Річний звіт про підсумки роботи за 2021-2022 н.р.

Звіт

про методичну роботу закладу

у 2021/2022 навчальному році


          Методична робота в школі в 2021/2022 навчальному році базувалася на підсумках методичної роботи за 2020/2021 навчальний рік, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», наказу КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР від 03.09.2021 №20 «Про організацію методичної роботи з педагогами закладів загальної середньої освіти міста Кривого Рогу в 2021/2022 навчальному році», департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 25.08.2021 № 390/0/212-21 «Про  внесення змін до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 13.05.2020 № 231/0/212-20, Програми дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня з теми  «Школи ментального здоров’я» на період 2021-2025 роки, враховуючи рекомендації КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» щодо реалізації науково-методичного проєкту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективності особистості в освітньому просторі Нової української школи»,  з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників, забезпечення підтримки інноваційної діяльності, розвитку креативної особистості педагогів.

        У 2021/2022 навчальному році завершено ІІ етап (діагностико-концептуальний) дослідно-експериментальної роботи з теми «Формування світоглядних цінностей як складників підтримки ментального здоров’я», про що видано відповідний наказ по закладу. 

         Упродовж навчального року здебільшого в онлайн форматі проводилися психолого-педагогічні науково-практичні семінари, тренінги, методичні наради, засідання методичної ради, методичні оперативки, на яких розглянуті питання наукового обґрунтування моделі освітнього закладу з гнучкою організацією освітнього процесу (традиційне, дистанційне, змішане навчання), готовності педагогів до розвитку самоефективності особистості в освітньому просторі Нової української школи, професійного зростання вчителів. Педагоги  мали змогу знайомитися з новинками методичної літератури. Керівники шкільних професійних спільнот, творчих груп звітували про результативність роботи.

         У кінці 2020/2021  навчального року проаналізовано запити педпрацівників, за результатами визначено напрямки методичної роботи у 2021/2022 навчальному році: підвищення професійного рівня педагогів, надання допомоги кожному вчителю щодо осмислення механізмів впливу на соціальне становлення учнів, створення умов для розвитку самоефективної особистості школярів, впровадження інноваційних технологій, підвищення рівня викладання предметів.

 У 2021/2022 навчальному році проведено засідання педагогічних рад за темами: «Підсумки 2020/2021 навчального року та особливості нового 2021/2022 навчального року» (відповідальна Галітська О.В.), «Сучасні освітні технології та методи їх використання в умовах дистанційного навчання» (відповідальна Суворова О.О.), «Забезпечення рівних умов та протидія булінгу серед усіх учасників освітнього процесу» (відповідальна Полівчук Ю.Л.), «Про невідкладні заходи, спрямовані на збереження здоров’я дітей та належну організацію освітнього процесу в закладі» (відповідальна Галітська О.В.), «Організація закінчення 2021/2022 навчального року, вивчення нормативних документів» (відповідальна Суворова О.О.) та інші питання організаційного та аналітичного характеру. Педради проводилися здебільшого в онлайн форматі. За підсумками проведених педагогічних рад розроблено рекомендації щодо активізації роботи вчителів з використання інноваційних технологій  навчання, взаємовідвідування, вдосконалення науково-дослідницької діяльності вчителів та учнів. 

         Протягом поточного навчального року відбулися засідання методичної ради школи за темами: «Основні напрямки методичної роботи у 2021/2022 н.р. на ІІ  (практичному (системному)) етапі реалізації обласного науково-методичного проєкту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі Нової української школи», «Педагогічне управління самостійною роботою учнів в умовах дистанційного навчання», «Дидактичні можливості різних форм навчання: традиційної, дистанційної, змішаної (теоретичні та практичні аспекти)», «Педагогічна підтримка родин та допомога батькам у період карантину та кризи: досвід та нові можливості взаємодії», «Методи та прийоми створення ситуації успіху, використання методів підтримуючого оцінювання в умовах різних форм організації навчального процесу», «Аналіз роботи ШПС у 2021/2022 навчальному році», «Аналіз роботи школи на ІІ  (практичному (системному)) етапі реалізації обласного науково-методичного проєкту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі Нової української школи».

