Klasa 3C miała okazję inaczej poćwiczyć mnożenie, wykorzystując do tego ozoboty. Po skalibrowaniu ich przez uczniów, ozoboty miały wyznaczać liczby, których  mieli znaleźć iloczyn. Na przykład, gdy ozobot najechał na 1, a potem na 5, można było stworzyć liczbę 15 lub 51. Zadaniem drużyny było tak ułożyć wyznaczone cyfry, aby znaleźć ich iloczyn na karcie z liczbami.  W tym przypadku najlepsza była liczba 15, ich iloczyn to 3 i 5. Wygrała drużyna, która zaznaczyła więcej swoich znalezionych iloczynów na karcie odpowiedzi swoim kolorem. Taka forma powtórki bardzo się uczniom podobała i nikt nie powie, że mnożenie może być nudne szczególnie, gdy to ozobot losuje ci liczby. Uczniowie pracowali w grupach i całkiem nieźle udawała im się współpraca.  Jak widać współpraca się opłaca. 

Drugim zadaniem było za pomocą komend kolorów wyznaczyć trasę ozobotowi zgodnie z układem planet w naszym Układzie Słonecznym. Nie było to łatwe zadanie, tym bardziej że trzeba było biegle posługiwać się kartą z komendami kolorów - np. jedź prosto, skręć w lewo, każda komenda miała swoje ułożenie kolorów (niebieski, czerwony, zielony, czarny). Ozoboty sprawiły uczniom wiele radości. 

Takie działania przynoszą uczniom liczne korzyści. Przede wszystkim rozwijają umiejętności logicznego myślenia i współpracy w grupie. Uczniowie uczą się także programowania i kodowania, co jest bardzo wartościowe w dzisiejszym świecie. Praca z ozobotami sprawia, że nauka staje się bardziej interaktywna i angażująca. Ponadto, uczniowie rozwijają zdolności planowania i rozwiązywania problemów, a także kreatywność. Wzmacniane są również umiejętności matematyczne i techniczne. Tego typu zajęcia pokazują, że nauka może być fascynująca i przyjemna.