Новини

"Магістральний міні-EdCamp Kyiv "Столична кава з ароматом якісної освіти"

25 березня заступник директора закладу Поліна Костюченко відвідала "Магістральний міні-EdCamp Kyiv "Столична кава з ароматом якісної освіти", була присутня на сесіях в інноваційному форматі "рівний-рівному", на яких підіймалися питання освіти в умовах надзвичайних ситуацій, реагування вчительства на надзвичайні ситуації внаслідок війни росії проти України... На заходах були присутні вчителі і зі столиці, і з Херсона, Бердянська, Харкова, Кремінної, Львова... Географія широченна, підтримка один одного колосальна, різноманіття думок вразило! Зустрічі з новими людьми, обмін досвідом, майстерки, дискусії, посмішки! 

Фото

Виховний захід "Незнайома геометрія"

27 березня 2023 року вчителем математики Іриною Козацькою проведено виховний захід  для здобувачів освіти 7-х класів за темою «Незнайома геометрія». Зустріч дала можливість ознайомитись із стрічкою Мебіуса та вивчити її незвичайні властивості, поглибити знання учнів з топології, як розділу математики. Матеріал про загадкову геометричну фігуру містить математичне моделювання цього явища в природі, оцінює властивості та прикладне застосування стрічки Мебіуса в повсякденному житті. 

Фото

Центр підтримки бахмутян м. Київ

Сьогодні у Центрі підтримки бахмутян м.Києва  "#Яповернусь_Бахмут" відбулася нова зустріч з дітьми нашого міста,  яку провів вчитель англійської мови нашого закладу  Ігор Півкач. Було цікаво, корисно, весело! 

Фото

Вітаємо!

Вітаємо Артюшенко Софію, яка отримала Грамоту за участь в обласному конкурсі читців "В СІМ'Ї ВОЛЬНІЙ, НОВІЙ..." від Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації, Донецького обласного навчально-методичного центру культури 

Фото

Зустріч батьків з психологом

Психолог Інна Ткаченко 23.03.2023 провела зустрічі з батьками 7-х класів  з метою підтримки психологічних станів батьків і учнів,  обговорення проблем підліткового віку у часи війни. Разом вирішували, як зрозуміти і підтримати дітей підлітків у стресі, в тривозі, під час агресивних станів. 

Фото

До уваги батьків!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають ваші діти, чим вони займаються. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, правила під час сигналу "Повітряна тривога". Постійно нагадуйте про правила власної безпеки. Приділяйте увагу психологічному стану дитини. Контролюйте її поведінку у соціальних мережах, звертайте увагу на коло спілкування дитини, які групи в Інтернеті вона відвідує, які фото- та відео файли, що знаходяться в її гаджетах. Від усіляких безпечних груп та  ігор у соціальних мережах врятує дітей батьківська турбота, любов, тепло та затишок у домі.

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!

Бажаємо гарних канікул!!!

Фото

Вебінар "10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час"

24 березня у рамках Всесвітнього тижня грошей пройшов вебінар "10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час", який провела головна експертка Управління зв'язку з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяна Машлаковська. Наша школа приєдналася до роботи. Отримали дуже корисну інформацію. 

Фото

Зустріч, присвячена правилам поведінки на канікулах

Наближаються весняні канікули! Гарна пора, прогулянки, відвідування цікавих місць та просто катання на улюблених роликах, велосипедах, самокатах. Все це дуже гарно, але слід пригадати правила поведінки під час весняних канікул, щоб не потрапити у біду. Любі діти, виконуйте правила безпеки! 

Фото

Зустрічі перед весняними канікулами

Сьогодні, в останній день перед весняними канікулами, класні керівники 9-В та 9-Г класів у тісному колі зібрали батьків та  учнів. Під час цих зустрічей було розглянуто низку важливих питань, серед яких: підсумки навчальної діяльності учнів, підготовка до закінчення навчального року, дотримання основних правил безпеки під час весняних канікул в умовах воєнного стану. Наостанок побажали один одному добре відпочити та вдало підготуватися до організованого закінчення основної школи. 

Фото

Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на туберкульоз

24 БЕРЕЗНЯ – Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на туберкульоз. Мета дня – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування. Здоров’я – це найцінніший скарб, який є у людини. На жаль, не всі застраховані від того, що колись можуть захворіти. Тому дуже важливо підтримувати здоровий спосіб життя, проводити регулярні медичні огляди, аби зменшити ризики захворіти на якусь хворобу.

Сьогодні педагог-організатор спільно із класним керівником провели ранкову зустріч "Туберкульоз - небезпечна соціальна хвороба" з учнями 5-А класу, у ході якої ознайомили учнів із відкриттям збудника туберкульозу, симптомами, причинами можливого зараження, методами лікування. А закріпили знання грою «Правда чи міф» та вікториною.

Фото

Вітаємо!

Пишаємося нашими молодими колегами! Бажаємо успіхів на творчій ниві та нових здобутків! 

