Om oss

Aqua Dental - ingen vanlig tandläkarkedja

Aqua Dentals ledord är; passion, kvalitet och tillgänglighet. Vi arbetar för att erbjuda våra kunder den största kompetensen och bästa kvaliteten inom svensk tandvård.

Tandläkarna som arbetar hos oss är kompetenta och erfarna. Dessutom har vi specialister med spetskompetensen som behövs för att ge våra patienter bästa möjliga behandling. Vare sig det gäller allmän tandvård, tandreglering eller mer avancerade ingrepp inom protetik och kirurgi.

Aqua Dental har åtta tandläkarkliniker i Stockholm och två i Göteborg. Vi är måna om komforten och har dig som patient i fokus när vi designar våra kliniker. Genom att skapa en rofylld och behaglig miljö vill vi att du ska känna dig tryggt omhändertagen hos oss.

Tandvård med kvalitet - till rätt pris

När du väljer Aqua Dental väljer du hållbara behandlingar som du kan lita på. Att välja en kvalitativ tandvård sparar dig dessutom pengar i längden.

Vi har den modernaste tekniken och de senaste metoderna på klinikerna. Vi har även personer ansvariga för kvalitetssäkring och patientsäkerhet. Louise Hägglund är ansvarig för odontologi och patientsäkerhet och Jan Ekenbäck är kvalitetsansvarig. Allt för att säkerställa att du som patient får den bästa möjliga vården.

Våra kliniker

Aqua Dental Express, Vasagatan 12, Expresscentralen@aquadental.se

Centralen, Vasagatna 44, Centralen@aquadental.se

Hammarby Sjöstad, Lugnets Allé 10, Hammarbysjostad@aquadental.se

Kungsholmen, Norr Mälarstrand 62, Kungsholmen@aquadental.se

Östermalm, Sturegatan 48, Ostermalm@aquadental.se

Mörby, Mörby Centrum, plan 6, Morby@aquadental.se

Nacka, Forumvägen 32, Nacka@aquadental.se

Sollentuna, sollentunavägen 163 C, Sollentuna@aquadental.se

Göteborg city, Östra hamngatan 52, Gbgcity@aquadental.se

Olskroken, Redbergsvägen 13 A, Olskroken@aquadental.se

Kontakta oss

Du kan kontakta oss via servicecenter@aquadental.se eller ringa på 020 20 20 80

KONTAKT

020 20 20 80

info@aquadental.se

UTDELNINGSADRESS

Stureplan 4a

114 35 Stockholm