Uczniowie wczesnoszkolni mają niezwykłą zdolność do przyswajania wiedzy o kulturze i historii. W związku ze świętami majowymi uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych, które miały na celu przybliżenie im znaczenia tych ważnych świąt: 

1 maja to Święto Pracy, które ma głębokie korzenie historyczne i społeczne. W tym roku 1 maja świętowaliśmy również 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

2 maja -Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3  maja to dzień szczególny dla Polski, bo właśnie wtedy w 1791 roku uchwalono Konstytucję, jedną z najwcześniejszych w Europie i drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych). Była to  doskonała okazja do rozmowy z dziećmi o zasadach demokracji, prawach obywatelskich i wartościach, na których opiera się nasze społeczeństwo. 

Ważnym elementem edukacji  były symbole narodowe. Polska flaga, godło czy hymn to znaki, które dzieci z pewnością rozpoznają. Wykonując prace plastyczno-techniczne związane z symbolami narodowymi, uczniowie nie tylko kształtują swoje umiejętności manualne, ale także rozwijają poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla tradycji.

Warto pamiętać, że przekazywanie wiedzy o świętach narodowych i symbolach już od najmłodszych lat kształtuje patriotyzm i szacunek dla historii kraju. Poprzez odpowiednie formy edukacji, takie jak zabawy, kolorowanki czy opowiadania, możemy budować w dzieciach świadomość narodową i poczucie dumy z przynależności do Polski.

Dzięki takim działaniom, nawet najmłodsi uczniowie mogą zrozumieć, dlaczego obchodzimy te ważne dla nas wszystkich święta i jakie wartości reprezentują symbole narodowe. To budowanie świadomych obywateli już od najwcześniejszych lat!