Фото

Ранкові зустрічі у початковій школі

Ранкові зустрічі  радо початкову школу зустріли,                                

 Про  Батьківщину рідну ми знову говорили.                                                 

 Свою Вкраїну будемо  вічно любити,

а прийде час від лютого ворога підем боронити!!!                   

Державні символи шануємо, поважаємо

та перед ними низько голови схиляємо!!!

Фото


Всесвітній день метеоролога

Сьогодні учні 8-А дізналися,  як в Україні і світі відзначають Всесвітній день метеоролога. Обговорили переваги професії, порівняли прогнози погоди з народними прикметами та дійшли висновку, що сучасні метеорологічні станції за допомогою цифрових технологій можуть не просто прогнозувати погоду, але й передбачати її зміни в цілих погодних системах. 

Фото


Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців І (територіальної громади) етапу обласного інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури,  мов та літератур національних меншин «Створи шедевр»! Бажаємо натхнення, нових злетів та успіхів в усіх починаннях! 

Фото


Всесвітній день води

Сьогодні на ранкових зустрічах учні початкових класів долучилися до святкування Всесвітнього дня води. Ми маємо пам’ятати, що вода – це наш найдорожчий ресурс, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому відбуватимуться ці зміни. 

Фото


Засідання педагогічної ради з виховної роботи "Сучасний погляд на національно-патріотичне виховання"

Сьогодні відбулося засідання педагогічної ради з виховної роботи «Сучасний погляд на національно-патріотичне питання». Ця тема на сучасному етапі набуває ще більшої актуальності. Робота була предметною та цікавою. Відкрила засідання педради директор закладу Інна Астапова, яка ознайомила присутніх з порядком денним роботи заходу, запропонувала вшанувати хвилиною мовчання випускників школи, які загинули, захищаючи Україну: Решетняка Дениса, Анацького Миколу та Корнюшина Дениса.  Валентина Вітко ознайомила присутніх з нормативними документами та завданнями закладу з національно-патріотичного виховання. Про успішні кейси та ефективні інструменти роботи для педагогів розповіла Олена Демченко. З досвідом роботи щодо формування національних почуттів у молодших школярів  поділилась Катерина Дмитришина. Про мову як найважливіший засіб патріотичного виховання говорила Катерина Юзюк. Активна учасниця волонтерського руху Олена Місечко наголосила, як на виховання здорового патріотизму у дітей впливає приклад дорослих. Психологічні засади патріотичного виховання розкрила Інна Ткаченко. Про важливість збереження культури, яка формується на цінностях, розповіла Лариса Анацька. Педагог-організатор Юлія Ковтун довела, як шкільне середовище може впливати на формування світогляду учнів. Від нас, педагогів, залежить,  якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Нехай любов до своєї вітчизни, до рідного краю згуртує всіх нас для здійснення високої мети  - процвітання Соборної Незалежної України та перемога у страшній російсько-українській війні. 

Фото


Урок до Всесвітнього дня поезії

21 Березня – Всесвітній день поезії.

Сьогодні учні 9-А та 8-А класів мали можливість поринути у справжню магію слова

Вітаємо всіх з днем поезії! Бажаємо відчути поезію в кожну хвилину вашого життя!

Фото


Всесвітній день поезії

Учні 1-А класу долучилися до святкування Всесвітнього дня поезії. Наші маленькі читачі вже вивчили алфавіт, тому з задоволенням знайомляться із творчістю сучасних талановитих письменників. 

Фото


Урок історії України на тему "Історія навколо нас"

На уроках історії України та громадської освіти вивчаючи тему "Історія навколо нас" Ганна Бамбуля з  учнями п'ятих класів  працювали над проєктом "Як зберігати міста і села нашої Батьківщини".  Робота була плідною та цікавою. Результат вразив. Потрібно об'єднати свої зусилля, щоб допомогти нашій державі стати більш привабливою! 

Фото


Всесвітній тиждень грошей

З 20 березня по 2 квітня триває Всесвітній тиждень грошей.В цей період пройде велика кількість цікавих заходів, екскурсій, конкурсів, фінансових ігор спрямованих на підвищення фінансової грамотності молоді з підтримкою Національного Банку України. Сьогодні на ранковій зустрічі у 9-х  класах Ганна Бамбуля провела урок з теми: " Кредит- мої права та обов'язки" . Учні ознайомилися з фінансовим інструментом "Кредит", дізналися про історію виникнення цього фінансового інструменту. Дізналися про різні види кредитних послуг, про обов'язки позичальника і отримали інформацію ,щодо захисту своїх прав як споживача фінансових послуг. А також отримали практичні навички щодо його використання у власному фінансовому житті. Зробили висновки, що потрібно формувати належну фінансову культуру на особистому та суспільному рівні.

