1. Розв’яжіть кросворд «Середньовічне місто».

2. Виконайте вправу «Перехрестя торговельних шляхів», розподіливши кожен елемент у правильну групу.

3. Виконайте вправу «Як називається середньовічна мініатюра?»: установіть відповідність між ілюстрацією та її назвою.

4. Перегляньте відео «Що таке середньовічні цехи?». За бажання підготуйте свою відеопрезентацію, у якій розкажіть, як виникли і як функціонували середньовічні цехи.


СПЕЦПРОЕКТ - ІСТОРІЯ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯЦех.mp4

5. Ви вже знаєте, що в середньовіччі кожен цех мав свій герб. Зазвичай він мав форму щита, фігури зображували різні, й головне – самі малюнки часто були об’ємні та без дотримання правил з трактатів з геральдики для лицарів.

      Цехи поміщали на свій щит ремісничі знаряддя (молот у ковалів) або кінцевий продукт (кренделі в пекарів). У лицарів заповзятливі купці та майстри запозичили девізи. Так, у Парижі цех з виготовлення золотих виробів склав свій девіз: Священні посуд і корони – наші вироби. Створювалася середньовічна реклама.

     Де можна було побачити всі цехові герби одразу? Звісно, на ярмарку. Приблизно з XI ст. вони проводилися у великих містах і на лицарських турнірах. Кравці, шевці, торговці кавою, прянощами розбивали свої намети, вивішуючи над ними герби. По суті саме це ви бачите в будь-якій грі з посиланням на середні віки або фентезі.

    Цехова геральдика протрималася до кінця XIX ст., а потім почалася дещо інша історія.

    Розгляньте герби середньовічних цехів. Пофантазуйте, який вигляд сьогодні могли б мати герби цехів з виробництва: 1) органічних продуктів; 2) запчастин для автомобілів; 3) дронів – і намалюйте їх.