всеукраїнська акція
"16 днів проти насильства"

З 27 листопада по 08 грудня 2023 в закладі проходила Всеукраїнська  акція «16 днів проти насильства».

      У межах  Всеукраїнської акції класними керівниками 1-11 класів було проведено інформаційно-просвітницькі та виховні заходи з попередження насильства серед дітей та учнівської молоді, що сприяли формуванню правосвідомості, відповідальності за власне життя, розвивали активність, самостійність та  творчість, а саме: інформаційні хвилинки «Моя приватність: що це означає», «Ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікацій фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах», «Використання персональної інформації в мережі Інтернет і соціальних мережах», «Знання про ВІЛ рятують життя»; виховні години «Життя без насильства»,  «Хай наповниться добром ваше серце», «Насильству - ні!», «Небезпеку видно не одразу»; години спілкування «День добрих та корисних справ до Міжнародного дня волонтера», «Чуйність та доброта - два крила, на яких тримається людство», «Рабство ХХІ ст.- торгівля людьми», «Світ не без добрих людей»; бесіди «Торгівля людьми. Як не стати жертвою» тощо.

              Практичним психологом Гавриляк Ю.М. та педагогом соціальним Шеліховим С.А.  було проведено практичне заняття «Робота над казкою Г.К. Андерсена «Гидке каченя» для учнів   2-х класів, виховний захід «Стрічка небайдужості» для учнів 8-9 класів; практичне заняття «Булінг: все що потрібно знати» з учнями 5-7 класів, заняття з елементами тренінгу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» з учнями 10-11 класів,  ділову гру «Проєктуємо своє завтра» для лідерів учнівського самоврядування.

              Інспекторкою ЮП СП СВП ГУ НП в Сумській області, Сумського відділу поліції ГУ НП в Сумській області Тесленко Є.Є. проведено профілактично - просвітницькі бесіди  на тему  «Ненасильницьке спілкування» з учнями 8-9 класів.

  У бібліотеці закладу розміщено виставку науково-популярної та художньої літератури «Права людини. Як захиститися?» для всіх учасників освітнього процесу з метою подолання домашнього насильства, протидії жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми, попередження ВІЛ/СНІДу (завідувач бібліотеки Новосьолова Н.В.).

Педагогом – організатором Когулько І.А. разом із представниками центру дисципліни та порядку «Закон» проведено інформаційний дайджест  до міжнародного Дня прав людини «Права та обов’язки» на шкільній сторінки у Facebook.



             Класні керівники 1-11 класів та психологічна служба закладу проводили просвітницьку роботу з батьками здобувачів освіти щодо підвищення рівня правової обізнаності про відповідальність за виховання власних дітей, організацію їх змістовного дозвілля, рухової активності та відпочинку в позаурочний час, про дотримання вимог законодавства щодо запобігання булінгу і домашнього насильства, а саме: ознайомили навчальними матеріалами Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», «Батьківство в епоху цифрових технологій: захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти»; розмістили  пам’ятку «Гарячі лінії» та телефони довіри з попередження домашнього насильства, інформаційний буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» на вебсайті закладу, сторінки закладу у Facebook та в батьківських чатах.

           Практичним психологом Гавриляк Ю.М. проведено інформаційний всеобуч «Якщо не полишає тривога. Як підтримати себе та інших» з батьками соціально незахищених категорій учнів з метою подолання такого негативного явища як домашнє насильство та забезпечення належного догляду та виховання дітей.

Усі проведені заходи сприяли вихованню в учасників освітнього процесу людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення власних життєвих цінностей. 

Інформація на сайт 16 днів проти насилля.docx
Наказ_про_16_днiв_проти_насил_ства (1).docx
Наказ_про_16_днiв_проти_насил_ства.docx

«16 днів протинасильства» має на меті привернути увагу до проблем домашнього насильства, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми та гендерного насильства, забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків та дітей.

Класними керівниками були проведені виховні години «Моя приватність» про персональну інформацію та як нею користуватись в мережі Інтернет (1-4 класи), про ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікації фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах (5-8 класи), про використання персональної інформації в мережі Інтернет і соціальних мережах (9-11 класи), захід «Твори добро, бо ти людина»

Практичним психологом проведений тренінг «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного» до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок, заняття з елементами тренінгу «Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки», перегляд відеороликів із подальшим обговоренням: «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей, «Почни говорити», «Життя на продаж», «Небезпеку видно не одразу».

Педагогом соціальним разом з учнями 2-4 класів проводилось заняття «Робота над казкою Г.К.Андерсена «Гидке каченя» метою якого було ознайомити з поняттям «цькування», розвивати емпатію, співчуття, повагу до думок інших.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Мета дня — звернути увагу суспільства на цю проблему. У перший день зими всіх закликають згадати, яку серйозну загрозу для життя людей несе глобальна проблема. СНІД був офіційно відкритий 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.

До дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми були проводена виховна година «Стрічка небайдужості» для учнів 8-11 класів. 

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

Кожна людина в певний період свого життя відчуває різні розлади здоров’я. Різниця полягає в тому, що в більшості випадків погіршення стану здоров’я не заважає людині функціонувати, брати участь або брати участь у громадському житті.

Відзначаючи Міжнародний день людей з обмеженирми фізичними можливостями, прогресивне людство демонструє, що такі люди потребують особливої ​​уваги. Для них треба створити такі умови, щоб вони відчували рівність. Адже від нашого ставлення залежить цивілізованість суспільства.

5 грудня - Всесвітній день волонтерів.

Кожен із нас може стати волонтером і внести свою користь навіть в самі темні часи. Учні 1-11 класів створили та зібрали малюнки, листи, іграшки, обереги та подаровану сплетену батьками маскувальну сітку передали у волонтерську організацію, з якої вже все тепло, добро та побажання ПЕРЕМОГИ які кожен із дітей та дорослих вклали у свої роботи. Частинка нашої доброти та подяки розїдеться по різним фронтам нашим дорогим, мужнім захисникам. 

16_днiв_проти_насильства 2022 (1).docx
План заходів 16 днів проти насильства 2021-2022 н.р..docx