Фото


Заходи, присвячені Міжнародному дню щастя

Сьогодні психолог Інна Ткаченко провела заходи у 4-Б і 8-А класах присвячені Міжнародному дню щастя. Цей  день започаткувала Організація Об'єднаних Націй 28 червня 2012 року. Діти разом з психологом дискутували на тему відчуття щастя, дізнались що треба робити у своєму житті, щоб відчувати себе щасливим. Разом вирішили, що день весняного рівнодення  дуже підходить для святкування такого дня 

Фото


Інтернет-конференція ТОВ "На урок" "Пріоритети в освіті: емоційно-психологічна підтримка в кризових умовах"

16-17 березня відбулася дистанційна інтернет-конференція ТОВ "На Урок «Пріоритети в освіті: емоційно-психологічна підтримка в кризових умовах». Учасники конференції мали можливість обговорити питання взаємодії в межах освітнього процесу в умовах війни, звернути увагу на нагальні проблеми, знайти способи їх вирішення та отримали взаємопідтримку за нпрямками: «Психологічна складова педагогічної діяльності», «Інструменти та прийоми сучасного вчителювання», «Наскрізні навички у професійній діяльності вчителя», «Реалізація принципів та ідей НУШ в умовах сучасної школи». Практичний психолог Інна Ткаченко прослухала лекції-виступи від фахівців, приймала участь у самостійній роботі та обговорення результатів під час панельної дискусії. Десять годин пройшли швидко і цікаво. Під час інтернет-конференції були задіяні професійні та загальні компетентності (інноваційність, інформаційно-комунікаційна, емоційно-етична, навчання впродовж життя, тощо). Дякуємо органіізаторам за підтримку і просвіту 

Фото


Поетичний англомовний виклик від кафедри філології ПНУ ім. Василя Стефаника

Поетичний англомовний виклик від кафедри англійської філології ПНУ ім. Василя Стефаника, разом зі студентами, прийняли й учні 11 класу нашої школи - Іван Дуденков та Євгенія Дев'ятова. Захід був присвячений дню народження Ліни Костенко, та в рамках конкурсу "Красномовна Ліна" пролунали декілька десятків віршів відомої поетеси англійською мовою. В номінації "Декламування" Євгенія Дев'ятова посіла 2 місце. 

Фото


Всесвітній день казки

Учні 1-А, 2-Б, 6-А класів долучилися до проведення Всесвітнього дня казки. Гортаючи сторінки улюблених казок, діти зрозуміли, що казки – то наші великі вчителі. Любі діти! Читайте казки та легенди, нехай вони живуть серед вас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити. 

Фото


Міжнародний день французької мови

20 березня проводиться Міжнародний день французької мови в ООН і Міжнародний день Франкофонії. La Francophonie - це група з 88 держав та урядів-членів і спостерігачів, для яких французька мова є спільною мовою, а також спільні цінності. Це важлива мова у міжнародних відносинах, який представляє 1 мільярд людей, включно з 300 мільйонами франкофонів, на п'яти континентах.

Сьогодні учні, що вивчають французьку мову в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12, згадали країни, де говорять французькою, відомих особистостей і культуру, проходили квізи та вікторини. Осягнули роль французької мови в світі і важливість збереження мультикультурного простору. Пізнаючи інші культури, ми збагачуємось та розуміємо цінність своєї

Фото


Святковий урок "Сім кольорів щастя"

«Щастя навколо нас!»

Сьогодні педагог-організатор з учнями 4-Б провели цікавий урок, присвячений Міжнародному дню щастя. В ході якого, склали асоціативний ряд до слова "Щастя", поміркували, які саме є «Сім кольорів щастя”, пограли в цікаві ігри.

Все це дає можливість розширювати уявлення дітей про те, що кожна людина – творець свого щастя.

Також, з’ясували: щоб стати щасливим, треба вміти ставити мету і мріяти про добре, велике, прекрасне. Бо для щастя людині потрібні любов і шана, відчуття своєї корисності і потрібності для рідних, близьких, суспільства

Фото


Виховна година до Міжнародного дня щастя

Сьогодні 20 березня відзначається Міжнародний День Землі, який присвячений повазі та піклуванню про навколишнє середовище. На виховній годині у 9 А класі діти підготували повідомлення про антропогенний вплив людини на природу та з'ясовували як кожен з них може допомогти Землі, бо Земля - це неоціненний дар, подарований нам природою. Це - наш спільний дім, тож берегти її- наш священний обов'язок. 

Фото


Універсвльний рецепт щастя від 2-В класу

Кожна людина прагне бути щасливою. Вона робить усе, щоб відчути лічені моменти задоволення, і намагається знову й знову повернути ті відчуття.

Взагалі, щастя – стан цілковитого задоволення життям та безмежної радості. Можна з упевненістю сказати, що у кожної людини є свій, власний рецепт щастя, але сьогодні, завдяки 2-В класу, ми спробуємо вивести універсальний рецепт щастя.

Відео


Міжнародний день щастя

Найоригінальніше і водночас незвичне свято – Міжнародний день щастя. Традиційно його відзначають саме 20 березня. Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи.

На щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце

А що ж таке щастя? Кожен відповість на це питання по-своєму.

