Ціннісне ставлення до природи 

День пам’яті Чорнобильської трагедії 

Цей дощ — як душ. Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

Це солов’їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

Тут ті бузки проламують тини.

Тут щука йде, немов підводний човен,

і прилітають гуси щовесни.

Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив-був народ над Прип’яттю — і зник..

Ліна Костенко

37 років тому...

"Чорнобиль: біль і скорбота України" 

З метою розширити знання учнів про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави в 7-Б (28.04.23) та 11 (24.04.23) класах були проведені години спілкування вчителем історії Переверзою Є. І.

Під час заходу учні продемонстрували вміння давати свою оцінку вчинкам, подіям, визначати основний зміст отриманої інформації. Вшанували пам'ять тих, хто ціною власного життя допоміг локалізувати аварію.

Пам'ять про подвиг ліквідаторів не згасне і збережеться в наших серцях назавжди.

"Екологічна свідомість - це не просто модний тренд, це питання виживання нашої планети та всього її населення," – такої думки Девід Аттенборо. Тож у нашому закладі освіти з 24.04 по 28.04 був проведений Тиждень "Дзвони Чорнобиля" та екології, який мав на меті підвищити екологічну свідомість серед учнів та привернути увагу до проблем екології.

Цікаві ранкові зустрічі відбулися у 3-А кл. (кл. керівник Яковлева Т. Є.) до Дня Землі та в 3-Б класі (кл. керівник Дімова С.М.) "Пам'яті Чорнобиля", під час яких класні керівники звернули увагу учнів на необхідність збереження природи та пам'яті про трагедію на Чорнобильській АЕС. Крім того, керівник гуртка "Яскрава палітра" Найденська Л. М. та її вихованці провели майстер-клас «Весняна краса» з малювання природи, підкреслюючи красу та вразливість природи та її екологічний статус.

Учні також взяли активну участь у шкільній еко-акції "Здай батарейку - отримай цукерку", під час якої учні здавали старі батарейки, отримуючи винагороду за свою участь. Ця акція має на меті підвищити екологічну свідомість учнів та залучити їх до збереження природи, зменшуючи кількість шкідливих відходів.

Літературна виставка "Чорна біль Чорнобиль на серці України", організована бібліотекарем нашого закладу освіти Кілафли М. І., була присвячена трагедії на ЧАЕС та пам'яті про жертви цієї катастрофи.

Тиждень "Дзвони Чорнобиля" та екології в нашому закладі освіти був важливим заходом, що дозволив підвищити екологічну свідомість серед учнів та залучити їх до збереження природи та зменшення впливу людей на довкілля. Такі заходи є важливим кроком до формування екологічної свідомості та збереження нашої планети для майбутніх поколінь. 

video-4475507c2782b4dd68d9864a0f35b767-V.mp4

Чорнобиль…Сьогодні в 37 раз ми згадуємо трагічну подію в історії нашої держави, сумну сторінку, тому що вона пов’язана з людськими життями. Сьогодні 37 річниця з Дня пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС.

До 37 роковин Чорнобильської трагедії в нашому закладі освіти відбулися виховниі заходи: "Ви чули як плаче спустошена Прип'ять...дзвони Чорнобиля" для учнів 10-А класу (вч. історії Переверзою Є.І.) та ранкова зустріч для 4-А класу (кл. кер. Тутовою О.Ф.).

У нашому селі живуть троє героїв-рятувальників: Стойков Іван Петрович, Дімов Валерій Павлович та Калайджи Кирил Миколайович. Щоб розказати історію того часу, як виконувалися накази і що бачив на власні очі, до 10-А класу завітав Дімов Валерій Павлович, який на 40 днів був відправлений в зону ЧАЕС та брав участь у ЛПА. У пам'яті випливали дати, події і імена людей, які ціною власного життя боролися з невидимим ворогом.

Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов те пекло. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Щира подяка героям!

