Інноваційна 

діяльність

Інноваційність як ознака сучасності

На сучасному рівні розвитку цивілізації особливу роль відіграє інноваційний потенціал суспільства, що потребує людей, здатних системно й конструктивно мислити, швидко знаходити потрібну інформацію, приймати адекватні рішення, створювати принципово нові ідеї в різних галузях знання. А це у свою чергу формує соціальне замовлення на нові підходи в системі освіти, нове педагогічне мислення, нове ставлення педагога до своєї діяльності, результатом якої має бути виховання "інноваційної людини". Для цього в освітній сфері має панувати дух творчості, постійного пошуку, які є живильним середовищем для нових ідей, шукань, досягнень.

Усі ми знаємо, яким непростим є перехід малечі від дошкільного дитинства до початкової школи. Для забезпечення комфортного переходу до наступної ланки здобуття освіти видавництвом «Генеза» підготовлено комплект матеріалів «Буду вправним першачком», за яким працюватимуть діти старшого дошкільного віку логопедичної групи №6. Чудовий комплект "Стандарт +" - це справжній помічник, який дає можливість зробити освітню діяльність насиченою, цікавою, активною, динамічною. Педагоги, які долучилися до участі у проєкті ТОВ "Генеза", на початку та протягом 2023/2024 навчального року отримають можливість пройти навчання від провідних фахівців дошкільної освіти: Наталії Василівни Гавриш, Алли Михайлівни Богуш, Наталії Валентинівни Левінець, Юлії Валентинівни  Рібцун та інших відомих  науковців, кандидатів та докторів наук, методистів-практиків, у доробку яких значна кількість посібників для закладів дошкільної освіти.  Вихователі рекомендують. Батьки схвалюють. Дітям цікаво. 

переглянути фото

Педагоги класу Монтессорі Б приймають участь в експериментальному дослідженні «Самовираження дітей п’ятого року життя в освітньому середовищі дошкільних закладів» аспірантки кафедри дошкільної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка В’юнник Вікторії Олександрівни.  Вона вважає, що серед освітніх систем, засадничими ідеями яких є самовираження дитини у різних активностях і видах діяльності, дієвою та доказовою є Реджіо педагогіка, яка демонструє способи взаємодії з дітьми дошкільного віку, побудову освітнього процесу та створення розвивального середовища для розвитку самовираження дітей, проте потребує опрацювання з урахуванням умов української освітньої системи та ментальності нації. Послуговуючись українськими традиціями й освітніми стратегіями розвитку дітей дошкільного віку та використовуючи досвід Реджіо педагогіки, ми ставимо за мету дослідити наявні педагогічні умови самовираження дітей п’ятого року життя у дошкільних закладах України та визначити найбільш ефективні. 

переглянути фото

Педагоги Білоцерківського закладу дошкільної освіти № 31 "Незабудка" з 2008 року впроваджують в освітній процес технологію саморозвитку Марії Монтессорі за власною парціальною програмою «Світ щасливої дитини». За останні роки програма була значно вдосконалена та рішенням науково-методичної ради КНЗ КОР «КОІПОПК» (протокол №6 від 23 грудня 2021 року) занесена до Анотованого каталогу обласної виставки "Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології", рекомендована до впровадження в освітньому процесі закладів дошкільної освіти Київської області. В програмі враховано вимоги Базового компонента дошкільної освіти, розроблено перспективне планування, розкрито роль батьків як активних учасників освітнього процесу. Моніторинг результативності роботи та опитування батьків вихованців свідчить про доцільність подальшого використання парціальної програми «Світ щасливої дитини» з метою формування у дітей компетентності та самостійності як базової якості особистості.

В умовах дії воєнного стану в Україні упродовж 2022/2023 навчального року діяльність Білоцерківського закладу дошкільної освіти № 31 "Незабудка" було призупинено. Проте з метою реалізації інваріантного й варіативного змісту дошкільної освіти, задля поліпшення якості освітнього процесу в практику взаємодії з дітьми педагоги впроваджували електронний засіб навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для дошкільної освіти KMMEDIAEJProfi». Ефективність освіти дошкільників за такою формою залежить від партнерської взаємодії педагогів і батьків у вирішенні завдань розвитку, виховання і навчання дітей, а наявність розроблених чітких правил та алгоритмів для усіх учасників освітнього процесу полегшує перехід з однієї форми надання освітніх послуг на іншу, робить організацію освітнього процесу гнучкою та запобігає освітнім втратам дошкільної ланки зокрема. В 2023/2024 навчальному році робота з впровадженням згаданого електронного засобу здійснюватиметься в очній формі навчання.