Відео


Відеовиставка до Міжнародного дня щастя

До Міжнародного дня щастя учні 1-5  класів підготували відеовиставку малюнків та світлин 

Відео


Центр підтримки бахмутян м. Київ

Сьогодні у Центрі підтримки бахмутян м.Києва  "#Яповернусь_Бахмут" відбулася подорож наших діточок на дивовижні планети з чарівними тваринами, яку провів вчитель англійської мови Ігор Півкач. Наша малеча дізналася багато нових слів і повторила вже вивчене з тем "Подорожі","Тварини","Планети","Кольори".Діти вивчали,створювали, фантазували, раділи разом! Нас об'єднує спільна мета Перемоги і найкраще майбутнє наших найрозумніших дітей Бахмута! 

Фото


Вітаємо переможця!

Артюхов Микита, учень 7 Б класу - переможець VІ  Всеукраїнської тематичної олімпіади з фізики «Радіоолімпіада», 3 місце у молодшій групі (учні 7-9 класів). Олімпіада проведена на базі факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем (РБЕКС) Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. У даній групі брали участь близько 700 учасників з усієї України.

Вітаємо Микиту та його наставника , учителя фізики Людмилу Захаренко! Пишаємося вами!  Бажаємо подальших успіхів!!!!



У закладі успішно завершилася атестація педагогічних працівників (І рівень)

У нашому закладі успішно завершилася атестація педагогічних працівників ( І рівень). Члени атестаційної комісії цікаво і змістовно представляли педагогів та підготували для них приємний сюрприз – відеозаписи відгуків дітей. Атестаційна комісія щиро привітала педагогів Наталю Іванову та Аллу Зайцеву із успішним завершенням атестаціі! Комісією школи порушено 5 клопотань про атестацію вчителів Валентини Вітко, Ольги Шепель, Валентини Неклеси, Ольги Сердюк, Людмили Пічугіноі на другому рівні. Бажаємо усім вчителям нових творчих досягнень, пошани від батьків, дітей. Ми пишаємося нашими колегами!Дякуємо за творчість, професіоналізм. Ви – найкращі! 

Фото


Заняття з психологом

Наша держава проходить великі випробування, але діти готуються до мирного життя, мріють про мир і процвітання України, планують освоєння майбутніх професій. Отже разом з психологом Інною Ткаченко учні аналізували ринок праці, мріяли  про майбутні професії, обговорювали ресурси для відновлення своїх сил.  Учні 5-А, 7-А і 7-В працювали над розвитком своїх якостей, які зможуть допомогти у майбутньому досягти результатів у обраній професії. На думку більшості учнів, саме розвиток працьовитості і цілеспрямованості допоможе  досягти бажаних результатів. 

Фото


Заняття психологічної студії "HUMANITY"

1Складні часи роблять дітей більш вразливими й одинокими. Стрес часто робить і дорослих, і дітей безпомічними, та саме зараз ми всі так потребуємо опори на внутрішню силу. Повернення собі сили.

Діти не завжди можуть сформулювати те, що їх турбує. І, на жаль, саме зараз не завжди можуть прийняти допомогу. Тому сьогодні класні керівники та практичний психолог нашої школи долучилися до заняття психологічної студії "HUMANITY". Спільно були обговорені питання про важливість розмови про війну, як правильно це робити, про переживання стресу та травматичних подій дитиною. Спеціалісти надали рекомендації та інструменти, як допомогти і зрозуміти дітей. Учасники навчилися різних практик, вправ для роботи з емоційним станом учнів. Головний акцент було зроблено на важливості проживання і розуміння емоцій та важливість інформаційної гігієни.

Фото


Тематичні бесіди з річниці авіаудару по Донецькому академічному обласному драматичному театру (м. Маріуполь)

16 березня 2022 року… Ця дата назавжди вписана кривавими літерами в історію Донеччини, в історію України. Російський авіаудар по Донецькому академічному обласному драматичному театру (м.  Маріуполь) став шокуючою подією перших тижнів повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді театр прихистив близько тисячі мирних мешканців міста Маріуполя під час облоги, а напис «ДЕТИ» на землі сигналізував про те, що заклад – не військова ціль. Попри те росіяни завдали авіаудару по будівлі. Приміщення та майно театру було повністю знищено. Число жертв достеменно на сьогодні не відомо.

         З метою вшанування пам`яті невинно загиблих під час цієї страшної трагедії, у нашому закладі пройшли тематичні бесіди, хвилини мовчання. Світла пам`ять загиблим!

