Правила  поведінки  для  батьків

 Дані правила розроблені на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», наказів Міністерства освіти і науки України , Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305,  Новою редакцією Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 86 від 27.01.2021 року , Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234, Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227, Статуту дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №796 Деснянського району міста Києва.

 

    Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) вимагає поваги в словах та вчинках до кожного з учасників освітнього процесу, як до дорослих, так і  вихованців. Будьте взаємо ввічливими, дотримуйтесь морально-етичних норм у спілкуванні.

   Не допускайте оціночних суджень про працівників закладу, інших дітей, їх батьків в присутності своєї дитини.

    Спірні та конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з вихователями групи, не допускайте з’ясування стосунків, зверніться до вихователя-методиста або завідувача.

   Батьки, як співучасники освітнього процесу, мають брати активну участь у групових заходах, батьківських зборах та громадському житті ДНЗ, а також у виконанні доручень вихователя та забезпеченні санітарно-гігієнічних правил, спрямованих на збереження життя та здоров’я дітей.

     З пропозиціями, рекомендаціями, зауваженнями щодо діяльності ДНЗ слід звертатися до керівника.

 

     До педагогів групи, незалежно від їх віку, необхідно звертатися на «Ви», по імені та по батькові.

ЗВ'ЯЗОК З ВИХОВАТЕЛЯМИ

Батьки кожної групи разом з вихователями самостійно встановлюють зручну форму зв’язку між собою: телефоном, електронною поштою, закритими групами в соціальних мережах, групами у Viber тощо.

 

ПРИХІД ДО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

 Прийом дітей здійснюється до 8.30.

 Своєчасний прихід у ДНЗ - необхідна умова правильної організації освітнього процесу.

       Вихователі готові спілкуватися з Вами - всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.15 та в другій половині дня після 16.30;  а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час.

      В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується!

       О 9.00 починаються заняття за складеним розкладом.


     Переконливо просимо -  якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягнутися і тихо приєднатися до групи дітей.  Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це педагога та ознайомтеся з правилами відвідування занять.

 

      Батьки або особи, які їх замінюють, мають приводити в ДНЗ та забирати дитину особисто, не передоручаючи робити це стороннім або неповнолітнім особам.

* Перед тим, як вести дитину в дитячий садок, ретельно перевірте цілісність одягу та взуття,  зав'язки, гачки, петлі, застібки .

 * Щоб уникнути випадків травматизму, необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.

 

Заходячи в приміщення закладу, пропускайте дітей в двері першими.

Не допускайте щоб дитина бігла на значній відстані від Вас до приміщення або з нього.

При вході, будь ласка, чистіть/витирайте взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Батьки (або особи, які за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад) мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму без супроводу дорослого.

Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафу.

У групову кімнату батьки можуть зайти тільки з дозволу керівника закладу або вихователя.

Приводити дитину до садочка потрібно здорову, без ознак захворювання, охайно одягненою відповідно до погодних умов.

Повідомляйте вихователя про стан здоров’я Вашої дитини, її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

Вихователь  щодня оглядає дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ: 

Діти з ознаками інфекційних захворювань до перебування в ДНЗ не допускаються. Працівники закладу не мають права за Вашим проханням давати дітям пігулки, мікстури, краплі тощо.

* Якщо дитина захворіла, необхідно в першій половині дня зателефонувати вихователю,  медичній сестрі в дитячий садок і повідомити про хворобу. Це необхідно, щоб вчасно зняти дитину з харчування і не оплачувати дні, пропущені через хворобу!

* Замовчування про хворобу дитини може призвести до спалаху захворювання в колективі.

* Незалежно від причин, з яких дитина залишилася вдома, одразу повідомте вихователя .

 

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ:

СУВОРО ЗАБОРОНЕНО приносити та давати дитині з собою :

   Брудні, старі та зламані іграшки

  Іграшки, які провокують агресію

  Коштовні речі та прикраси

               Робочий мобільний телефон

  Лікарські засоби, пігулки

               Продукти харчування (цукерки, чіпси, печиво, сухарики тощо)

  Жувальні гумки та льодяники

  Небезпечні речі - гострі, ріжучі та скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи,  дріт, люстерка, скляні флакони тощо), 

а також дрібні предмети (намистинки, ґудзики і т.п.)


Вихователі мають право вилучати у дітей заборонені вироби.


НАПОЛЕГЛИВО НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ одягати дітям прикраси із золота та срібла, біжутерію, браслети, ланцюжки, оскільки це може призвести до травмування (наприклад: розрив мочки вуха, задуха при натягуванні ланцюжка чи мотузки з хрестиком тощо), а також давати з собою дорогі іграшки. Іграшка дитини, принесена з дому, це -  іграшка для всіх. Вона може зламатися, або стати причиною виникнення конфліктів.

 

НАГОЛОШУЄМО, що адміністрація закладу освіти, педагогічний та технічний персонал не несуть відповідальності за збереження ювелірних прикрас, які одягнені вами на дітей (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), та коштовних іграшок, які діти приносять з дому.

 

ВИМОГИ ДО ОДЯГУ ТА ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ДИТИНИ

Постійно та уважно слідкуйте за зовнішнім виглядом Вашої дитини.