          З метою вирішення визначених завдань наказом по школі була затверджена мережа методичної роботи:

- шкільні професійні спільноти:

1. Вчителів гуманітарних наук, керівник вчитель зарубіжної літератури Зуєва О.М.

2. Вчителів природничо-математичних наук, керівник вчитель математики Шаміна Л.С.   

3. Вчителів суспільно-естетичних наук, керівник вчитель історії Маслак Т.С.

4. Вчителів початкових класів, керівник вчитель початкових класів 

    Череп’яна Н.П.

5. Класних керівників, класний керівник 11 класу Приходько Л.Р.


- творчі групи:

  -  робота над проблемою школи (керівник -  заступник директора з НВР 

     Суворова О.О.);

-   національно-патріотичне виховання (керівник -  заступник директора з ВР   

    Полівчук  Ю.Л.).

       Шкільні професійні спільноти  працювали згідно з річними планами роботи. На засіданнях заслухані творчі звіти вчителів, які атестувалися у поточному навчальному році, звіти про курсове підвищення кваліфікації, про роботу на ІІ етапі науково-методичного проєкту області, відбувався обмін досвідом роботи з питань впровадження інноваційних технологій як засобу розвитку само ефективності особистості,  вивчення документів про переведення та випуск учнів закладу, про порядок закінчення навчального року, про забезпечення умов для виконання навчальних планів і програм та інші.

       Педагоги постійно працюють над підвищенням свого методичного рівня, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації.

         У 2022 році атестувалося 7 вчителів: Галітська О.В., вчитель математики, Головань С.Є., вчитель української мови та літератури, Зуєва О.М., вчитель зарубіжної літератури, Марініч О.В., вчитель початкових класів, Селецька О.С., вчитель початкових класів, Верешко Л.І., вчитель біології,  Матейко Л.С., завідуюча шкільної бібліотеки. Для цих працівників систематично проводилися консультації членами адміністрації з різних питань. На інструктивно-методичній нараді всі ознайомлені  з новим Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників та з критеріями оцінювання їхньої діяльності під час атестації. Працівники, які атестувалися, підготували творчі презентації своєї діяльності в міжатестаційний період.

        Для підвищення рівня організації і проведення атестації у школі зібрані методичні матеріали, які охоплюють питання організації, забезпечення об’єктивної оцінки діяльності вчителя, уникнення можливих конфліктних ситуацій.

         На засіданнях шкільних професійних спільнот, інструктивно-методичних нарадах, нарадах при директорові, заступниках регулярно розглядалися питання, пов’язані з атестацією.

          За результатами атестації  вчитель математики Галітська О.В. відповідає займаній посаді,  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист»; вчитель української мови та літератури Головань С.Є. відповідає займаній посаді,  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист»; вчитель зарубіжної літератури Зуєва О.М. відповідає займаній посаді,  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист»; вчитель початкових класів Марініч О.В. відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»; вчитель початкових класів Селецька О.С. відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»; вчитель біології Верешко Л.І. відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»; завідуюча шкільної бібліотеки Матейко Л.С. відповідає займаній посаді, присвоєно 9 тарифний розряд.

         Протягом 2021/2022 навчального року вчителі дистанційно брали участь у роботі районних, міських семінарів, науково-практичних конференцій, майстер-класів, шкіл передового досвіду, обласних та всеукраїнських інтернет-конференціях, онлайн-марафонах, нарадах, вебінарах, а саме:

          Міжнародний рівень:

          Всеукраїнський рівень: 

Обласний рівень:

Міський рівень: 

         У 2021/2022 навчальному році на базі закладу в онлайн-режимі проведена

міська івент-майстерня «Правове виховання молодших школярів в умовах Нової української школи».

          

на сайті «Освітній проєкт «На урок»»: 

  


на сайті ВСЕОСВІТА:



           Слід відзначити роботу школи молодого вчителя. Робота з молодими спеціалістами проводилася згідно з річним планом школи.  Молоді спеціалісти та малодосвідчені вчителі протягом навчального року відвідували районні методичні заходи, брали активну участь у роботі шкільної педагогічної та методичної ради.