Фото


Учні закладу долучилися до Всеукраїнського уроку з профорієнтаціїї 

Сьогодні учні закладу долучилися до Всеукраїнського уроку з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників. Всеукраїнський урок є щорічним заходом, який реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії». Учні мали змогу послухати провідних спеціалістів, отримати корисні поради, які, сподіваємось, їм стануть у пригоді 

Фото


Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців І (територіальної громади) етапу обласного інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури,  мов та літератур національних меншин «Створи шедевр»:

1. Вчителя зарубіжної літератури Вітко Валентину, диплом І ступеня;

2. Дениса Ткаченка, учня 10-В класу, диплом ІІ ступеня, наставник Світлана Кудояр;

3. Ярослава Кузьмінова, учня 7-Б класу, диплом І ступеня, наставник Ольга Жиліна;

4. Данила Капицю, учня 10-В класу, диплом ІІІ ступеня, наставник  Світлана Кудояр;

5. Кирила Ворону, учня 10-В класу, диплом ІІ ступеня, наставник

Світлана Кудояр;

6. Сокіл Владислава, учня 5-Б класу, диплом ІІ ступеня, наставник Валентина Вітко;

7. Яциченко Марію, ученицю 10-А класу, диплом ІІІ ступеня, наставник Анна Усова.

Бажаємо нових успіхів, натхнення та подальших перемог!




День пі

День пі  — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вишів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159). Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Ейнштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків. Люди вивчають число «пі» вже протягом майже 4000 років. Історія числа «пі» сягає 2000 року до н.е., вавилоняни вирахували його як 3,125, а в стародавньому Єгипті його обчислювали як 3.143 (з матеріалів Вікіпедії).

Музикант-математик програв саме число Пі! У березні 2011 року американський музикант на ім’я Майкл Блейк поклав число π на музику. Він взяв 31 цифру після коми, поставив кожну з них у відповідність до ноти. Так як нот 7, а цифр 10, тому музиканту довелося «залізти» в сусідню октаву.

Фото



Фотовиставка малюнків "Дякуємо за мир!"

Фотовиставка малюнків «Дякуємо за мир!» до Дня українського добровольця 

Відео


День українського Добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

        З цієї нагоди педагог-організатор спільно із класним керівником провели ранкову зустріч «Гордість і пам’ять» з учнями 11-А класу.

      УКРАЇНСЬКІ ДОБРОВОЛЬЦІ – СИМВОЛ НЕСКОРЕНОСТІ Й САМОБУТНОСТІ СПРАВЖНЬОЇ СВОБОДНОЇ ДЕМОКРАТИЧНОЇ НАЦІЇ!

Фото


"Основи документообігу" на уроках Інформатики

Яку б справу в житті ви не розпочинали, необхідно вивчити матеріальну та нормативну базу. З 2009 року в Україні з'явилася юридична основа для використання електронного документообігу. Варто зазначити, що на той момент була значно менша технічна база. Але сьогодні, особливо в умовах дистанційної форми роботи, цей запит є значно більш затребуваним. Тому з пропедевтичною метою учні 10-х класів опановують на заняттях з інформатики навчальний модуль "Основи документообігу". Сьогодні відбувся інтегрований урок з теми "Стилі ділового листування" 

Фото


Заходи із вшанування пам'яті Дмитра Чернявського 

Сьогодні в закладі пройшли патріотичні заходи із вшанування пам'яті  Героя України, Лицаря Небесної Сотні, випускника Бахмутської школи №18 Дмитра Чернявського, який палко бажав повернути Донбасу українське обличчя, самовіддано відстоював конституційні засади демократії, права і свободи людини, був патріотом України. Світла пам'ять герою! Вічна пошана та вдячність! 

Фото


Вітаємо учнів закладу, які отримали Сертифікати за участь в акції "Читаємо твори Т.Г. Шевченка"

Вітаємо учнів закладу, Лавренко Мирославу, Артюшенко Дар'ю, Діденкову Вікторію, Бровді Лева, Хорошко Софію, Зубенко Дар'ю,  які отримали Сертифікати за участь в акції "Читаємо твори Т.Г. Шевченка" від Центральної міської бібліотеки Бахмутської територіальної громади 

Фото


Зустріч психолога з учнями закладу

Працюємо на майбутнє нашої держави і успіх кожного  учня у дорослому житті. Тому зустрічі психолога Інни Ткаченко з учнями дев'ятих, 10-Б,8-В, 6-Б класів були націлені на саморозвиток, професійну орієнтацію і формування якостей характеру, які приведуть до успіху у майбутньому. Відкриття для себе найактуальніших зон саморозвитку обов'язково допоможе учням працювати над собою. 

Фото


ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

10 березня - ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

Цього дня у 1865 році в польському  місті Перемишль  уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького  на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Історія створення українського гімну  сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет  Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому у  майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном  українського народу.

Верховна Рада України затвердила  музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003  року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на  музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету і приспіву пісні  Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна»




Виховний захід "Відкрий для себе Шевченка"

иття великого Кобзаря – це сонет любові до українського народу. Він не боявся висловлювати свою думку, прославляти Україну, засуджувати її катів. Вірші Тараса Шевченка – це національне надбання. Вони, як і сам Тарас Григорович, немов той вічний вогонь, що ніколи не згасне у серцях людей. 