День Землі (22.04.23) — це день, коли проводяться різні заходи з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Наш заклад теж провів заходи з цієї нагоди. Класні керівники Дімова С. М. (3-Б кл.), Тутова О. Ф. (4-А кл.) та Кунєва Л. О. (4-Б кл.) провели ранкові зустрічі, які стали чудовою можливістю для учнів поговорити про значення природи та її вплив на наше життя. Мета цих ранкових зустрічей – підвищення обізнаності учнів щодо проблем екології та виховання екологічної свідомості. 

Під час ранкових зустрічах учні дізналися про те, як зберігати воду, які продукти є екологічно чистими та які краще уникати. Також були проведені ігри та конкурси на знання екології. Учні дізналися, як їхні дії можуть впливати на довкілля та як їх можна змінити, щоб стати більш екологічно свідомими. Відтепер учні будуть більш уважні до екології та дбайливі до природи, що буде корисним не лише для них, але і для нашого світу в цілому. Недаремно Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун закликав: "Планета Земля – це наш спільний дім, ми всі повинні дбати про неї і зберігати її для майбутніх поколінь."

Ранкові зустрічі до Дня води - це чудова можливість для всіх нас підготувати свій розум та тіло до важливих та відповідальних дій, що допоможуть покращити стан нашої планети. День води  відзначається щорічно 22 березня з метою звернення уваги громадськості на проблему забруднення водних ресурсів та потребу у використанні цих ресурсів з уважністю та відповідальністю.

З цієї нагоди  Дімовою С.М. (кл. керівник 3-Б кл.) та Кунєвою Л. О. (кл. керівник 4-А кл.) було проведено ранкові зустрічі до Дня Води, які були спрямовані на підвищення уваги до значущості води в нашому житті та необхідності її ефективного використання та охорони. Також кл. керівником Тутовою О.Ф. було організовано ранкову зустріч "Вода - джерело життя", під час якої діти розв'язували філворд "Що таке вода?", складали асоціативний кущ "Властивості води", розфарбовували розмальовки - краплини "Де в житті використовується вода?", а також презентували свій проєкт "Мандри краплинки Капітошки" у вигляді книжок, зроблених власноруч.

Табір 1 тиждень.docx
video_2021-05-04_13-49-30.mp4

22 квітня на планеті відзначається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.

З  18.04.21 – 22.04.21 учні Кам’янського ЗЗСО взяли участь в челенджі «Прибирання територї рідного села».  Дівчата 11 та 10 класів (Бурлак С., Лупол Л., Бєлова Н.) очистили ділянку дороги, яка веде до стадіону. Нанков В. (учень 10 кл.) та Нанкова Є. (учениця 5-А кл.) з родиною очистили ділянку дороги за селом  біля млину. Рашкова М. (4-А кл.) , Дрон Н. (3-Б), Рашкова Т. очистили ділянку лісосмуги біля котеджів .Також учнями Третяк М. (3 – А кл.), Бочев К. (4-А кл.), Деной Д. (-А кл.), Балтаков Ф. (5-Б кл.), Балтаков І. (7-Б кл.), Бочева О. Кулаксиз М., Калова В., Коваленкова В. Пенчев С., Пенчев Г. (9 кл), Дімова А., Маслінкова І., Мітєва А. (10 кл.),  Шидер К. (11 кл.)  була очищена від сміття ділянка дороги 3,5 км. Кам’янка – Василівка.



video_2021-05-04_13-49-42.mp4

Земля  – наш спільний і єдиний дім. Сьогодні, в період спалаху вірусної інфекції, особливо гостро відчуваємо це. Саме час привернути увагу всіх людей планети на проблеми, які ми самі створюємо. Адже ми впродовж багатьох років нещадно використовуємо її ресурси, нехтуючи правилами і пересторогами, виснажуючи землю і не даючи сил для відновлення власних сил.