Слідкуйте за нігтями дитини. Вчасно підстригайте їх.

Голова дитини повинна бути чистою, волосся розчесаним. Щоденно оглядайте її голову на відсутність/наявність педикульозу.

Звертайте увагу на охайність зачіски дитини. Волосся не повинне спадати їй на очі.

У шафі мають бути індивідуальні підписані  гребінці для розчісування волосся, для дівчаток – заколки, резиночки, стрічки тощо.

Одяг та взуття обов’язково має бути чистим та охайним.

Взуття дитини має бути зручним,  легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися.

Добираючи одяг, слід уникати наявності на ньому дрібних ґудзиків, гачків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен обмежувати рухи.

Не слід одягати на малюків занадто тісну нижню білизну, одяг чи взуття, що обмежить їхні рухи і призведе до дискомфорту.

Дитячий одяг має бути з натуральної тканини: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни.

Особливу увагу необхідно звернути на шкарпетки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними.

Окрім того, одяг дитини має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку.

Не зайвою буде достатня кількість носовичків або серветок. Дайте дитині пару носових хустин: одну – з верхнім одягом, одну – з кімнатним.

Для створення комфортних умов перебування дитини в закладі дошкільної освіти, необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни (трусики, майки, футболки,  колготки, шорти, штанці).

В теплу пору року необхідно мати запасні шкарпетки, гольфи; в холодну - піжаму.

Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте/підпишіть  білизну, одяг і взуття ваших дітей.

Для музичних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішку, для фізкультурних – спортивна форма (футболка, шорти, шкарпетки) та взуття для спортивних вправ.

 

ПОВЕРНЕННЯ ДІТЕЙ ДОДОМУ

Забирати малюка повинні виключно дорослі члени родини.

Увечері, при залишенні дітьми дошкільного закладу, вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.

 

ЗАУВАЖТЕ:  

-       вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу батькам, які знаходяться у стані  алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

-       неповнолітні особи (віком до 18 років) не мають права забирати дітей.

Ідучи з дитиною додому обов'язково повідомте про це вихователя. 

Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

 

Будь ласка, не запізнюйтесь та не змушуйте вихователів залишатися по закінченню робочого часу з Вашими дітьми. Завчасно попереджуйте про можливе запізнення з поважних підстав.

ПАМЯТАЙТЕ: Відповідальність за безпеку, життя та здоров’я дитини перекладається на батьків відразу після того, як Ви забрали дитину від вихователя.     


ВІДСУТНІСТЬ ДИТИНИ В ДНЗ

 Не допускайте, за можливістю, пропусків дитиною відвідин закладу дошкільної освіти без поважних на те причин.

За дитиною зберігається місце в закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (до 90 днів).

У разі відсутності дитини в ДНЗ, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти за телефоном вихователів групи або медичну сестру  про причину відсутності.

Якщо дитина захворіла, необхідно до 8.30 зателефонувати в заклад і повідомити про її хворобу.

Замовчування про хворобу дитини може призвести до спалаху захворювання в дитячому колективі.

При виникненні у дитини симптомів захворювання (кашель, температура, нежить, блювота, пронос тощо) необхідно звертатися  до дільничного педіатра або сімейного лікаря.  В ДНЗ дитина не приймається.


Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей і батькам необхідно її забрати з  дошкільного закладу.

Після перенесених інфекційних хвороб дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки про стан її здоров’я.

 

ХАРЧУВАННЯ

Якщо в дитини є алергічні реакції на продукти, необхідно написати відповідну заяву, повідомити сестрі медичній і попередити вихователів та помічника вихователя групи.

 Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням ДНЗ. Якщо дитина поснідала вдома, повідомте про це вихователя, оскільки не слід примушувати дитину снідати вдруге.

Якщо після тривалої відсутності дитини в ДНЗ Ви плануєте її привести, напередодні повідомте про це вихователів.

З метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей, батькам та  особам, які їх замінюють, категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.

 

ПОРЯДОК  ОПЛАТИ ЗА  ХАРЧУВАННЯ  ДИТИНИ

 

• Оплата батьками (законними представниками) харчування дитини в закладі  здійснюється  не пізніше 20 числа поточного місяця .

• Перерахунок оплаченої квитанції у разі хвороби дитини проводиться в наступному місяці.

• Батьки надають оплачену квитанцію вихователю.

• У випадку відсутності дитини в ДНЗ, батьки повинні прийти за квитанцією і оплатити її, повідомивши про це вихователя.

 

 

БАТЬКАМ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 

    приходити в ДНЗ в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, тютюнопаління в приміщеннях закладу дошкільної освіти та на його території;

  залишати в дитячій шафі будь-які лікарські засоби та вітамінні препарати;

відволікати педагогічних чи медичних працівників закладу тривалими бесідами під час їх роботи безпосередньо з дітьми, особливо: вносити пропозиції, давати рекомендації, висловлювати зауваження;

 перебування в приміщеннях закладу та на його території сторонніх осіб. В закладі можуть знаходитися лише учасники освітнього процесу: працівники, діти та  їх батьки;

  вигулювати собак на території ДНЗ;

  за’їзджати  на територію закладу приватними авто .