Урок 1. Поняття мас-медіа(медіа)

Пригадайте, що означають терміни:

Комунікація -

Спілкування -

Інформація -

складова процесу спілкування, передача інформації.

процес людської діяльності з метою встановлення контактів. Розрізняють вербальне і невербальне спілкування.

відомості про навколишній світ, відображення реального світу за допомогою повідомлень.

Згадай свій типовий день. Ти прокидаєшся, перевіряєш стрічку новин. Снідаючи, вмикаєш улюблені подкасти або теле-/радіопередачу, водночас переглядаєш погоду в Інтернеті, клікаєш на раптове сповіщення чи рекламу. І понеслось...

Чи замислюєшся ти, скільки часу проводиш в інформаційному просторі протягом дня? Годину? Дві? Три? П'ять? Чи навіть більше? Візьми до уваги одночасний перегляд телевізора і гортання новинної стрічки. А як щодо пасивного споживання медіа, як-от шум телевізора на фоні чи радіо, яке слухає колега?

Для отримання більш точного результату попрацюйте один тиждень з медіащоденником. Орієнтовний зразок подано нижче. Але Ви можете змінювати колонки, прибираючи те, чим не користуєтесь і додаючи своє (для коректного підрахунку можна зробити таблицю в Excel). Висновок зробіть кількома реченнями. Здати потрібно таблицю і висновок. - 6 балів.

Ознайомтесь з особливостями медіатексту на стор. 98-99 підручника.

Вивчаємо нові терміни:

Медіа (передавати)способи і засоби (канали) передачі інформації, простір, який вони формують.

Мас-медіаспособи і засоби (канали) передачі інформації для масового споживання в демократичному суспільстві.

ЗМІспособи і засоби (канали) передачі інформації та впливу на маси в авторитарних (тоталітарних) суспільствах.

Медіатекст – повідомлення, текст будь-якого медійного виду і жанру (фото, відео, звук тощо).

Складники медіаповідомленняджерело повідомлення, канал передавання, одержувач повідомлення.

Меседж – це найважливіша ідея, яку має винести реципієнт (споживач) із публікації, блогу, інтерв’ю, репортажу, ток-шоу, фільму, літературного або музичного твору, реклами.

Контент - це інформація, яку розробник складає самостійно або копіює з дотриманням чинного законодавства та яка направлена на кінцевих користувачів чи аудиторію.

Аудиторія - це публіка, соціальна спільність людей, об'єднана взаємодією з медіа, які володіють інформацією та доводять її до цієї спільності.

Передивіться відео та дізнайтесь, які типи контенту використовуються в медіа. Для кращого запам’ятовування інформації накресліть в зошиті схему "Типи контенту та їх особливості". - 4 бали. www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=KFfFLKLgQh4&feature=emb_logo

Розгляньте зображення. Які етапи розвитку медіа присутні? Які відсутні? В цьому Вам допоможе гра "Медіазнайко" (Тема 2) На жаль, працює лише на комп’ютері, перетягувати зображення потрібно "мишкою". Результати запишіть в зошит. Які комунікаційні (інформаційні) революції відбулися в історії людства? - 2 бали.