняльні таблицю за результатами попередніх досліджень, використовуючи програмний додаток на вибір пакету Microsoft Office (Word, Excel, Publisher)

Завдання 5.

Створити блог, в який помістити результати досліджень. Продовжувати вести блог впродовж всіх етапів проекту.

Завдання 6.

Спланувати та розробити кінцевий продукт - памятку для користувачів операційними системами Windows та Linux, де перерахувати позитивні характеристики кожної ОС (кожна група рекламує свою ОС), а також, як результат, скласти порівняльну таблицю для даних програмних продуктів за властивостями.

Завдання 7.

Створити презентацію або публікацію за підсумками проекту, у яких представити результати дослідження, а також розповісти про об’єкт, мету, проблему та способи дослідження у проекті.

Для активізації пізнавальної діяльності на початку загальної роботи учитель демонструє учням публікації про метод проектів.

Наступним етапом ознайомлення дітей із тематикою проекту є демонстрація  вступної презентації вчителя, у якій пояснюєтьтся основна проблема, мета та початкові завдання для учнів.

На початку проекту учитель створює документ - Google-презентацію, яка використовується  в наступному етапі для фасилітації (полегшення взаємодії під час спільної діяльності), у якій чітко прописує послідовність виконання завдань учнями впродовж навчального проекту. На протязі всіх кроків учні користуються даним документом для організації своєї роботи.

Для виконання окремих кроків із плану фасилітації (крок 5) учитель створює "Інструкцію створення блогу", якою діти користуються під час створення та ведення  учнівського блогу під назвою “Битва операційних велетнів”, у якому описують поетапно результати своєї діяльності, а також розміщують вхідні дані, проміжні результати та кінцевий продукт.

 Наприкінці проекту учні створюють електронну презентацію, у якій повідомляють про свою   діяльність впродовж проекту.

Навички 21 століття, для формування яких можна використовувати Інтернет.

Навички користуватися службовим, системний та прикладним ПЗ

Навички пошуку інформації у мережі та вибір головного;

спілкування у мережі;

завантаження даних на власний ПК;

навички комп’ютерної грамотності;

користування довідками у мережі;

етики та грамотності спілкування у мережі;

використання можливостей Google: створення онлайнових текстових документів, презентацій, публікацій;

можливість загального доступу до файлів;

використання блогів.

Опис сервісів Веб 2.0, що використовуються у проекті для співробітництва:

Учні впродовж проекту ведуть блог, куди розміщуть результати свого дослідження та ведуть обговорення з учасниками експерименту, коментують записи один одного.

Інтернет для спілкування:

Для отримання відповідей соціального опитування діти користуться такою послугою інтернет, як анкетування в мережі (наприклад: у соціальних мережах), а також шукають відповіді на запитання на форумах.

Для обміну інформацією та даними між собою вони використовують електронну пошту. Для обговорення матеріалів та відеозв’язку - чат. Інтернет-опитування.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.03.2015 - 20.03.2015

Місце проведення тренінгу

КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна

Добавить файлы