Алгоритм дій та Правила поводження під час сигналу "повітряна тривога"

Додаток 1

до наказу Сумського ЗЗСО №21 СМР

08.01.2024 №2

 

Алгоритм дій

учасників освітнього процесу при сигналі «Повітряна тривога»

 

У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» учасники освітнього процесу мають діяти згідно алгоритму:

1.            Секретар умикає наявну систему оповіщення закладу та оголошує про «Повітряну тривогу».

2.            Під час навчання в очному режимі:

2.1.      Педагогічний працівник, який проводить урок, заняття, виховний захід, сповіщає дітей про загрозу та організовує переміщення учнів двома колонами в укриття. Для супроводу учнів початкових класів можуть залучатися помічники (батьки, педагог-організатор, практичний психолог, педагог соціальний, завідувач бібліотеки та інші).

2.2.      Для швидкого надання медичної допомоги залучається сестра медична закладу.

2.3.      Відповідальні особи (відповідно до Правил переміщення учасників освітнього процесу до укриття закладу при отриманні сигналу «Повітряна тривога») після оголошення сигналу оповіщення перевіряють усі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу. Доповідають про результати перевірки черговому адміністратору.  По завершенню перевірки прямують до найближчого укриття.

2.4.      Учасники освітнього процесу, які знаходяться на подвір'я закладу, під час сигналу «Повітряна тривога», самостійно рухаються до укриття.

2.5.      У середині захисної споруди черговий адміністратор, педагогічні працівники надають допомогу учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

2.6.      Під час перебування в захисній споруді педагогічні правники здійснюють необхідну підтримку учнів, організовують відповідні заходи для комфортного та спокійного перебування дітей в укритті.

2.7.      Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги черговий адміністратор, педагогічні працівники організовують вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття колонами або групами. Особливу увагу звертають на переміщення дітей з особливими освітніми потребами.

3. Під час навчання в дистанційному режимі:

3.1.      У разі сигналу «Повітряна тривога» учителю необхідно зупинити урок, спокійно повідомити учням про загрозу та перейти в найближче укриття.

3.2.      Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» учні та вчителі приєднуються до уроку через 10 хв.

 

 


Додаток 2

до наказу Сумського ЗЗСО №21 СМР

08.01.2024 №2

 

Правила

переміщення учасників освітнього процесу до укриття закладу

при отриманні сигналу «Повітряна тривога»

 

Переміщення учасників освітнього процесу до укриття закладу здійснюється за звуковим сигналом  (повідомленням)  «Повітряна тривога».

Педагогічний працівник, який проводить урок, заняття, виховний захід,  сповіщає учнів про загрозу, а батьків, будь-якими, доступними на той момент засобами комунікації, про переміщення дітей до укриття. Педагог бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду. Учні беруть з собою особисті речі.

Асистенти учителів допомагають педагогам супроводжувати до захисної споруди інклюзивні класи (за їх наявності).

Педагогічний працівник, який виводив учнів до укриття, після прибуття до захисної споруди, перевіряє наявність усіх дітей за списком про що доповідає черговому адміністратору. Педагог залишається разом з учнями класу, разом з практичним психологом здійснює необхідну психологічну підтримку дітей, проводить усі необхідні заходи для їх комфортного та спокійного перебування в укритті. 

Завідувач бібліотеки Новосьолова Н.В. допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття) здобувачів освіти, які перебувають на першому поверсі, та перевіряє всі приміщення на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Практичний психолог Гавриляк Ю.М. допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття) здобувачів освіти, які перебувають на другому поверсі, та перевіряє всі приміщення вказаного поверху на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Педагог соціальний Шеліхов С.А. допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття) здобувачів освіти, які перебувають на третьому поверсі,  та перевіряє всі приміщення вказаних поверхів на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Інженер з охорони праці Пугаєва О.А. допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття) здобувачів освіти, які перебувають на четвертому поверсі (спортивна зала, кабінет хімії, лаборантська), та перевіряє всі вказані приміщення на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Педагог-організатор Когулько І.А. допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття) здобувачів освіти, які перебувають на четвертому поверсі (актова зала, кабінети заступника директора з виховної роботи, бухгалтерів, обслуговуючої праці, музичного мистецтва), та перевіряє всі вказані приміщення на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Комірник Палига О.Г., кухар Соболь О.І. перевіряють приміщення їдальні, харчоблоку на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямують до укриття.

Заступник директора з господарської роботи Михайлик А.В. перевіряє всі господарські приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу, по завершенню перевірки швидко прямує до укриття.

Прибиральник службових приміщень  Овсієнко Н.Г. знаходиться біля входу до закладу та допомагає в регулюванні швидкого руху до захисної споруди (укриття). По завершенню евакуації закриває вхід до закладу та швидко прямує до укриття.

Сестра медична Бондаренко С.Г. самостійно переміщується в укриття. У разі необхідності надає медичну допомогу.

Після отримання звукового сигналу (оповіщення) «Відбій повітряної тривоги» педагогічні працівники та відповідальні особи повертаються з учнями до навчальних кабінетів, дотримуючись тих самих правил.

Черговий адміністратор здійснює загальне керівництво переміщенням учасників освітнього процесу до укриття закладу та виходу з нього. 

Усі інші учасники освітнього процесу після отримання звукового сигналу (оповіщення) «Повітряної тривоги» самостійно переміщуються до укриття та повертаються на робоче місце після оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги».