Проект "Дивовижний світ шоколаду"

Вступ

«А понад усе він хотів... ШОКОЛАДУ»

(Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика»)

Увага! Увага! Ласунки та ласунчики всього світу! Всі, хто любить шоколад, хто любить мармелад і просто шаленіє від солодощів – ця книга для вас! Адже англійський письменник Роальд Дал у своїй повісті-казці зображує справжнісінький дитячий рай з неймовірною кількістю дивовижних смаколиків. Тут і зефір, що має смак фіалок, і чудові карамельки, які, поки їх смокчеш, кожні десять секунд міняють колір, і малесенькі пір'їсті льодянички, які смачненько тануть, щойно торкнешся до них губами, жуйка, яка ніколи не втрачає смаку, і цукеркові кульки, які можна роздути до неймовірних розмірів, а тоді проштрикнути шпилькою і проковтнути, і шоколадна ріка, і шоколадний палац, і навіть телебачення шоколадне. Після того як я прочитала книгу, у мене було враження ніби я з’їла усі солодощі світу. Читаючи її, ви можете просто відпочити, отримати заряд позитивних емоцій. Ця книга – найароматніша книга у зарубіжній літературі, наскрізь просякнута шоколадом, чарівна книга, що підкорила мільйони дітей з усіх куточків планети.

"Чарлі і шоколадна фабрика" – найпопулярніший твір Роальда Дала, якого часто називають "літературним батьком" Джоан Ролінґ – авторки "Гаррі Поттера".

...Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік – на його день народження, дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. "Чарлі і шоколадна фабрика" – одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Над книжкою «Чарлі і шоколадна фабрика» Роальд Дал працював у складний період життя (1961 – 1962рр.), коли молодший син Тео потрапив в аварію, а донька Олівія тяжко хворіла. Щоб підтримати дітей, письменник почав розповідати їм казку про пригоди хлопчика Чарлі. Потім він цю історію почав записувати. Так виникла одна з найкращих дитячих сучасних книжок. Герої твору – сучасні діти, у характері кожного з них автор відобразив якусь одну ваду: жадібність, розбещеність, надмірне захоплення телевізором та інше. В образі Чарлі втілено спогади про дитинство самого письменника, його мрії й захоплення шоколадом фабрики «Кед-Бері».

Прочитавши таку цікаву й досить оригінальну книгу мене зацікавили ще в ній, окрім самих персонажів, різноманітні шоколадні винаходи, вигадані автором. Й тому я вирішила дослідити історію походження самого шоколаду, звідки він родом і хто нас познайомив з улюбленцем усіх ласунів? Також я зацікавилася, а чи не шкідливе надмірне вживання шоколадних виробів? Чи, можливо, шоколад має якісь корисні для організму людини властивості? Ознайомившись із надзвичайними фантастичними винаходами у казці поцікавилася питанням які ж неймовірні винаходи та шоколадні рекорди існують у реальному світі? Чи є найкращі міста для тих, хто просто жити без шоколаду не може? А можливо існують музеї зі спеціальними шоколадними експонатами? Чи шоколад став настільки популярним, що навіть започаткував шоколадну моду? Чи є небезпека найбільшим солодкоїжкам захворіти на особливу шоколадну хворобу? Тож на всі ці запитання дасть відповідь дослідницько-пошуковий проект «Дивовижний світ шоколаду».

Актуальність:

Колись у давнину шоколад вважався «напоєм богів» і його могли вживати лише надзвичайно багаті люди, какао-боби, деякий час прирівнювалися до грошового еквіваленту, за них можна було купити, що завгодно. Насьогодні шоколад доступний всім, але це аж ніяк не знецінило ні захоплення цим продуктом, ні його популярність серед любителів солодкого. У сучасному світі створюють музеї шоколаду, незвичайні вироби із шоколаду, різноманітні шоколадні рекорди вже є активними учасниками книги рекордів Гіннеса, також існує професія, що пов’язана з виготовленням різноманітних шоколадних десертів – шоколатьє, навіть дизайнерів заполонила шоколадна лихоманка і вона почали створювати власну шоколадну моду – сукні, білизну, капелюхи, і все, звичайно, із шоколаду. У Франції, а згодом і у інших країнах започаткували свято шоколаду – 11 липня.

Вважається, що шоколад допомагає боротися і депресією, він корисний для здоров’я, є арт-терапією і просто найсмачнішим продуктом, який лише могла винайти людина. Тож його історія та проникнення у різні галузі промисловості та мистецтва є актуальною темою.

Метою роботи є: з’ясувати історію та легенди шоколаду; розвіяти міфи про шкідливість шоколаду; дізнатися про корисні властивості шоколаду; ознайомитися із цікавими фактами про шоколад та улюбленими місцями шоколадних прихильників; довідатися про різні шоколадні рекорди та місця, для любителів шоколаду.

Для виконання роботи були поставлені такі завдання:

- здійснити подорож у минуле шоколадних ласощів;

- дослідити корисні та шкідливі властивості шоколаду;

- ознайомитися з найвідомішими шоколадними брендами;

- познайомитися з найкращими містами для тих, хто обожнює шоколад;

- здійснити екскурсію до різних музеїв шоколаду;

- ознайомитися із відомими шоколадними рекордами;

- поспостерігати за цікавинками шоколадної моди;

- проаналізувати шоколадну хворобу – шокоголізм;

- познайомитися із висловами про шоколад.