Урок 10. Цифрова ідентичність.

Пригадайте, що означають терміни:

Інтернет - 

Ідентичність -

всесвітня система сполучених комп’ютерних мереж.

це невід’ємна характеристика людини, що виявляється у визнанні своєї унікальності, з одного боку, й відчутті приналежності до певної спільноти, з іншого.

Вивчаємо нові терміни:

Цифрова ідентичність (або ідентичність онлайн) ― це сукупність інформації, дані, які унікально описують особу, організацію або електронне обладнання, що існує в Інтернеті. (До неї належать: імена користувачів і паролі, операції пошуку в Інтернеті, дата народження, соціальне забезпечення та історія покупок.)

Соціальні мережі - інтернет-співтовариство користувачів, об’єднаних за будь-якою ознакою на базі одного сайту, який і називається в цьому випадку соціальною мережею.

Інформаційна бульбашка - це стан інтелектуальної ізоляції, явище, спричинене результатами персоналізованого пошуку, в якому алгоритм вебсайту вибірково припускає, яку інформацію користувач хотів би бачити, базуючись на інформації про користувача. Як наслідок, користувачі відділяються від інформації, яка не відповідає їхнім точкам зору, фактично ізолюючись у власних культурних або ідеологічних бульбашках. Термін запропонував інтернет-активіст Елі Парайзер. 

Кібер - префікс, що утворює слова зі значенням "пов’язаний з комп’ютерними мережами, Інтернетом".

Пригадайте дані Вашого дослідження на уроці №1. Скільки часу Ви проводите в Інтернеті? Ще одне дослідження допоможе зрозуміти, наскільки важливим для Вас є Інтернет.               - 3 бали

(Заповніть в зошиті чи документі Word таблицю (напишіть свої дії у відповідну колонку), надішліть виконану роботу вчителю на ел. пошту)

Дане відео допоможе зрозуміти, як працюють соціальні мережі, яку інформацію вони збирають і для чого.

А тепер дізнаємось, що таке "інформаційна бульбашка" і як з неї вибратись

Пройдіть тест "Чи залежиш ти від алгоритмів" і відправте вчителю скріншот отриманого результату.        

- (в оцінку йтиме Ваш результат/3)

Напишіть, що нового про соціальні мережі Ви дізнались, проходячи цей тест.                                                                                                                           - 1 бал

Завдяки Інтернету ми здійснюємо банківські перекази або організовуємо соціальні кампанії, навчаємося і спілкуємося. Коли ми робимо щось важливе, ми, зазвичай, хочемо, щоб неавторизовані люди не мали доступу до певної інформації. Кожен з нас потребує конфіденційності. І кожен сам визначає її межі.

Захистити конфіденційність в Інтернеті непросто: наші особисті дані, завдяки «цифровому сліду», часто продаються з маркетинговою метою. Саме в Інтернеті ми маємо необмежену можливість для самовідбору актів комунікації. Тому особливу увагу варто звертати на спілкування в соціальних мережах з незнайомими людьми. Тут потрібно використовувати принцип «обмеженої довіри». Спілкування з незнайомцями є зоною небезпеки для вас і ваших рідних. Ми ж не розповідаємо кожному, скільки заробляють батьки, яке у вас авто, що є в помешканні тощо.

Які існують небезпеки в Інтернті і як від них захиститись.

Укладіть п’ять порад 

«Моя поведінка в соціальних мережах» та надішліть їх вчителю.       - 5 балів.