Тому саме у річницю народження видатного поета пройшла інтерактивна презентація життя і творчості українського пророка під назвою "Відкрий для себе Шевченка". Учні 6-Б класу дізнались багато нової та цікавої інформації. Із захопленням доповнювали розповідь учителя та усі разом із задоволенням розв’язували різноманітні завдання

Фото


Художня спадщина Тараса Григоровича Шевченка на уроці мистецтва у 11-А класі

Художня спадщина Тараса Григоровича Шевченка на уроці мистецтва у 11А класі. Портрети, пейзажі, гравюри, ілюстрації до власних поетичних творів. Природа дуже щедро нагородила Шевченка не тільки даром пера, а й талантом художника. Ці вміння він не розтратив ні під час страждань, ні під час тяжкої неволі. Живопис для митця став потребою і вираженням його творчого духу. 

Фото


Ранкова зустріч у 6-А класі, присвячена річниці від дня нарождення Тараса Шевченка

Тарас Шевченко жити буде,

Поки на Землі живуть люди.

9 березня 1814 року над Україною засяяла немеркнуча зоря Тараса Шевченка - відомого всьому світу Кобзаря - співця знедоленого українського народу. З цієї нагоди класний керівник провела ранкову зустріч з дітьми 6-А класу. Пригадали як склалося життя відомого поета, прослухали сучасне виконання творів Кобзаря. Як підсумок створили асоціативний кущ та пограли в гру «Правда або фейк».

Фото


Учні 4-х класів відзначили день народження великого Кобзаря українського народу Тараса Шевченка

У 4-А та 4-Б класі відзначили день народження Великого Кобзаря українського народу  Тараса Шевченка. Учні разом з вчителькою Тетяною Муравльовою пригадали, яким був життєвий шлях видатного поета, перевірили свої знання під час вікторини та розказали улюблені шевченківські  вірші. 

Фото


Літературний онлайн-марафон "Єднаємо душі словом Кобзаря!"

9 березня 2023 року проходив літеретурний онлайн-марафон "Єднаємо душі словом Кобзаря!", присвячений пам'яті Тараса Шевченка. У заході брали участь здобувачі освіти закладів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково педагогічні працівники. Ганна Бамбуля разом зі своїми учнями долучилася до його перегляду 

Фото



Ранкова зустіч "Цитати Тараса Шевченка"

Сьогодні Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка  - Тараса Григоровича Шевченка. Великий поет, геній українського народу. Українці - це народ Шевченка. Поет вніс неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща.

З цієї нагоди педагог-організатор спільно з класним керівником провели ранкову зустріч з учнями 7-Б класу. Зазирнули у кошик «Цитати Тараса Шевченка», відгадали назви віршів за малюнками, а також прослухали чудові пісні на слова віршів Великого поета

Фото



Річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

9 березня вся країна вшановує 209 річницю з дня народження класика української літератури Тараса Григоровича Шевченка.

У 4в класі на ранковій зустрічі діти продовжили знайомство з віршами поета,читали вірші, дивились фрагменти з фільму про маленького Тараса

Фото



Виховний захід "Творчий шлях Великого Кобзаря"

Сьогодні учні 3-Б класу пригадали творчий шлях Великого Кобзаря.Діти залюбки прочитали вірші Т.Шевченка та показали свої знання у вікторині про  поета 

Фото



Шкільний флешмоб до 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка

Онлайн-виставка "З днем народження, Кобзарю!"

Онлайн-виставка "З днем народження,  Кобзарю!" Ілюстрації до творів Тараса Шевченка від учнів 2-х та 3-х класів. 

Відео


Родинне свято "Весна як жінка, жінка як весна"

Сьогодні відбулося родинне свято «Весна як жінка, жінка як весна» у 2-А класі (класний керівник Катерина Дмитришина), присвячене святу весни, жіночності та квітів. Лунали слова привітання для мам, бабусь, вчителів закладу зі всіх куточків України та Європи. Діти читали вірші, слухали пісні, переглянули відеопривітання. Свято пройшло в затишній та теплій атмосфері. Дуже добре, що свято відбувається саме у березні, бо березень - це весна, сонце, надія! Весна переступить через снігові замети, озветься до нас радістю. Розтане сніг, відступлять морози, в серця постукає надія. Надія, що всі зимові негаразди, так як і зима, минуть, відлетять, і світ оновиться! Зі святом, любі жінки! Нехай збуваються бажання, а в сім'ях будуть щастя та мир. Бажаємо найскорішої перемоги і миру нашій Україні! 

Фото


Виховний захід "Стежками життєпису Тараса Шевченка"

До свого дня народження Тарас Григорович залишив нам багато послань та пророцтв. Його потужне слово по-особливому лунає в серці кожного українця. Дітей він закликає вчитися, бо "колись з нас будуть люде", співвітчизників, синів, орлів, "летіти в Україну, - хоч і лихо зустрінеться, так не на чужині". Підтримує воїнів в "лихі години ми завзяті й вперті, бо для вільної людини рабство гірше смерті ". Учителів закликає не зупинятися, а "зо мною учи, учи неложними устами сказати правду".

