A Waldorf-tanár túlélőkönyve

a könyv tartalma:

"Ha a Waldorf-pedagógia igazán a kulturális megújulás mozgalma, a mi felelősségünk, hogy megosszuk a szülőkkel az antropozófia azon elemeit, melyek segítenek nekik megérteni gyermekeiket, és feltárni titokzatos munkamódszereinket."

https://szellemtudomany.hu/termekek/waldorf-es-oktatas/859/a-waldorftanar-tulelokonyve


"A Waldorf-iskolai mozgalom – miként önmagát jellemezte – a reformpedagógia fejlõdése harmadik évtizedének sajátos irányzata. Az 1919-ben megszületõ Szabad Waldorf-iskolák – vagy más elnevezésükkel Rudolf Steiner-iskolák – egységes és részletesen kidolgozott közös tanterv alapján mûködtek (és mûködnek ma is), amely alapítójuk, Rudolf Steiner sajátos okkult világfelfogásán és embertanán, az antropozófián alapszik."

(forrás: Pukánszky-Németh: Neveléstörténet)

http://magyar-irodalom.elte.hu/nevelestortenet/10.03.html


2019-ben lesznek 100 évesek! Ha minden igaz, módszereik is 100 évesek, melyeket Rudolf Steiner álmodott meg annak idején. Jelenleg körülbelül annyi változás érzékelhető a kezdetek óta, hogy a Waldorf babáknak már van apró szemük és orruk, esetleg szájuk. A kórusban szavalások és az euritmia, mint sajátos „előadói termékek" olyanok, mint egy időutazás (a múltba, nem a jövőbe). Ne tévesszen meg bennünket, hogy a Waldorf-oktatás Magyarországon viszonylag újnak hat, 100 éves módszerekkel állunk szemben.