Урок 6. Маніпуляції в медіа-просторі.

Пригадайте, що означають терміни:

Пропаганда -

Медіапростір (інформаційне середовище)

Інформація -

Контент - 

форма комунікації, спрямована на поширення в суспільстві світогляду, теорії, твердження, фактів, аргументів, чуток та інших відомостей для впливу на суспільну думку на користь певної спільної справи чи громадської позиції 

це сукупність технічних і програмних засобів зберігання, обробки та передачі інформації, а також політичні, економічні та культурні умови реалізації процесів інформатизації. 

відомості про навколишній світ, відображення реального світу за допомогою повідомлень.

це інформація, яку розробник складає самостійно або     копіює з дотриманням чинного законодавства та яка направлена на кінцевих користувачів чи аудиторію.

Вивчаємо нові терміни:

Маніпуляція - техніка свідомого викривлення інформації заради формування певного погляду, ставлення до певної особи / явища.

Фейк - підробка чи імітація новин, яку створено з ігноруванням редакційних норм, правил, процесів, прийнятих у ЗМІ для забезпечення відповідності та перевіреності, та яка не витримує жодних, навіть поверхневих, перевірок на відповідність та реальність, але, незважаючи на це, має потужний вплив на свідомість великої кількості людей.

ІПСО - інформаційно-психологічна спеціальна операція;

Дезінформація спосіб психологічного впливу, який полягає в намірі надання об'єктові такої інформації, яка вводить його в оману стосовно справжнього стану справ, та створює викривлену реальність.

Джерела інформації - об’єкт або суб’єкт, який надає інформацію. Являє собою матеріал, з якого отримані інформація або ідеї. 

Що об’єднує ці дві схеми?

Дізнайтесь про найбільш поширені способи маніпуляцій. 

2. Відмітьте ті, з якими зустрічаєтесь найчастіше. Висловіть думку, чому саме ці види маніпуляцій використовуються найчастіше. Як вплинула війна в України на способи поширення маніпуляцій?  - 4 бали

3. Передивіться відео, випишіть види маніпуляцій, про які йде мова, порівняйте з тими, які є в таблиці, що вище.         - 3 бали.

Як часто ми зустрічаємо фейки.

Фейк.wmv

Мета створення фейка

Дізнайтесь із відео, як відрізнити фейк від правдивої інформації.

5 правил.wmv

4. Як часто Ви перевіряєте інформацію? Які із перелічених способів використовуєте? Чому?                                                                - 2 бали.

Висновок: інформація має здатність впливати на наш емоційний стан, наше психічне і фізичне здоров’я, тому перевіряйте, яку інформацію Ви споживаєте!

Сайти, на яких можна перевірити інформацію:

Завдання для тренування по першому інструменту
Перевірте за допомогою онлайн-інструментів, у якому місті і коли було зареєстровано сайт "Новостное агентство Харьков" (https://nahnews.org/)