Учні 8В класу з класним керівником Катериною Юзюк пройшлися стежками життєпису Тараса Шевченка, перевірили свої знання поезій Кобзаря в інтерактивній вікторині, обговорили цінність пророка в сучасному світі. Кожен учень висловив свою думку "Який він сьогодні Тарас".

Як ніколи пророчі слова Великого Кобзаря актуальні для нас:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Фото


Святковий захід до Дня жінок

Сьогодні на ранковій зустрічі у 9-г та 9-В класах пройшов святковий захід. Учні розглянули історію свята 8 березня, дізналися, як його святкують у інших країнах. Хлопці привітали вчителів та дівчат зі святом Весни!!! 

Фото

Загальношкільний флешмоб #Зі_святом_весни_краси_квітів!

Зі святом весни, краси та квітів!

Сьогодні вітаємо всіх жінок зі святом весни, краси та квітів! Бажаємо  позитивних емоцій, казкового настрою та величезного щастя. Нехай улюблені та близькі дарують вам свою увагу, захист, любов, радість та підтримку. Бажаємо, щоб на вашому життєвому шляху не зустрічалися проблеми та негаразди, а яскраво світило сонце, вказуючи правильний та легкий шлях у житті. 

Відео

Міжнародний жіночий день

Щороку 8 березня весь світ відзначає Міжнародний жіночий день, який також ще називають Днем боротьби за жіночі права. Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності в минулому та в наші дні.Першочерговою суттю цього дня є виокремлення права жінок і привернення уваги до важливих питань, як-то гендерна рівність.

До Вашої уваги презентуємо вислови відомих чоловіків про розумних, сильних, самостійних, вольових жінок, але таких  чарівних, ніжних та милих.

Відео

Виховні заходи "Поетичний голос Кобзаря. Ілюстрації до творів"

До річниці від дня народження Тараса Шевченка, з  метою виховання любові та пошани до творчої спадщини Кобзаря, сприяння формуванню патріотичної налаштованості, розвитку творчих здібностей, відбулися виховні заходи для учнів 2-х та 3-х класів "Поетичний голос Кобзаря. Ілюстрації до творів". Діти ознайомилися з нелегкою долею поета і художника українського народу. Зіграли в гру "Правда або фейк", де перевірили свої знання про життєвий та творчий шлях Шевченка.

Виразно прочитали найвідоміші твори поета, та створили ілюстрації до них.

Фото

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення

Сьогодні на ранковій зустрічі діти 6-А класу разом із класним керівником обговорили значення дитячого телебачення і радіомовлення в житті дитини. Наприкінці із задоволенням поділились телеканалами, мультфільмами та програмами, які полюбляють дивитись. 

Фото

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення

Щорічно 7 березня відзначається цікаве свято – Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення. Подію започаткував ЮНІСЕФ у 1994 році в Канні. Датою святкування обрали 7 березня лише у 2009 році.

Метою Всесвітнього дня дитячого телебачення і радіомовлення є привернення уваги суспільства до порушення прав дитини.

Педагог-організатор спільно із класнім керівником провели ранкову зустріч з учнями 8-Б класу «Телебачення: погляд у світ», де поспілкувалися про цікаві та улюблені фільми, телепередачі, телесеріали, відеокліпи. Обговорили, який саме контент переважає у дитячому телебаченні, бо з самого початку існування телебачення і радіомовлення для дитячої аудиторії, вчені та практики були єдині в думці, що цей процес має величезний виховний і освітній потенціал.

Фото

Сторінки усного журналу "Обличчя української історії"

9 березня 209 років з дня народження видатного українського поета та письменника, художника та політичного діяча Тараса Шевченка. Сьогодні на виховній годині у 9-В та 9-Г класах учні разом зі своїми класними керівниками Ольгою Шепель та Ганною Бамбулею перегорнули сторінки усного журналу "Обличчя української історії" і згадали головні події з життя видатної людини. Зачитали рядки його поезії. Його ім'я відомо в  усьому світі. У багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу- Тараса Шевченка. Його слова крізь століття і сьогодні лунають надихаючи воїнів на перемогу. 

Фото

Зустріч учнів 11-А класу з завідувачкою кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету

Сьогодні на виховній годині учні 11-А класу зустрілися із завідувачкою кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки  Національного авіаційного університету, яка здійснює підготовку спеціалістів з таких освітніх програм: “Економічна кібернетика”, “Цифрова економіка” та “Міжнародна економіка”, професоркою Наталією Касьяновою.  Умови вступу, ризики та  переваги навчання на кафедрі бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету були темою зустрічі. Пані Наталія відповіла на всі запитання випускників та висловила надію на зустріч у стінах вишу. 

