Методична 

робота

Вихователь-методист 


2022 - 2023 навчальний рік

  03 травня 2023 року


ІІІ заняття обласної педагогічної студії з теми  "Робота з батьками - партнерство родини і ЗДО"


Переглянути фото

Переглянути відео

 Базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти) наголошує на важливості взаємодії закладів дошкільної освіти з сім’ями дітей як учасниками освітнього процесу.

Дане питання було запропоноване до розгляду під час проведення третього заняття педагогічної студії з теми «Робота з батьками – партнерство родини і ЗДО», яке відбулося 3 травня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області.

Надія Нечипорук, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласної педстудії наголосила, що сім’я виступає дієвим, моделюючим, соціальним, комунікативним, культурним інститутом виховання, навчання і самореалізації особистості.

Зазначена тенденція збільшує роль партнерської взаємодії педагогічних працівників закладів освіти з членами родини вихованців. Підвищення культури відповідального батьківства посилює необхідність педагогічного просвітництва сімей, які опинились перед численними соціальними, духовними, екологічними викликами сьогодення.

Наталія Радоміцька, директор закладу, керівник педстудії зазначила, що взаємодія закладу дошкільної освіти з родинами дітей як учасниками освітнього процесу спрямована на формування високого рівня психологічної культури всіх учасників освітнього процесу і на рівні знань та настанов, і на рівні повсякденного спілкування.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, керівник педагогічної студії провела професійний кейс з проблеми «Використання онлайн сервісів та платформ в організації освітньої взаємодії з родинами вихованців». Вона наголосила, що в умовах сьогодення педагогічний колектив закладу дошкільної освіти ініціює різні форми участі батьків в освітньому процесі, що дозволяє налагодити взаємодію як у змішаному, так і у дистанційному форматах. Незаперечним є той факт, що результативність освітньої роботи полягає у ефективній взаємодії сім’ї та закладу.

Учасникам педагогічної студії було запропоновано до перегляду відеофільми з організації дистанційної взаємодії з батьками.

По завершенню заняття педагоги отримали домашнє завдання: створити та презентувати буклет для ознайомлення батьків вихованців із особливостями організації освітнього процесу в наступному навчальному році.

Учасники педагогічної студії висловили вдячність керівникам та координатору педагогічної студії за цікаве та змістовне заняття, адже робота з батьками у Монтессорі -  закладах надзвичайно важлива.

Приємно було почути відгук, що педагоги Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» - палкі прихильники й послідовники педагогіки Марії Монтессорі, сподвижники її відродження та використання як цілісної системи.

Сподіваємось, що напрацювання Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» допомогли педагогам Київщини в оволодінні філософськими аспектами педагогічної системи Марії Монтессорі, у використанні її принципів в освітньому процесі та  у створенні унікального розвивального середовища.

Впевнені, що пропоновані під час роботи педагогічної студії матеріали зацікавили всіх, хто не байдужий до проблеми виховання самодостатньої, свідомої, активної, самостійної особистості, адже, за переконанням Монтессорі, людина не може бути вільною, якщо вона не самостійна. Тож основне призначення дорослого – допомогти дошкільнику як активному суб’єкту життєдіяльності жити власними силами у згоді з собою, у злагоді з сім’єю та довкіллям.

 22 березня 2023 року


Тиждень педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку


Переглянути конференцію


Заняття Тижня педагогічної майстерності

для вихователів груп молодшого дошкільного віку

22 березня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM - конференції було проведено заняття Тижня педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку на тему «Упровадження технології саморозвитку Марії Монтессорі в практику роботи з дітьми молодшого дошкільного віку».

Вихователь закладу Тетяна АНІСІМОВА презентувала учасникам свій досвід роботи. Вона наголосила, що організація освітнього процесу з дотриманням принципів технології саморозвитку Марії  Монтессорі базується на повазі до особистості, вихованні впевненості в собі, умінні самореалізовуватись та взаємодіяти з навколишнім світом.

Вихователь зазначила, що вплив  дитиноцентричних ідей видатного педагога на всю систему нашої дошкільної освіти неоціненний - утверджується демократичний підхід до виховання та навчання, стає більш гуманним ставлення до дитини, її індивідуальних потреб та особливостей розвитку.

Досвід роботи Тетяни Володимирівни щодо використання технології саморозвитку Марії Монтессорі викликав у педагогів інтерес та спонукав колег до жвавого обміну думками.


14 березня 2023 року

Творчі заняття для малечі від педагогів Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області

Переглянути 


Педагоги Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» долучилися до поповнення рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.