В рамках International Mother Earth Day (День Землі - 22 квітня) протягом тижня 19.04.21 – 23.04.21 учні 1 - 7 - их класів Кам’янського ЗЗСО взяли участь в челенджі «Прибирання території біля свого будинку» (з друзями, родиною, самостійно).








23.04.2021

IMG_3978.MP4

Зелене будівництво України

Відповідно до листа Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді від 08.04.2021 р., з метою святкування Всесвітнього Дня Землі та з нагоди 30-річчя Незалежності України, Кам‘янський ЗЗСО 22 квітня 2021 року, о 12.00 долучився до масштабної акція «Зелене будівництво України». 

22.04.2021

Віртуальна виставка макрофото.mp4

До Всеукраїнського Дня довкілля вихованцями туристьско-краєзнавчого гуртка було створено віртуально вистаку макрофотографій. 



17.04.2021

Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»

З метою поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, покращення екологічної ситуації в країні, виховання в підростаючого поколінняя шанобливого ставлення до природи в березні-квітні 2021 року проходить Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом».

До акції долучилися й учні Кам’янського ЗЗСО. Проведені наступні заходи:

-  акція  «Посади своє дерево» (5-А кл.);

-  захист проектів «Ліси – «легені» планети» (4-А);

-  конкурс знавців природи «День довкілля» (4-Б);

-  виховна година «Відновлення лісів: шлях до відродження та доброботу»;

-  інфоурок «Ми – за чисте довкілля» (5-Б);

-  учнівська конференція «Міжнародний день лісів» (6-Б);

-  віртуальна подорож до найкращих місць довкілля Земля» (11-ий);

-  відеоподорож «Ліс –наше багатство» (6-А);

-  перегляд презентації « Вирубування лісів – втрата дихання планети» (9-ий);

-  виховна година «Ліс – наше багатство, наша краса!» (10-ий);

-  урок-подорож «Прекрасне наше довкілля» (1-А, 1-Б).

18.04.2021

     22 березня - День водних ресурсів

20 березня - День Землі

video_2021-03-31_19-34-51.mp4

У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято День Землі - свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.  22 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Вода для всіх». З метою відзначення Дня Землі і Дня води серед учнів початкових класів були проведені пізнавальні та навчальні заходи, під час яких діти ознайомилися з проблемами навколишнього середовища, проблемами взаємин людини і навколишнього світу.  В 9-ому класі була проведена гра-вікторина "Земля - наш спільній дім", в ході якої учні  зрозуміли, що дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища  - головна мета нашого життя.

22.03.2021

Всесвітній день водно-болотних угідь

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу. Україна поновила своє членство  в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн – договірних сторін конвенції.

 З метою підвищення обізнаності шкільної молоді з питань необхідності збереження водно-болотних угідь 2 лютого у Кам’янському ЗЗСО відзначався Всесвітній день водно-болотних угідь.

Вчителем біології та екології Смірновою Н. Г. було проведено ряд виховних годин «Значення водно-болотних угідь для збереження багатьох видів флори та фауни» (6-Б), «Водно-болотні угіддя нашої місцевості». Обговорення роботи МАН випускника нашої школи (7-А), «Водно-болотні угіддя та їх значення в природі» (8-А), тематичні хвилинки «Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів» (10-11).

video_2021-04-04_12-28-22.mp4

Педагогами-організаторами Рашковою Т. М. та Бочевою М. О. організовано екскурсію до малої річки Ташбунар для учнів 9 кл. Керівник гуртка «Яскрава палітра» Найденська Л. М. організувала виставку малюнків учнів 1-4 класів « Мешканці водно-болотних угідь».  Класними керівниками 1-4 класів було проведено хвилинки спілкування «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь».

Метою даних заходів було виховання моральних позицій по відношенню до водно-болотних угідь, приверненню уваги громадськості до проблем, підвищення рівня екологічної культури школярів, формування і поширення ідеології про цінності природніх об’єктів нашого краю серед населення.

03.02.2021