Фото

Виховна година "Цінуйте кожну мить життя"

Сьогодні у 9-А класі була проведена виховна година на тему "Цінуйте кожну мить життя",  під час якої розглянули чинники, які продовжують та скорочують життя, вчилися планувати та організовувати свій день, усвідомлюючи необхідність раціонально використовувати час. Учні зробили висновок, що щасливі та позитивно налаштовані люди живуть довше, а раціональне використання часу дає можливість робити набагато більше та довше відпочивати. 

Фото

Зустрічі з психологом

На зустрічах з психологом Інною Ткаченко учні середньої і старшої ланки обговорювали питання вибору майбутньої професії. Діти звертали увагу на риси характеру відомих людей, які допомагають досягти професійного успіху, достатку і поваги оточуючих. Кожен для себе обрав 3 найголовніші риси, які саме зараз потрібно розвивати для щасливого майбутнього нашої країни. 

Фото

Інформаційна година "Цікаві факти з життя українських письменників"

Сьогодні усі читачі засвідчують улюбленим письменникам своє захоплення, адже цього дня, починаючи з 1986 року, увесь книжковий світ відзначає Всесвітній день письменника — відповідно до рішення 48-го конгресу ПЕН-клубу — міжнародного об’єднання письменників. З цієї нагоди завідувач бібліотеки спільно з класними керівниками запросили учнів 9-В та 9-Г класів на інформаційну годину "Цікаві факти з життя українських письменників". Діти дізналися багато незвичайного про життя і творчість Івана Нечуй-Левицького, Бориса Грінченка, Ольги Кобилянської, Івана Франка, Івана Багряного, Василя Симоненка та ін. Разом виконали вправу, де треба було знайти у тематичному філворді імена та прізвища відомих письменників. 

Фото

Дослідження "Чи можна вже зараз побачити перші квіти"

Настали перші весняні дні, сонечко пригріває і стає більш тепліше. Учні 2 - Б класу (учитель Світлана Сіденко) вирішили провести дослідження "Чи можна вже зараз побачити перші квіти?". Результат здивував дітей і всі були вражені, що на вулиці лежить ще сніг, а перші квіти вже розпустилися і радують нас своїм цвітом. 

Фото

Всеукраїнський день дикої природи

Сьогодні у 9 А класі ранкова зустріч була присвячена Всесвітньому дню дикої природи. Цей день нагадує нам про нагальну потребу посилити боротьбу зі злочинністю проти дикої природи та зменшенням чисельності видів, що викликані діяльністю людини, що має широкомасштабні економічні та соціальні наслідки. У цьому році цей день відзначатиметься під гаслом " Партнерство для збереження дикої природи",  вшановуючи людей, які роблять зміни. Закликаємо всіх свідомо й дбайливо ставитись до багатств дикої природи, берегти їх і примножувати заради майбутніх поколінь. 

Фото

Вітаємо учня 4-В класу Сологуба Іллю з перемогами у XVI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На Урок"

Вітаємо учня 4-В класу Сологуба Іллю з перемогами у XVI                           Всеукраїнській інтернет- олімпіаді "На Урок". Бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук!

Зичимо, щоб супутниками усіх починань були знання та успіх!

Фото

Виховна година "Ми працю любимо, що в творчість перейшла"

3 березня кожного року весь світ відзначає День письменника. З цієї нагоди учні 9-А та 9-Б класів відвідали виховну годину "Ми працю любимо, що в творчість перейшла." Діти дізналися про історію виникнення свята, розповіли, яких письменників вважають найкращими. Зіграли в гру "Псевдоніми українських письменників". Разом з'ясували, що читати дуже корисно, бо книги розширюють кругозір, змушують пережити нове життя. Вони допомагають відпочити від усього світу. Кожна історія - новий досвід. 

Фото

Бібліотечний урок "Презентація новинок літератури"

Напередодні Всесвітнього дня письменника, учні 4-х класів відвідали бібліотечний урок "Презентація новинок літератури". Діти ознайомилися з найновішими дитячими книгами від українських авторів із захоплюючими історіями, які допоможуть впоратися з негативними емоціями, поганими думками, та підтримають надію і віру в добро.

Присутні поділилися, яка книжка сподобалася. Найбільше вподобань отримав твір Насті Мельниченко "КРАПОЧКА І ЛАТОЧКА", де розповідається про Крапочку(в минулому - Барона), якому не пощастило: його виховали для собачих боїв, а коли пітбуль відслужив своє - просто викинули. На щастя, поруч опинилася Латочка та її господиня. Вони підібрали скаліченого пса і спробували його зробити частиною своєї родини.

Фото

Всесвітній день імунітету

Щорічно 1 березня відзначається " Всесвітній день імунітету". Рішення про святкування дня імунітету прийняте за ініціативи ВООЗ у 2002 році з метою залучення суспільної уваги до проблем, пов'язаних з поширеність різних імунних захворювань, а також зі збереженням і зміцненням імунітету. Учнями 9 А класу сьогодні на ранковій зустрічі були підготовлені практичні поради як зміцнити імунітет за допомогою раціонального харчування, дотримання режиму дня, зменшення стресового навантаження та здорового способу життя. 

Фото