Wieczornica:

Występy Uczniów Pełne Emocji i Patriotyzmu

11 listopada wspominamy wydarzenia, które ostatecznie doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918, po 123 latach zaborów. Święto Niepodległości po raz pierwszy ustanowiono 23 kwietnia 1937r. 

9 listopada br. w naszej szkole odbyła się Wieczornica, poświęcona upamiętnieniu 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas wydarzenia uczniowie klas starszych i młodszych przygotowali wzruszający program artystyczny, w tym pieśni, tańce, wiersze oraz listy do Ojczyzny.

Reprezentanci klasy 3: Julia Apolinarska( 3C), Emil Wiśniowski (3A), Dawid Żebrowski (3B) oraz  uczniowie klas starszych  odczytali swoje listy do Ojczyzny.


Listów do Ojczyzny było bardzo dużo, na Wieczornicy zostały odczytane tylko wybrane.

Pani Ewelina Królik przygotowała swoją klasę 2B do ich wyjątkowego występu. Uczniowie zaśpiewali piosenkę: "Jesteśmy Polką i Polakiem", pieśń patriotyczną wspólnie ze starszymi uczniami: "Piechota" oraz wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka." 

klasa 2B przed występem

Nie zabrakło także tańca uczniów klasy 8,  występu zespołu dziewcząt, które są uczennicami naszej szkoły, reprezentującego Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, obchodzącego w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Wieczornicę uświetniły również piękne śpiewy pieśni. 

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego dnia byli odświętnie ubrani, co dodatkowo podkreśliło uroczysty charakter wydarzenia. Wszystkie występy uczniów, bogate w emocje i patriotyzm, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną celebrację ważnego wydarzenia w historii Polski. 

Z tej okazji uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których omawiali symbole narodowe i ich znaczenie, słuchali legend o powstaniu państwa polskiego, poznali wiele wydarzeń z historii naszego kraju, śpiewali hymn Polski a także wykonywali różne prace plastyczno – techniczne. 

To ważne, aby pamiętać, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna, za którą nasi przodkowie przez wieki przelewali krew.