Cult victim, magyarul szekta áldozat

A belga Olivier Faelens egyetemi évei alatt ismert meg egy adjunktust, aki antropozófiával foglalkozott. A tanár irányítása alatt, több társával együtt, ők is elmerültek az antropozófiában. Közösséget alkottak, az adjunktus lakásán gyakran tartottak beszélgetéseket, stb. Idővel, ahogy egyre jobban bevonódtak az antropozófia tanulmányozásába, elkezdték látogatni a Keresztény Közösség Egyház (egyház steineri alapokon) által vasárnaponként celebrált miséket is. Ő maga még azon is gondolkodott, hogy esetleg papi hivatást választ.

Végül barátnője állította kész tények elé, választania kellett a csoport és ő közötte. Faelens az erős szeretet-kapcsolatot választotta, noha „guruja” szerint a barátnőjével kellett volna szakítania, hiszen a barátnővel voltak a gondok véleménye szerint, nem pedig a csoportjukkal.

Faelens utólag már "cult"-nak, azaz szektának nevezi az antropozófiai mozgalmat is, hiszen vannak hasonlatosságok az ilyen jellegű csoportok között.


Az antropozófiai hitre jellemző, hogy ezeket gondolják, illetve ez az elfogadott köreikben:

Mindezeket Faelens mondja el az alábbi interjúban. Saját élményeiről 5:15 perctől beszél:

https://www.youtube.com/watch?v=iCSjlTE2UQw

Olivier Faelens szerint korai New Age motívumok vannak az antropozófiában, keresztény és teozófiai befolyással.

Olivier Faelens jelenleg (2016-ban) a belga S.A.S. (STUDIE-EN ADVIESGROEP SEKTEN) csoport elnöke. (Study and Advisory Group for Cults) (Szekta vizsgáló és tanácsadói csoport)


Érdekesség, hogy Vekerdy Tamás (a Waldorf oktatás egyik legnagyobb magyarországi támogatója) is rendszeresen emlegeti az Apokalipszist, legutóbb egy interjúban, a HVG 2016/35. számában. Hozzá szokta fűzni az Apokalipszis témához azt is, hogy aki mindvégig kitart, üdvözül.

http://hvg.hu/hvgfriss/2016.35/201635_vekerdy_tamas