Педагогічні працівники запропонували до розгляду та використання в освітньому процесі свої професійні доробки.

Для розділу «Поради логопеда» вчитель - логопед Катерина Ящун підготувала артикуляційні вправи, а розділ «Особистість дитини» поповнено веселою руханкою від інструктора з фізичного виховання Інги Єрмак.

Педагоги закладу докладають всіх можливих зусиль для підтримки дошкілля України під час повномасштабної війни. 

Тримаймо освітянський стрій! Все буде Україна!

16 лютого 2023 року


Співпраця з видавництвом «Генеза»


Усі ми знаємо, яким непростим є перехід малечі від дошкільного дитинства до початкової школи. Нова соціальна реальність, нові умови та вимоги іноді непросто даються дитині. Тому завдання нам – дорослим – допомогти маленькій (зовні), але з великим внутрішнім світом, особистими поглядами, хвилюваннями, відчуттями людині зануритися в новий світ.

         Для забезпечення комфортного переходу до наступної ланки здобуття освіти видавництвом «Генеза» підготовлено комплект «Буду вправним першачком».

Вихователь – методист закладу Наталія ЯЦЮК долучилася до розробки планування освітнього процесу та стала співавтором посібників «Розгорнуте календарно – тематичне планування за НМК «Буду вправним першачком. Зима. Середня група».

Посібники пройшли апробацію в різних регіонах України в реаліях закладів дошкільної освіти, різних за типами, підпорядкуванням, освітньою інфраструктурою, наповнюваністю груп та отримали схвальні відгуки педагогів – практиків.

16 лютого 2023 року

Професійний кейс для вихователів середніх  та старших груп 

Переглянути фото

Переглянути відео

16 лютого 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM конференції було проведено професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку з проблеми «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку».

Наталія Яцюк, вихователь - методист закладу, зазначила, що система і технологія, яку  розробила Марія Монтессорі для розвитку дошкільнят, ще 100 років тому і сьогодні вважається найефективнішим і найпрогресивнішим підходом до роботи з дітьми дошкільного віку. Елементи її методики настільки грунтовні і всеохоплюючі, що для людства вона не просто педагог, а філософ, яка змогла систематизувати і дати практичні рекомендації для виховання малюків.

Вихователі закладу Людмила Войтенко, Жанна Мишенко та Людмила Совтус розповіли про особливості облаштування Монтессорі - середовища та роботи з її сенсорними та математичними матеріалами.

Учасники професійного кейсу мали змогу переглянути відео роботи дітей дошкільного віку з такими матеріалами як блоки циліндрів, геометричний комод, тактильні мішечки та шумові баночки.

Наприкінці засідання учасники прийшли до спільного висновку:

людський розум є математичним. Він тяжіє до точності, до вимірювання, до порівняння. 

Цей висновок був співзвучним із словами Марії Монтессорі «Без математичного виховання та освіти неможливо ані зрозуміти прогрес нашої епохи, ані взяти в ньому участь».



25 січня 2023 року

Перше заняття обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»»

Переглянути фото

Переглянути відео

25 січня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»».

На початку заняття координатор педагогічної студії - завідувач дошкільного відділу КНЗ КОР «КОІПОПК» Надія Іванівна Нечипорук ознайомила присутніх з нормативно - правовим забезпеченням діяльності педагогічної студії та наголосила на важливості реалізації інваріантного та варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти.

На позитивну та ефективну роботу слухачів налаштувала практичний психолог закладу Інна Володимирівна Шевченко.

Керівник педагогічної студії - директор закладу Наталія Миколаївна Радоміцька ознайомила слухачів із особливостями роботи закладу дошкільної освіти.

Під час заняття Наталія Володимирівна Яцюк, вихователь - методист закладу, акцентувала увагу педагогів на спільних точках дотику та відмінних особливостях традиційної дошкільної педагогіки в призмі Базового компонента дошкільної освіти та педагогіки Марії Монтессорі.

У ході методичного діалогу педагоги Жанна Анатоліївна Мишенко, Людмила Олександрівна Войтенко та Тетяна Володимирівна Анісімова детально розкрили учасникам принципи педагогіки Монтессорі, її концептуальні засади та особливості облаштування Монтессорі - середовища.

Неприхований інтерес в учасників викликав перегляд відео уроків - презентацій, тому педагоги долучилися до активного обговорення та обміну думками.

За результатами роботи педагогічної студії слухачам були надані рекомендації.