Організація нового сучасного 

освітнього простору НУШ


Новий освітній простір - це безпечне та доступне освітнє середовище із застосуванням сучасних інформаційно-комунікаційних засобів. Для створення НОП використовуються також новітні технології енергоефективності, дизайну, архітектури будівель, споруд та територій закладів освіти 

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА

1.Як створити шкільний простір, що мотивуватиме учнів навчатися (перейти);                              2.Новий освітній простір. Мотивуючий простір (інформаційний посібник) (перейти);             3.Новий освітній простір. Енергоефективність (інформаційний посібник) (перейти);             4.Новий освітній простір. Сучасне обладнання (інформаційний посібник) (перейти);             5.Новий освітній простір. Безбар'єрність (інформаційний посібник) (перейти);

6.Моделювання освітнього простору в умовах реалізації концепції "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА". Деміракі Т.В. (Методичний посібник), Миколаїв -- 2018 (перейти);                 7.Цифрова трансформація та безпека освітнього простору в умовах воєнного стану (перейти);                                                                                                                      8.Рекомедації щодо організації освітнього простору.МОН (перейти)                          9.Методичні рекомендації щодо використання коштів освітньої субвенції для придбання засобів навчання та навчального обладнання за напрямами, визначеними розпорядженням КМУ від 18.12.2017 № 929-р (затверджено наказом МОН від 19.01.2018 №58);                                                                                                                                10.Примірний перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів початкової школи (затверджено наказом МОН від 13.02.2018 №137);                                                                                                                             11.Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи (затверджено наказом МОН від 23.03.2018 № 283).                                                                12.За якими принципами організовують освітній простір НУШ (перейти)                              13. Новий освітній простір. МОН (перейти)

ОРГАНІЗАЦІЯ НОВОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ (НОП)

        Особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З Цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи. Планування і дизайн освітнього простору школи спрямовуються на розвиток дитини та мотивації її до навчання. Освітній простір Нової української школи не обмежується питаннями ергономіки. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання, що здійснюється через такі осередки:

Враховуючи такі особливості освітнього середовища Нової української школи, рекомендуємо використовувати обладнання загального призначення (шкільні меблі), що виготовлене відповідно до чинних в Україні стандартів та відповідає таким вимогам:

ЕРГОНОМІЧНІСТЬ

БЕЗПЕЧНІСТЬ

ФОРМА ТА РОЗМІРИ

МІЦНІСТЬ

ВАГА

КОЛІР

ЕСТЕТИЧНІСТЬ

Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і мати місце для зберігання особистих речей.

Концепція НУШ щодо нового освітнього простору

Концепція Нової української школи 21, що ухвалена рішенням Колегії МОН 27.10.2016, передбачає: незалежно від рівня мобільності, особиста реалізація учасників навчального процесу повинна забезпечити ключові компетентності, передбачені новим Законом «Про освіту», включаючи інформаційно-комунікаційну компетентність і громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей. Впровадження інклюзивного навчання передбачає створення умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами спільно з однолітками, врахування вікових особливостей фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.

На практиці безбар'єрність і архітектурна доступність навчального закладу реалізується завдяки створенню: 

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

Що таке інклюзивна освіта?

Інклюзивна освіта дає можливість усім учням у повному обсязі брати участь у житті колективу дитячого садка, школи, дошкільному та шкільному житті.

Інклюзивне навчання — це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу. Інклюзивна освіта — це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби всіх учнів, вносить необхідні зміни до навчальної програми та 

ресурсів, щоб забезпечити рівні можливості.

«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912 «Про затвердження Концепції розвитку інклюзивного навчання»).

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Переваги інклюзивної освіти 

Переваги для дітей без особливих потреб:

Переваги для родин:

ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади, та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі». 

Тобто це такий спосіб отримання освіти, коли учні або студенти з особливими освітніми потребами навчаються в загальному освітньому середовищі за місцем свого проживання, – і це є альтернативою інтернатній системі, за якою вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню.

Але питання інклюзії варто розглядати не тільки в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей в Україні.

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

NOP_Bezbaryernist.pdf

НОП: БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ. МОН

NOP_Motivuyuchiy-prostir.pdf

НОП: МОТИВУЮЧИЙ ПРОСТІР. МОН

NOP_Energoefektivnist.pdf

НОП: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. МОН

NOP_Suchasne-obladnannya.pdf

НОП: СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ. МОН

Метод. рекомендації Деміракі.pdf

МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ В УМОВАХ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НУШ

НУШ; презентація.pdf

НУШ: презентація

Методичні рекомендації простір НУШ.pdf

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ НУШ

Вимоги до шкільних меблів НУШ.pdf

ВИМОГИ ДО ШКІЛЬНИХ МЕБЛІВ НУШ

Організація простору НУШ.ppt

Презентація. Організація освітнього простору НУШ

Освітні середовище НУШ.pptx

Презентація. Організація освітнього процесу в умовах НУШ

Освітнє середовище.pptx

Презентація.Створення сучасного простору

Освітній простір особливі здібності.ppt

Презентація.Організація освітнього простору для дітей з особливими освітніми проблемами

Інклюзивна освіта проблема та перспективи.ppt

Інклюзивна освіта проблеми та перспективи

Освітнє середовище НУШ звязок.pdf

Освітнє середовище НУШ зв'язок

Новий освітній простір. Дизайн 1

Інклюзивна освіта

Новий освітній простір. Дизайн 2

Новий освітній простір через інтеграцію STEM уроків

Наша адреса:

55560, вул. Центральна 22А, с. Водяно-Лорине,

Вознесенський район, Миколаїська область